Autor Wątek: 7 string + FR + watpliwości czyli lamera pytań c.d.  (Przeczytany 3546 razy)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
No może nie lamera ;) ale pare wątpliwości jest. Zakładany strój ( bo to się odnosi do przyszłości ) st.D . Na 6ce w D dunlop 11-50 jest dla mnie miększy niż 9-46 GHS bummers w st E, w obydwu flutter flojda jest ok. W st D 11-54 od " erniego bala" jest twardo a flojd już nie jest taki miły. Co zatem, czy i jakie są Wasze doświadczenia w tej materii. Przyzwyczaiłem się do GHS i dobrze mi z nimi ale nie mam najmniejszego pojecia jak to bedzie przy 7 strunach, jaka grubość zapodac by nie błądzić jak dziecko we mgle . Nie należe do onanistów i miłośników lin okretowych ;) ale jeśli flojd to wytrzyma i moje palce tez, to dobrze bedzie się czegoś dowiedzieć. Po za tym jaka ta 7-ma zazwyczaj u Was jest 60-64?.Ot i takie watpliwości.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
To pytanie z cyklu "powiedzcie, jaki kolor lubicie bo nie wiem co wybrać". Ile ludzi, tyle upodobań. Zazwyczaj dla siódmej H pakuje się coś z przedziału 56-72. Myślę, że struny nie są aż tak drogie i można dojść doświadczalnie do swoich ulubionych. Floyd zniesie wszystko, tylko może być konieczna wymiana/dołożenie sprężyn. Nie napisałeś jaka skala. Jeżeli lubisz cieńsze druty i do tego GHSy, proponuję zacząć od zestawu boomersów 10-60 ( o ile to 25,5'' i standard H). Wczoraj takie założyłem i są całkiem przyjemne, choć siódma jak dla mnie mogłaby być grubsza. Floyd działa dość luźno (u mnie tylko w dół).
« Ostatnia zmiana: 23 Sie, 2011, 11:30:43 wysłana przez Donnie »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
No widzisz, nie do końca. Może jesli chodzi o grubośc i dopasowanie to tak, ale czy umiesz odpowiedzieć jak zachowuje sie flojd wprowadzony w flatter ? czy jest sztywny i ma krótkie wybrzmiewanie, czy daje rade, czy po prostu flak. Jest forum są i pytania. Jesli nie musze wywarzać otwartych drzwi to po co mam to robić ?. I nie uwazam tego za lenistwo tylko za dzielenie sie doświadczeniem a wg.mnie to drobna różnica.
Menzura 25,5 standard D.
W żadnym temacie nie znalazłem odpowiedzi wiec pytam.

E: faktycznie powinienem uściślić: st D + siódma.
« Ostatnia zmiana: 23 Sie, 2011, 13:24:54 wysłana przez commelina »

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
7 strun chcesz stroić do standard D? Czy D standard +siódma ? Czy niższe D-standard?
Twoje pytanie jest na tyle szczegółowe, że może Ci odpowiedzieć ktoś kto ma co najmniej ten sam most co Ty.
« Ostatnia zmiana: 23 Sie, 2011, 13:03:36 wysłana przez Donnie »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
10-56 + ? ,czy siódma jest 56. Ja nie twierdze, ze są problemy tylko dmucham na zimne i zawczasu probuje ogarnąć temat strun bo różne firmy mają różna twardość czy to odczuwalną czy faktyczną ale różnice są np EB od Dunlop są twardsze,a co za tym idzie reaktywnośc flojda zmienia się np dla mnie na niekorzyść ( jest za sztywny ) a regulacja na sprezynach niewiele tu daje .Po za tym moje doświadczenia dotyczą szóstki, a nie siódemki. Byc moze sa to czysto teoretyczne rozważania i nie pozostanie mi nic innego jak "organoleptycznie" przetestować kilka kombinacji. GAS jednak ma to do siebie, że rodzi niecierpliwość i chęć  zgłębienia tematu ;)
Raz ..właściwie dwa razy, nie dośc dobrze zbadałem teren i poszło niepotrzebnie troche kasy . Co prawda struny majatku nie kosztują, ale tu ważniejsza jest dla mnie wiedza zebrana.
« Ostatnia zmiana: 23 Sie, 2011, 16:38:10 wysłana przez commelina »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 362
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
56 jest git w standardzie, w drop A... lepsza byłaby 60. To tak na zaś.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
No i dzieki  :) o to chodziło, o jakiś punkt wyjścia do późniejszych własnych kombinacji.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
TUTAJ jest fajna stronka, która pomaga mniej więcej dobrać odpowiednie struny do konkretnego strojenia pod względem naciągu i takich tam. Często z niej korzystam, zawsze to jakiś punkt odniesienia przy dobieranym secie ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Faktycznie, dzięki  :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
27 Odpowiedzi
15889 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Gru, 2007, 17:31:21
wysłana przez nikt
39 Odpowiedzi
15166 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lis, 2010, 21:17:38
wysłana przez youshy
32 Odpowiedzi
11286 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Wrz, 2012, 13:27:26
wysłana przez p0ison
20 Odpowiedzi
12260 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Paź, 2012, 18:06:10
wysłana przez Jakub0765
14 Odpowiedzi
4890 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Gru, 2012, 23:33:12
wysłana przez majkelk