Autor Wątek: Potężne bend-vibrato i kilka pytań o niuanse artykulacyjne  (Przeczytany 4815 razy)

Offline mrshall

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Czołem! :D

Jak nauczyć się grać soczyste vibrato-bendy? W sensie - wiem, że jak ze wszystkim, przez ciągłe powtarzanie, ale czy macie jakieś zagrywki na których sami ćwiczycie/ćwiczyliście bendy i vibrata?



Mam na myśli np takie, jak na końcu tego utworu gra Andy.
W necie jest pełno szkółek i lekcji na temat sweepów, pickingów legato itp, a bardzo mało konkretnych rzeczy na temat porządnej artykulacji. Staram się jak najwiecej improwizować, ogrywam z metronomem różne rózniaste skale, pasaże, gram ze słuchu fragmenty ulubionych solówek ale z bendingiem nadal mam problemy - nie to, że nie umiem, po prostu za cholere nie brzmi to tak zajebiście jak tu. :D

Więc pytam - jak wy wyćwiczyliście swoje vibrato?

Orange

  • Gość
Ja się pytam czemu ten Szekter ma jakieś parszywe LTD na główce? Chiński kastom jakiś?

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Tylko musza potrafi zrobić prawdziwe soczyste bend vibrato z ludzi których znam.
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Ja też potrafię :P
Najpierw się naucz porządnie podciągać z nadgarstka, są szkółki na youtubie poszukaj. Potem te podciągnięte nuty staraj się wibrować tak by oscylowały wokół dźwięku. Przeważnie początkujący chcąc zawibrować podciągnięty dźwięk sprawiają, że po kilku ruchach zjeżdża on w dół. Na nowym pigmeju jest temat Bartka z kuźni gitarzystów o wibrowaniu może Ci coś pomoże. Tego się nie da wyćwiczyć w chwilę, wydaje mi się, że u mnie takie zawodowe vibrato z którego jestem zadowolony (o kurde uświadomiłem sobie właśnie, że jednak coś mi się w mojej grze podoba :) ) pojawiło się po ładnych kilku latach gry.
« Ostatnia zmiana: 28 Lis, 2012, 00:49:20 wysłana przez Pneumonia2 »

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Tylko musza potrafi zrobić prawdziwe soczyste bend vibrato z ludzi których znam.

Może nie jest takie prawdziwie soczyste, ale jakoś idzie ;)

Ja tego za bardzo nie ćwiczyłem. Byłem pod wrażeniem jak robi to mój znajomy (ice na forach) i starałem się go naśladować. Nawet nie wiem kiedy to się stało, że zaczęło wychodzić. Wydaję mi się, że poza opanowaniem samej pracy nadgarstkiem podczas bendu/vibrato to trzeba je po prostu wyczuć. Sam ruch nadgarstkiem ćwiczyłem w taki sposób, że do metronomu na każde uderzenie bendowałem strunę o pół tonu i wracałem do pozycji wyjściowej. Zaczynałem od 80bpm i nieznacznie przyspieszałem, ale nie chodziło tu o dochodzenie do szybkiego tempa, a o dokładność i wyrobienie nawyku. Mam nadzieję, że to Ci pomoże.

Bardzo lubię kiedy gitarzyści zwracają na to uwagę, bo osobiście bardziej rusza mnie umiejętne zagranie vibrato niż np. zagranie 1000 dźwięków na sekundę. Nieprzyjemnie mi się słucha np. tego gościa pod spodem, ale jakby zwrócił uwagę na artykulację to już by było inaczej (ale to chyba częsta przypadłość amatorów shredu, przynajmniej wśród większości których znam)
« Ostatnia zmiana: 28 Lis, 2012, 01:17:58 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Zwracają ;)

Powoli, dokładnie i z metronomem.
Wywibrowywowywać półnuty, ćwiartki, 8ki, triole ćwiartkowe, triole 8kowe etc
i koniecznie ogarnąć technikę "nadgarstkową" tak jak tu:


Offline mrshall

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Dzięki panowie za odpowiedzi! :)
Lekcję ogarnałem i szczerze troche nie trawie tego pana, sam nie wiem czemu ;D

Dzięki za propozycje, podobne rzeczy sam robiłem - czyli pozostaje mi ćwiczyć ćwiczyć improwizowac ćwiczyć improwizować ćwiczyć :)

I podglądać mistrza  :o



 

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal

Korzystając z okazji chciałbym pozdrowić mamę, Jacka oraz ludzi, którzy pakują struny 13-68 do 6ek

Offline thornado2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201

Korzystając z okazji chciałbym pozdrowić mamę, Jacka oraz ludzi, którzy pakują struny 13-68 do 6ek

Dziękuje XD

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Ja mam 72-13 w szóstce w drop A i mi troszkę przymiękko :D
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
13-74 w drodze do mnie, tez bedzie drop A:D
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

bandit112

  • Gość
No właśnie mam 13-72 też, ale gdzie znaleźć grubsze do szóstki? Bo szukom szukom i znoleźć nie mogę

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

bandit112

  • Gość
Pojedyńcze ghsy


łohohoho, nawet 90 majo, kocham cie :*
« Ostatnia zmiana: 05 Gru, 2012, 20:37:15 wysłana przez bandit112 »

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
7844 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2011, 21:33:16
wysłana przez IronMan86
2 Odpowiedzi
2174 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2013, 21:20:20
wysłana przez IndependenT
5 Odpowiedzi
4504 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2014, 22:02:21
wysłana przez Mat
3 Odpowiedzi
3009 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Wrz, 2014, 09:47:55
wysłana przez 2BeFree
5 Odpowiedzi
2231 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2015, 18:12:17
wysłana przez nikodem977