Autor Wątek: Pare pytań na wejście.  (Przeczytany 15522 razy)

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Pare pytań na wejście.
« 08 Lis, 2007, 23:56:58 »
Jako, że jestem na tym forum nowy to się witam ze wszystkimi ;) Hail.

Mam pytanie odnośnie sprowadzania Schecterów z USA poprzez pewnego użytkownika na ebay-u. Widziałem w innych postach że paru z was miało z nim do czynienia. Jednak to co mnie najbardziej interesuje to -CZEMU ONE Są TAK TANIE?
Chciałbym kupic to wiosło: http://cgi.ebay.pl/SCHECTER-HELLRAISER-C-7-7-STRING-GUITAR-ACTIVE-EMG-BCH_W0QQitemZ130169987008QQihZ003QQcategoryZ121166QQcmdZViewItem

Mam teraz parę pytań do oświeconych w kwesti tego sprzedawcy:
1) Jak to wygląda z płatnością (chodzi mi o formę-zaliczki itp.)
2) Bez ściemy-czemu są tak tanie !?
   Na allegro widze c7 (możliwe ze kogoś z Was) sprowadzone z USA. Czemu ktoś je sprzedaje po 1 graniu? To nie jest normalne-sprowadzac wiosło i od razu się go zbywac.
3) Wie ktoś gdzie można dostac to wiosło w Polsce ?



Skorzystam z tematu i spytam jeszcze o Schectera Omen'a. Jest mega tanie. Aż taka kicha ??

Pozdrawiam.  8)

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Re: Pare pytań na wejście.
« Odpowiedź #1 09 Lis, 2007, 01:11:35 »
Cytat: "lokibalboa"
Jako, że jestem na tym forum nowy to się witam ze wszystkimi ;) Hail.

Witaj.

Cytat: "lokibalboa"

...
2) Bez ściemy-czemu są tak tanie !?
3) Wie ktoś gdzie można dostac to wiosło w Polsce ?
...
Skorzystam z tematu i spytam jeszcze o Schectera Omen'a. Jest mega tanie. Aż taka kicha ??


2) To jest właśnie hameryka, zobacz, że w każdym sklepie internetowym ta gitara kosztuje tyle, choć producent sugeruje 999$. Pewnie ktoś wymyślił, że jeśli sprzeda 3 gitary za 700$ to lepiej wyjdzie niż na jednej za 1000$. Nie znam sie na ekonomii :)

3) Jakiś czas temu chciałem ją kupić, jeśli sie stan rzeczy nie zmienił to nigdzie. Ostatnio na allegro bylo, tylko w wersji czarnej. Jak chcesz być pewny to importera zapytaj, Loomis Signature pociągnęli, może c7-hellraiser też jakieś są, ale obawiam się, że mogą kosztować w okolicach 3500zl :/

Omen7 :http://sevenstring.pl/viewtopic.php?t=277

A czemu ludzie się tego wyzbywają? Nie grałem nigdy, ale tu na forum chyba każdy kto grał zwraca uwagę na specyficzny gryf, ktory nie każdemu musi pasować.
Pozdro

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Pare pytań na wejście.
« Odpowiedź #2 09 Lis, 2007, 01:35:00 »
"Na allegro widze c7 (możliwe ze kogoś z Was) sprowadzone z USA. Czemu ktoś je sprzedaje po 1 graniu? To nie jest normalne-sprowadzac wiosło i od razu się go zbywac."


Sprzedaje ja moj kumpel, ktoremu nie przypasowala jednak 7-ka. Napalil sie na 7-ki, ale stwerdzil ze to nie to i chce wrocic do 6-ki. A cena jest naprawde dobra, bo sam tyle dal jak sciagal, a to kurde nowka sztuka.
No pain No gain !

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Re: Pare pytań na wejście.
« Odpowiedź #3 09 Lis, 2007, 02:21:59 »
Cytat: "lokibalboa"

Na allegro widze c7 (możliwe ze kogoś z Was) sprowadzone z USA. Czemu ktoś je sprzedaje po 1 graniu? To nie jest normalne-sprowadzac wiosło i od razu się go zbywac.

Normalne jest jechać i ograć w takiej sytuacji.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Pare pytań na wejście.
« Odpowiedź #4 09 Lis, 2007, 23:31:54 »
Wioslo jest zajebiste i w zajebistym stanie. I wcale nie mam w tym interesu zeby klamac, bo profitu z tego zadnego nie mam. Sam jestem posiadaczem schectera i nie zaluje ani zlotowki wydanej na to wioselko, takze szczerze polecam.

Wioslo oczywscie mozna u niego ograc na pozadnym wzmaku i samemu sie przekonac ze wszystko jest jak najbardziej okey. Zreszta mozesz zapytac o nia tez user'a forum o nicku elBiczel, powie to samo co ja.
Za taka kase nie ma sie co zastanawiac jak chcesz dobra siodemke z aktywnymi EMG.


W polsce jej coprawda nie widzialem w sklepie, ale da sie ja sciagnac przez polskiego dystrybutora, z tym ze gitara wtedy kosztuje ponad 3,5k.
No pain No gain !

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Pare pytań na wejście.
« Odpowiedź #5 10 Lis, 2007, 12:02:29 »
no w sumie, grałem dokładnie na tym egzemplarzu i bardzo fajna gitara. Jakbym potrzebował pilota, to bym dokładnie taką kupił.

Offline neyoam

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
Pare pytań na wejście.
« Odpowiedź #6 10 Lis, 2007, 12:15:02 »
Tanie są m.in. dlatego, że polski złoty mocno stoji :wink: .
Ja sam trzymałem w łapie c7blackjacka i naprawdę wypas gitara.Sustain miażdży :twisted: .
A i pamiętaj!Jak brać c7hellraisera to tylko wisienkę :wink:  :P
khm...jajo

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Pare pytań na wejście.
« Odpowiedź #7 10 Lis, 2007, 19:32:59 »
Cytat: "neyoam"

A i pamiętaj!Jak brać c7hellraisera to tylko wisienkę :wink:  :P



to jeden z powodów dla których zainteresowałem sie tą gitarą :D
thx za odpowiedzi ;)


A ile hajsu chce przedpłatą? ktoś wie ?

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Pare pytań na wejście.
« Odpowiedź #8 11 Lis, 2007, 11:11:53 »
jaką przedpłatą?? W jakim świecie człowieku żyjesz... płacisz z góry i tyle. nie ma innej opcji przy tranzakcjach miedzy narodowych, o ile, że jakis znajomy jest na miejscu i za Ciebie założy.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Pare pytań na wejście.
« Odpowiedź #9 11 Lis, 2007, 16:49:56 »
Cytat: "el-biczel"
jaką przedpłatą?? W jakim świecie człowieku żyjesz... płacisz z góry i tyle.


no spoko, luzuj majty. tylko pytam bo może chce częśc sumy przed odebraniem a częśc po.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Pare pytań na wejście.
« Odpowiedź #10 11 Lis, 2007, 16:56:20 »
a ty bys chcial??  :shock:
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Pare pytań na wejście.
« Odpowiedź #11 11 Lis, 2007, 20:24:30 »
Jakbym sprzedawał na tyle 'osobiste' rzeczy jakimi są gitary za ocean to prawdopodobnie żeby wzbudzi jakiekolwiek zaufanie kupującego taką opcję bym rozpatrzył.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Pare pytań na wejście.
« Odpowiedź #12 11 Lis, 2007, 20:46:21 »
ale ludzika z USA wcale nie zalezy na tym zeby cos wysylac za ocean. wiekszos aukcji ma adnotacje ze tylko do 48 stanow wysylaja
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Pare pytań na wejście.
« Odpowiedź #13 11 Lis, 2007, 22:02:38 »
A nawet jeśli zależy, to miarą zaufania wydają się być pozytywne opinie o sprzedawcy, na to się każdy patrzy. Poza tym na jakiej podstawie ON miałby CI zaufać? Przedpłaty? Że niby kupić gitarę za cenę zaliczki (jaka by ona nie była) to nie jest okazja?

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Pare pytań na wejście.
« Odpowiedź #14 12 Lis, 2007, 21:01:49 »
Cytat: "pan mikos"
Poza tym na jakiej podstawie ON miałby CI zaufać?


1) Klient nasz pan
2) Pieniadze są zawsze takie same a wiosło każde inne
3) a na jakiej zasadzie ja miałbym mu zaufac? pozytywne komentarze są gwarancją tego ze nie dostane 7mki z kluczami skywaya?



ZRESZTA NIE BEDZIEMY FILOZOFOWAC NA TEMAT ZAUFANIA  :!:
ja już swoje wiem. dziekuje. pozdrawiam. amen.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Pare pytań na wejście.
« Odpowiedź #15 12 Lis, 2007, 21:17:20 »
albo nigdy nie robiles zakupow poza granicami polski albo nikt Ciebie nie zrobil jeszcze w chuja gdy Ty cos sprzedawales... tak czy siak masz bardzo idealistyczne podejscie do sprawy.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Pare pytań na wejście.
« Odpowiedź #16 12 Lis, 2007, 21:22:54 »
Cytat: "lokibalboa"
ZRESZTA NIE BEDZIEMY FILOZOFOWAC NA TEMAT ZAUFANIA  :!:


Poczytam http://sevenstring.pl/viewtopic.php?t=506

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Pare pytań na wejście.
« Odpowiedź #17 12 Lis, 2007, 21:47:56 »
Napisałbym coś na temat tego na poprzedniej stronie, ale jakoś dziwnie nie mam ochoty.  :|

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Pare pytań na wejście.
« Odpowiedź #18 12 Lis, 2007, 23:28:32 »
Cytat: "Sinner"
Poczytam http://sevenstring.pl/viewtopic.php?t=506

Wiesz mozesz mi dac bana na to forum bez placzu ;) Regulaminem mozesz straszyc dzieci neo ale ja chyba sie zbytnio nie przejmę. Moze dla Ciebie to byłby cios skoro stosujesz takie metody zastraszania ale mi odpuśc ;] . Jesteś ode mnie starszy prawie 10 lat wiec weź zachowaj jakiś adekwatny do wieku poziom.

Cytat: "nikt"
tak czy siak masz bardzo idealistyczne podejscie do sprawy.

To fakt, nawet czasem zbyt ;) W kazdym badz razie już wszystko wiem wiec dzięki.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Pare pytań na wejście.
« Odpowiedź #19 12 Lis, 2007, 23:57:25 »
Cytat: "lokibalboa"
Regulaminem mozesz straszyc dzieci neo ale ja chyba sie zbytnio nie przejmę. Moze dla Ciebie to byłby cios skoro stosujesz takie metody zastraszania ale mi odpuśc ;] . Jesteś ode mnie starszy prawie 10 lat wiec weź zachowaj jakiś adekwatny do wieku poziom.


ja w Twoim wieki mialem troche wiecej luzu w kroku...

Cytat: "lokibalboa"
Wiesz mozesz mi dac bana na to forum bez placzu


moge... ale nie musze :twisted:

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Pare pytań na wejście.
« Odpowiedź #20 13 Lis, 2007, 00:45:38 »
Czlowieku, widac zes mlody, ale niepotrzebnie taki scisnieniowany.


"1) Klient nasz pan
2) Pieniadze są zawsze takie same a wiosło każde inne
3) a na jakiej zasadzie ja miałbym mu zaufac? pozytywne komentarze są gwarancją tego ze nie dostane 7mki z kluczami skywaya?"


Czy naprawde nie dostrzegasz tego jakie dziwne i niezyciowe jest Twoje podejscie w tym momencie?? Ja na miajscu sprzedajacego nie wyslal bym towaru jak nie mial bym calej kasy, NIGDY(no chyba ze dobrze bym znal osobe ktorej sprzedaje). A Ty bys zrobil inaczej?? Jezeli tak, to robil bys tak, do momentu az ktos by Cie ochujal na spora sumke.


"Wiesz mozesz mi dac bana na to forum bez placzu"


I nie obrazaj sie jak dzieciak. Fajnie ze jest nowy user, ale trzeba uwazac co sie pisze, i najpierw poczytac kilka watkow, zamiast gadac farmazony ;) I wcale nie mowie tego z przekasem. Pozdrawiam
No pain No gain !

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Pare pytań na wejście.
« Odpowiedź #21 10 Gru, 2007, 02:53:27 »
Czy wy jesteście jacyś inni? Czy może po prostu to ja żyję w jakimś innym świecie. Otóż.

1) Producent podaje zazwyczaj dwie ceny. Jedną umieszcza na swojej stronie, czyli jest to Sugerowana Cena Detaliczna (Retail Price, List Price) oraz Minimalna Cena Reklamowa (Advertising Price). Tą drugą oczywiście podaje tylko dystrybutorom, a Ci zobowiązują się reklamować gitary po cenie nie niższej niż ta podana przez producenta. Oczywiście producent nie może kazać sprzedawcy sprzedać gitary po określonej cenie, dlatego to cena REKLAMOWA.
Co do Twojego zdziwienia odnośnie różnicy cen w polskim sklepie, a tej z aukcji. To proste że producent sprzedaje dystrybutorom gitarę taniej niż cena listingowa, co więcej, musi być ona też niższa od tej minimalnej reklamowej, co jest zresztą logiczne. Zgodzę się z tym że lepiej sprzedać 3 gitary po 700 niż jedną za 1000, niezła próba ujęcia problemu, choć nie do końca udana. ;) Ale generalnie w dużym skrócie tak to właśnie wygląda. A jeśli firma zajmuje się sprzedażą wysyłkową to koszty ma dość małe.
Dlatego też polecam wszystkim się targować, przy takiej kwocie powinniście wytargować jeszcze z 50-100$, nawet pomimo tego że przesyłka jest za darmo (co też realnie obniża cenę gitary).
Mimo wszystko do podanej ceny dolicz sobie cło i podatek, różnica będzie mniej przerażająca. Nie wiem jak to wygląda w spawie gitar, ale pewnie nie będzie już tak różowo.
No i na koniec ciekawostka - większość producentów zabrania dystrybutorom sprzedaży (wysyłki) towaru poza teren kraju, a eBay jest w tym wypadku takim połowicznie legalnym środkiem do sprzedaży towaru poza granicami kraju.

2) Co do genialnych pytań o wysyłkę za zaliczką, etc. Szczerze wątpię by ktoś wysyłał przesyłkę za granicę za pobraniem. Niezależnie od przesyłki i odbiorcy. A wysoki procent pozytywnych komentarzy powinien być raczej zadowalającym upewnieniem w pozytywnych intencjach sprzedawcy. Oczywiście nie sam procent się liczy, ale także sama ilość komentarzy oraz ich łączna kwota (tutaj ta liczba jest raczej zadowalająca). Warto też poczytać negatywne komentarze, żeby stwierdzić w czym tkwi problem.
Jeśli i to Cię nie przekonuje, są serwisy które działają na zasadzie takiej że wysyła im się pieniądze, gdy otrzymają one pieniądze dają znać sprzedawcy, ten wysyła towar, zaś po twoim potwierdzeniu otrzymania towaru wysyłają mu pieniądze. Choć pewnie nie każdy sprzedawca na coś takiego pójdzie, to raz, a dwa, na tej samej podstawie można spytać "dlaczego miałbym zaufać takiej firmie".

3) Megamusic - dystrybutor (na prawdę do pasji doprowadzają mnie ludzie nie umiejący skorzystać z google.pl), lub jeśli wolisz, mój ulubiony sklep muzyczny Rock n' Roll (kryptoreklama? :D) przy Emilii Plater, koło ZT i centrala.

A co się tyczy

Cytuj
1) Klient nasz pan
2) Pieniadze są zawsze takie same a wiosło każde inne
3) a na jakiej zasadzie ja miałbym mu zaufac? pozytywne komentarze są gwarancją tego ze nie dostane 7mki z kluczami skywaya?


to chyba nie powinienem nawet komentować. Wiadomo że każda gitara jest inna, ale to jest gitara z taśmy.. A ten tekst o kluczach SkyWaya, to już fogle poraszka. Schectera obrażasz bardziej niż ten sklep...

Pozdrowienia, miłego shreddingu...

P.S. Wy tu zawsze tak bluzgacie non-stop? Nie ma czegoś na ten temat w regulaminie?
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Pare pytań na wejście.
« Odpowiedź #22 10 Gru, 2007, 09:16:59 »
Dziekujemy za cenny zestaw wytycznych...

Cytat: "Tolein"
P.S. Wy tu zawsze tak bluzgacie non-stop? Nie ma czegoś na ten temat w regulaminie?


na pigmeju sie nauczyli, ale ja ich naucze kurtury

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Pare pytań na wejście.
« Odpowiedź #23 10 Gru, 2007, 16:56:25 »
Moi znajomi basiści czy perkusiści wchodzący na fora gitarowe dziwią sie czemu np na pigmeju tak wszyscy się bluzgają :)

Za to o ss.pl wypowiadaja sie dobrze :)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Pare pytań na wejście.
« Odpowiedź #24 10 Gru, 2007, 17:04:06 »
Cytat: "Invivo"
Moi znajomi basiści czy perkusiści wchodzący na fora gitarowe dziwią sie czemu np na pigmeju tak wszyscy się bluzgają :)

Za to o ss.pl wypowiadaja sie dobrze :)


nie maja gdzie lazic :P
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
11467 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Paź, 2009, 18:23:07
wysłana przez lord_awesomeguy
11 Odpowiedzi
14720 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2011, 19:03:13
wysłana przez BetoNova
20 Odpowiedzi
12031 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Paź, 2012, 18:06:10
wysłana przez Jakub0765
47 Odpowiedzi
7156 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2015, 21:47:09
wysłana przez Mother Puncher
6 Odpowiedzi
2893 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Gru, 2018, 17:36:08
wysłana przez kondzio4