Autor Wątek: ELEVEN RACK USERS - Porady, Pomysły, Presety  (Przeczytany 235334 razy)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Nie pomogę Ci. U mnie jest specjalne pokrętełko od tego, przy pedału. Ustawiam nim zakres działania samego deptaka, jakiej funkcji by nie pełnił.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Powiedzcie mi misię jak dokładnie zachowuje się wasz 11R przy podłączeniu do PT? Też słyszycie trzaski zanim program ustawi sample rate itp?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Na 90% nie, bo ogólnie nie kojarzę żadnych.
Paczki z głów!

Offline lolo3d

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
U mnie raczej cisza przy starcie 11R.
- mix your style -

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Dobra to teraz opiszę swoją sytuację. Podłączam 11R do USB, odpalam. Od razu przejmuje on dźwięki z systemu. Odpalam Cubase - to samo, bez problemów. Odpalam Pro Tools - od momentu wczytywania, aż do momentu otworzenia nowej sesji z "ilewena" wydobywają się trzaski i szumy (jak w przypadku problemów z zegarem). Olałbym sprawę, gdyby nie to, że prawie przejebałem koncert przez to.
Odpalałem projekt wyeksportowany do OMF w Pro Toolsie i w stanie właśnie tego trzeszczenia pojawił się błąd, że PT 8 LE jest zbyt głupi, żeby to odpalić. Nie przejmując się zbytnio zamknąłem PT, wyłączyłem 11R i pojechałem na gig. Na gigu odpalam elevena a tu zonk. Wszystko niby działa, ale nie przetwarza w ogóle sygnału, włączam tuner - a ten zawieszony na dźwięku F, zero reakcji. Dopiero odpalenie z USB i PT i rozpoczęcie nowej sesji i zamknięcie przywróciło normalne funkcjonowanie.
Eleveniku, jeszcze jedna taka akcja i wylatujesz...

Podsumowując: przed koncertem zawsze sprawdźcie 11R "standalone" jeżeli wcześniej używaliście go przez USB.
« Ostatnia zmiana: 14 Wrz, 2011, 12:38:00 wysłana przez Donnie »

Offline lolo3d

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Miałem nieco podobną akcję tzn. 11R po odpaleniu w trybie "standalone" milczał. Sprawę rozwiązał reset urządzenia. Od tego czasu działa dobrze. (po resecie wczytałem z protoolsa ustawienia ringu, odłączyłem kompa, używam jako standalone)
- mix your style -

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Możesz mieć egzemplarz z serii, w której występował błąd tego typu, że urządzenie w ogóle nie działało w niektórych ustawieniach Sample Rate. Przykładowo, działa idealnie na 44,1khz i 88,2khz, ale na 48khz i 96khz jest cisza. Możliwe, że przy podłączeniu do komputera miałeś narzucone jedno ustawienie, a w trybie stand-alone obowiązywało wczesniej ustawione na samym urządzeniu i z jakiejś przyczyny przestało działać. U mnie był taki problem, odesłałem go do serwisu i po tygodniu miałem go z powrotem naprawionego.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
mondomg: dokładnie o to chodzi, masz całkowitą rację. Nie działa 44.1 kHz. I dopóki na urządzeniu jest wybrane 44.100, to nawet po odłączeniu usb nie działa.
Rozumiem, że naprawili Ci zarówno zwiechę jak i problem z nieobsługiwaniem wszystkich sample rateów?

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Zwiechy żadnej nie miałem. Tylko problem z Sample Rate mi dolegał, drobiazg, ale przeszkadzał. Niemniej, serwis w Digiparku to bardzo mili i pomocni ludzie.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Mały jak mały, jak sobie zmienisz sample rate i pojedziesz gdzieś z nim bez kompa..to jesteś w sporej d...kropce.
Dzięki wielkie. W takim razie nic już nie szukam, tylko zwracam się z tym do serwisu.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Chłopcy - jak wiecie, co jakiś czas mam wolną godzinkę, wtedy Szymo musi poczekać z pójściem do toalety ;), albo kosztem nie umytych naczyń - siadam i testuję kolejne presety z paczki po prawej stronie strony:
http://www.elevenrackpresets.com/latest-presets.html

Zakończyłem literkę F. Z ostatnich polecam:
Cab Delay.tfx
Call Of Khtulu Rm.tfx
Cannibal Corpse.tfx, DOOM METAL.tfx, ENTOMBED.tfx - raczej do pośmiania
ClassicMetalPlxi.tf x - Plexi, ale na max zajebiste do low tune, zdziwko tygodnia
Clean Fender.tfx
Clean Swell Drew.tfx
Def Leppard.tfx - za je bis te
Diezel - Herbert.tfx
Drop B Recto.tfx
Evil Soldano-100.tfx - nawet, nawet.

Eleven Rack normalnie znów ożył! Do następnego razu.
Paczki z głów!

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
czy komuś jeszcze wyskakiwał błąd podczas instalacji Pro Toolsa? :-\ wszystko spoko, wrzucam płytkę, podpinam elevena i nagle error, później prosi o instalację jakieś interlok driver (w ogóle WTF?), ale spoko, zainstalowałem to gówno, instaluję ponownie PT i ten sam błąd, nie wiem o co kaman... :-\
do widzenia.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
PT umacnia się na pozycji lidera. Mój PT w ogóle nie wystartował z płyty, a serwis ani słowem do dziś nie odpisał. Ale może dla Ciebie będą łaskawsi i nie będziesz musiał ściągać pirata i legalizować go swoim kluczem...
Paczki z głów!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Wybielacz, możliwe, że wadliwa płytka. Zdarza się to dość często, niestety.

A na szałcie nie będzie mnie do poniedziałku, dzięki Isurez ;)

Offline lolo3d

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Podbijaj do supportu, powinni podesłać Ci link do obrazu płyty. Od siebie dodam, że chyba warto rzetelnie wypełnić to całe zgłoszenie.
- mix your style -

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
dzięki zioms, to na 90% płytka, napiszę do supportu. mam teraz za to inny problem (może głupi, ale już siedzę nad tym z pół godziny), wszystkie efekty (delay, reverb, compressor itp), które mam ustawione w łańcuchu za wzmakiem nie "odzywają się"... jak wrzucę je przed wzmak wszystko gra, ktoś wie o co tu chodzi? :-/

ed. ok, oczywiście moja głupota, ale jakby ktoś równie zdolny się trafił jak ja to trzeba wejść w USER OPTIONS -> Outputs to Amp i wybrać "Rig Output" lub "Rig Out No Cab" zamiast "Amp Output" ;)
« Ostatnia zmiana: 21 Wrz, 2011, 13:20:53 wysłana przez Wybielacz666 »
do widzenia.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Wszystkim, którzy uderzyli z metalowym brzmieniem prosto do Slo100 albo treadplate bardzo polecam zaznajomić się z Plexi. Zajebiste soundy teraz na tym kręce. Jedna z lepszych symulacji w 11R.
BlackOp-Plexi - 4x12 C30.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Dokładnie, plus preset Plexi "z paczki", który poleciłem powyżej.
Paczki z głów!

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Niestety znowu muszę prosić o pomoc... :-\ Pro Toolsa elegancko zainstalowałem i odpaliłem (dzięki, Zorro!), jestem w trakcie ogarniania tutoriala do niego (dzięki, Trzynasty!) nagrywam gitarkę - jest ok. Odtwarzam - zajebiste trzaski, brzmi dokładnie tak, jakbym odsłuchiwał gitarę w wyłączonym trybie "low latency monitoring", no ale mam go załączonego i podczas nagrywania słyszę dobry dźwięk, a przy odtwarzaniu już jest padaka (dotyczy to wszystkich ścieżek). Od razu nadmienię, że Eleven i PT chodzą na 44,1kHz, na bit depth 16 i 24 dzieje się to samo. Ktoś miał coś podobnego?

Kurde, może założyć osobny temat pt. Koło wsparcia użytkowników Pro Tools...? ;)
do widzenia.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Temat jest odpowiedni ("Porady"), a że PT... próbowałeś nagrywać w innym DAWie?. Możesz zapuścić jakąś próbkę tych "trzasków"?

Offline SakulK

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
ja miałem coś takiego i o dziwo.. kabel USB miałem skurwiony xd zmieniłem na inny (od drukarki) i koniec trzasków przy nagraniu, a miałem je wszędzie -> gitara, perka przez line in, instrumenty midi z PT, tak samo muza i inne rzeczy odtwarzane przez ER. Oczywiście jeśli tylko grałem na instrumencie innym niż te midi (bo to leciało przez USB) to nie było trzasków

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Faktycznie, to może być kabel, ewentualnie gniazdo USB. Wypróbuj inne to albo to, powinno pomóc.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Chłopaki - zaczynam łapać się na tym, że z nie do końca wyjaśnionych przyczyn napaliłem się strasznie (i wyłącznie) na Rocktron Velocity 300. A wcale tak łatwo nie idzie go wyłapać w dobrej cenie. Jakie inne końcówy polecacie? Ale żeby wiedza szła max z drugiej ręki ;).

Przecież te też są ładne, full bajeras i jak pasują: Crown XLS1000 ca. $200
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Pewnie, że można. Około 1,4k pln. Google it.
Paczki z głów!

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Nie mam 11R ale mam POD HD i wpinam go do HANDBOX GMA-200 (używka wyszła mnie 500zł). I jak dal mnie bomba. W miarę lekkie, dobrze zbudowane, nie ma tych wszystkich dodatkowych pokręteł ale ja ich nie potrzebuję.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
6220 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2015, 11:03:10
wysłana przez Radek M
25 Odpowiedzi
26405 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2011, 13:03:07
wysłana przez mondomg
919 Odpowiedzi
332956 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
743 Odpowiedzi
296966 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
298 Odpowiedzi
193862 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555