Autor Wątek: Yyy.. sam nie wiem co o tym myśleć  (Przeczytany 22119 razy)

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Yyy.. sam nie wiem co o tym myśleć
« 28 Kwi, 2008, 20:15:32 »
http://www.steinberger.com/private/ZT3/ZT3.html

Kurwa dla mnie to trochę przegięcie. Ludzie zaczynają robić z gitar jakieś wynalazki... Variax, RObot Gibsona hmn.. ciekawe jak daleko jeszcze się posuną może wirtualne struny wymyślą?? Czy Waszym zdaniem taki kierunek rozwoju tego instrumentu jest dobry, potrzebny, czy sie w ogóle podoba???

Bo mi nie  >:(
power to a being never dies

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Generalnie to mi to dynda... Ja tego nie kupię, ale jeśli komuś ma to życie ułatwić, to niech mu ułatwia...
W zasadzie to fajnie sobie popatrzeć co tam ponawymyślają te firmy, ale mi wystraczy siódemka z jednym pickupem żeby grać to co gram i takiego sprzętu będę się trzymał.
Dziwi mnie natomiast jak ludzie mają jakieś bóle, gdy widzą takie wynalazki...;/

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Variax, RObot Gibsona hmn

dlaczego zestawiasz ze soba te dwie gitary? nie maja ze soba nic wspolnego przeciez...

i choc mnie tez to grzeje, to jestem na ok...

dla steinbergera to napewno dalekoidaca rewolucja, mam w pamieci poprzednie "cuda", to prawie przypomina gitare

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
nie rozumiem oburzenia. troche bardziej rozbudowane tremolo. jak komus ma to ulatwic zycie to ok. niech uzywa, ale czemu sie oburzac. Robot guitar to przyjemny wynalazek dla leniwych, a variax to tez bardzo wygodny instrument dla ludzi, ktorzy potrzebuja wiele brzmien.

a nie zauwazyles podpisu pod filmikiem??

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Dla mnie same gitary Steina są lewe...
Ale patent sam w sobie bardzo fajny. Nie jako zabawka, ale zupełnie użyteczny.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
a nie zauwazyles podpisu pod filmikiem??

CONFIDENTIALITY NOTICE: This webpage is intended for internal use only by Steinberger employees and designated affiliates. Unauthorized forwarding, printing, copying, distribution, or use is strictly prohibited and may be unlawful.

:D

Mnie się patent podoba... Bardzo często jak sobie coś gram to chciałbym nagle jakiś utworek ze strojem Eb pograć ale mi sie nie chce co chwila gitki przestrajać... A Robota też chętnie bym posiadł gdyby był w normalnej cenie :D (tj. nigdy go nie kupię, zakładając, że będę miał nawet na niego kasę) ... Mnie się te wszystkie wynalazki bardzo podobają... Mają za zadanie tylko odciążyć muzyka od codziennych obowiązków strojenia... Słuchu się nie kształci przez strojenie gitary :D Jeśli nawet ma to coś pomóc początkującym to co to ma dać gitarzyście z 20letnim stażem który ma już słuch wykształcony pod tym kątem? Jedynie i aż pozwala to się skupić po prostu na grze nie martwiąc się o intonację...

Robot jak dla mnie bardziej pożyteczny niż to tremolo... Ma więcej możliwości... No i to można wpakować do większości gitar ze stałymi mostami...
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Ja też nielubie takich wynalazków... >:(
Ja jestem konserwatywny dość i nielubie takich udźiwnień.Jak dla mnie piękny instrument przez takie coś traci swoj klimat :evil:
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Jaki klimat, przecież ten most z wyglądu nie różni się aż tak bardzo od wcześniejszych trans-trem'ów.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Nie jesteś Harv tru i koniec ;)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
jaki piekny instrument?

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Czyżby ten Stein  :o
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Gitara ogólnie jako piękny instrument... :o
Może od razy przesiądżmy sie na syntezatory i samplerki.?? ;)
Utrata klimatu w sensie że takie coś jak np Robot Guitar Gibsona samo stroji Ci gitarę,a moze mały przycisk i samo zagra jakis miażdżący riff?,albo solo,fajnie by było jakby komponowało i myło naczynia ;D >:(
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Przesadzasz, przekształcasz środek wspomagający kreatywnosć (ułatwiający życie) w jej substytut.

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Z miejsca kojarzą mi sie takie zabawkowe gitarki albo pianinka z różnymi melodyjkami(np Combustion w takiej małej gitarce to by był kosmos,pobudzanie ośrodka nerwowego dzieciaka ;D)
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
W całej tej retoryce wyczuwam argumentację typu: 'Jak zaczynasz grać na gitrze kup akustyka defila ze strunami 3 cm nad gryfem, wyrobisz sobie siłę palców i silne barre'. A śmiem przypuszczać, że jakby ktoś dał Ci na ślepo to wiosło do ręki nawet nie poczułbyś różnicy ;)
« Ostatnia zmiana: 29 Kwi, 2008, 23:02:50 wysłana przez Harvest »

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Ej pewnie bym nie poczuł...ale poprostu mi sie takie coś niepodoba i już,chyba że wolisz żebym przyjął zdanie większości wtedy będzie wpożo i wogle i wszyscy beda mnie lubić.. ;D ha
Mimo to dalej sądze że trzeba
- niemieć co z pieniędzmi robić
- stawiać funkcjonalność na pierwszym miejscu
żeby kupić takie paskudztwo. :o
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Hofi masz długi weekend, to odetchnij może trochę, co  :)
Nerwowy jesteś ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Ja nie mam nic przeciwko Twojej odmiennej opinii, tylko argumentacja typu nie bo nie, i przywoływanie takich przesadzonych porównań do mnie nie przemawia.
Cytuj
- stawiać funkcjonalność na pierwszym miejscu
żeby kupić takie paskudztwo.

Tego to już w ogóle nie rozumiem, chyba przeczysz sam sobie.

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Przesadzasz, przekształcasz środek wspomagający kreatywnosć (ułatwiający życie) w jej substytut.

OMG... Właśnie to chciałem ująć w swym obszernym poście :D

Hofiman, co widzisz paskudnego w Gibsonie Robot :D ?

Niektórych instrumentów nie trzeba stroić albo baaaardzo rzadko się je stroi... Pianista nie musi przed każdą grą sprawdzać czy ma nastrojony instrument, odpowiednio wyregulowany... Siada i gra i niczym się nie przejmuje... Bardziej się rozwija mając więcej czasu na ćwiczenia... Takie wynalazki jak blokowane klucze czy te automatyczne klucze to krok do przodu żeby skrócić codzienne 'serwisowanie' gitary... Ustawienie menzury nigdy nie było tak łatwe jak z takim robotem... Stronie/przestrajanie takie szybkie... To takie oczywiste czynności które już się nudzą po kilku latach gry :D Wcale nie rajcuje mnie to, że potrafię nastroić gitarę na słuch... Wolałbym brać wiosło w rękę... Podstrunnica nawilżona, strunki czyściutkie, świeże... Idealna dla mnie akcja i perfekcyjna intonacja... No i tylko grać :)
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Podstrunnica nawilżona, strunki czyściutkie, świeże... Idealna dla mnie akcja i perfekcyjna intonacja... No i tylko grać :)
:D Zajebiste men :)

hofi - co jest przesadą a co nie to już kwestia tego jak sięgamy głęboko. Floyd w porównaniu do tremolo w stracie też jest profanacją, bo przecież kawał metalu na główce trzeba było przykręcić zamiast siodełka, zeby móc wykorzystać potencjał tego mostka... Tak samo z kluczami blokowanymi... z robotem jest identycznie, ułatwia zycie, więc znajdzie się taki co będzie go chciał, i będzie używał.

ps można by dorzucić do tego wszystkiego PODy, bramki szumów, o sonic maximizery :)

czyli takie gadanie o dupie marynie.



 

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
A śmiem przypuszczać, że jakby ktoś dał Ci na ślepo to wiosło do ręki nawet nie poczułbyś różnicy ;)

Ja tam się nie będę wypowiadał i kłócił, już mi przeszło...
Ale jedno Ci powiem, bo Cię lubię...
To tak jak przychodzisz do klubu, widzisz ładna laska, idziesz z nią do pokoiku na górę i Ci mówi że dziś od przodu nie można bo niedysponowana jest... Robisz od tyłu, po czym, choćby przez przypadek łapiesz za przód a tam... no sam sobie już dopowiedz co...
I na prawdę, nie zrobiłoby Ci to różnicy? :lol:
A sytuacja jest oryginalna, żadnej ściemy... ;)

No i teraz pomyśl jeszcze raz, czy to że nie jesteś świadom różnicy oznacza, że różnicy nie ma? :headbang:
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Zajebiaszcze men  :headbang:

Lepiej używać wszystkiego zgodnie z przeznaczeniem, a unikniesz nieprzyjemności ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
mery_sycow died...

Mery - czy Ty jesteś na jakiejś diecie?...  :D
Paczki z głów!

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Chyba faktycznie coraz gorzej ze mną...

I don`t use any diet ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
No i teraz pomyśl jeszcze raz, czy to że nie jesteś świadom różnicy oznacza, że różnicy nie ma? :headbang:
Przecież tego nie napisałem :) Stwierdziłem tylko, że robi się tu z igły widły, a ten nowy most niespecjalnie wizualnie różni się od zwykłego trans-trema ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
2601 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lip, 2009, 01:17:21
wysłana przez Budzan
7 Odpowiedzi
4147 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Paź, 2009, 16:41:06
wysłana przez BartekL
8 Odpowiedzi
5866 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Paź, 2009, 19:07:57
wysłana przez tomus
57 Odpowiedzi
25132 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2011, 19:11:35
wysłana przez sylkis
16 Odpowiedzi
8373 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sie, 2013, 20:14:49
wysłana przez dom?n