Autor Wątek: Yyy.. sam nie wiem co o tym myśleć  (Przeczytany 22118 razy)

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Czytałem kiedyś, że kilkadziesiąt lat temu, jak ktoś wymyślił, że lampy we wzmacniaczu można przesterować było grono oburzonych, którzy uznali to za profanację.
Jakoś wydaje mi się, że 7th i hofiziom to spadkobiercy intelektualni takich ludzi.
No ale żyjemy w wolnym państwie, można im... ;)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
kumam co sie moze nie podobac w variaxie tak samo jak i w PODach i innych cyfrowych wynalazkach
kumam ze Robot guitar moze byc uwazany za wioslo dl bogaty i leniwych bubków ktorzy maja problem z nastrojeniem wiosla
kumam ze sie komus moze nie podobac Steinberger jako gitara, ich wyglad, technologie z materialami kompozytowymi itd

ale nie kumam jak komus moze przeszkadzac wprowadzenie floyda ktory poprawia stroj wiosla podczas uzywania samego ramienia tremola i pozwala na mechaniczne jej przestrajanie (a nie cyfrowo jak w variaxie) , kurde to capodaster tez nie jest trUU?

dla mnie patent rewelacja, a sam floyd przypomina mi bardzo kahlera z wygladu. ciekawe czy cos maczali w tym palce
« Ostatnia zmiana: 30 Kwi, 2008, 11:04:04 wysłana przez nikt »
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline karaś

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
    • http://laggyluk.com
ten wynalazek steinberga to takie capo tylko po stronie mostka..
znaczy steinbergera ;p

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Ja wam powiem jedno.
Niech se robią co chcą, tylko niech to nie zmienia niepotrzebnie brzmienia i nie ułatwia za bardzo samej gry, bo przy takim melodyne gra już zaczyna tracić sens. Ja nie wiem jakie to dokładnie ma możliwości (melodyne - dygresja) ale mam nadzieję że nie takie jakie niektórzy by chcieli.

Ktoś tam mówił o blokadzie strun na gryfie, że się oburzali ludzie. Przecież i dziś są tego przeciwnicy, niektórzy twierdzą że im to wpływa negatywnie na brzmienie, wytłumia, że dźwięk szybciej wygasa, czy coś. Co do Floyda, to nawet jeśli się go nie używa, ma przecież jakiś tam wpływ na brzmienie instrumentu i są ludzie którzy sobie most ruchomy wybierają tylko po to, bo wajchy wcale nie montują, bo po co, skoro nie używają.

Co do samej tej gitarki, zacznę od tego że nie cierpię wioseł bez główki. Ja rozumiem że treningowe czy coś, że w transporcie łatwiej. Ale nie wyobrażam sobie na koncercie czegoś takiego.
Co do samego mostu, jedni powiedzą że otwiera on nowe drogi ekspresji muzycznej (chyba producent tak twierdzi), a mnie to zastanawia, czy na pewno tędy droga? Bo jeśli przestrajać się można już nie tylko w trakcie kawałka (no bo w sumie można w krótkiej przerwie zmienić gitarę - zmienić strój, ew użyć hipshota), ale w trakcie grania, nawet w trakcie wybrzmiewania nuty czy akordu... Zastanawia mnie, czy to rzeczywiście potrzebne. Tzn, czy takie rzeczy nie sprawiają, że od gitarzystów wymaga się coraz mniej? Że zamiast przeć z umiejętnościami, szybkością i innymi na przód, staniemy w miejscu, albo zaczniemy się cofać?
Ja tego na pewno sobie nie zakupię, ani jako całej gitary (gitara bez główki to jak facet bez... no...portfela), ani jako rozwiązania które montować można w dowolnej gitarze (zakładając że takie coś jest albo będzie). Bo wywoływało by to u mnie kilka nieprzyjemnych odczuć. Raz że jestem uzależniony od technologii (jeśli używałbym tych ułatwień w kompozycjach), dwa że instrument gra tak samo dużą rolę jak moje umiejętności i że na innym instrumencie, bez tego, nie zagrałbym tych samych partii.
Bo to jest tak jak z F1. Jedni to kochają, bo jest superszybko i w ogóle super. A dla mnie to nic zabawnego, bo tam połowę czy ileś tam roboty odwala komputer.

Pozdr
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Uważam Tolein, że nie masz racji. To nie ułatwia wcale gry. Mając to nie gra się łatwiej, szybciej, dokładniej, czy jak tam jeszcze inaczej.
Według mnie stwarza to zwyczajnie większe możliwości w budowaniu aranżów i w grze.
A to wszystko w cenie jednej gitary!
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
w sumie to po co w ogole floyd skoro mozna bendować tak jak w kapelkach country, za siodełkiem na gryfie , albo jak szatanowcy calym gryfem ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Ja mówiąc o wynalazakach mówiłem przedewszytim o Gibsonie Robot Guitar i o variaxie...
A parkery i stein`y mi kurna nie podchodza...choćby dlatego że są z włókna,tak samo plexi w B.c. Rich`ach jak Dla mnie to jest totalnie nie fajne..Gitara jak dla mnie musi być z drewna...
Ps wogle sie nie denerwowałem Mery :angel:
pzdr
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
w sumie to po co w ogole floyd skoro mozna bendować tak jak w kapelkach country, za siodełkiem na gryfie , albo jak szatanowcy calym gryfem ;)

e, ci lepszi maja B-Bender, to jest wyzsza sztuka niz za siodelkiem ;)
Łe tej.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Nareszcie gitara, na której można zagrać motyw z Diablo I! :D

Ja tam się cieszę na takie wynalazki, ponieważ poszerzają one możliwości w zakresie brzmienia.

Inna sprawa że ta gitara jest po prostu brzydka. ;)

Straszliwie nie mogę się doczekać, aż ktoś opatentuje struny, które będą wytrzymywać dłużej niż ten miesiąc czy ewentualnie dwa(w przypadku Elixirów i innych takich).

No i jeszcze przydałaby się struna G, która brzmi, bo jak na razie nie trafiłem na taką. :D

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Tadeo, daddario robi struny ktore trzymaja rok :D :P
B ( o ) ( o ) B S

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Notka do chłopaków na "nie": Czy Wy panowie na pewno nie pomyliliście się z wyborem forum? Popatrzcie na swoją argumentację - żywcem wyjęta z ust (fuj jakie to niehigieniczne!) "zwyczajnych" gitarzystów na temat ERG. DOWOLNEGO ERG praktycznie. Niekoniecznie dziewięciostrunówki na splitach z basu. Tego typu wynalazki nie ograniczają wkładu gitarzysty z bardzo prostej przyczyny - żeby zabrzmieć dobrze nawet na gitarze która robi laskę i sama pokazuje jakie akordy uderzać trzeba UMIEĆ zabrzmieć. Nie chcę się mądrzyć i oceniać waszego doświadczenia, ale wydaje mi się że żeby docenić wynalazek typu Variax, robot guitar czy ten patent steinbergera trzeba po prostu trochę pograć. Chociażby po to żeby się przekonać jak trudno jest zagrać tak zajebiście jak Malcolm Young :)
Poza tym sorry, ale jeśli uważacie że coś co kosztuje taką kupę kapuchy jak te sprzęta ma służyć początkującym to chcę poznać waszych rodziców :D
« Ostatnia zmiana: 30 Kwi, 2008, 19:39:48 wysłana przez Leon »
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Hmm... Czyli wszystko musi się podobać jak już się znajdzie na tym forum?
Każdy ma prawo do swojego zdania i nie mam nic przeciwko, jeżeli jest inne niż moje  :headbang:
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Hmm... Czyli wszystko musi się podobać jak już się znajdzie na tym forum?
Każdy ma prawo do swojego zdania i nie mam nic przeciwko, jeżeli jest inne niż moje  :headbang:

Dokładnie jak tylko pojawi sie coś nowego wszyscy a przynajmniej większosć się zachwyca. Nie mozna powiedzieć że sie coś nie podoba bo zaraz ktoś pisze że nie ma sie racji bo to jest fajne pfff
power to a being never dies

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Ja też tak uważam - pokazuję tylko błędy w argumentacji. Po to tworzy się takie tony sprzętu, żeby każdy muzyk mógł znaleźć swoje środki wyrazu, odpowiednie dla SWOJEJ wizji. Tak długo jak ktoś dzięki wyżej wymienionej dziewięciostrunówce ;) będzie tworzył niepowtarzalną muzę bedę kazał każdemu malkontentowi pt "ale to już nie gitaraaaaa" spierdalać na drzewo.
A argumentacja chłopaków trąci właśnie takim piętnastoletnim znawstwem tematu.

Wybaczcie jeśli poczujecie się urażeni, ale nic mnie tak nie wpienia jak ludzie piszący pierdoły o czymś nowym. Ale spoko - jakby internet istniał w latach 30tych to tłumy ludzi na róznych forach by mówiło to samo o elektrykach :)


7th - mnie osobiście wali to tremolo - wolę stałe mostki. Wkurza mnie zasada objeżdżania nowych patentów przez rozmaitych znawców tematu. Wypisz wymaluj argumetacja "Santana jest lepszy od Petrucciego bo ten drugi gra bez uczuć".... Naprawdę tego nie widzicie? :)
« Ostatnia zmiana: 30 Kwi, 2008, 19:46:28 wysłana przez Leon »
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Myślałem, że mówisz o samym Steinie, a nie o patancie mosta, bo w tym kierunku potoczyła się ta temata ;)
Ogólnie zgadzam się z Tobą Leon.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
wywalam ten syf. 7th nie wiem gdzie wczesniej udzielales sie na forach ale nie zamierzam tolerowac zwracania sie w taki sposob do kogokolwiek tym bardziej do moderatora. i nie mieszaj do tego religii bo wydaje mi sie to jeszcze bardziej dziecinne i zupelnie mnie nie przekonuje taki truuu metalowy argument ze skoro ktos slucha ciezkiej muzy to musi sie zachowywac odrazu jak cham.

powinienes go dostac bana na 3 dni zeby sobie zapamietac pewne zasady jakie tu panuja ale nie wnikam czemu sinner Cie odbanowal, niech tak zostanie.
« Ostatnia zmiana: 01 Maj, 2008, 11:49:44 wysłana przez nikt »
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Tadeo, daddario robi struny ktore trzymaja rok :D :P
A ch...ciałbyś, bo Dean Markley. :P
Znam gościa, który w kwietniu tego roku zmienił struny(DM) założone w maju roku zeszłego1. :D

1I cały czas na nich grał. :)

Łoł, z powyższego widzę sporo mnie ominęło. :o

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Hm ja też zauważyłem że jak wyraże swoje inne zdanie niż cała reszta ;chocby na powierzchownych odczuciach(np z próbek) to leci w moja strone cała masa dość nieprzyjemnych postów typu polej go wodą to dżwiek będzie mniej suchy(ten akurat śmieszny :))Kiedy wyrażam swoja opinię staram sie zaznaczyć że to moje własne odczucia,bo w sumie jakbym wiedział na pewno to może zależało by mi żeby wpłynąc na czyjeś zdanie. Ogólnie to ja jestem dość biedny i mieszkam w suwałkach tutaj nic niema(nie mam styczności z dobrym sprzętem), całą swoją skromną wiedzę zbieram właśnie z takich for,z katalogów,od jak wydaje mi sie ludzi którzy mają większą wiedzę....Kurde na samym początku zadawałem mase pytań bo w końcu zapracowałem na wymażoną 7 i chciałem dowiedzieć sie czego dokładnie chcę i niektórych to denerwowało...zawsz e wydawało mi się że forum to miejsce właśnie na takie pytania.
pozdrawiam
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Tadeo, daddario robi struny ktore trzymaja rok :D :P
A ch...ciałbyś, bo Dean Markley. :P
Znam gościa, który w kwietniu tego roku zmienił struny(DM) założone w maju roku zeszłego1. :D

1I cały czas na nich grał. :)

Łoł, z powyższego widzę sporo mnie ominęło. :o


to jeszcze w ramach offtopu dodam, ze w swoim ranie miałem struny z grudnia albo stycznia 2006 i zmieniłem je w zimie tego roku :P

i nie pisze tego żeby sie pochwalić, bo nie ma czym. Zmienilem bo przestało stroić. Nadmierne przywiazywanie się do rzeczy to chyba najb wkurwiajaca mnie moja wada, dlatego nawet sprzętu nie umiem sprzedać, jedynie Sajda puściłem bo potrzebowałem kasy na 5150. Ale nie o tym temat.

Co do tematu, to IMO to świetne urzadzenie, wkurza mnie jedynie ze tyle tych patentów wychodzi i ze są one tak kurewsko drogieale z miłą checia zbuduje sobie jakiegoś CeeSa z takim mostem :D

Hofiziom, to posłuchaj. Nic do Cie nie mamy i jedynei próbujemy Cie ustrzec przed jednym wielkim zagrożeniem jakie jest na forach. Wierz mi, siedzie na forach gitarowych juz mase czasu i jest zauważalna taka jedna tendencja: Zaczyna sie od wyrabiania opini o sprzecie na podstawie próbek i tego co ktos powiedział gdzies (jak np Nitram ;) :D :P) a kończy sie na tym, ze jak ta osoba ma duzy staż na forum i robi sie pewnego rodzaju autorytetem, to pakuje takie samo g00fNo do głów innyc poczatkujących. Twoje zdanie jest Twoje i luz, ale nie oceniaj powierzchownie.


e: sorry za te kwantyfikatory duże ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Ktos tu mowil o gitarach bez strun - a jest juz taka, w iPhonie :D

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
to jeszcze w ramach offtopu dodam, ze w swoim ranie miałem struny z grudnia albo stycznia 2006 i zmieniłem je w zimie tego roku :P
:o
i nie pisze tego żeby sie pochwalić, bo nie ma czym. Zmienilem bo przestało stroić. Nadmierne przywiazywanie się do rzeczy to chyba najb wkurwiajaca mnie moja wada, dlatego nawet sprzętu nie umiem sprzedać, jedynie Sajda puściłem bo potrzebowałem kasy na 5150. Ale nie o tym temat.
Ja nie sprzedaję sprzętu i dobrze mi z tym. :P
Co prawda wymusza to na mnie, żeby każdy zakup był bardzo dobrze przemyślany, ale to nie szkodzi. :)

hofiman, 7th, nie znacie starej zasady: "Bili go, bo nowym jest"?

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
hofiman, 7th, nie znacie starej zasady: "Bili go, bo nowym jest"?

nie tadeo to z czego innego akurat wynika a trafilo na nowych userow ktorzy to tak odebrali

glownym zalozeniem ss.pl bylo stworzenie rzetelnego zrodla informacji, bez glaskania po dupie wytykanie nonsensow ktore mozesz poczytac na inny forach. i staz uzytkownika nie mta tutaj nic do rzeczy. jesli ktos nie mial grata w lapie to nie pisze o nim opinii, jesli ktos nie wykorzystuje floyda to po pigmej mowi ze floyd jest do bani itd. argumentacja a nie w kolko o gustach. i tak jak leon wczesniej juz wspomnial, dziwi mnie ze na nowinke techniczna tego typu ktos reaguje  tak zamknietym umyslem, staramy sie z tym walczyc przeciez tlukac do glowek ze 7 to tez gitara tak jak 6, baryton to tez zwykle wioslo. i nagle ktos wpada i robi "nie bo nie" ktore nawet nie uzasadni. to nie jest opinia i nie ma co sie oburzac

:*
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
i nie mieszaj do tego religii bo wydaje mi sie to jeszcze bardziej dziecinne i zupelnie mnie nie przekonuje taki truuu metalowy argument ze skoro ktos slucha ciezkiej muzy to musi sie zachowywac odrazu jak cham.

Nie wiem o co Ci w tym momencie chodzi.

Cytuj

powinienes go dostac bana na 3 dni zeby sobie zapamietac pewne zasady jakie tu panuja ale nie wnikam czemu sinner Cie odbanowal, niech tak zostanie.

Ja też nie wnikam.
                                                      THE END
           
power to a being never dies

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
2601 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lip, 2009, 01:17:21
wysłana przez Budzan
7 Odpowiedzi
4147 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Paź, 2009, 16:41:06
wysłana przez BartekL
8 Odpowiedzi
5864 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Paź, 2009, 19:07:57
wysłana przez tomus
57 Odpowiedzi
25128 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2011, 19:11:35
wysłana przez sylkis
16 Odpowiedzi
8373 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sie, 2013, 20:14:49
wysłana przez dom?n