Autor Wątek: Budowa kolumny pod cyfre  (Przeczytany 6151 razy)

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
Budowa kolumny pod cyfre
« 10 Gru, 2012, 15:23:58 »
Witam!! Ostatni czasy wpadłem na pomysł złożenia samodzielnie paki gitarowej. Rozpatrywałem bardzo wiele opcji co najlepiej sprawdzi się do mojego line 6 hd. Wybór padł na kolumnę 2 głośnikową , głośniki 12 cali. Postanowiłem zaryzykować i wstawić głośniki estradowe STX GDS-30-200-8-SE. Wymiary jak i materiał to kolumna mesy 212 , czyli sklejka brzozowa 9 warstwowa. Ostatecznie paka ma być oklejona białym tolexem, dwie rączki po bokach czarna maskownica , w chwili obecnej czekam na części wykończeniowe. Po sklejeniu, złożeniu polutowaniu efekt bardzo mnie zaskoczył , ponieważ nie sądziłem że może aż tak dobrze brzmieć, po powrocie z miasta wstawię foty jak to wygląda jak i proces budowania, testy brzmienia dopiero jak rozkminię jak to nagrać w dobrej jakości dźwięku:)
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline glowa-glowa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Odp: Budowa kolumny pod cyfre
« Odpowiedź #1 10 Gru, 2012, 15:41:35 »
Też budowałem hmmmm chyba już będzie ze 5 sztuk:

1-sza była przeróbką paczki 2x 2x12 z płyty wiórowej tak, żeby powstała 4x12 na głośnikach Unitry szerokopasmowych - gadała co dziwne :)

2-ga to już poważniejsza konstrukcja 4x12 właśnie ze sklejki 12/14 mm o ile dobrze pamiętam na Celestion Seventy 80 do tego V-amp 1 + Regent 1040 przerobiony na głowę :) - co dziwniejsze GADAŁO ZAJEBIŚCIE - pamiętam jak po koncercie podszedł do mnie koleś i zapytał gdzie takie brzemienie i na czym ukręciłem :) :) :) fajnie wspominam

3-ia i 4-ta to 2x12 jedna z 22mm HDF na wzór 2x12 MG a druga 22mm skleja Mesa Horizontal na 2x12 Man O War - QWA ściany burzyła dołem 4x12 miały by się czego uczyć - dlaczego? Proste MoW ma swój dołek, a do tego Horizontal jest większa, a skleja 22mm dała jej jeszcze więcej basu - mówię Wam masakra brzmienie bardzo fajne bez brzydkiego piachu, ale pełne mięsiste podejrzewam, że MoW + Governor dałby TOTALNĄ paletę brzmienia w tej 212 :)

gdzieś pomiędzy była jakaś 1x12 na potrzeby combasa :)

Ale Panie dawaj fotki :)

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
Odp: Budowa kolumny pod cyfre
« Odpowiedź #2 10 Gru, 2012, 16:35:09 »
właśnie wrzucam cierpliwości, jak masz swoją to też dawaj foty, moja w prawdzie czeka na wykończenie ale w trakcie pracy będę wrzucał nowe foty;)

Posty połączone: 10 Gru, 2012, 17:45:35
głowa-głowa a z kąd maskownice ogarniałeś?



« Ostatnia zmiana: 10 Gru, 2012, 17:45:44 wysłana przez crowley »
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline glowa-glowa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Odp: Budowa kolumny pod cyfre
« Odpowiedź #3 10 Gru, 2012, 23:17:13 »
allegro na metry ma koles i duzo czesci do paczek - nie pamietam nicku, kedre tez z allegro, z metwo maskownicy styklo mi na 2 paczki i zostalo jeszcze troche ;0 musz poszukac fotek ale raczej juz skonczone chyba ze cos odgrzebie

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Budowa kolumny pod cyfre
« Odpowiedź #4 10 Gru, 2012, 23:51:43 »
To jest sama paka bez powerampa, co nie? Czym napędzasz?
I ile taka zabawa kosztuje :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
Odp: Budowa kolumny pod cyfre
« Odpowiedź #5 11 Gru, 2012, 06:04:30 »
jako silnik podpinam końcówkę mocy hollywooda dwukanałową plus line 6 hd. Właśnie taka zabawa kosztuje mnie tyle co głośniki:D czyli 200 plus jakies 50-70 wykończenie typu okleina narożniki i maskownica. Jak obliczałem z jednej takiej płyty sklejkowej zrobisz około 3 paczek dwugłośnikowych, płyta kosztuje mniej więcej 150 zeta;) czyli naprawdę niewielkim kosztem można sobie sprawić fajny sprzęt:)
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Budowa kolumny pod cyfre
« Odpowiedź #6 11 Gru, 2012, 07:55:14 »
Brzmi nieźle, tylko to ja bym pewnie musiał celować w jakiegoś powerblocka, albo coś.
Ciekawe też ile np. takie NoisyBox albo Buzzarro by chciało za FRFR wyglądającą jak paka gitarowa, choćby pasywną.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline glowa-glowa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Odp: Budowa kolumny pod cyfre
« Odpowiedź #7 11 Gru, 2012, 09:29:58 »
Jak masz stolarza i materiał to nie jest to drogi interres :) opłaca się bardziej niż kupowanie jakiegoś sita bo wiesz z czego robisz i co :)

Ja miałem materiał za free od znajomego, stolarz za przygotowanie konstrukcji brał 50 zł a była sklejona, docięta i skręcona dodatkowo wkrętami meblowymi - nie ma bata, że coś drgnie - to już przy tych 2 ostatnich pakach :) reszta to już dopieszczanie, szlif rogów, okucia, derma (też miałem za free), wycinanie, klej, wkręty, rączki, kedra, kółka i grill - całość dobrej jakości wyszła mnie jakieś 200 zł, NoisyBox np. śpiewał jakieś 1000 zł za pakę 4x12 bez głośników :) więc jak sam robisz to myślę, ze połowa cany paczki producentów polskich możesz liczyć :) - co do materiału ja robiłem od 12 do 22 - różnica? Więcej dołu :), jak dobrze zrobisz to nie będzie się czego wstydzić :)

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Budowa kolumny pod cyfre
« Odpowiedź #8 11 Gru, 2012, 10:12:09 »
Chciałem skomentować, BA, nawet chciałem dać jakiegos adekwatnego gifa/jpg ale jednak uznałem, że ten post wyrazi więcej niż obrazki.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Budowa kolumny pod cyfre
« Odpowiedź #9 11 Gru, 2012, 10:13:38 »
Tyle, że ja sam nie mam pojęcia o stolarce, nigdy nawet nie widziałem jak ktoś coś takiego robi, ani tym bardziej sam nie robiłem. Znajomego w branży też nie mam :(
« Ostatnia zmiana: 11 Gru, 2012, 10:16:21 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline glowa-glowa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Odp: Budowa kolumny pod cyfre
« Odpowiedź #10 11 Gru, 2012, 14:23:32 »
podejrzewam, że jak zajdziesz do stolarza i dasz mu rysunek i powiesz ja ma to zrobić to ci to wystruga :) jeśli chodzi o samemu to możesz jeszcze zrobić inaczej - np. Castorama przy sprzedaży drewna tnie na miejscu pod wymiar :) potem tylko składanie :) no nie jest takie trudne jak się wydaje i wcale nie oznacza, że będzie lipa :)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Budowa kolumny pod cyfre
« Odpowiedź #11 11 Gru, 2012, 14:41:23 »
No z tego, co się kiedyś naczytałem, to to musi być jak najbardziej prezycyjnie wykonane, wszelkie luzy i niezaplanowane napięcia będą katastrofalne, bo wbrew pozorom kolumny bardzo ciężko pracują mechanicznie. Do stolarza to jeszcze, ale z ciastoramy barłbym się, że później taka nieporządna robota (czy ich, czy moja - nie ważne) da o sobie znać boleśnie :(
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline glowa-glowa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Odp: Budowa kolumny pod cyfre
« Odpowiedź #12 11 Gru, 2012, 15:46:06 »
dlatego sugeruję stolarza, żeby to także poskładał - wtedy widzisz i wiesz co jest - ja swojego mam sprawdzonego (robi meble na wymiar więc nie ma lipy i jest dobry), dałem dechy, dałem wymiar, dałem wytyczne i powiedziałem czego chcę - zrobił jak trzeba :) dostałem 4 ściany pięknie spasowane, bez szpar itd. do tego tył i przód luzem bo do oklejenia :) + listewki do mocowania przodu były już przyklejone i przykręcone i docięte te tylne - kurcze wywaliłem fotki :( - co do Castoramy to tylko taka opcja oni tam mają fajne piły bo razem z prowadnicami więc możesz dociąć dokładnie (tak mi się wydaje - tną płyty dla ludzi robiących meble :)) - co do pracy kolumny ja nie miałem problemów a chodziły na min. 100W lampach i miały moc 360-480 W MoW :) o zmalałem jedyną foktę (kolumna w której siedzi moja mała to ta z HDF na wzór MG Amps, po prawej widać kawałek MESY :) - ta z HDF była przed skończeniem przodu i złożeniem całości :)

Posty połączone: 11 Gru, 2012, 15:52:47
ps: polecam ten sklep siatka Marshallowa super, kedre kupilem na Allegro w jakiejs pasmanterii bo taniej niz w sklepie z czesciami do wzmaków i kolumn :) narozniki tez na allegro, raczki i reszte chyba tez w AmpTone

http://amptone.pl/

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=673151
« Ostatnia zmiana: 11 Gru, 2012, 15:52:47 wysłana przez glowa-glowa »

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
Odp: Budowa kolumny pod cyfre
« Odpowiedź #13 12 Gru, 2012, 07:18:44 »
Sylkis chcesz to coś takiego mogę ci złorzyć bo i tak ostatni czasy siedzę non top na warsztacie klepiąc casy itd:)
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Budowa kolumny pod cyfre
« Odpowiedź #14 12 Gru, 2012, 08:24:58 »
Ślę cie PW.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
16029 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lut, 2011, 21:24:49
wysłana przez guzie
163 Odpowiedzi
80923 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2021, 10:05:12
wysłana przez dari555
7 Odpowiedzi
4956 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sie, 2012, 02:52:32
wysłana przez mattuck
0 Odpowiedzi
1125 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Mar, 2014, 12:15:16
wysłana przez lukasb
4 Odpowiedzi
2327 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Cze, 2015, 13:51:48
wysłana przez pringles50g