Autor Wątek: JCM800  (Przeczytany 51322 razy)

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: JCM800
« Odpowiedź #125 07 Sie, 2009, 21:33:52 »
Jestem po ogrywaniu,testowaniu,porownywaniu przez 1,5h 5150 i JCMki... Dopalane Silver Bee ToiToya i RATem Soggotha... No wiec tak. Wydaje mi sie ze 5150 lepiej brzmia ldopalony TSem (kanal crunch dopalony to czad) a Marshall RATem... Tak, ten drugi zdecydowanie lepiej RATem. Tubescreamer za bardzo zamula, wprowadza taki dziwny vintage'owy charakter... Trudno to okreslic ale malo br00talnie atakowal. Przelaczalem chyba z 5 razy miedzy 5150, a JCM i w koncu wygral Marshall. No ok, na 5150 ZAJEBISCIE latwo sie gra, ma barwe duuuzo ciekawsza(lepsza:P) od Mesy Recto (gralem na DR i TR wiele razy), pozatym jest kurewsko szybki... M.in. pewnie dlatego gra sie na nim latwiej. Nie wychwytuje baboli tak jak Marshall. Nasycenie i kompresja sa duzo silniejsze. Przez to jest tez slabsza dynamika, ale podtrzymuje moje zdanie, ze 5150 do hardcore'owo metalowych klimatow FTW i nokautuje Recto.
A teraz dlaczego z tym JCM tak bylo, jak bylo...
Dopale ustawialem tak : dist na 9:00, filter na 12:00, vol. na 12:00... I tu wlasnie byl blad. Bo pomimo tego, ze w takim 5150 zawsze dawalem gain na 3,5/4 i niczym sie nie musialem juz martwic, to w JCM wlasnie ten brak kompresji i wychodzace babole daja sie we znaki i trzeba mocniej podkrecac booster. Moze z czasem jak sie naucze grac, to bede ustawial nizej volume :D Na razie nakurwial bardzo fajnie. Na 2 to taka juz "glosna zespolowa glosnosc", wiec pewnie na tyle bede sie ustawial. W 5150 ten przester mniej sie zmienia wraz z rozkreceniem paly. Ofkors osiemsety najchetniej bym nie skrecal ponizej 5 ale no coz...
Pozatym zmienilem troche ustawienia, dalem ciut mniej basu, zarowno w piecu jak w efekcie... Jest na prawde spoko. Nie brzmi to jak Killswitch, ale bardzo fajnie. Moze byc jeszcze szybciej, bo mam w efekcie taki switch ktory reguluje costam z opampem i mam go ustawionego na wolniej, a wiecej basu. Ale nie odczuwam potrzeby jego wlaczania.
Teraz chcialbym tylko namowic drugiego gitarmena, zeby zmienil TR na 5150, bo czuje, ze razem to bedzie przezajebiscie nakurwiac...
Co do zmiany pikapa, to nadal obstaje przy SH-4, bo moze to ladnie rozjasnic jeszcze to brzmienie, sciac troche grubego dolu. Pamietam, ze krzywe riffy tez lepiej brzmialy na SH-4. bo jest jakby selektywniejszy.

A... Probowalem tez EMG... Juz ? Ok? :) Dziekujemy :)

Pa.
« Ostatnia zmiana: 07 Sie, 2009, 21:37:19 wysłana przez Page_Hamilton »
wearehelp.bandcamp. com

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
9462 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2008, 18:29:46
wysłana przez BartekL
22 Odpowiedzi
10016 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Cze, 2009, 12:27:39
wysłana przez Page_Hamilton
8 Odpowiedzi
4320 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2012, 09:09:12
wysłana przez primer
37 Odpowiedzi
6510 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Paź, 2016, 00:57:26
wysłana przez Eregeth
0 Odpowiedzi
59 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Wrz, 2024, 14:37:12
wysłana przez BetoNova