Autor Wątek: JCM800  (Przeczytany 51137 razy)

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: JCM800
« Odpowiedź #175 20 Sie, 2009, 23:52:37 »
co za roznica na czym gra skoro zawsze brzmi tak samo? A fajna siostre masz, ze tak ja oddajesz?;d
« Ostatnia zmiana: 21 Sie, 2009, 00:00:02 wysłana przez slayer-66669999 »

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: JCM800
« Odpowiedź #176 20 Sie, 2009, 23:54:58 »
Cytuj
co za roznica na czym gra skoro zawsze brzmi tak samo?

Brawo! Bez podpowiedzi sprytnie odkryłeś zawoalowany sens mojego retorycznego quizu (nie mam siostry, frajerzy).

pozdro

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: JCM800
« Odpowiedź #177 21 Sie, 2009, 00:01:10 »
ja niestety na cleanie slysze roznice miedzy lp a tele xD

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: JCM800
« Odpowiedź #178 21 Sie, 2009, 00:01:21 »
Moze chociaz brata ? To moze bym sprobowal odgadnac na jakich pickupach gral Page :P
wearehelp.bandcamp. com

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: JCM800
« Odpowiedź #179 21 Sie, 2009, 00:07:19 »
Cytuj
ja niestety na cleanie slysze roznice miedzy lp a tele xD

Bo masz czwarty dan:) Ja na razie nie odróżniam tele od lp, nawet jak je trzymam w rękach.

Cytuj
Moze chociaz brata ?

Brata pita, jak się muszę z fiskusem rozliczać ;)

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: JCM800
« Odpowiedź #180 21 Sie, 2009, 00:14:05 »
offtop sie zrobil xx wezcie mi teraz powiedzcie co trzeba zrobic zeby zabrzmiec jak Slayer z 'Reign in blood', w jakie gowienka sie doposazyc i czy wierzyc w to co pisza ze niby King tego uzywa. Co za roznica jest miedzy KK, a seryjnym 2203?

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: JCM800
« Odpowiedź #181 21 Sie, 2009, 00:16:15 »
Hehe. Jutro napiszę.

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: JCM800
« Odpowiedź #182 21 Sie, 2009, 00:24:27 »
czyli ogrywales juz KK oraz ZW?

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: JCM800
« Odpowiedź #183 21 Sie, 2009, 00:32:49 »
hehe za krótko siedzisz na tym forum, bo takto byś wiedział że Wróbel to zatwardziały fan brzmienia Slayera, tylko że jego wybujała elokwencja sama przez się zasłania ten fakt. Jutro napewno Ci napisze.

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: JCM800
« Odpowiedź #184 21 Sie, 2009, 00:39:07 »
fakt faktem, na siedzenie na forum czasu nie mialem, teraz sie troche pojawilo wiec korzystam z mozliwosci xD szukam tak naprawde sposobu na prezycyjne kostkowanie 666bpm w 66kach dla leniwych xD;d

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Odp: JCM800
« Odpowiedź #185 21 Sie, 2009, 00:54:03 »
Cytuj
Kto gra szatana na pafach?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Trey_Azagthoth ten pan :)

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: JCM800
« Odpowiedź #186 21 Sie, 2009, 01:29:35 »
w jego setup nie zaglebialem sie akurat, poniewaz mimo tego, ze to legenda dm to jakos nie przekonuje mnie granie szatana na pafach. Morbid na pierwszych albumach mial takie zmulony przez niskie strojenie dzwiek ktory nie do konca mi sie podoba. Zbyt techniczny nie jest, do takiego Dimebaga brakuje mu duzo jesli chodzi o precyzje i technike, riffy moze i bardziej zlamane niz Death, ale jesli mialbym stawiac go w rankingu gitarzystow deathmetalowych bylby zaraz za Chuckiem. Zaraz po nim Necrosodom z Animy xD

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Odp: JCM800
« Odpowiedź #187 21 Sie, 2009, 07:22:51 »
Cytuj
Zbyt techniczny nie jest, do takiego Dimebaga brakuje mu duzo jesli chodzi o precyzje i technike,


Woot?!

Po czym wnosisz że Trey jest słaby (albo niezbyt techniczny)?
Co do precyzji to wybacz ale inny styl zupelnie bo MA raczej nigdy nie gralo rwanych riffow ala pantera/FF więc nie ma co porównywać.

Pomijając grę rytmiczną, w solówkach nie powiesz mi ze mu czegokolwiek brakuje do kogokolwiek - i technicznie i (w swoim stylu) muzycznie.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: JCM800
« Odpowiedź #188 21 Sie, 2009, 08:47:55 »
Wracając do JCM800 - fajny wzmek, całkiem miły, ale do jasnej ciasnej... NIENAWIDZĘ tego piachu w środkowym paśmie w jakimkolwiek zmarszczalu.

Basta! ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline are_you_me

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
  • Permanentny brak czasu.
    • Hunted By The Waves
Odp: JCM800
« Odpowiedź #189 21 Sie, 2009, 09:35:25 »
Areyoume - generalnie to co piszesz ma sporo sensu, oprócz tego zdania, którego szczerze nie kumam:

Cytuj
Bardzo proszę, nie nadawaj patosu ludziom, bo stracą chęć do odkrywania, skoro i tak mają wrócić do 800

Powaga, nie wiem co miałeś na myśli:)

Wg. słownika internetowego PWN:
    *
      patos
      1. «podniosły charakter zdarzeń o wielkim, historycznym znaczeniu»
      2. «ton lub styl mówienia lub pisania podkreślający wzniosłość tematu»
      3. «sztuczny sposób wysławiania się, pełen górnolotnych słów i wyrażeń»

A generalnie o 20.48 już wypijałem trzecie piwko, więc składnia zaczęła mi się plątać jak kable Die Harda;)
Ogólnie chodziło mi o to, żebyś nie skazywał ludzi na osiemsetę czyniąc z niej przedmiot kultu i cel ostateczny w odkrywaniu brzmienia. A słowo "patos" jakoś strasznie mi się podobało akurat w tym momencie.. Na zmianę ze słowem "menstruacja", ale akurat w tym temacie nie pasowało. :evil:
Mówię mało, ale myślę dużo.

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: JCM800
« Odpowiedź #190 21 Sie, 2009, 10:41:51 »
Cytuj
Po czym wnosisz że Trey jest słaby (albo niezbyt techniczny)?

Zle to sprecyzowalem, z tych filmikow ktore widzialem na youtube 'practising' to wtedy gral tak chocby za szybko ruszal prawa reka, bez takiej wirtuozerskiej synchronizacji z lewa. Tak dla wszelkiej pewnosci zeby nie bylo jestem fanem MA i w dziedzinie lamanych i chorych riffow to nie ma bata na niego. Chociaz brzmienie niewybitne, ja bym mu lepsze ukrecil, tylko ze po co?;d xD

Offline So99

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
  • I am that I am
Odp: JCM800
« Odpowiedź #191 21 Sie, 2009, 11:32:25 »
e, Trey to chyba ma paf pro nie?

to sie nie liczy.

ale... kurde sprzedawalem fenixa lp na pafach - tym razem tych pafowych z niskim outputem - i wypierdol sie dalo spokojnie pograc. no co prawda mialy tendencje do sprzegu przy bardzo duzych gainach ale sie dalo.
jebac master volume.

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: JCM800
« Odpowiedź #192 21 Sie, 2009, 11:49:32 »
ja gralem cannibal corpse na klasyku, wiec i na pafach da sie zagrac;d

Offline T0mexs

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
Odp: JCM800
« Odpowiedź #193 21 Sie, 2009, 12:40:14 »
zagrać to i możesz na grzebieniu, byle by to zabrzmiało
Peavey 6505, Mesa 2x12 Stiletto Horizontal, Kramer 220 Przerobiony by Lootnick, gitara-kabel-wzmak

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: JCM800
« Odpowiedź #194 21 Sie, 2009, 13:24:02 »
Wrobel napisal:

"Po któreś tam: jak ktoś mi powie ze słuchu, czy dany kawałek (załóżmy Zeppelinów), został nagrany na LP, Tele czy Danelectro, to mu oddaję siostrę do użytku na tydzień. Kiedy Vai gra na Marshallu, kiedy na Bognerze, a kiedy na Carvinie? Delikatna vagina czeka na zwycięzcę."

A ja tylko dodam ze jedna z przasniejszych solowek o szklankowym, stratatatatokastero wym brzmieniu zostala zarejestrowana za pomoca LP i do tego zdaje sie ze prosto w konsolete. Ilez to ludzi sluchajac sola do "the wall" mysli sobie:"Musze kupic sobie w koncu tego jebanego strata, no musze".. :)

Ale widze ze co poniektorzy juz sie martwia ze wyladuja kiedys z osiemseta ktorej nie cierpia z takiego czy innego powodu. To co tutaj zostalo powiedziane niejako pokazuje ze aby zauwazyc i docenic pewne rzeczy trzeba czasu. Natomiast mozna wybrac i grac jednak na czyms co sie docenia bardziej ;) lub calkowicie lamac klasyczna konwencje, z czasami zaskakujaco dobrym skutkiem - mozliwosci jest wiele.
« Ostatnia zmiana: 21 Sie, 2009, 13:29:53 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: JCM800
« Odpowiedź #195 21 Sie, 2009, 13:27:06 »
Mozna jeszcze skonczyc z Hiwattem, albo Orangem :)
wearehelp.bandcamp. com

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: JCM800
« Odpowiedź #196 21 Sie, 2009, 13:50:11 »
prawde mowiac, to tak sobie gadamy, a diabli wiedza jaka bedzie konwencja jak sie zestarzejemy. teraz ci co uwazaja ze sa starzy graja na Plexi i LP, czy innych JMP i Stratach. za 20-30 lat moze byc tak ze wszyscy kupia Ibki RG550 i Mesy DR, bo to bedzie prawdziwe vintage :D i dlatego mysle ze ta dyskusja sensu ni ma.

calkowicie lamac klasyczna konwencje, z czasami zaskakujaco dobrym skutkiem - mozliwosci jest wiele.

calkiem sporo ludzi tak robi. szczegolnie wszyscy co sprzedaja ibanezy HSH z flojdem i pisza ze mozna na nich swietnie grac jazz ;)
Łe tej.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: JCM800
« Odpowiedź #197 21 Sie, 2009, 14:06:11 »
No wlasnie, wrocmy do tematu. Moze ktorys z panow krytykujacych osiemsete sie wypowie odnosnie probek ?
wearehelp.bandcamp. com

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: JCM800
« Odpowiedź #198 21 Sie, 2009, 15:09:55 »
Ale widze ze co poniektorzy juz sie martwia ze wyladuja kiedys z osiemseta ktorej nie cierpia z takiego czy innego powodu. To co tutaj zostalo powiedziane niejako pokazuje ze aby zauwazyc i docenic pewne rzeczy trzeba czasu. Natomiast mozna wybrac i grac jednak na czyms co sie docenia bardziej ;) lub calkowicie lamac klasyczna konwencje, z czasami zaskakujaco dobrym skutkiem - mozliwosci jest wiele.

a mnie martwi że niektórzy trochę na siłe próbują wpajać postrzeganie typu "nie lubisz JCMa to jesteś gówniarz, dorośniesz, zrozumiesz, pokochasz"
Ja osobiście nie lubie JCMów do grania, bo mi kompletnie nie pasuje charakter. Charakter mesy też mi nie pasuje, najbardziej mi podchodzi to z 5150, Framusa i tyle. Jednak jeśli miałbym wybierać to i tak wybieram Mese bo mi bardziej leży. I to nie jest kwestia wieku/dośweaidczenia tylko ucha. Jest masa płyt które kocham i dam sobie jaja urwać że były grane na JCM. Ale też drugie tyle było nagrywane na innych tworach higainowych, które przyprawiają mnie o ciary. Ale granie i słuchanie to 2 różne sprawy.
Imo to trohę popadanie w skrajności. Jeśli ubieram się na czarno to jestem emo? A może po prostu to lubie i mi bardziej pasuje, mimo że inni wolą róż.
B ( o ) ( o ) B S

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: JCM800
« Odpowiedź #199 21 Sie, 2009, 15:37:18 »
Cytuj
Jeśli ubieram się na czarno to jestem emo? A może po prostu to lubie i mi bardziej pasuje, mimo że inni wolą róż.

Ubierasz się na czarno, bo jesteś kryptogejem. Róż, to jawne pedalstwo:))) Nie, Man, żartuję oczywiście. Soundu np. z pierwszej płyty Machine Head, nie da się ukręcić na zmarszczalu i już. Ja nikomu nie chcę wciskać dziecka w brzuch. Z drugiej strony ktoś z Was słyszał Zakka na żywo? On dopala swoją osiemsetę swoim dunlopem, który ma mniej gruzu od tubescremera, no ale klękajcie narody.

Co ja będę gadał, właśnie siedzę w studio, rzeźbimy sobie z kolegą swoje rokendrole, a w tej chwili na górę, nie dalej jak dwie godziny temu przyjechał Zbyszek Krebs razem z europaletą Gibsonów, wywrotką Marshalli i DR-ką.  W paczkach ma 1200 watt (!) zakkowskich electrovoiców mam wrażenie, że to wysłużone studio zaraz się rozpierdoli na kawałki. Fuck yeah, tego trzeba posłuchać. Nie dopala ich niczym, słyszę, że gra właśnie w jakimś dropie, no jest sporo zła. Sound, który właśnie mnie dochodzi to jest takie złowrogie "grrrrrrrr" bardziej, niż "żżżżżżż" i to kupuję w całości. Kwestia gustu oczywiście.

Pociągnąłem ten wątek, ponieważ niektórzy z Was twierdzą, że stare Marshalle nie nadają się do "poważnego" soundu. Oczywiście - każdemu co innego w głowie siedzi, ale jednak ten piec jest jakimś wzorcem brzmienia, które sprawdza się świetnie do dziś. Ten piec ma 6 gałek i kosztuje relatywnie śmieszne pieniądze. Czego chcieć więcej?

Cytuj
Co za roznica jest miedzy KK, a seryjnym 2203?

Różnica jest w tym, że piec Kerry'ego ma wbudowany korektor, który zastępuje mu ustawienie podłogowego korektora MXR-a. Fizycznie jest to taki guziczek, wciskamy i podbija nam poziom hałasu i obcina środek pasma. KK ma też całkiem skuteczną bramkę szumów na pokładzie, świetna rzecz i naprawdę działa. Poza tym z tego co pamiętam piec ma na pokładzie lampy KT88, odpowiednik 6L6, a dokładniej 6550. Mają większą moc i headroom od EL34, troszkę może mniej pazura. Z tego powodu trzeba go kręcić niemiłosiernie głośno.

buziaki

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
9462 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2008, 18:29:46
wysłana przez BartekL
22 Odpowiedzi
10016 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Cze, 2009, 12:27:39
wysłana przez Page_Hamilton
8 Odpowiedzi
4320 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2012, 09:09:12
wysłana przez primer
37 Odpowiedzi
6510 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Paź, 2016, 00:57:26
wysłana przez Eregeth
0 Odpowiedzi
59 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Wrz, 2024, 14:37:12
wysłana przez BetoNova