Autor Wątek: ile za JCM800??  (Przeczytany 9544 razy)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
ile za JCM800??
« 18 Cze, 2009, 09:02:05 »
jak cena to dobra cena za JCM800 2203?? wczesne a nie reissue
  :headbang:

PS: Andy jak z dostępnością i cenami w UK??
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: ile za JCM800??
« Odpowiedź #1 18 Cze, 2009, 09:11:28 »
Za 2204 dalem 3300zl.
wearehelp.bandcamp. com

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: ile za JCM800??
« Odpowiedź #2 18 Cze, 2009, 09:18:08 »
wczoraj poszedl jeden 2203 w niemcach za 630 euro tylko nie mam odniesienia
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Odp: ile za JCM800??
« Odpowiedź #3 18 Cze, 2009, 12:50:06 »
Widziałem niedawno na allegro combo 2x12 za 3000 zł. Swoją drogą, Nikt, jesteś, kolejną osobą wpisującą się w liczną rzeszę ludzi potwierdzających mą teorię. ;)

W zeszłym byłem bliski zakupienia 2205 za 2700 zł, ale wtedy były inne ceny. Za head standardowo około 3000 zł powinno także i teraz być.
« Ostatnia zmiana: 18 Cze, 2009, 13:00:50 wysłana przez Vlad The Vampire »

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: ile za JCM800??
« Odpowiedź #4 18 Cze, 2009, 14:17:10 »
Ale ze co, jcm sie spodobal ? No kurwa...zachwalalem moja osiemsete i teraz wszyscy nagle wielcy jednokanalowcy ?! Jebta sie ! Wracac do swoich Duali i Engli ! :D
wearehelp.bandcamp. com

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Odp: ile za JCM800??
« Odpowiedź #5 18 Cze, 2009, 15:26:47 »
Ale ze co, jcm sie spodobal ? No kurwa...zachwalalem moja osiemsete i teraz wszyscy nagle wielcy jednokanalowcy ?!
Wybacz Page, ale to ja byłem pierwszy. ;)

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: ile za JCM800??
« Odpowiedź #6 18 Cze, 2009, 15:31:01 »
mysle ze 3000zł można dac zalezy też w jakim stanie,  jak jest dobrze utrzymany to i wiece,j ale w tych granicach jcm800 mozna kupic. Polecam jeszcze model 2210 2 kanałowy i 100W, bardzo rzadki head niestety.
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Odp: ile za JCM800??
« Odpowiedź #7 18 Cze, 2009, 15:43:14 »
mysle ze 3000zł można dac zalezy też w jakim stanie,  jak jest dobrze utrzymany to i wiece,j ale w tych granicach jcm800 mozna kupic. Polecam jeszcze model 2210 2 kanałowy i 100W, bardzo rzadki head niestety.
Jeśli idzie o 800, to 100 W wg mnie jest za dużo, ten wzmacniacze są bardzo głośne i dobrze przebijające się. 50 W można szybciej przesterować niż 100 W, które po rozkręceniu do pewnego poziomu staje się przesadnie głośne. Lepiej 2205 poszukać wg mnie.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: ile za JCM800??
« Odpowiedź #8 18 Cze, 2009, 16:27:16 »
ale tu o headroom sie rozchodzi panie  :-* o róznicach miedzy 100 a 50 było dużo pisane
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: ile za JCM800??
« Odpowiedź #9 18 Cze, 2009, 17:02:53 »
Widziałem niedawno na allegro combo 2x12 za 3000 zł. Swoją drogą, Nikt, jesteś, kolejną osobą wpisującą się w liczną rzeszę ludzi potwierdzających mą teorię. ;)
combo mnie nie interesuje
jaką znowu teorie??

Ale ze co, jcm sie spodobal ? No kurwa...zachwalalem moja osiemsete i teraz wszyscy nagle wielcy jednokanalowcy ?! Jebta sie ! Wracac do swoich Duali i Engli ! :D

we w dupie mam engla a DRke mialem z dublowanym kanalem czyli na obu brzmiala tak samo. jeden hu
jcm900 to byl pierwszy wzmak na lapie na jakim gralem jak zaczynalem grac, potem prawie wszystkie koncerty na TSL albo combach JCM. potrzebny byl detoks od brzmienia marshalla a i gusta muzyczne sie zmienily. u wrobla jak zapialem AX7 w JCMa to wrocily wspomnienia, a ze muza ostatnio z dawnych lat na topie to czemu nie :)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: ile za JCM800??
« Odpowiedź #10 18 Cze, 2009, 17:25:17 »
na ebay znalazłem pare ciekawych, tylko drogo i jest kilka 2210 tez drogo, jak ktos ma jtm45/100W to chetnie ogram i zabiore
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Odp: ile za JCM800??
« Odpowiedź #11 18 Cze, 2009, 17:58:29 »
ale tu o headroom sie rozchodzi panie  :-* o róznicach miedzy 100 a 50 było dużo pisane
Z tym headroomem to nie jest tak jak Ci się wydaje, stary. Co mi z tego, że rozkręcę 100 fajnie, żeby osiągać wysterowanie, headroom, skoro reszta kapeli chce mnie zlinczować bo gitara ryczy tak głośno, że się grać nie da? Poza tym, żeby osiągnąć to o czy mówisz, to na serio trzeba mocno te heady odkręcać i jedyne miejsce gdzie sobie będziesz mógł na to pozwolić to jest studio nagraniowe, bo na próbie będzie ciężko takie grzmoty wytrzymać. Wiem co mówię, powyższe rozważania poparte są praktyką.
« Ostatnia zmiana: 18 Cze, 2009, 18:01:13 wysłana przez Vlad The Vampire »

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: ile za JCM800??
« Odpowiedź #12 18 Cze, 2009, 18:01:15 »
Widziałem niedawno na allegro combo 2x12 za 3000 zł. Swoją drogą, Nikt, jesteś, kolejną osobą wpisującą się w liczną rzeszę ludzi potwierdzających mą teorię. ;)

W zeszłym byłem bliski zakupienia 2205 za 2700 zł, ale wtedy były inne ceny. Za head standardowo około 3000 zł powinno także i teraz być.

to 2x12 to bylo 2205 w combie, zreszta z Guitar Heaven. zacna maszynka, ale to co innego niz jednokanalowiec. generalnie 2205/10 chodza taniej niz 2203/04. ostatnio ceny skoczyly, jak sprzedawalem swoje JCM800 w yyy... 2007? to zaplacilem 2500. teraz raczej nie da sie tego dostac za taka cene.

3k za 2203 to bylaby uczciwa cena lamana przez okazje :) masz to szczescie ze w PL wiara sie nie paluje faktem ze wzmak ma pionowe albo poziome gniazda input... na zachodzie to juz standard.

Z tym headroomem to nie jest tak jak Ci się wydaje, stary. Co mi z tego, że rozkręcę 100 fajnie, żeby osiągać wysterowanie, headroom, skoro reszta kapeli chce mnie zlinczować bo gitara ryczy tak głośno, że się grać nie da? Poza tym, żeby osiągnąć to o czy mówisz, to na serio trzeba mocno te heady odkręcać i jedyne miejsce gdzie sobie będziesz mógł na to pozwolić to jest studio nagraniowe, bo na próbie będzie ciężko takie grzmoty wytrzymać.

no nie inaczej. ja mialem generalnie BARDZO glosne proby, i 50W dawalo sie rozkrecic. 100W nie daloby rady, mimo BARDZO glosnych prob.
Łe tej.

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Odp: ile za JCM800??
« Odpowiedź #13 18 Cze, 2009, 18:13:12 »
jaką znowu teorie??
Taką, że JCM800 to najlepszy wzmacniacz w galaktyce. Ja od niego zaczynałem przygodę z lampą. Przerzuciłem potem masę sprzętu, serio sporo tego ograłem (Mesy, Sidewinder, Engle rózne, TSL, DSL, 5150 i sporo innych) i po latach widzę, że nic lepszego do 800 nie istnieje. To jest amp, który ma charakter. Szkoda tylko, że człowiek uczy się na błędach... Serio, znam masę ludzi, którzy mieli kolejny różne topowe wzmacniacze, a i tak po latach każdy z nich skończył z JCM 800. Gdyby się parę lat temu nie zaczął mieć głupich pomysłow, to do tej pory bym sobie grał na 800 i nie marnował czasu, kasy i nerwów na zmiany headów. Miałem teraz długą przerwę w graniu, bo pozbyłem się większości sprzętu. Obecnie sobie czasem coś tam pogram w domu, a czasem na salce na pożyczonej 800. Tak czy owak, za jakiś czas znowu będę mieć swoją własną 800'tkę. Serio, JCM 800 uber alles.
« Ostatnia zmiana: 18 Cze, 2009, 18:20:14 wysłana przez Vlad The Vampire »

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: ile za JCM800??
« Odpowiedź #14 18 Cze, 2009, 18:19:53 »
ale tu o headroom sie rozchodzi panie  :-* o róznicach miedzy 100 a 50 było dużo pisane
Z tym headroomem to nie jest tak jak Ci się wydaje, stary. Co mi z tego, że rozkręcę 100 fajnie, żeby osiągać wysterowanie, headroom, skoro reszta kapeli chce mnie zlinczować bo gitara ryczy tak głośno, że się grać nie da? Poza tym, żeby osiągnąć to o czy mówisz, to na serio trzeba mocno te heady odkręcać i jedyne miejsce gdzie sobie będziesz mógł na to pozwolić to jest studio nagraniowe, bo na próbie będzie ciężko takie grzmoty wytrzymać. Wiem co mówię, powyższe rozważania poparte są praktyką.

spoko może masz racje może ja mam, to już kwestia gustu. moje rozważania tez poparte sa praktyką co nie zmienia faktu ze 4 lampki lepsze niz 2 i nie znaczy to ze 2 są gorsze. Tyle razy ten temat był maglowany.  :szukaj:
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: ile za JCM800??
« Odpowiedź #15 18 Cze, 2009, 19:18:57 »
Serio, znam masę ludzi, którzy mieli kolejny różne topowe wzmacniacze, a i tak po latach każdy z nich skończył z JCM 800.

men, to masz mlodych znajomych. potem kupia JMP. i Les Paule ;)
Łe tej.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: ile za JCM800??
« Odpowiedź #16 18 Cze, 2009, 19:28:45 »
tak tak i strata i tele do kolekcji bo wszyscy z nimi laduja na starosc

back to the topic :P
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: ile za JCM800??
« Odpowiedź #17 18 Cze, 2009, 19:54:52 »
Nikcie, a combo 1x12? to glowa z odlaczanym glosnikiem. mobilna. jedzie dokladnie tak samo, mozesz to postawic na kolumnie (bez pomocy kolegi!), mozesz sobie pykac w chacie, mozesz sobie pykac na probie... zara, czy ty w jakiejs kapeli bombiesz w ogole? ;) tak czy srak - nawet do nagrywania styknie zajebiscie. przemysl ta opcje. Lica nagrywa teraz swoje wiosla na Orange TT Combo, mowi ze mu lepiej to spiewa niz fullstack 40th Anniversary. moze cos w tym jest :) a kombiaki JCM800 chociaz sa stosunkowo rzadkie, to sie zdarzaja i to w bardzo ludzkich cenach (bo wiara mysli ze 2x12 powazniej wyglada ;) ).
tak tak i strata i tele do kolekcji bo wszyscy z nimi laduja na starosc

a Sinner to se kupi czarnego Esquire z bialym singlem ;)

Nikcie, a combo 1x12? to glowa z odlaczanym glosnikiem. mobilna. jedzie dokladnie tak samo, mozesz to postawic na kolumnie (bez pomocy kolegi!), mozesz sobie pykac w chacie, mozesz sobie pykac na probie... zara, czy ty w jakiejs kapeli bombiesz w ogole? ;) tak czy srak - nawet do nagrywania styknie zajebiscie. przemysl ta opcje. Lica nagrywa teraz swoje wiosla na Orange TT Combo, mowi ze mu lepiej to spiewa niz fullstack 40th Anniversary. moze cos w tym jest :) a kombiaki JCM800 chociaz sa stosunkowo rzadkie, to sie zdarzaja i to w bardzo ludzkich cenach (bo wiara mysli ze 2x12 powazniej wyglada ;) ).
tak tak i strata i tele do kolekcji bo wszyscy z nimi laduja na starosc

a Sinner to se kupi czarnego Esquire z bialym singlem ;)

EDIT: Thornag na Sixstringu sprzedawal dwa dni temu JMP z drugiej polowki lat 70tych. wiem bo czytalem, ze praktycznie nie ma roznicy miedzy wczesnymi JCM800 a poznymi JMP, nawet numerek znamionowy (2203/04) maja taki sam, bebechy rowniez, trafa Drake itp. spuszczalstwo. w kazdym razie chcial za niego chyba 3,5k. przemysl ta opcje, zaraz zreszta sobie poszukac sobie gdzie to czytalem ze nie ma roznicy.

... a i bym zapomnial fhuj! modowanie 1x12 wychodzi taniej, wymieniasz tylko jeden glosnik a nie od razu cztery czy dwa :D
« Ostatnia zmiana: 18 Cze, 2009, 20:29:26 wysłana przez dom?n »
Łe tej.

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Odp: ile za JCM800??
« Odpowiedź #18 18 Cze, 2009, 20:27:42 »
tak tak i strata i tele do kolekcji bo wszyscy z nimi laduja na starosc
Ej, no sorry, ale właśnie podałeś moją ulubioną konfigurację sprzętową... ;) FatStrat + 800 = zagra wszystko.

men, to masz mlodych znajomych. potem kupia JMP. i Les Paule ;)
E, stare dziady same, próchna po 30-stce.

a Sinner to se kupi czarnego Esquire z bialym singlem ;)
Prędzej z różowym. ;)

back to the topic
Ano... Słuszna uwaga.
« Ostatnia zmiana: 18 Cze, 2009, 20:30:05 wysłana przez Vlad The Vampire »

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: ile za JCM800??
« Odpowiedź #19 18 Cze, 2009, 20:51:13 »
chce heada. combo odpada

nie ma gitar ktore zagraja wszystko (poza Parkerem Belew :P )



a z zakupem mi sie nie spieszy, rozpoznaje teren zeby wiedziec o czym w ogole mowa. i z kasa i z tym czego powinienem szukac.


to teraz HC pytanie ktore sie skonczy flamem co jest lepsze :P

roznice w brzmieniu (nie kufa w budowie bo specke tez potrafie czytac) 2203ZW, 2203KK i starych 2203,ktos mial szanse ograc wszystkie??
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: ile za JCM800??
« Odpowiedź #20 18 Cze, 2009, 21:06:27 »
a Sinner to se kupi czarnego Esquire z bialym singlem

W życiu byś nie uwierzył co będzie :)

Ale to OT i już spierdalam :D

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Odp: ile za JCM800??
« Odpowiedź #21 19 Cze, 2009, 11:31:39 »
Jeśli zależy Ci na czystym kanale to sobie odupść KK. Zwykłe 800 (tu mam na myśli 2203 i 2205) grają bankowo ie gorzej, są bardziej uniwersalne i mają bardzo fajny czysty (zwłaszcza jak się vol w gitarze skręci), dopalona 800 zagra wszystko. KK też fajny amp, ale przegrywa to porównanie. Jak z ZW nie wiem, bo na tym nie grałem nigdy. A co do starych JCM, traf Drake'a i tak dalej, to wg mnie jest pałownictwo. Wszystkie 800 grają fajnie, czy to 2203 reissue czy epokowy zabytek. Z moich osobistych obserwacji nie wynika, by stare egzemplarze jakoś pożerały brzmieniem reissue. Owszem różnice jakieś tam były, ale czy aby na pewno zawsze na korzyść epokowych 800-tek? Ze starymi headami jest ta kwestia jeszcze, że żaden nie gra tak samo i można się wciąć, dlatego ja bym celował w reissue nie martwiąc się mitomanią. Różny stopień wyeksploatowania, różny stan elektrolitów i takie tam, nie znam się na tych technicznych rzeczach, ja tylko gram, ale kiedyś odbywałem na ten temat dłuższa pogawędkę z bardzo kumatymi ludźmi i mi tłumaczyli, czemu jeden staroć jest fajny, a inny na pierwszy rzut oka wypieszczony gra już gorzej. 2203 reissue ma pętlę w przeciwieństwie do starych modeli, a pętla to wg mnie rzecz absolutnie niezbędna, ale co tam kto lubi.
« Ostatnia zmiana: 19 Cze, 2009, 13:20:58 wysłana przez Vlad The Vampire »

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: ile za JCM800??
« Odpowiedź #22 19 Cze, 2009, 12:27:39 »
No ja se dorabiam taka sama petle jak jest w Reissue, z bypassem. I wtedy juz nic mi nie bedzie trzeba :)
Do czasu ... :P
wearehelp.bandcamp. com

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
2888 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2010, 21:02:28
wysłana przez Jesus
10 Odpowiedzi
6048 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2011, 13:42:07
wysłana przez zerotolerance
56 Odpowiedzi
17923 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2013, 19:29:06
wysłana przez wiaderny
37 Odpowiedzi
5717 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Paź, 2016, 00:57:26
wysłana przez Eregeth
12 Odpowiedzi
2969 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2019, 00:05:45
wysłana przez Tarrant