Autor Wątek: Budowa nowego pedalboardu  (Przeczytany 5984 razy)

Offline Nerd

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
  • Władca Ptaków
Odp: Budowa nowego pedalboardu
« 17 Sty, 2021, 00:05:05 »
Ja tez, dlatego zmieniam na mniejszy. Wstyd mi bylo lazic z takim kolosem. Mam swoje brzmienia w ktorych czuje sie swietnie. Nie potrzebuje pedalboardu, ktory zagra mi wszystko. Poza tym cokolwiek wepniesz do Boogie to i tak zabrzmi jak Boogie. Po co sie meczyc, mozna od razu sie poddac :D

Posty połączone: [time]17 Sty, 2021, 00:14:25[/time]
Ok, to teraz mala wizualizacja jak to ma wygladac.

Nie wszystkie efekty na layoucie to te ktore bede uzywal. Pedalboard Planner nie ma paternow. Wiec Vox to LAA, ten MXR w dolnym lewym rogu to Vemuram (ma 2 trimmery na czole wiec bedzie do nich access) gora lewa to Kingtone octaland, obok Expresso FX fuzz germanowy. Reszta mniej wiecej to samo ale w innych kolorach (H9 czarny, Cali tez Czarny, EP czerwony).

Mniej wiecej gra w tetris, tyle ze efektami

Posty połączone: [time]17 Sty, 2021, 00:17:47[/time]
TC tuner z wyjscia tuner ES5 wiec nie bedzie w audio patch i bedzie zawsze wlaczony. Wczesniej mialem Turbo Tunera ale zbyt dokladny i za drogi. Puszka pod wahwah to ten zewnetrzny bank up/down o ktorym pisalem wczesniej. Mozna sobie zrobic po taniemy z malej obudowy aluminiowej, jacka stereo i 2x switchow momentary. Normal on, normal off - bez znaczenia. Mozna to zaprogramowac w ES5. Ja pewnie bede zamawial w Looperwerk

Posty połączone: [time]17 Sty, 2021, 00:39:51[/time]
Jesli chodzi o patche i generalne zalozenia to chce je zgrupowac w 2 banki. Mozliwe ze external switch bedzie zamias bank up/down togglowal pomiedzy 2 bankami, a drugi switch bedzie do tap tempo. To jest jeszcze do przemyslenia. Wiec.

Bank 1 - Dry bank - wszystkie patche bez efektow w petli, moze maly reverb.
1 - clean - Fillmore clean i lekka kompresja z Cali76
2. - edge of breakup - czysty Fillmore, Vemuram Shanks z cali76 za overdrivem. Vemuram to w zasadzie kopia Nobles ODR z ta roznica ze mozna wyEQowac gore i brzmi zarowno grubo jak i lamie sie slicznie przy mocniejszym kostkowaniu. Zazwyczaj w OD masz albo duzo headroomu, albo szybki breakup. Tu mam oba. Lubie ten OD zwlaszcza z neckowym pickupem w stracie
3. Overdrive - moj podstawowy drive czyli Fillmore OD channel z EP boosterem. Wystarczajaco gruzu, minimalny szum, reaguje na galke vol w gitarze, super tone.
4. Ten jest dosc dziwny i nie powinien dzialac w tym setupie. Wiec pierwszy efekt to Expresso Germanium fuzz praktycznie na maxa, galka fuzz cofnieta z 10 na 9, wchodzi to w Octaland (octave up fuzz) na 50% fuzz i max octave up, potem idzie to do kompressora i ostatecznie laduje w kanale OD fillmora. 3 stopnie wzmocnienia (4 z kompresorem). Jak to sie nie rozjebalo to ja nie wiem. Solidny, kontrolowany octave up, sustain wieczny, gruby ale z wystarczajaca iloscia przebijania sie. Moj tone z wyboru do solo.
5. Narazie bez planow. Moze pozycze jeden z presetow wet tutaj, octafuzz + delay?

Bank 2 - wet bank. Czyli wszystko z delayami, ambientowym reverbem, chorusem, vibrato. Wszystko co nikt nie potrzebuje, ale milo miec
« Ostatnia zmiana: 17 Sty, 2021, 00:42:04 wysłana przez Nerd »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
8196 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2009, 01:58:00
wysłana przez Cynic
7 Odpowiedzi
6414 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2011, 22:59:54
wysłana przez Pan Sinner
10 Odpowiedzi
4933 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2012, 21:56:33
wysłana przez Orange
Budowa racka help??

Zaczęty przez kain999 « 1 2 » Efekty

32 Odpowiedzi
11327 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2012, 18:44:20
wysłana przez Dale Cooper
6 Odpowiedzi
2602 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Wrz, 2017, 22:17:35
wysłana przez Bjørn