Autor Wątek: Joyo Preamp House R-15 czy multiefekt do zestawu Radar+FRFR  (Przeczytany 1918 razy)

Offline tsonga

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
 
  Myślę o zmianie zwykłego wzmacniacza i kolumny na FRFR+Radar+BOSS OD200 + jakiś symulator wzmacniaczy.   
  Kolumna to pewnie będzie Headrush FRFR-108/112, albo jakaś tańsza używka.
  To ma być sprzęt do zabawy w salce, nie na scenę, ale zależy mi żeby to w miarę porządnie grało.

  Przesiadam się na FRFR głównie dlatego, że podobają mi się możliwości jakie daje symulator IR i wirtualne wzmacniacze.
  Podstawowe elementy mojego zestawu to przester BOSS OD 200+Radar. Pozostało kupienie kolumny FRFR i wybranie symulatora wzmacniaczy.
  I w związku z tym mam dwa podstawowe pytania.

  Czy Joyo Preamp House R-15: 
 
  jest lepszym wyborem niż np. Mooer GE 150 ?
  Joyo ma 9 symulacji przedwzmacniaczy, Mooer chyba z 50, rzekomo z serii Mooer Micro Preamp (choć trudno w to uwierzyć patrząc na cenę pojedynczej kostki Micro).
  Miałem Mooer GE200, ale grał na impulsach basowych z gitarą basową, więc nie wiem jak by się sprawował jako symulator wzmacniaczy gitarowych.

  Drugie pytanie, to czy taki zestaw w ogóle może udanie współpracować: BOSS+Radar+GE150/Joyo+FRFR

  Nie interesuje mnie symulator kolumn w efekcie Mooer GE150, bo będę używał Radara, który ma trzy razy więcej IR i jest bardzo poręczny w szybkiej obsłudze.
  Ewentualnie myślę jeszcze o używanym Atomic Amplifire 6, ale to droga zabawka, nie za bardzo w moim zasięgu.
  Mooer GE150 ma tuner i automat perkusyjny, to są rzeczy które muszę i tak kupić, więc wydaje się atrakcyjnym wyborem.
  Nie wiem tylko jak symulacje się mają do tych w Joyo albo w AA6, czy to nie będzie trącić plastikiem, bo symulacje kolumn w GE200 były słabe.
 
 
« Ostatnia zmiana: 31 Sty, 2021, 14:42:30 wysłana przez tsonga »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Fajna sprawa, ale polecam jeszcze sprawdzić NUXa MG300, może przy okazji Ci załatwić sprawę IR loadera za jednym zamachem. Bardzo fajne pudełeczko. Wypuszczają teraz jeszcze wersję z nieco bardziej rozbudowanym I/O w okolicach tysiaka, co przy tej jakości symulacji jest super opcją.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Ogólnie to jeszcze weź pod uwagę fakt, że jak kupisz GE150 to Radar Ci nie jest do niczego potrzebny, bo GE150 ma wewnętrzny IR Loader, więc ściągasz/kupujesz IRy i pakujesz je w GE150.

Preamp House to koszt około 700 zł, Radar - 500 zł.
Razem daje to 1200 zł + jeśli nie posiadasz OD200, to dodatkowy kafel.
Za 2200 mozna kupić chociażby Mooera GE300Lite i masz kurwiący sprzęt Ol-in-łan!

A jak chciałbyś zaoszczędzić grosza, to z moich poszukiwań backupu wychodzi na to, że w tej kwocie najlepszym rozwiązaniem będzie Hotone Ampero. Bo brzmieniowo jak dla mnie, bije Mooera GE200.

Te multiki, raz że mają wbudowane IR Loadery, dwa - mają w chooy efektów i wzmacniaczy, i to brzmi naprawdę dobrze. Więc w tej sytuacji Joyo pewnie bym odpuścił.

Kolejna sprawa to FRFR - z doświadczenia wiem że frfr jest spoko jak go masz skierowanego w japę, czyli jako wedga. Jesli chcesz go postawić za sobą jak wzmacniacz, i grać tak żeby wszyscy w salce słyszeli, to raczej średnio, a na pewno do tych celów 108 będzie za mały.

Jak gracie próby? Bo jeśli wszyscy używają liniowego sprzętu, to to kreuje całkiem fajne możliwości.

Offline tsonga

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
 
 Dziękuję za odpowiedzi.
 
 Może wyjaśnię o co mi dokładnie chodzi.
 Ja już mam BOSS OD200 i Radar, tego nie zamierzam się pozbywać.
 Nie byłem zachwycony presetami z Mooera GE200, dlatego chcę żeby podstawą mojego grania był BOSS i dlatego go kupiłem (gram tylko metal).
 W tej chwili chciałbym tylko dołożyć do tego dwa urządzenia, jedno do kolumn IR i drugie do symulacji wzmacniaczy.
 Radar ma 30 miejsc na IR, GE150 tylko 10, dlatego wolę zostawić Radara, szczególnie że jest wygodny w obsłudze.
 
 W tej chwili nie mogę inwestować w jakieś większe zmiany, dlatego muszę zamknąć się w kwocie 700zł.
 Pozostało pytanie czy wzmacniacze z GE150 dadzą radę w tej konfiguracji.
 W efekcie wyłączę wszystkie inne funkcje, zostanie tylko aktywowany symulator wzmacniaczy.
 Obawiam się jednak o ich jakość, bo coś tanio jak na taką ilość.

 
 

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
1713 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Wrz, 2013, 12:42:48
wysłana przez Page_Hamilton
163 Odpowiedzi
78432 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2021, 10:05:12
wysłana przez dari555
6 Odpowiedzi
3541 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2013, 00:18:22
wysłana przez harry_manback
7 Odpowiedzi
3622 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2017, 13:46:25
wysłana przez OMSON
2 Odpowiedzi
4110 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lip, 2018, 13:58:52
wysłana przez sify11