Autor Wątek: Budowa pedalboardu - kilka pytań  (Przeczytany 2568 razy)

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Budowa pedalboardu - kilka pytań
« 09 Sie, 2017, 12:05:32 »
Cześć, podzielę temat na kilka pozycji :).

1) Historia:

Posiadam Laboge Mr Hector Annihilator, bramke MXR Smart Gate, Maxon OD, procesor Digitech GSP1011 + FCB1010. Wszystko mam podpięte metodą 4 kabli. Na kontrolerze mam np 1 - clean - preamp z proca z efektami + koniec z heada, 2 - rhythm - czyli preamp z pieca z OD przed nim. Używam również 2 bramek - jednej MXR za gitarą i jednej z GSP w pętli (nie ma szans żeby cokolwiek pierdnęło, a gram w nieuziemionej sali). Takie połączenie jest fajne i proste bo jednym kilknięciem mogę się przełączyć między cleanem z efektami a innymi ustawieniami z przesterem. Co się stało ostatnio całkiem przypadkiem to to że podłączyłem się normalnie tradycyjnie gita -> wzmak -> paka.... i ło matko. Dopiero teraz po ok roku grania w takiej konfiguracji usłyszałem ile metoda 4 kabli mi cięła. Wzmak dostał takiego kopa że ludziom 3 ulice dalej gacie spadają. Basu bez OD jest tyle że daje go na 1 i i tak jest sporo i trzęsie podłogą. No nie poznaje kolegi :) Stąd też rodzi się pomysł przeniesienia cyfrowej modulacji / sterowania na analogową.

2) Oczekiwania a możliwości:

Najpierw piniądz - GSP kosztuje używany ok 1200 zł może nawet taniej, a czego oczekuje.
- bramka 2 fazowa czyli i za gitarą i za preampem, lub dwie oddzielne. Jedną MXR juz mam i jest genialna, pytanie co w pętle ?
- pod jednym kanałem OD, pod drugim OD + delay + booster. Tu pierwszy problem - czy da się jakoś tak podłączyć delay aby po zmianie kanału w czasie jego wybrzmiewania, nie ucinało odbić ? Na GSP podczas zmiany kanału delay wybrzmiewa mi do końca. To chyba też kostka 2 wejściowa 2 wyjściowa byłaby potrzebna ? Kanał trzeci najtrudniejszy chyba - czym i jak można sterować zmianę kanału we wzmaczniaczu (nie footswitchem) jeśli gniazdo do foota jest zwykłym jackiem stereło ? Tutaj clean + delay. Potrzebny byłby jakiś system midi ? Looper ? Mógłby ktoś zapokazać przykład połączenia ?

Zakładając że chce na początek dodać kostkę z bramką, kostkę z delayem i może booster i móc sterować całością 1 kliknięciem a nie tańcem szamana, ile włożyć trzeba w taką zabawę ? Jakie sprzęty są mi niezbędne ? Co do bramek oprócz ISP G-String II, może tc electronic Sentry albo MXR Noise Clamp ?

Pozdro !

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Potrzebny Ci looper, który posiada przekaźniki do zmiany kanału we wzmaku. Wtedy efekty wrzucasz w pętlę loopera i programujesz sobie jak chcesz.
Myślę, że jednym z tańszych a w miarę fajnych jest Harley Benton FXL8 Pro, koło 750zł kosztuje.
Jeśli chcesz, żeby delay wybrzmiewał po wyłączeniu, to taki delay nie może znajdować się w pętli (albo pętla musi być cały czas włączona) i musi być sterowany przez midi, żeby można było go w looperze zaprogramwać (pod warunkiem, że looper też ma midi). Z tańszych delayów z midi, który obsługuje trailsy przychodzi mi na myśl flashback x4.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Orange

  • Gość
Line6 m5 tez ma MIDI, ale nie wiem jak z wybrzmiewaniem.

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
@purpleman a tego harleya da się zaprogramować na zasadzie bank 1 - włączona pętla np 2 i 3 naraz ? Może pytanie troche lame ale nie miałem nigdy loopera :)

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
@Orange fakt, zapomniałem o m5, który jest i tanii, ma wybrzmiewanie i MIDI.
@chronix1 da się właśnie tak zaprogramować. Ograj na youtube, to zobaczysz o co w tym chodzi
To jest prawie to samo urządzenie, ale zasada ta sama
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Dzięki ! Obadam, jakby co to wznowie temat ;)

Posty połączone: [time]09 Sie, 2017, 21:17:44[/time]
a jakiś wariant rack ? i sterowanie z midi ? bo w przypadku efektów przed i po preampie jakoś średnio mi się widzi ciągnięcie trzech 10m kabli jack-jack ?

Posty połączone: [time]10 Sie, 2017, 22:09:38[/time]
Otóż prześledziłem kilka manuali i wykonałem taki roboczy schemat, powiedzcie proszę czy to jest OK ? Nie jestem pewien podłączenia 2 'fazowej' bramki, a 3 wyjscie delaya jest puszczone na osony return zeby zawsze tam 'odbijał', zresztą tak samo jak send i retun bramki ale nie jestem pewien.:





uwaga dość duży rysunek więc trzeba przewijać w prawo
« Ostatnia zmiana: 10 Sie, 2017, 22:11:19 wysłana przez chronix1 »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
A więc do tego służą te listwy :D a ja zawsze tak stepowałem...
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
6641 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2012, 21:53:31
wysłana przez Dale Cooper
3 Odpowiedzi
3007 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Wrz, 2014, 09:47:55
wysłana przez 2BeFree
5 Odpowiedzi
2230 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2015, 18:12:17
wysłana przez nikodem977
7 Odpowiedzi
3591 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sty, 2017, 09:35:15
wysłana przez Aremenius
Budowa nowego pedalboardu

Zaczęty przez Nerd « 1 2 » Efekty

38 Odpowiedzi
5714 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2021, 14:40:18
wysłana przez Nerd