Autor Wątek: Budowa nowego pedalboardu  (Przeczytany 5667 razy)

Offline Nerd

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
  • Władca Ptaków
Odp: Budowa nowego pedalboardu
« Odpowiedź #25 20 Sty, 2021, 17:50:40 »
Ok, siedzialem nad tym wiesza czesc dnia i oto rezultat. Oczywiscie jeszcze nie skonczone. Nadal czekam na nowy tuner, bank up/down i pare mniejszych rzeczy z Andertons.

Jednak nie wkrecalem cable tie bases. Poprostu mi sie odechcialo. Uzylem za to bardzo mocnej tasmy mocujacej 3M. Testowalem i trzymalo mocno. Powinno byc ok.

Narazie sa trzy efekty do przelacznika petl i H9 bezposrednio w wyjscie FX Loop. Reszty nie ma co zakladac dopoki dodatkowe okablowanie TRS nie przyjdzie

Wyglada poki co jak syf, ale nic co nie da sie zrobic pieknie z cable ties.

Maly tip jak docinac SIS do rozmiaru jaki chcemy. Pierwszy pedalboard jaki z nimi robilem to myslalem ze pierdolne o sciane. Zawsze za dlugie lub za krotkie. A kable SIS kosztuja. Tak wiec jedna strone styczki skladamy tak jak manual SIS mowi, routujemy kabel tak by doncowka bez wtyka dotykala srodka wejscia nastepnego efektu, dodajemy 3cm, tniemy i obrabiamy koncowke pod jacka jak wg manualu SIS. Idealnie dociete kable za kazdym razem

Foty
« Ostatnia zmiana: 20 Sty, 2021, 17:55:33 wysłana przez Nerd »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Budowa nowego pedalboardu
« Odpowiedź #26 20 Sty, 2021, 20:20:38 »
Co to za Germanium Fuzz tam masz na desce?

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Odp: Budowa nowego pedalboardu
« Odpowiedź #27 20 Sty, 2021, 20:59:15 »
(ex Sinner)
woooo! Przyjmij najserdeczniejsze podziękowania za inspiracje do zmodyfikowania SD-1 :D
Może jakaś nowa marka efektów nawet z tego wyjdzie.

Offline Nerd

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
  • Władca Ptaków
Odp: Budowa nowego pedalboardu
« Odpowiedź #28 20 Sty, 2021, 21:33:05 »
Co to za Germanium Fuzz tam masz na desce?

ExpressoFX. Zajebista firma z UK. W zasadzie jeden koles. To w zasadzie FuzzFace na militarnych angielski tranzystorach




(ex Sinner)
woooo! Przyjmij najserdeczniejsze podziękowania za inspiracje do zmodyfikowania SD-1 :D
Może jakaś nowa marka efektów nawet z tego wyjdzie.

Ciezki chleb ale trzymam kciuki

Posty połączone: [time]20 Sty, 2021, 21:47:27[/time]
...a tak Expresso wyglada od srodka, jak kogos to pociaga

Mnie pociaga

Posty połączone: [time]20 Sty, 2021, 22:13:44[/time]
W kwestii boarda. Pewnie jutro bym skonczyl gdybym sie spial ale caly dzien mam zooma ze studentami. Totez zamkniecie jakos w weekend
« Ostatnia zmiana: 20 Sty, 2021, 22:14:03 wysłana przez Nerd »

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Odp: Budowa nowego pedalboardu
« Odpowiedź #29 30 Sty, 2021, 22:46:06 »
I gdzie update? :D
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Nerd

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
  • Władca Ptaków
Odp: Budowa nowego pedalboardu
« Odpowiedź #30 31 Sty, 2021, 00:56:01 »
Mialem wrazenie, ze pisze sam se soba to updatow nie robilem.

Update jest taki, ze mnie wychujali na reverbie i wyslali mi zepsuty switcher. Zamowilem nowy w Dawson's i od tygodnia nie mam updatu wysylki. Zadzwonie tam w poniedzialek

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Odp: Budowa nowego pedalboardu
« Odpowiedź #31 31 Sty, 2021, 10:59:18 »
Mialem wrazenie, ze pisze sam se soba to updatow nie robilem.
Jeden z powodów dla których odechciało mi się NGD robić ;)

Update jest taki, ze mnie wychujali na reverbie i wyslali mi zepsuty switcher. Zamowilem nowy w Dawson's i od tygodnia nie mam updatu wysylki. Zadzwonie tam w poniedzialek
Pamiętałem że o tym pisałeś na shoucie i myślałem że już go masz, tylko nowego info nie wrzucałeś.
Do jakiegoś nano pedalnika się przymierzam, z zasilaczem pewnie będę musiał podpytać.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Nerd

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
  • Władca Ptaków
Odp: Budowa nowego pedalboardu
« Odpowiedź #32 01 Lut, 2021, 01:10:15 »
Mialem wrazenie, ze pisze sam se soba to updatow nie robilem.
Jeden z powodów dla których odechciało mi się NGD robić ;)

Update jest taki, ze mnie wychujali na reverbie i wyslali mi zepsuty switcher. Zamowilem nowy w Dawson's i od tygodnia nie mam updatu wysylki. Zadzwonie tam w poniedzialek
Pamiętałem że o tym pisałeś na shoucie i myślałem że już go masz, tylko nowego info nie wrzucałeś.
Do jakiegoś nano pedalnika się przymierzam, z zasilaczem pewnie będę musiał podpytać.

Jak nano to duzego wyboru nie masz. W zaleznosci ile efektow chcesz miec to bym bral albo Cioks Adam albo DC7. Oba sie zmieszcza od spodu pod nano. DC7 ma ten plus, ze jak bedziesz rozbudowywal pedalnik to mozesz rozszerzyc ilosc izolowanych wyjsc z 4 lub 8 Expanderem. Poza tym DC7 ma wyjscia przelaczane na 9/12/15/18 vdc i kazde z wyjsc (jak rowniez wyjscia z expandera) maja 700mA. Najmocniejsza opcja w tej chwili. Daje DC7 do kazdego pedalboardu odkad wyszly. Sa rowniez bardzo ciche, bez transformatora, wiec nie musisz za bardzo planowac gdzie go dac by nie dodawal szumu.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Odp: Budowa nowego pedalboardu
« Odpowiedź #33 01 Lut, 2021, 08:24:00 »
W podłogę miałem wsadzić:
Tuner->Bramka szumów->Oktawer->Fuzz->Delay-> Chorus->Reverb

Celowałem w MXR Mini ISO-Brick. Tuner ma wyjście zasilania, a ISO_Brick w komplecie jeden kabel ze spilterem na dwie kostki tylko trochę się gubi sens izolowania każdego wyjścia przy takiej rzeźbie.
Adam ma tylko 4 porty, DC7 za drogi :/

"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Nerd

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
  • Władca Ptaków
Odp: Budowa nowego pedalboardu
« Odpowiedź #34 01 Lut, 2021, 08:28:47 »
W podłogę miałem wsadzić:
Tuner->Bramka szumów->Oktawer->Fuzz->Delay-> Chorus->Reverb

Celowałem w MXR Mini ISO-Brick. Tuner ma wyjście zasilania, a ISO_Brick w komplecie jeden kabel ze spilterem na dwie kostki tylko trochę się gubi sens izolowania każdego wyjścia przy takiej rzeźbie.
Adam ma tylko 4 porty, DC7 za drogi :/

Sam jestes za drogi

Iso brick jest za gruba, nie zmiesci sie pod nano

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Odp: Budowa nowego pedalboardu
« Odpowiedź #35 01 Lut, 2021, 08:33:40 »
Sam jesteś za gruby


:D
Mini ISO
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Nerd

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
  • Władca Ptaków
Odp: Budowa nowego pedalboardu
« Odpowiedź #36 01 Lut, 2021, 10:01:59 »
Kupic Ci Cioksa na bierzmowanie?

Nie pozwole by przyjaciel wpinal MXRa jak zwykly plebs


Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Odp: Budowa nowego pedalboardu
« Odpowiedź #37 12 Lut, 2021, 14:27:37 »
Poczytałem, sprawdziłem co i jak i ...
Kupiłem tego DC7.
Podłoga też już zamówiona i nowe patchcordy.

:*
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Nerd

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
  • Władca Ptaków
Odp: Budowa nowego pedalboardu
« Odpowiedź #38 13 Lut, 2021, 14:40:18 »
Poczytałem, sprawdziłem co i jak i ...
Kupiłem tego DC7.
Podłoga też już zamówiona i nowe patchcordy.

:*

No i bardzo dobrze zrobiłeś, IMO to zasiłka bez konkurencji. Cenowo nie jest może najatrakcujniejsza, zle opcja rozbudowy i możliwości kosztują.

Ja skończyłem swój pedalnik. Wszystko owinięte i zaprogramowane. Musze jeszcze dać labelki na PSU i która pętla bierze który efekt, ale taśma mi się skończyła więc zrobie to z czasem.

Kable będę zmieniał też z czasem na lutowane, SIS to dobra opcja, ale ja wole nie mieć niespodzianek. 

Opcje Ins'ów i Out'sów są następująco nudne:

Lewa strona
- PSU
- USB out - do ładowania tylko
- Przełącznik Kanałów
- Out

Prawa strona
- Reverb
- Return
- Send
- Input

Czyli zrezygnowałem też z data transfer to ES-5 bo w sumie nie potrzeba z setupem jaki założyłem. Nie ma tu efektów równolegle, czy jakichś wybitnych patchy. Pare efektów w lini, jeden w FX Loop sterowany tylko MIDI, bez filozfii. Prostota.

Wybór efektów raczej solidny.

Powoli składam klocki do budowy mini odpowiednika tego pedalboardu. Będzie bazował na metro16, mam małego TC tunera który będzie mi też robił za mute switch, wezmę oczywiście EP bo mój Fillmore i EP to sound który mi rozwiera nogi, J.Rocket GTO zamiast Vemurama, i parkę bossa RV-5 i DD-8 na pętle. Taki uproszczony setup na zimne nocki w pracy.

Póki co foty tego co zrobiłem teraz

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
8093 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2009, 01:58:00
wysłana przez Cynic
7 Odpowiedzi
6346 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2011, 22:59:54
wysłana przez Pan Sinner
10 Odpowiedzi
4814 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2012, 21:56:33
wysłana przez Orange
Budowa racka help??

Zaczęty przez kain999 « 1 2 » Efekty

32 Odpowiedzi
11202 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2012, 18:44:20
wysłana przez Dale Cooper
6 Odpowiedzi
2564 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Wrz, 2017, 22:17:35
wysłana przez Bjørn