Autor Wątek: Budowa racka help??  (Przeczytany 11213 razy)

Offline kain999

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Budowa racka help??
« 12 Sty, 2012, 13:22:42 »
Witam,
mam taki mały problem. Mianowicie:

Mam Wzmaka Bash Sidewinder Mk IVND i Kolumne Laboga v30 4x12 i SOUNDMAN 4x12

Generalnie chce zbudować racka nie za drogo ale mam fundusze na to. Gram DeathMetal i raczej już tak zostanie przez jakiś czas.

Pomysł nr 1:

W racku:
-Wzmak
-kostki: Compressor(jakiś fajny?), Boss Ns, Mxr M-108(nie wiem czy trzeba?), Maxson od808
-tuner korg dtr
-System bezprzewodowy rackowy lub nie rackowy (AKG pewnie)
-Jakiś power supply do tego(może coś polecicie nie drogiego?)

Do tego na scenie tylko Boss DD-3, Boss Ps-6 i Dunlop Db

Przy tej opcji jak podłączyć to wszystko żeby dobrze działało co w pętle a co nie??

Problem tylko jak dopalać solówki, nie chciałbym dużo klikania nogą, bo niby w Sidewinder ma dopalanie solo, ale to już trzeba stukać nóżką  :P Wiem że można  to wszystko podpiąć do controlera midi i bedzie git, ale to dodatkowe koszty :-\

Pomysł Nr2:

Trochę droższy niestety

Sprzedać wszystko co mam i:

Rack v2

-Power Supply
-System bezprzewodowy
-Korg Dtr
-Fractal Axe Fx Ultra bo na 2 raczej mnie nie stać
-Boss Fc-300

Fractal na koncercie prosto w linię.

Pomysł nr 3:

Kupić Poda HD 500

Złapała mnie faza na zmianę sprzętu dlatego mam takie widzi misie które mogę zrealizować tylko nie ma kto mnie odciągnąć od jakiś głupich pomysłów, bądź doradzić.

No i co myślicie odbiło mi czy coś z tego jest spoko??

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Budowa racka help??
« Odpowiedź #1 12 Sty, 2012, 13:26:37 »
tak

Offline gluchy3845

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
Odp: Budowa racka help??
« Odpowiedź #2 12 Sty, 2012, 13:57:10 »
Wszystkie pomysły nawet fajne, ale ten z kostkami mi najmniej pasuje. Ja mam HD500 podpięte na 4 kable do mg fendmess i jest zajebiście. Ale pomysł v2 też fajny :D

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Budowa racka help??
« Odpowiedź #3 12 Sty, 2012, 14:02:48 »
Z tym Fractalem na koncertach w linie to tak bym nie szalał. Akustycy jeszcze za mało wiedzą w PL, żeby dobrze nagłośnić sprzęcior w ten sposób.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Budowa racka help??
« Odpowiedź #4 12 Sty, 2012, 14:05:12 »
Witam,
mam taki mały problem. Mianowicie:

Mam Wzmaka Bash Sidewinder Mk IVND i Kolumne Laboga v30 4x12 i SOUNDMAN 4x12

Generalnie chce zbudować racka nie za drogo ale mam fundusze na to. Gram DeathMetal i raczej już tak zostanie przez jakiś czas.

Pomysł nr 1:

W racku:
-Wzmak
-kostki: Compressor(jakiś fajny?), Boss Ns, Mxr M-108(nie wiem czy trzeba?), Maxson od808
-tuner korg dtr
-System bezprzewodowy rackowy lub nie rackowy (AKG pewnie)
-Jakiś power supply do tego(może coś polecicie nie drogiego?)

Do tego na scenie tylko Boss DD-3, Boss Ps-6 i Dunlop Db

Przy tej opcji jak podłączyć to wszystko żeby dobrze działało co w pętle a co nie??

Problem tylko jak dopalać solówki, nie chciałbym dużo klikania nogą, bo niby w Sidewinder ma dopalanie solo, ale to już trzeba stukać nóżką  :P Wiem że można  to wszystko podpiąć do controlera midi i bedzie git, ale to dodatkowe koszty :-\

Pomysł Nr2:

Trochę droższy niestety

Sprzedać wszystko co mam i:

Rack v2

-Power Supply
-System bezprzewodowy
-Korg Dtr
-Fractal Axe Fx Ultra bo na 2 raczej mnie nie stać
-Boss Fc-300

Fractal na koncercie prosto w linię.

Pomysł nr 3:

Kupić Poda HD 500

Złapała mnie faza na zmianę sprzętu dlatego mam takie widzi misie które mogę zrealizować tylko nie ma kto mnie odciągnąć od jakiś głupich pomysłów, bądź doradzić.

No i co myślicie odbiło mi czy coś z tego jest spoko??

Pomysł nr.2 -> jeżeli jesteś tweakerem i lubisz kręcić i babrać się w multi - jak najbardziej.

A nie pomyślałeś zamiast rackowego tunera zainwestować w MFC-101 i mieć tuner pod stopą z fractala?
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Odp: Budowa racka help??
« Odpowiedź #5 12 Sty, 2012, 14:12:15 »
Opcja mieszania racka z pedalboardem wg mnie trochę mija się z celem. Albo wszystko wsadź do pedalboardu, albo bierz racka + kontroler.
Suto wędlin kładź na chleb

Offline kain999

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Odp: Budowa racka help??
« Odpowiedź #6 12 Sty, 2012, 14:39:07 »
No ale MFC-101 trochę kosztuje, a boss FC-300 mniej, a stroić się jest bardziej ''COOL :headbang:'' jak stoisz tyłem do publiczności :P Gluchy3845 grałeś może już jakiś koncert na tym HD, bo mam znajomych co tez mają ale jeszcze nie grali a też mówią że da się pod linie go wpiąć no i kosztuje niewiele. Mi osobiście szkoda tego Basha sprzedawać, ale mam dosyć babrania się z kabelkami i dźwigania tego wszystkiego, a v2 jest taka że mam przed sobą tylko FC-300, będzie to razem ważyło powiedzmy 20kg niecałe, jedna walizeczka która wejdzie do każdego samochodu i jestem zrobiony na cacy, dlatego najchętniej bym tak zrobił, choć no nie ma co ale taki pomysł trochę będzie mnie kosztować, a v1 i v3 trochę zaoszczędzę i dodatkowo jakiegoś customa od lootnicka albo od RANA zrobiłbym. A z linią jaki problem widzisz??

Widziałem wiele osób co kupiło sobie fractala i do tego końcówke mocy i kolumny ale wtedy to wychodzi praktycznie na to samo co w v1 jest tego dużo waży sporo, kabli milion więc nie czaje, od biedy to mógłbym kupić tylko fractala i bossa, fractal ma w sobie stroik, a w PL nie ma takich scen żeby mieć system bezprzewodowy. Niestety ale muszę się przyznać  że jest ze mnie taki chomik trochę i ciężko mi się rozstać ze sprzętem szczególnie ze lubię tego Basha a w dodatku teraz jest MKV i mnie korci :/ No i jeszcze wpadłem na pomysł HD PRO kupić i kontroler midi ale, po pewnym czasie doszedłem do wniosku że to jest strata pieniędzy jak można mieć to samo w HD 500 i jest w tym kontroler :). A tak swoją drogą to Fractal fractalem ale czy rzeczywiście cena warta jest tego?? HD 500 nie da rady??

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Budowa racka help??
« Odpowiedź #7 12 Sty, 2012, 15:17:56 »
Może zamiast fractala eleven rack? dużo taniej też dobrze i też tylko kontroler pod nogą do tego koniec mocy najlepiej lampowy (tak wynika z mojego doświadczenia) i jakaś kolumienka 2x12. Będziesz miał świetnie brzmiący, mega uniwersalny zestaw.

Offline kain999

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Odp: Budowa racka help??
« Odpowiedź #8 12 Sty, 2012, 15:45:16 »
No słyszałem o tym Eleven racku ale jakoś mnie nie zainteresował, a jak on się ma do tego PODa HD Pro?? Właśnie chciałbym się pozbyć kolumn, można zamiast końcówki i kolumny kupić aktywną kolumne, tez spełni swoje zadanie :)

Offline gluchy3845

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
Odp: Budowa racka help??
« Odpowiedź #9 12 Sty, 2012, 19:02:31 »
Raz grałem koncert na tym podzie tylko wpiętym w mikser i z miksera na odsłuchy i przody. Było znośnie i nie było tragedii, ale jednak lepiej to działa w połączeniu z wzmakiem lampowym lub z samą końcówką lampową. Ja używam poda różnie, raz wpinam go w końcówkę i kręcę brzmienie z symulacji, a raz na cztery kable z preampem z MG bez symulacji. I tak i tak jest super, ale grać na podzie koncerty w linię...nie polecam bo masz nad tym małą kontrolę i w zasadzie jak w połowie koncertu jakiś kiepski akustyk coś spieprzy to już nic z tym nie zrobisz.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Budowa racka help??
« Odpowiedź #10 12 Sty, 2012, 20:18:45 »
Z tym Fractalem na koncertach w linie to tak bym nie szalał. Akustycy jeszcze za mało wiedzą w PL, żeby dobrze nagłośnić sprzęcior w ten sposób.

Ja wiem? Dostają w XLR gotowe zajebiste brzmienie gitary, ciężko coś zjebać wg mnie. Grałem tak trochę gigów (z tym że na HD500) i brzmieniowo wypadało very good.
Jest inny problem. Pojawia się wtedy gdy jest za mało torów odsłuchowych. Wtedy ratuje nas tylko własny monitor. Raz nawet usłyszałem, że powinienem sobie go kupić. Niestety nie zdążyłem z ripostą na temat dokupienia torów odsłuchowych (to żart oczywiście ;))

Cytuj
ale jednak lepiej to działa w połączeniu z wzmakiem lampowym lub z samą końcówką lampową.

Lepiej dla Ciebie, a jak z przodu słychać po kręceniu akustyka? ;)
« Ostatnia zmiana: 12 Sty, 2012, 20:22:37 wysłana przez Dale Cooper »
mniut i piah

Offline gluchy3845

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
Odp: Budowa racka help??
« Odpowiedź #11 12 Sty, 2012, 20:36:41 »
Z tym Fractalem na koncertach w linie to tak bym nie szalał. Akustycy jeszcze za mało wiedzą w PL, żeby dobrze nagłośnić sprzęcior w ten sposób.

Ja wiem? Dostają w XLR gotowe zajebiste brzmienie gitary, ciężko coś zjebać wg mnie. Grałem tak trochę gigów (z tym że na HD500) i brzmieniowo wypadało very good.
Jest inny problem. Pojawia się wtedy gdy jest za mało torów odsłuchowych. Wtedy ratuje nas tylko własny monitor. Raz nawet usłyszałem, że powinienem sobie go kupić. Niestety nie zdążyłem z ripostą na temat dokupienia torów odsłuchowych (to żart oczywiście ;))

Cytuj
ale jednak lepiej to działa w połączeniu z wzmakiem lampowym lub z samą końcówką lampową.

Lepiej dla Ciebie, a jak z przodu słychać po kręceniu akustyka? ;)


Jak akustyk dobry to i brzmienie dobre :D

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Budowa racka help??
« Odpowiedź #12 12 Sty, 2012, 20:37:20 »
Gdyby to było takie proste :D

Spoiler
mniut i piah

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Budowa racka help??
« Odpowiedź #13 12 Sty, 2012, 20:40:51 »
No słyszałem o tym Eleven racku ale jakoś mnie nie zainteresował, a jak on się ma do tego PODa HD Pro?? Właśnie chciałbym się pozbyć kolumn, można zamiast końcówki i kolumny kupić aktywną kolumne, tez spełni swoje zadanie :)
Nie wiem ale od Hd400 sporo lepszy, dużo lepiej reaguje na łapę, lepiej brzmią i symulację wzmaków i efekty. Jest co prawda uboższy w bajery ale z tego co widzę Ty ich nie potrzebujesz. Już to pisałem, że gdybym miał teraz od zera budować rig to brałbym elevena jako podstawę. Tyle, że dla mnie lampowy koniec mocy i paka gitarowa to obowiązek i tu mnie nikt nie przekona. Więc 11r koniec i paczka i mamy świetny zestaw. No i oczywiście pro tools w komplecie, na początku go nie kumałem a teraz tylko na nim pracuję, świetny soft, nawet nie mam kiedy 11r do serwisu wysłać bo cały czas go używam.

Offline gluchy3845

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
Odp: Budowa racka help??
« Odpowiedź #14 12 Sty, 2012, 21:07:29 »
Gdyby to było takie proste :D

Spoiler

Miałem na myśli to, że jak ukręcisz dobre brzmienie na hd500 i akustyk będzie ok i niczego nie skopie to będzie fajnie i przyjemnie i urwane jaja będą latały po ścianach :D Ahhh DS-1 aż się łezka w oku kręci :D

Offline kain999

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Odp: Budowa racka help??
« Odpowiedź #15 12 Sty, 2012, 22:32:18 »
Może mi ktoś powiedzieć z was gdzie można zrobić customowy kontroler midi. Dla mnie kupowanie multi po aby potem dokupować końcówke i paczki to lipa, niby ma sie wiecej możliwości brzmieniowych ale gabaryty i waga zostaje taka sama jakby sie miało heada i pake, a ja właśnie chciałbym tego uniknąć. A z akustykami jest różnie, raz lepszy raz gorszy. Ja nie musze mieć odsłuchów, numery znam na pamięć wystarczy żeby perkman nabił równo wejść i skpńczyć w tym samym momęcie :P

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Budowa racka help??
« Odpowiedź #16 12 Sty, 2012, 22:40:24 »
Cytuj
Ja nie musze mieć odsłuchów, numery znam na pamięć wystarczy żeby perkman nabił równo wejść i skpńczyć w tym samym momęcie
mniut i piah

Offline kain999

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Odp: Budowa racka help??
« Odpowiedź #17 12 Sty, 2012, 23:01:07 »
Przed chwilą zobaczyłem w necie takie coś Boss GT-Pro wie ktoś cokolwiek o tym??

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Budowa racka help??
« Odpowiedź #18 12 Sty, 2012, 23:17:04 »
Może mi ktoś powiedzieć z was gdzie można zrobić customowy kontroler midi.
http://www.emcustom.eu/
http://www.marklcustom.com/ ale tu za rozbudowany kontroler dasz więcej niż za poda hd pro :) a bossa gt pro omijaj szerokim łukiem, miałem chwilę gt-8 i jak to jest coś podobnego, to nie ma startu nawet do poda.

Offline gluchy3845

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
Odp: Budowa racka help??
« Odpowiedź #19 12 Sty, 2012, 23:21:49 »
Tego bossa całkowicie odradzam wali cyfrą na kilometr, przez chwilę miałem multi od bossa i w porównaniu do poda hd technologia w nim użyta jest mocno przestarzała. Od kiedy pamiętam w bossach stosują jakąś ich technologie COSM czy jakoś tak...No nie gra to za fajnie :(
« Ostatnia zmiana: 12 Sty, 2012, 23:24:25 wysłana przez gluchy3845 »

Offline kain999

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Odp: Budowa racka help??
« Odpowiedź #20 12 Sty, 2012, 23:38:34 »
No MarkL to się ceni nie powiem mocno, No ten EM Spark jest fajny tylko no kaczucha jeszcze, może boss FV-500?? nie wiem czy to jest zasilane 9V czy jakoś inaczej ktoś wie??

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Odp: Budowa racka help??
« Odpowiedź #21 16 Sty, 2012, 20:37:55 »
Może mi ktoś powiedzieć z was gdzie można zrobić customowy kontroler midi.
FCB 1010 i nie potzebujesz żadnych kustomowych kontrolerów. Tanio kupisz, zawsze sprzedasz.

Cytat: kain999
Dla mnie kupowanie multi po aby potem dokupować końcówke i paczki to lipa, niby ma sie wiecej możliwości brzmieniowych ale gabaryty i waga zostaje taka sama jakby sie miało heada i pake, a ja właśnie chciałbym tego uniknąć.
Twój pogląd w dobie neodymowych głośników i impulsowych zasilaczy jest trochę taki jakby... przestarzały :). Aktywny monitor Ci wystarczy.
 
No MarkL to się ceni nie powiem mocno, No ten EM Spark jest fajny tylko no kaczucha jeszcze, może boss FV-500?? nie wiem czy to jest zasilane 9V czy jakoś inaczej ktoś wie??
Ale co jest zasilane? MarkL - zdaje się, że 9V, EMCustom Spark też 9V (do 15V), FV-500 składa się z obudowy, gniazd i potencjometru, więc zasilania nie wymaga.

« Ostatnia zmiana: 16 Sty, 2012, 20:40:43 wysłana przez benkai »

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Odp: Budowa racka help??
« Odpowiedź #22 16 Sty, 2012, 21:35:00 »
Wybaczcie offtop:
Czy taki FCB 1010 będzie działał z Voodoo Lab'em GCX?

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Budowa racka help??
« Odpowiedź #23 16 Sty, 2012, 21:56:52 »
Wybaczcie offtop:
Czy taki FCB 1010 będzie działał z Voodoo Lab'em GCX?
Nie, musisz mieć kontroler który wysyła kilka komunikatów CC jednocześnie.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Budowa racka help??
« Odpowiedź #24 17 Sty, 2012, 12:36:03 »
Czy Wy sobie jaja robicie? Pomoc pomocą, ale na niemalże każde pytanie zadane przez autora wątku można znaleźć odpowiedź szukając tu na forum lub Google. Prowadząc tak każdego za rękę zapraszacie tu dzieciaki wymagające gotowych rozwiązań na żądanie.

Druga sprawa: opcje przedstawione przez kain999 są tak skrajne, że aż mnie głowa rozbolała. To samo, co w temacie RAN vs Lootnick. Mamy doradzić co będzie obiektywnie najlepsze dla ledwie poznanego użytkownika, a on na nasze porady dalej swoje...

Powodzenia, chętnie bym pomógł, ale zaczynam tęsknić za czasami, kiedy moderatorzy mieli więcej czasu na moderowanie wątków.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
1202 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lip, 2013, 16:06:42
wysłana przez Stachu
4 Odpowiedzi
2135 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Cze, 2015, 13:51:48
wysłana przez pringles50g
21 Odpowiedzi
7307 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2015, 17:07:23
wysłana przez rusiu
3 Odpowiedzi
1583 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lip, 2017, 23:32:45
wysłana przez drzevoo
Budowa nowego pedalboardu

Zaczęty przez Nerd « 1 2 » Efekty

38 Odpowiedzi
5725 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2021, 14:40:18
wysłana przez Nerd