Autor Wątek: BUGERA V55 INFINIUM  (Przeczytany 5666 razy)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 995
Odp: BUGERA V55 INFINIUM
« 21 Mar, 2020, 00:49:43 »
Luz. Nie bardzo rozumiem stwierdzenie "struktura gainu w dole" Dla mnie struktura gainu jest zawsze jednakowa w calym pasmie dla danego ustawienia i zmienia sie tylko wtedy gdy krece gala gain. Natomiast moze sie Tobie nie podobac dolny zakres czy nawet dolny srodek, a to juz zasluga konstrukcji ISO. Zalezy jak na to patrzec moze to byc zaleta lub wada. Napewno ISO kreuje swoj niepowtarzalny dzwiek. Nie daje oddechu w dole jak tradycyjnie nagrana w pomieszczeniu paczka. ISO kompresuje dolne i srednie czestotliwosci.
Punch jest niezly choc wchodzi troche w pasmo basu w miksie. No coz juz tego nie zmienie. Do tego Legend 1218 to zupelnie inna bajka niz np. znienawidzony przeze mnie Vintage 30. Ziarno Legenda jest dosc specyficzne. Jedyny chyba glosnik, ktory z poznym break up'em nie kompresuje ( o ile mozna to tak nazwac) wysokich tonow jak to robi np. Vintage 30, Tonker czy Legend V128. Legend 1218 to moja perla i tylko takiego modelu uzywam w dzisiejszych czasach. Przejebalem tyle glosnikow ze leb urywa. A co do natezenia gainu to cel zamierzony. Nie lubie mocno skompresowanych gainem brzmien nawet tych mocniejszych. Lubie miec dokladnosc artykulacyjna ponad kompresje. George Lynch Screamin Deamon to dosc specyficzny pickup. Mniej skompresowany humb to juz chyba jest tylko M6 od Lundgrena. Efekt perkusyjny jest niesamowity natomiast nie uzyskasz napakowanego kompresja brzmienia z Homosum Decapitated.

Kurwa uwielbiam ta Bugere i struktury gainu nie moglbym porownac do drobnoziarnistego przesteru Marshalla. Zupelnie inna bajka. Wiem ze nie miales na mysli bezposredniego porownania. Znalazles jakis wspolny mianownik, a ja jednak slysze w sygnale Bugery grubsze ziarno niz Marshallowy piach.
Mialem w lapach combo JCM800, gralem na JCM900, mialem Valvestaty 8080 i VS100R. Wszytkie konstrukcje Marshalla maja ten odcien w przesterze. Bugera jest inna. Nie mam pojecia co kopiowali wyprodukowujac V55. Moja G20 to byla kopia Blackstara 20W ale ten V55 mnie rozjebal. Spojrz na to moimi oczami.
V55 - 200zl
Nowe lampy ECC 83 3x zlote JJ - 300zl
Nowe lampy 6L6GC - 200zl
Dokupilem pusta pake Laney 1x12 na ktora polowalem prawie 2 lata za- 250zl
Trudno upolowac ten model.
Nowka Legend 1218 - 400zl

1350zl za kompletny sprzet, ktory napierdala na zywca ze hoho.
Nie mam powodow do narzekan tym bardziej, ze wedlug mnie te zafajdane i najtansze Bugery chodza tak ze nawet nie odwaracam sie na moje poprzednie ENGL'e. Relacja ceny do jakosci generowanego dzwieku przez te wzmaki jest niewiarygodna. Wymiana malego zestawu na wiekszy byla podyktowana tesknota za oddechem duzego wzmaka plus checia posiadania malej aczkolwiek jednej z najwiekszych kubatura pak 1x12
« Ostatnia zmiana: 21 Mar, 2020, 08:10:13 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
26 Odpowiedzi
14777 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2012, 23:33:08
wysłana przez Aston
44 Odpowiedzi
11364 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Kwi, 2013, 13:56:18
wysłana przez George Hamillton
3 Odpowiedzi
1912 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2015, 15:55:37
wysłana przez Lukas
4 Odpowiedzi
2169 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Kwi, 2015, 21:29:38
wysłana przez lwronk
58 Odpowiedzi
15453 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2019, 02:34:56
wysłana przez ITHMW