Autor Wątek: MOTO-MOTO, czyli czym się lansujecie oraz czym lansować byście się chcieli  (Przeczytany 311277 razy)

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Zależy jaki hajs. Przy autach do 10tys. lepiej nie kierować się Ałdi bo niemieckie, a Peżot 1.0 LPG Sport kupa bo na F. :D

Jak robisz trasy to bym brał coś z segmentu C w dobrym dieslu, albo podstawowy benzyniak z LPG. Jak po mieście i ewentualnie krótka trasa to coś z segmentu B w benzynie ewentualnie LPG.

Nie szalałbym też z 150KM. Jeżdzę 75KM przy masie 1100kg. Na początku po prawku było "co to jest", mało mocy, ale się toczy. Potem brakowało mocy i spina, że nie mogę wyprzedzać i nie mam jak uciec w razie co. A teraz jestem miszczem redukcji i potrzebny moment zawsze znajdę.

Słabym autem się fajnie jeździ bo jak wyprzedzasz czy w innych sytuacjach czujesz się jak Kubica :D Wysokie obroty, szybkie zmiany biegów, emocje czy zdążę czy nie, branie pod uwagę wiatru :P

Jak wybieraliśmy auto (docelowo auto dla mamy) to miało być coś po mieście, czasem trasa, jak najnowsze więc do 30tys. bo mama "nie chce grata" i ładny kolor. Czas zweryfikował, że jeżdzę praktycznie tylko ja, a w 95% jest trasa.

Teraz zamiast Clio kupiłbym coś większego z mocą co najmniej 120KM w benzynie bez LPG. (mam taki fetysz, że diesel dla emerytów, a LPG psuje silnik) Porównanie jazdy w 4 osoby Clio 1.2 75KM vs Megane 1.6 105KM(?) wypadło na korzyść Megane bardzo. Da radę już jechać komfortowo i bez spiny.

Co do spalania mały silnik wcale mało nie pali. 4.7L/100km w Clio robię jak jadę spokonie 90km/h. Przy normalnej ekonomicznej jeździe z prędkością autostradową mam już 6.4L/100km. Przy dużym obciążeniu i dynamiczniej jeździe/piłowaniu na wysokich obrotach pokazywało 7.1 - 7.5L/100km.

Mam nadzieję, że coś pomogłem textwallem :P Jak coś śmiało wal na PW ;)

PS. Proste są dla szybkich samochodów, a zakręty dla szybkich kierowców - było jako cytat w jakiejś grze rajdowej i zawsze sobie to powtarzam jak mnie ktoś łyka bez wysiłku starym A6 2.5TDI :P
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/