Autor Wątek: MOTO-MOTO, czyli czym się lansujecie oraz czym lansować byście się chcieli  (Przeczytany 302700 razy)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Moi rodzice mają superba i jest jednym z wygodniejszych aut jakimi dane mi było podróżować. Przegrał w sumie tylko ze starym mercedesem S wujka :D

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Jeśli chcesz miejsce z tyłu i nie ma to być gablota wielkości superba to scenic z odchylanymi fotelami albo co inne z tego rodzaju z taka opcja.
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Wiekszość aut które mają rozstaw osi dobrze powyżej 2,5m juz daje nadzieję. Superb jest ok jak najbardziej , Avensis, Scenik Grand tour czy jakos tak, wszelakie Vany to jak salonki. Chrysler czy tam inne tej maści to pełen komfort.
Co byś nie wymyślił, jazda w 3 osoby na tylnej kanapie nawet w Volvo 740 które jest jednym z szerszych aut  nie należy do szczególnych przyjemności.
« Ostatnia zmiana: 22 Maj, 2015, 08:19:44 wysłana przez commelina »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 775
ostatnim razem kolega 190cm wzrostu po 1000km siedzenia za mną trochę zaczął pierdolca dostawać.

A przepraszam, miał mieć dupę z tytanu? Są w ogóle fani takich? ;)...

Czy da się sensownie ocenić, mając jedynie dane techniczne samochodu, czy pasażer z tyłu będzie miał dość miejsca?
IMO nie. Dach może być niżej, ale jeśli siedzenie odpowiednio podpiera (głównie dół kręgosłupa), a ma większy przechył, jeśli amorki są dilikutaśne... Wg mnie trzeba wsiąść.

Co byś nie wymyślił, jazda w 3 osoby na tylnej kanapie nawet w Volvo 740 które jest jednym z szerszych aut  nie należy do szczególnych przyjemności.
Dokładnie. Mnie tylko raz było dobrze z tyłu, ale to był PKS do Przemyśla i do pomocy miałem kobiecą rękę :D.
« Ostatnia zmiana: 22 Maj, 2015, 14:14:08 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
ostatnim razem kolega 190cm wzrostu po 1000km siedzenia za mną trochę zaczął pierdolca dostawać.
A przepraszam, miał mieć dupę z tytanu? Są w ogóle fani takich? ;)...
Nie no, robiliśmy postoje co 350km jak biali ludzie... :P

Skodzisław interesujący, aczkolwiek diesle nie spełniają norm emisji kretyńskich ustaw, więc musiałbym rozglądać się za benzyną.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Multipla jest odpowiedzią na wszystkie pytania. 3 osoby i z tyłu i z przodu sobie wygodnie siądą :D
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline W.L

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 37
A może Subaru Outback? Rodzice mają i jest super. Z tyłu dużo miejsca i mi przy 182 cm wzrostu dobrze się jeździ. Sam nawet planuję od nich odkupić za 2-3 lata.
« Ostatnia zmiana: 22 Maj, 2015, 22:38:12 wysłana przez W.L »

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
A może Subaru Outback? Rodzice mają i jest super. Z tyłu dużo miejsca i mi przy 182 cm wzrostu dobrze się jeździ. Sam nawet planuję od nich odkupić za 2-3 lata.
Spojrzałem i baaardzo mi się podoba, ale jestem relatywnie świeżym kierowcą, więc za ten silnik minimum 2.5l złupili by mnie na OC jak czterdziestu rozbójników.

BTW czemu strona Subaru tak ssie? Wycofali się z Polski w ogóle?

Offline W.L

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 37
A może Subaru Outback? Rodzice mają i jest super. Z tyłu dużo miejsca i mi przy 182 cm wzrostu dobrze się jeździ. Sam nawet planuję od nich odkupić za 2-3 lata.
Spojrzałem i baaardzo mi się podoba, ale jestem relatywnie świeżym kierowcą, więc za ten silnik minimum 2.5l złupili by mnie na OC jak czterdziestu rozbójników.

BTW czemu strona Subaru tak ssie? Wycofali się z Polski w ogóle?

Co do strony to nie wiem. Ale o ile się nie mylę, to na Europę były też wersje 2.0. Chociaż przy takiej masie auta i tej mocy wyciąganej przez nich z silników to nie wiem czy to miałoby sens.

A co myślicie o Maździe 6 2.0 hatchback z lpg z roku 2005? Obecnie jeżdżę Golfem IV z 99 i mam okazję kupić takową. Sprowadzona z Anglii, będzie przerabiana przez zaufanego mechanika. Kosztowałaby ze 13,5 patyka razem z instalacją sekwencyjną.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
A co myślicie o Maździe 6 2.0 hatchback z lpg z roku 2005? Obecnie jeżdżę Golfem IV z 99 i mam okazję kupić takową. Sprowadzona z Anglii, będzie przerabiana przez zaufanego mechanika. Kosztowałaby ze 13,5 patyka razem z instalacją sekwencyjną.
Fajna. Miałem taką kupić, 2.0 benzynka. Ale bałem sie, że mi przez noc w garażu zgnije.

Acz na anglika bym sie nie decydowałem bez względu przez kogo byłby przerobiony...
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline W.L

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 37
A co myślicie o Maździe 6 2.0 hatchback z lpg z roku 2005? Obecnie jeżdżę Golfem IV z 99 i mam okazję kupić takową. Sprowadzona z Anglii, będzie przerabiana przez zaufanego mechanika. Kosztowałaby ze 13,5 patyka razem z instalacją sekwencyjną.
Fajna. Miałem taką kupić, 2.0 benzynka. Ale bałem sie, że mi przez noc w garażu zgnije.

Acz na anglika bym sie nie decydowałem bez względu przez kogo byłby przerobiony...

Angliki takie niepewne? Może dam sobie siana, w końcu szmelcwagen dobrze jeździ. Chociaż zaraz mi zabronią wjazdu do centrum miasta...

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Acz na anglika bym sie nie decydowałem bez względu przez kogo byłby przerobiony...
A widzisz, błąd. Trzeba sprawdzać jaką konstukcję ma auto. Np Discovery I i II czy Range Rover Classic to można w garażu se przerobić bo w ścianie grodziowej wszystkie otwory ma. Tyle, że silnik wycieraczek z układem, nagrzewnicę trzeba od europejczyka wziąć, ale kokpitu już nie, bo się przekłada wszystko. Ale Toyoty bym nie tknął. :)
« Ostatnia zmiana: 23 Lip, 2015, 12:02:54 wysłana przez Yony »

Offline Badyl81

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
  • Octy chlory
Zastanawia mnie jeden temat:

Czy da się sensownie ocenić, mając jedynie dane techniczne samochodu, czy pasażer z tyłu będzie miał dość miejsca?

Mój problem jest następujący: Obecnie, bez jakiejś większej presji czasu, rozglądam się za jakimś samochodem, którym mógłbym komfortowo zabrać kilku ludzi w dłuższą trasę. Chwilowo moja klacz to Corolla z 2000r. i chociaż nie jest to rower na czterech kołach pokroju Tico to ostatnim razem kolega 190cm wzrostu po 1000km siedzenia za mną trochę zaczął pierdolca dostawać.

Budżet pięciocyfrowy, preferowalnie górna część dolnej połowy tego zakresu.

Jak na razie przychodzi mi do głowy jedynie Corolla Verso. Ktoś ma jakieś doświadczenia, alternatywy?

A myślałeś nad vanem pokroju Sharan/Galaxy/Alhambra? Miejsca będzie duuużo i powinno być w miarę komfortowo :)

Orange

  • Gość
Acz na anglika bym sie nie decydowałem bez względu przez kogo byłby przerobiony...
A widzisz, błąd. Trzeba sprawdzać jaką konstukcję ma auto. Np Discovery I i II czy Range Rover Classic to można w garażu se przerobić bo w ścianie grodziowej wszystkie otwory ma. Tyle, że silnik wycieraczek z układem, nagrzewnicę trzeba od europejczyka wziąć, ale kokpitu już nie, bo się przekłada wszystko. Ale Toyoty bym nie tknął. :)

Legenda mówi ze bmw tez ma tak ścianę grodziową robioną. Ciekaw jestem czy mini w takim układzie również...

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
robie sobie prawko od jakoś lutego (jazdy mi sie przeciągneły, a nie że łamaguje w egzaminy) i powoli rozglądam się za samochodem.

czy uważacie, że kupno np. audi a4 b5 w kombi z silnikiem 1.8t jest sensowne na pierwszy samochód? czy raczej "dobrze byłoby" kupic coś mniejszego tańszego itd?

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
1.8T trochę może spalić, ale zagazowany fajnie śmiga. Czy coś tańszego w eksploatacji? To sam musisz sobie odpowiedzieć. My nie wiemy, ile zarabiasz. :P
A4 B5 jest już trochę archaiczny, choć te auta trzymają się nieźle mimo wszystko.
Sam mam A3 z 2001 roku, ale 1.6. Petarda to to zdecydowanie nie jest, ale auto przyjemne i proste w naprawach. Za robienie rozrządu i tylnich hamulców (klocki z bodajże tarczami, nie pamiętam niestety) usłyszałem 700 zł. ;)

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
pisząc "tansze" miałem na myśli sam zakup. bo naprawy różnie mogą kosztować. co do spalania czytam że jest na poziomie 10litrów na sto po mieście

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Ile +/- chcesz wydać? Bo moim zdaniem na zakupie to akurat nie ma co na siłę oszczędzać. Pamiętaj: jeśli dany model z danego rocznika kosztuje średnio, np. 10 tys., a nagle widzisz młodszy/z mniejszym przebiegiem/lepiej wyglądający/z bogatszym wyposażeniem za np. 7,5, to to nie jest okazja - to jest pułapka. ;)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Cytuj
1.8T trochę może spalić,

Siostra ma takiego samego, też w kombi. Spalanie dwucyfrowe w standardzie ;)

Jak nie potrzebujesz wozić 5 osób z bagażami, względnie dziecka z wózkiem, nosidełkiem i kołyską :P to nie bierz kombiaka, tylko krótszą wersję.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
najpierw to było do 5k pln ale teraz jest maks maksow @15k


@MrJ sedan jest tu tak samo dlugi i podobny wagowo. żeby miało to sens musiałbym myśleć o a3

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
ale ona dla mnie wtedy jest bez sensu... ładny model i w ogole, ale mam wrazenie ze jest za mała i bede sie irytował na ilosc miejsca.. no i dorwij se a3 w 5d :/

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
To ponawiam pytanie - czy wozisz REGULARNIE 3+ osoby z większymi bagażami (względnie dziecko w foteliku i też z bagażami ;) ) że potrzebujesz auta 5D i w kombi? 

PS. Dla mnie A4 to straszna ciasnota jak na te wymiary zewnętrzne, nie dalej jak wczoraj jechałem. Z przodu nie wiesz co z łokciami zrobić a z tyłu szorujesz jeżem ;) o podsufitkę. Mając 175cm/80kg? LoL WUT?
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
nie wiem co wożę, bo jeszcze nie jeżdżę :D (prawko to WIP), dziecka nie mam itd.

kombi wydaje mi się że może być przydatne jak już je będę miał. czy to na koncert pojechać w pare osob czy cos przewieść jakies kolumne przewiesc czy wzmaki