Autor Wątek: [NGD] Avernus SC 7 baritone  (Przeczytany 26932 razy)

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 268
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« 06 Sie, 2015, 14:32:05 »
Ja też pozwolę sobie skrobnąć trzy słowa, bo podobnie jak Stivo - ograłem ją już i mogę powiedzieć nieco więcej niż pokazują fotki.

Po pierwsze - w sumie nie zgodzę się że nie jest uniwersalna - jest przede wszystkim charakterna i jak ktoś ma wyobraźnię, to ten charakter może wpasować w naprawdę szerokie spektrum gatunków. Ja może jakimś autorytetem w kwestii brzmienia z łapy nie jestem, ale jak Zorro ją wziął w łapy to zrobił przekrój przez całą możliwą do wyobrażenia rockerkę, od lżejszych do cięższych rzeczy i brzmiało to znakomicie. To co ja z niej ukręcałem do mojego lżejszego prog rocka też by siedziało, a przecież - podobno jest to wiosło do spuszczania srogiego wpierdolu na lowtuningach? Co zresztą z tego co słyszałem też powinno robić lepiej niż znakomicie.

Pomimo tego że siedzi tam P90 to na przesterach jest to wiosło mocarne, nie tracąc jednocześnie ataku. Jest wyraźne i czytelne, nie kuje górką w uszy, ale też nie jest zmulone w dole. Bardzo selektywne i z powerem na przesterkach, ale do tego nas BKP przyzwyczaiło. Ale jak skręcamy gain, pojawia nam się z kolei bardzo charakterne brzmienie które świetnie by leżało w okolicach blues rocka.

Oprócz tego, warto wspomnieć o ergonomii - wiosło z solidnym gryfem i korpusem z barytonową menzurą i waży... 3.2 kg? Popraw mnie Łukasz jeśli się mylę :)

Jeśli chodzi o design - to przesunął bym tam parę punktów z konturu korpusu, ale... jest znacznie lepiej niż ostatnio i taką gitę mógłbym już mieć :)

Poza tym warto wspomnieć o szczegółach, które są na pierwszy rzut oka może nieoczywiste - jeśli nie liczymy siodełka i klapki od cavity to w tym wiośle są 3 kawałki drewna - korpus, gryf, podstrunnica :) Wszystko to monolity.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
40 Odpowiedzi
17338 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lip, 2012, 11:53:04
wysłana przez Jakub_Z.
180 Odpowiedzi
50700 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2015, 08:27:23
wysłana przez Leon
172 Odpowiedzi
69346 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2017, 00:29:51
wysłana przez lwronk
11 Odpowiedzi
5193 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2017, 12:54:36
wysłana przez satarello
4 Odpowiedzi
8419 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lis, 2017, 08:18:50
wysłana przez lwronk