Autor Wątek: Lutnik Ping Rong Song - czyli PRS made in China  (Przeczytany 25801 razy)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Ja uważam, że o pewnych rzeczach warto mówić głośno i nie powinno się ich ignorować. To buduje świadomość wśród ludzi, że takie coś istnieje, jakie praktyki podejmowane są przy sprzedaży, jak tego uniknąć i jaka jest realna wartość oferowanego produktu. Nie wiem czy w tym przypadku "nie ważne co, ważne żeby mówili" jest sprzedawcom na rękę, wątpię. Justin Bieber na pewno by na takim rozgłosie skorzystał, ale produkt raczej nie choćby dlatego, że źródłem informacji na jego temat będzie m.in. ten topic. Nie sprowadzałbym jednak tematu do gitar użytkownika głowa-głowa, bo to jego sprawa i biznes, ale pomówił ogólnie o problemie.

Problem podróbek wśród sprzętu muzycznego jest coraz większy. Coraz częściej pojawiają się na serwisach aukcyjnych i nie zawsze są uczciwie opisywane. Ile to było trąbienia o zalewających allegro podrobionych Shurach SM57? Mnie osobiście pomogły te tematy i uniknąłem zakupu chińskiego mikrofonu. Nie jedną kopię Gibsona czy PRSa widzi się w ogłoszeniach za cenę oryginału, a nie ma w nich wzmianki o tym, że jest to podróbka. Przypomina mi się topic "Co by było gdyby było" gdzie padło coś takiego:

Co byś zrobił gdyby Twój super Gibson LP Custom za 20k okazał się dobrze podrobionym Chinolem? <a już na forum 100 osób się spuszczało i zazdrościło>

Wystawiłbym na allegro jako oryginał  8) A co - ludzie mnie w huja robią to ja też będę robił ludzi w huja  :angel:
...

Myślę, że nie jedna osoba zrobiłaby to samo. Ofiara oszustwa może stać się jego kontynuatorem tylko dlatego, że nie była świadoma w momencie zakupu  i dała się zrobić w konia. Nie każdy potrafi sobie poradzić kiedy padnie ofiarą takiego zakupu i dzielenie się tą wiedzą w internecie może takim osobom pomóc. Nadal uważacie, że nie warto się produkować i lepiej to przemilczeć?
« Ostatnia zmiana: 03 Lis, 2012, 19:45:55 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
3438 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2009, 12:45:58
wysłana przez zerodead
10 Odpowiedzi
5245 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sie, 2011, 08:56:36
wysłana przez Yony
173 Odpowiedzi
50264 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2013, 17:36:57
wysłana przez Maciek
3 Odpowiedzi
1024 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2014, 23:06:01
wysłana przez Franq
3 Odpowiedzi
1708 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sie, 2015, 09:07:27
wysłana przez Nightmarishreaper