Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1397851 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 782
Cytuj
Z czwartej: dokładnie wszyscy znajomi około mojego wieku, którzy kiedyś popalali, etc. i którym porodziły się dzieci - latają teraz z dzieciakami po psychologach i/albo lekarzach. A to ADHD, a to Asperger, a to wada rozwojowa.

Bat, zgoda, ale zapomniałeś dodać, że jest to Twoje, niczym nie poparte widzimisię.(...)Według mnie istnieją o wiele bardziej przemawiające przesłanki

To ja może odniosę:
Nie takim niczym! ;) Póki dotyczyło to dwóch znajomych par: zbieg (okoliczności). Jak counter zaczął dobijać do dychy, to przyznaj, że zaczęłoby to nawet Ciebie zastanawiać.

Cytuj
(...)Według mnie istnieją o wiele bardziej przemawiające przesłanki
Pewnie, że nie przedstawiłem w jednym poście wszystkich swoich poglądów, na to nawet noc przy wódce nie starcza, poza tym w robocie nie płacą mi nadgodzin :D.


Cytuj
2. Co się wiąże z pkt.1 - o wiele większy dostęp do wszelkich mediów mających bezpośredni wpływ na psychikę dziecka - niekontrolowany szum informacyjny i generalnie zmasowany atak sensoryczny na system nerwowy ludzi.

Mały trollek: trudno uzasadnić szumem informacyjnym zmiany w mózgu, albo brak dłoni u dzieciaka znajomej. Albo wpływ na relatywnie tak małe dzieci, jak dwulatki. Szymo, jak widzi coś "nietakiego", co go stresuje, to woła, żebym przełączył, że "to głupie", albo że się boi. Akurat podobno dzieciaki lubią się bać, tak troszki ofc.
Ale potem resztę dnia Młody bawi się dobrze, a i jeszcze dzielnicowy nie sugerował mi pójście z nim do psychologa ;).

Cytuj
4. Nikt na dobrą sprawę nie wie jaki wpływ na nasz organizm mają np. konserwanty zawarte w jedzeniu, ilość metali ciężkich, fluoru etc w wodzie i z milion innych czynników.
5. Czy ktoś słyszał o jakichś szeroko nagłośnionych badaniach na temat wpływu pól magnetycznych na organizm?(...)
6.(...)A ilu Twoich znajomych zrobiło sobie dziecko po pijaku, albo waliło regularnie wódę 4x w tygodniu w pierwszych tygodniach ciąży?Raczej nikt się do tego nie przyzna

Wszystko to prawda, szczególnie co do pkt.6, to mógłbym się pokusić o dość dokładne szacunki, tym bardziej, że kobitki gadają sobie takie rzeczy w kuchni ściszonym głosem. ;)
I tu woltą przez parabolę zróbmy rondo repetycji i powróćmy do miejsca, w którym byłem na tyle śmiały, by uznać, że temat jest zbyt złożony, żeby go rozwiązać ciachnięciem miecza. Ale może się znajdzie jakiś Aleksander, albo i Wróóbel dojdzie do władzy i będzie można legalnie to i tamto. Tyle, że już jeden kraj robi testy od lat i jakoś reszta w to nie weszła, a i sami zastanawiają się, czy to ciągnąć.
« Ostatnia zmiana: 01 Wrz, 2011, 09:08:34 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!