Autor Wątek: Nagrywanie dema całą kapela.  (Przeczytany 45571 razy)

Offline xaos

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Odp: Nagrywanie dema całą kapela.
« 12 Lip, 2008, 17:02:02 »
Ja polecam na pewno nagrac sie przed studiem na komputerek. Nie chodzi nawet o to, zeby z tego jakies konkretne demo robic, ale warto sie tak przygotowac. Niech kazdy uslyszy dokladnie co gra, dopicowac szczegoly i juz duzo czasu w studiu zaoszczedzicie. Fajnie jesli macie dostep do elektronicznych bebnow, wtedy polecam nagrac slad midi. To tez pomaga duzo sobie w glowie poukladac, nie tylko perkusiscie ale i calemu zespolowi.

Ja z zespolem jestem swiezo po nagraniu dema w studiu i naprawde bardzo duzo nam takie "domowe" nagrywanie dalo. Zas cale demo, 3 kawalki 5-6 minut kosztowalo nas 1500zl wlacznie z masterem, ale lekko po znajomosci.

Warto sie tez zapoznac z warsztatem realizatora. Nasz byl przezajebisty :) Bardzo dlugo juz nagrywa, duzo siedzi wlasnie w ciezszych klimatach (nagrywa m.in Darzamat jesli Wam cos swita) i smiga z programem wybornie. Korzysta z Apple'owskiego Logica i generalnie dzieki temu jak pracowal bardzo szybko sie nagralismy, a nie jestesmy wirtuozami swoich instrumentow. W dzisiejszych czasach nie trzeba sie juz spuszczac na kazdym nierownym dzwiekiem. Wybiera sie dobry fragment, loopuje, a cala reszte, wlacznie z bebnami, wyrownuje oprogramowanie.

Co do domowego nagrywania, to troszke sie tym bawilem. Dla mnie takim najprostszym i najbardziej przejrzystym programem jest Cool Edit (pozniej zwany adobe audition, chodz ja uzywam starego cool edita). Aczkolwiek, jak z kazda aplikacja, tak i tutaj wszystko zalezy od odbiorcy. Dla mnie jest super intuicyjny w kazdym badz razie. Slady midi nagrywalismy sobie w Cubase, ale tego programu do dzisiaj nie trawie... z reszta po tym, co zobaczylem w Logicu planuje rychla przesiadke na Apple'a.





 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
1440 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2011, 16:29:30
wysłana przez terrormuzik
90 Odpowiedzi
37792 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sty, 2012, 22:53:12
wysłana przez Leon
22 Odpowiedzi
11857 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lut, 2015, 20:21:45
wysłana przez krzy1125
9 Odpowiedzi
1885 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Kwi, 2015, 11:04:11
wysłana przez majkelk
0 Odpowiedzi
2054 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2016, 15:10:02
wysłana przez pepson