Autor Wątek: lutnicza 7 w stanie koncepcyjnym  (Przeczytany 21026 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 781
Ale ja o seryjnych siódemkach wuju, tak, to wiem, że szóstków jak psów.

Racja, men. Natomiast myślę, że przełożenie brzmieniowe jest mocno podobne. Niech tera se ziom myśli ;)
Paczki z głów!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
To ja może jednak posiedzę cicho, i nie będę się jarał możliwościami dźwiękowymi lipy, żeby mu nie utrudniać wyboru... ;D

No i oczywiście słowem nie wspomnę na temat mojego ukochanego ustawienia przystawek Bridge-middle, bo to już kompletnie mogłoby facetowi w głowie zamieszać :devil:
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 781
Będzie grał tylko na mostkowym, zobaczysz ;) Niech se walnie aktywnego singla pod gryf, albo chociaż rozłączanie cew, ale to już szczegóły.
Paczki z głów!

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
Czy w regulaminie jest coś o robieniu sobie jaj z kolegów?  Nie ? - to dopisać proszę !!! ;D ;D ;D

Będzie grał tylko na mostkowym, zobaczysz ;) Niech se walnie aktywnego singla pod gryf, albo chociaż rozłączanie cew, ale to już szczegóły.

Będzie tylko pod mostem 1 sztuka
Kiedyś się najarałem na miękkie brzmienie spod gryfu i zamontowałem EMG 89 - NIE KORZYSTAM   ;D
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
A tam Pany pierdolicie! Nic nie brzmi tak zajebiście jak moshowe zwolnienia na dwóch przystawkach :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 781
Czy w regulaminie jest coś o robieniu sobie jaj z kolegów?  Nie ? - to dopisać proszę !!! ;D ;D ;D

Jest domyślny nakaz ;)

...ja bym jednak dał coś pod most. Fajnie się solówki nagrywa...
Paczki z głów!

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
Dlatego do znudzenia: jesion + mahoń. Selektywność + moc ;)

czy dobrze rozumiem ,że przy konstrukcji NTB mam patyk z mahoniu i skrzydła z jesionu ?
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Yep :)

Ja tam korzystam z mostkowego dużo, tym bardziej, że mam 3 pozycyjny to akurat do solo czy cleanów podchodzi miodzio. No ale ja mam PAF7 :P

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 781
Dlatego do znudzenia: jesion + mahoń. Selektywność + moc ;)

czy dobrze rozumiem ,że przy konstrukcji NTB mam patyk z mahoniu i skrzydła z jesionu ?

Na przykład. Nie miałem jeszcze zaszczytu, na razie jestem na etapie set in ;)
Paczki z głów!

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 433
...
korpus - mahoń
szyjka - mahoń
podstrunnica - heban
...
elektronika - Duncan Blackout
muzycznie będę szedł w stronę Fear Factory i takie zestawienie wydaje mi się OK!

Jak najbardziej OK :headbang: w szczegolnosci ze idziesz w bardzo dobra strone :)

Zapowiada sie bardzo ciekawa gitara  8)
« Ostatnia zmiana: 23 Lut, 2011, 21:25:43 wysłana przez Sebastian »

Offline mleko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
sprawa taka że do ff to jak pójdziesz do dobrego lutnika to jaką konfiguracje drewnianą nie weźmiesz itak Cie zadowoli (ale fuckt z machoniem to nieprzesadzaj, też miałe kiedyś full machoń (wspomniany przez wuja viper tylko wersja oczko wyżej)).
ważne żeby nie spieprzyć sobie wiosła jakimś debilnym rozwiązaniem, jak floyd czy tylko jedne pup. zastanów się nad takimi niuansami w końcu to ma być wiosło specjalnie dla ciebie, taka prawie twoja sygnatura... a nie jakiś kurwa jebany eksperyment lutniczy. chyba że masz dużo kasy, to wycofuje słowa.

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
panowie - sprawa wygląda tak:

Byłem dzisiaj u Witkowskiego . Krótka rozmowa , szczegóły mailem . Na chwilę obecną wygląda to tak:
korpus - mahoń , jesion (cena bez znaczenia )
szyjka - mahoń
podstrunnica - heban bez oznaczeń z białym bindingiem
menzura - 27"
mostek - Edge Lo Pro 7
Elektronika - Duncan Blackout x 1 szt pod mostem , 1 x volume

kształt( ostatecznie będzie taki )



ale główka



malowanie



wszystko ładnie pięknie
od momentu zamówienia do odbioru - 2-3 miesiące
tylko pierwsza szybka wycena zwaliła mnie z nóg - czekam na dokładną , ale chyba będę musiał chwilę zaczekać
ewentualnie będę szukał tańszego lutnika  :'(
« Ostatnia zmiana: 24 Lut, 2011, 20:56:08 wysłana przez czerez »
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!


Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
sprawa się komplikuje

niektórych pewnie to ucieszy ale jest problem z malowaniem
po rozmowach z Witkowskim oraz z firmą Lootnick okazuje się, że malowanie które wybrałem jest trudne do wykonania dodatkowo technologia kładzenia takiego mazaja powoduje utratę drgań na desce . Więc utrata brzmienia jest tutaj niepożądana i malowanie trzeba zmienić - na jakie ? jeszcze nie wiem  :'(

druga sprawa
okazuje się, że przy konstrukcji NTB traci się duzo na szybkości ataku , a przy muzyce jaką preferuję też będzie to efekt niepożądany . Zdecydowanie polecana jest tutaj konstrukcja "set in" .

no i co wy na to ?
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Bolt on, bolt on uber alles, mam i nie narzekam, a utratę sustainu można nadrobić innymi elementami, przystawkami, rodzajem mostka, strunami przez korpus, i porządnym drewnem ( które, robiąc u lutnika mieć będziesz ).
« Ostatnia zmiana: 26 Lut, 2011, 16:36:27 wysłana przez Rachet »
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Masz bolt on ;)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Aa, tak, wiem, popieprzyły mi się nazwy, myślałem o Bolt On oczywiście :P
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Bolt on, bolt on uber alles, mam i nie narzekam, a utratę sustainu można nadrobić innymi elementami, przystawkami, rodzajem mostka, strunami przez korpus, i porządnym drewnem ( które, robiąc u lutnika mieć będziesz ).

Bo każde dziecko wie, że bolt-on ma najgorszy sustain, który musi być później poprawiany. n/c

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Nie ma co, chyba muszę sprzedać mojego Music Mana.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
No przecież napisałem, że nie należy histeryzować z tym sustainem -_-
Chodziło mi właśnie o to, że to jest mit, że jest gorszy, tylko znowu się nie wysłowiłem należycie.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 969
No przecież napisałem, że nie należy histeryzować z tym sustainem -_-
kiedyś na ss.orgu był jakiś artykuł o tym, że konstrukcja bolt on nie jest najsłabiej wybrzmiewającą, ktoś dociekliwy może poszukać 

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 433
Nigdy nic o zlym wplywie malowania Camo nie slyszalem... a wielu znanych i mniej znanych gitarzystow ma takie gitary...

Jak to
sprawa taka że do ff to jak pójdziesz do dobrego lutnika to jaką konfiguracje drewnianą nie weźmiesz itak Cie zadowoli

To samo mozna by powiedziec o Bolt-On czy Neck-thru i malowaniu :) i tak bedzie dobrze :)

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 969
Odnośnie malowania pogadaj z RANem może oni coś ciekawego zaproponują

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Nigdy nic o zlym wplywie malowania Camo nie slyszalem... a wielu znanych i mniej znanych gitarzystow ma takie gitary...

Heh, w pierwszym odruchu chciałem właśnie napisać, że skoro Adler i Cavalera mogą tak grać, to pewnie i Czerezowi by nie przeszkadzało, ale potem przypomniało mi się, że, imo, brzmienie LoG to kupa, a Soulfly nie znam, słyszałem tylko raz i to na żywo...
Zaraz mnie pewnie zlinczujecie za zdanie o LoG ;D
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
55 Odpowiedzi
28058 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Paź, 2010, 15:35:12
wysłana przez gitara
3 Odpowiedzi
2386 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Cze, 2012, 13:40:36
wysłana przez Orange
61 Odpowiedzi
28770 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lip, 2012, 23:29:32
wysłana przez mondomg
34 Odpowiedzi
11296 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sie, 2013, 17:28:43
wysłana przez admaxo
31 Odpowiedzi
17863 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2019, 10:01:37
wysłana przez Ewolter