Autor Wątek: Prosta lutnicza ósemka do 5k?  (Przeczytany 17023 razy)

Zomballo

  • Gość
Czemu ta wajcha jest między strunami ??  :o

Bo im bliżej osi, tym lepiej dla mostka, a to co się dzieje pomiędzy mostkiem a zaczepem strun nie ma większego znaczenia.
Czemu lepiej ? Zaciekawiłeś mnie bardzo porządnie w tej chwili.

Mechanika techniczna, zmęczenie materiału, moduł Younga ;)

Angusa? :D

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Poka te wiosełka od Majesty. Jestem ciekaw :)

No. 1
(Autentycznie nie mam fajniejszego zdjęcia)
( Obraz usunięty.)
Teraz jest o wiele bardziej podrapana, poobijana, rozegrana i zapierdala bardziej.

No. 2
( Obraz usunięty.)
( Obraz usunięty.)

@Mvrtwy gratsy, mega zajebiście!
Alez ta czarna jest zajebista!

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Nie no przecież to takie proste i od razu każdy to załapie:

Moduł Younga (E) – inaczej moduł odkształcalności liniowej albo moduł (współczynnik) sprężystości podłużnej (w układzie jednostek SI) – wielkość określająca sprężystość materiału przy rozciąganiu i ściskaniu. Wyraża ona, charakterystyczną dla danego materiału, zależność względnego odkształcenia liniowego ε materiału od naprężenia σ, jakie w nim występuje – w zakresie odkształceń sprężystych[2].

        E = σ ε {\displaystyle E={\frac {\sigma }{\varepsilon }}} {\displaystyle E={\frac {\sigma }{\varepsilon }}}

Jednostką modułu Younga jest paskal, czyli N/m².

Moduł Younga jest hipotetycznym naprężeniem, które wystąpiłoby przy dwukrotnym wydłużeniu próbki materiału, przy założeniu, że jej przekrój nie ulegnie zmianie (założenie to spełnione jest dla hipotetycznego materiału o współczynniku Poissona υ = 0 {\displaystyle \upsilon =0} {\displaystyle \upsilon =0}).

Wielkość została nazwana na cześć angielskiego fizyka i lekarza Thomasa Younga.

W przypadku materiału izotropowego moduł Younga powiązany jest z innymi stałymi materiałowymi:

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 746
Na polibudzie nie masz wyjścia, albo wypad po pierwszym semestrze. To tylko tak trudno wygląda, jest proste. Jak seks bez więzi emocjonalnej
Paczki z głów!

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Przeczytać ze zrozumieniem, doczytać słowa których się nie rozumie i nagle wszystko idzie ogarnąć, ileż ja razy miałem tak ze swoim konikiem czyli chemią że kurwa czytałem i chuj rozumiałem będąc na studiach pod to mocno kierunkowanych :D Normalka, dopóki nie zrozumiesz konceptu to i 100 uczonych nie przetłumaczy :D

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Poka te wiosełka od Majesty. Jestem ciekaw :)

No. 1
(Autentycznie nie mam fajniejszego zdjęcia)
( Obraz usunięty.)
Teraz jest o wiele bardziej podrapana, poobijana, rozegrana i zapierdala bardziej.

No. 2
( Obraz usunięty.)
( Obraz usunięty.)

@Mvrtwy gratsy, mega zajebiście!
Alez ta czarna jest zajebista!

A dziękuję! Generalnie zamówiłem tę gitarę u Michała kompletnie z czapy, za pierwszą wypłatę z pierwszego korpo - nie grając nigdy na customach od niego i przejeżdżając się na 'customie' jednego z forumisiów. Trzy lata później mam dwa majesty, w kajeciku pomysłów na 12 innych tylko póki co to się po prostu te gitary mi nie mieszczą w pokoju...

... Wiedza tajemna!

Ludzie dzielą się na dwa typy - na tych, którzy kminią o co chodzi w materiałoznawstwie i na tych, którzy nie kminią. Żadna grupa nie jest lepsza, żadna grupa nie jest gorsza :)
« Ostatnia zmiana: 15 Kwi, 2019, 22:14:15 wysłana przez youshy »
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Nie no przecież to takie proste i od razu każdy to załapie:

Moduł Younga (E) – inaczej moduł odkształcalności liniowej albo moduł (współczynnik) sprężystości podłużnej (w układzie jednostek SI) – wielkość określająca sprężystość materiału przy rozciąganiu i ściskaniu. Wyraża ona, charakterystyczną dla danego materiału, zależność względnego odkształcenia liniowego ε materiału od naprężenia σ, jakie w nim występuje – w zakresie odkształceń sprężystych[2].

        E = σ ε {\displaystyle E={\frac {\sigma }{\varepsilon }}} {\displaystyle E={\frac {\sigma }{\varepsilon }}}

Jednostką modułu Younga jest paskal, czyli N/m².

Moduł Younga jest hipotetycznym naprężeniem, które wystąpiłoby przy dwukrotnym wydłużeniu próbki materiału, przy założeniu, że jej przekrój nie ulegnie zmianie (założenie to spełnione jest dla hipotetycznego materiału o współczynniku Poissona υ = 0 {\displaystyle \upsilon =0} {\displaystyle \upsilon =0}).

Wielkość została nazwana na cześć angielskiego fizyka i lekarza Thomasa Younga.

W przypadku materiału izotropowego moduł Younga powiązany jest z innymi stałymi materiałowymi:

Wikipedia (pozatym ze to syf i kazdy moze tam sobie cos pisac) ma mocno niestrawne opisy z wysokim progiem wejscia do danego tematu.

Tutaj jest strawniej:
https://pl.khanacademy.org/science/physics/work-and-energy/hookes-law/a/what-is-hookes-law - stary pierdziel szarpiac za sprzezynki w XVII wieku dał rade to ogarnac wiec sobie poradzisz.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Ziomek z ósemką

Zaczęty przez deely Muzyka

1 Odpowiedzi
3070 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2008, 08:38:40
wysłana przez wuj Bat
15 Odpowiedzi
10718 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2010, 15:47:16
wysłana przez harry_manback
6 Odpowiedzi
4933 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2010, 19:57:59
wysłana przez głuchy_zjeb
61 Odpowiedzi
28167 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lip, 2012, 23:29:32
wysłana przez mondomg
4 Odpowiedzi
6018 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lut, 2019, 01:23:10
wysłana przez Omlet