Autor Wątek: Moja ósemka  (Przeczytany 10723 razy)

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Moja ósemka
« 26 Sie, 2010, 23:24:19 »
Ha, jeszcze jej nie ma, ale właśnie przechodzi z etapu koncepcji w głowie do rzeczywistości :). Teściowie są w Stanach u szwagierki i przywiozą mi Hipshota 8 strunowego i set blackoutsów :D. Znowu będę miał hardware za przysłowiowy psi wuj. Gitara jak dobrze pójdzie będzie pod choinkę, albo nawet wcześniej :D. Docelowo ma być tak jak we wszystkich moich wiosłach, tylko skala trochę dłuższa, ale nie za długa, bo mam małe łapy - 27" to maks, ale może zostanę przy 25,5", albo coś pośredniego. Mahoń, top z flejm klonu, czarny hardware, wykończenie czerwone, podstrunnica heban, główka w kolorze korpusu z nakładką z flejm klonu, zero markerów, bindingów itd.

Wiosło będzie robił tradycyjnie Malinek. Kształt to będzie tradycyjnie coś a'la RG, ale tym razem zrobimy trochę inaczej dolny róg z tyłu (tak jak ma Cooley i miał Pietrucha - ścięcie rogu od tylca, żeby nie wchodził na rękę podczas grania).

Się cieszę :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Odp: Moja ósemka
« Odpowiedź #1 26 Sie, 2010, 23:30:11 »
Chciałbym to zobaczyć!... ;)

27" stary!
Paczki z głów!

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Moja ósemka
« Odpowiedź #2 27 Sie, 2010, 08:20:08 »
Zdecydowanie będę stroił od F# do E, a czasami przestrajał od E do E.  27" to chyba rzeczywiście konieczność.

Poniżej wstępna specka:
Korpus - mahoń (tu jeszcze może się zmienić)
Top - raczej jakiś bardzo ładny klon płomienisty, na główce to samo
Szyjka - klejona z 5 części, dość cienka, prawdopodobnie klon płomienisty przekładany wenge, przykręcana
Podstrunnica - 24 duże progi, heban, markery tylko na krawędzi
Siodełko - Graphtech grafitowe
Klucze - blokowane Schallery M6
Pickupy - Blackouts set
Elektronika - vol, tone, przełącznik 3 pozycyjny
Wykończenie - ładny krwisty czerwony z wysokim połyskiem i bardzo wyeksponowanym flejmem
Most - hipshot 8 strunowy konturowy
Kolor osprzętu - czarny
Kształt korpusu - RG8
Kształt główki - taki jak we wszystkich Malwoodach

I tyle. rozważałem jeszcze opcję pod tytułem Kahler, ale te mostki są po pierwsze cholernie drogie, nawet po cenach hurtowych, jakie na nie mam. Po drugie tremolo w 8 strunowej gitarze musi być prawdopodobnie twarde jak cholera, po trzecie - wajchy po latach grania na super stratach używam sporadycznie, a pewnie kradłaby mi energię z niskich strun przy riffach.

Druga opcja to było piezo GraphTecha, ale musiałbym kupić dwa zestawy siodełek i preamp, żeby coś z tym zrobić, więc stwierdziłem, że to bez sensu i że mi się nie chce :).

Zorro:
Szóstka leży jeszcze chwilowo u mnie, ale jest już na nią zdeterminowany klient, tylko muszę w niej zrobić dwie poprawki w weekend i idzie do nowego domu. Za to został akustyk, którego ja miałem brać dla siebie, ale chwilowo nie mogę, bo priorytety się poprzesuwały i pewnie ten akustyk powędruje do was.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Odp: Moja ósemka
« Odpowiedź #3 27 Sie, 2010, 08:47:01 »
IMO:

- korpus jesion. I chuj! Zobaczysz - nie posłuchasz wujka -> pożałujesz :) Mahoń jest dobry max do A (niezła teoria, co? :D)
- heban - mniam!
- markery na krawędzi - fuuuu! Wiem, bo miałem i... znów będę miał :D Zrób normalnie na środku. Mój ideał - bez markerów, ale przy tylu strunach - rozumiem. Natomiast na koncertach i tak widzisz kropki na boku gryfu. Inne rozwiązanie, dla mnie zajebisty kompromis, to ciemne markery na hebanie, niewidoczne z daleka - coś jak tu: http://www.gibson.com/en-us/divisions/gibson%20usa/products/gotm/shredv/ (tylko, że na tej focie heban wygląda jak palisander).
Swoje "markery na krawędzi" zamaluję na czarno.
- główka - nie wiem,, nie wiem... Ten "liść klonu", czy jak to nazwali - ciam, ciam...

Reszta git :D
Paczki z głów!

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Odp: Moja ósemka
« Odpowiedź #4 27 Sie, 2010, 08:53:33 »
 :fotki:
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Moja ósemka
« Odpowiedź #5 27 Sie, 2010, 09:10:58 »
- korpus jesion. I chuj! Zobaczysz - nie posłuchasz wujka -> pożałujesz :) Mahoń jest dobry max do A (niezła teoria, co? :D)

Nie lubię jesionu. Nie lubię i chuj. Ale, może wsadzę olchę - tak mam w 7 i jest bardzo zbalansowana. O, to jest myśl. :)

Cytuj
- markery na krawędzi - fuuuu! Wiem, bo miałem i... znów będę miał :D Zrób normalnie na środku.

Chyba się nie zrozumieliśmy - markery na krawędzi, to znaczy - z przodu gitary podstrunnica jest łysa, na boku podstrunnicy są małe kropki, które widzę głównie ja. Tak mam we wszystkich wiosłach - pacz galeria i to jest mój ideał, bo drewno to czad, a plastik to syf. :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Odp: Moja ósemka
« Odpowiedź #6 27 Sie, 2010, 09:31:37 »
- korpus jesion. I chuj! Zobaczysz - nie posłuchasz wujka -> pożałujesz :) Mahoń jest dobry max do A (niezła teoria, co? :D)

Nie lubię jesionu. Nie lubię i chuj. Ale, może wsadzę olchę - tak mam w 7 i jest bardzo zbalansowana. O, to jest myśl. :)

I będziesz Stefan C! ;)
Miałem olchowe 7, schodziłem do G - i zdecydowanie to nie było to!
Co do jesionu - nie miałem wyrobionego zdania, aż nasz Jarecki weszed w posiadanie. Teraz do mnie leci też jesion. Dla mnie ideał w niskich strojach.
Mahoń do 8 - chyba za ciemny... Kol. Vader zrobił Perihellium 8 u PASa i potem pisał, że żałuje, że dał mahoń.

Cytuj
- markery na krawędzi - fuuuu! Wiem, bo miałem i... znów będę miał :D Zrób normalnie na środku.
Cytuj
Chyba się nie zrozumieliśmy

No, chyba - ale teraz już tak! ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Sie, 2010, 09:33:22 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Moja ósemka
« Odpowiedź #7 27 Sie, 2010, 09:39:19 »
Kurde, pomyślę jeszcze nad tym korpusem. Jedna tylko uwaga - ja lubię jak mi muli wiosło, a blackoutsy z założenia nie będą mulić, więc dlatego kombinuję z mahoniem, żeby je chociaż trochę zmulić ;). Tak poważnie - chcę zbalansować brzmieniowo górne pasmo. Heban na podstrunnicy i top z klonu oraz aktywne pickupy wyciągną górę - jeżeli czymś go nie zmiękczę, to może być tak sobie, a zdarza mi się grać na innych strunach oprócz tej najgrubszej...

Mam jeszcze czas na decyzje - oficjalne zamówienie pójdzie pewnie w połowie września, jak hardware do mnie przyjedzie. Szczerze mówiąc myślałem jeszcze o bubindze

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Odp: Moja ósemka
« Odpowiedź #8 27 Sie, 2010, 10:24:42 »
Kumam zamysł. To pomyśl o następującym manewrze - korpus jesion, a gryf mahoń!...
Paczki z głów!

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Odp: Moja ósemka
« Odpowiedź #9 27 Sie, 2010, 10:49:54 »
Kumam zamysł. To pomyśl o następującym manewrze - korpus jesion, a gryf mahoń!...
Wuju masz racje jak korpus to tyko jesion ale jeśli gryf miałby byc inny niz klonowy to może
 wenge/bubinga/wenge/bubinga/wenge

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Moja ósemka
« Odpowiedź #10 27 Sie, 2010, 11:41:13 »
Gryf będzie klon + wenge na 100%. Jakoś z założenia nie lubię innych materiałów na szyję, a ograłem ze 100 gitar z szyjkami z ovangkolu na przykład... Cały korpus z bubingi mógłby być fajny, ale kłóci się z wizją estetyczną... Chyba nastroję swoją 7 do F# i zobaczę co będzie.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Odp: Moja ósemka
« Odpowiedź #11 27 Sie, 2010, 11:44:07 »
Chyba nastroję swoją 7 do F# i zobaczę co będzie.

Simple & żenijal!
Paczki z głów!

Offline immortal-king

  • Gaduła
  • Wiadomości: 290
  • Zaraz trejning i bendziemy krecic jak cieba!
Odp: Moja ósemka
« Odpowiedź #12 27 Sie, 2010, 11:50:14 »

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Odp: Moja ósemka
« Odpowiedź #13 27 Sie, 2010, 21:38:03 »
IMO:
Mahoń jest dobry max do A (niezła teoria, co? :D)

... a może do "G" co please :)

Naprawdę Viper chodzi fajnie w G i dźwięk się nie kotłuje może dlatego że ten 81-7 piknie to wyciąga. Ale przyznam po zamianie z 0.60 do 068 poprawiło się o sto chujów lepiej Przy cieńszej strunie było gorzej jednak. Trzebabyło delikatniej grać.
 
« Ostatnia zmiana: 27 Sie, 2010, 21:46:28 wysłana przez harry_manback »

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: Moja ósemka
« Odpowiedź #14 27 Sie, 2010, 22:46:29 »


Naprawdę Viper chodzi fajnie w G i dźwięk się nie kotłuje może dlatego że ten 81-7 piknie to wyciąga. Ale przyznam po zamianie z 0.60 do 068 poprawiło się o sto chujów lepiej Przy cieńszej strunie było gorzej jednak. Trzebabyło delikatniej grać.
 

Bo im mocniejsze naprezenie tym lepsiejsze pierdolniecie ... ;] Tez przez to przechodzilem, a roznica byla niewielka.

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Odp: Moja ósemka
« Odpowiedź #15 28 Sie, 2010, 15:47:16 »
Dwa nasze wiosła mają pierdalnięcie  :)  dwa pozostałe z jednej stajni "IBANEZ" pójdą pod MŁOT jak chuj. Ibanezy są zajebiście wygodne ale to nie to co nasze Jackson czy LTD. Nie jesteśmy wymiataczami gitarowymi a te Ibanezy to tak bardziej dla moncących na wiosłach ale nic na chama pójdą to pójdą.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Ziomek z ósemką

Zaczęty przez deely Muzyka

1 Odpowiedzi
3078 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2008, 08:38:40
wysłana przez wuj Bat
6 Odpowiedzi
4938 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2010, 19:57:59
wysłana przez głuchy_zjeb
45 Odpowiedzi
18564 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2012, 18:34:27
wysłana przez Orange
20 Odpowiedzi
12053 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Paź, 2012, 18:06:10
wysłana przez Jakub0765
6 Odpowiedzi
4595 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2013, 21:01:13
wysłana przez lupus