Autor Wątek: Perły przed świnie  (Przeczytany 9392 razy)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Perły przed świnie
« 12 Lut, 2011, 15:36:29 »
Jako stary knur forumowy wykopałem swym parszywym ryjem taką perełkę. Nie wiem jak się nazywają, wiem, że mają po 20 lat i są chyba z NY i skończyli właśnie nagrywać debiut. Peri-peri mogłoby tego posłuchać i się czegoś nauczyć o soundzie i śpiewaniu, żeby przestali w końcu brzmieć jak z białoruskiej wioski.
Czekam na Wasze opinie, trzodo.

http://soundcloud.com/wrobelsparrow/track05
« Ostatnia zmiana: 12 Lut, 2011, 15:40:43 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Perły przed świnie
« Odpowiedź #1 12 Lut, 2011, 15:38:44 »
chujowe

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Perły przed świnie
« Odpowiedź #2 12 Lut, 2011, 15:41:23 »
No, to mamy pierwszą, jakże cenną, konstruktywną krytykę.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Perły przed świnie
« Odpowiedź #3 12 Lut, 2011, 15:49:55 »
Zaczyna się jak jakiś Death, później przechodzi w Opeth, następnie przypomina mi Taproot i kończy się fajną solówką. Podpisuje się pod konstruktywną krytyką Terrora jeżeli chodzi o 3/4 numeru.
« Ostatnia zmiana: 12 Lut, 2011, 15:56:00 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Perły przed świnie
« Odpowiedź #4 12 Lut, 2011, 15:55:41 »
Ale, że za bardzo eklektyczne? Mi to z kolei przypomina momentami dokonania D. Townsenda, szczególnie jeśli chodzi o barwę śpiewaka.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Perły przed świnie
« Odpowiedź #5 12 Lut, 2011, 16:08:06 »
wokalnie, poza blekowymi growlami, to Peri-Peri owszem, mogłoby się od nich uczyć ;) ale jako całość ten black-jazz-groove-shred metal ni chuja do mnie nie przemawia
do widzenia.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Perły przed świnie
« Odpowiedź #6 12 Lut, 2011, 16:09:57 »
Ale, że za bardzo eklektyczne?

???

Cytuj
Mi to z kolei przypomina momentami dokonania D. Townsenda, szczególnie jeśli chodzi o barwę śpiewaka.

Posłuchaj 2:22 w kawałku który wrzuciłeś, a później wokalisty Taproota, słucham na gównianych głośnikach, ale wydaje mi się że mają bardzo podobną barwę.

EDIT:
Ale, że za bardzo eklektyczne? Mi to z kolei przypomina momentami dokonania D. Townsenda, szczególnie jeśli chodzi o barwę śpiewaka.

Rzeczywiście w 0:40 jakbym słyszał Devina. Jakby wywalić ten skrzeczący wokal i trashowe rytmy to bym napisał, że fajne ;)
« Ostatnia zmiana: 12 Lut, 2011, 16:20:09 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Perły przed świnie
« Odpowiedź #7 12 Lut, 2011, 16:13:41 »
chyba z Wróblem z jednego koryta żremy, bo mi też podchodzi. W sumie sama w sobie muzyka jakos strasznie mnie nie kręci, czysty wokal mnie kompletnie nie rusza, ale to co mnie urzeklo to nieprzewidywalność dźwieków. Niestety w 90% muzyki słuchając riffu można przewidziec jaki będzie koleny dźwięk, tutaj jest z deka inaczej. Mnie zaskoczoczyło a lubie być w ten sposób zaskakiwany. Na temat brzmienia sie nie wypowiem, bo słucham na laptopie, i pomimo bardzo dobrych głośników jak na laptopa, to jest to w dalszym ciągu laptop. Ale nie jest gorzej niz w innych kapelach, których tu słucham, więc przypuszczalnie jest dobrze ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 782
Odp: Perły przed świnie
« Odpowiedź #8 12 Lut, 2011, 16:14:31 »
Jako stary knur forumowy wykopałem swym parszywym ryjem taką perełkę. Nie wiem jak się nazywają, wiem, że mają po 20 lat i są chyba z NY i skończyli właśnie nagrywać debiut.


Eee, a to nie Ty i koledzy? ;)
Paczki z głów!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Perły przed świnie
« Odpowiedź #9 12 Lut, 2011, 16:25:26 »
Zgoda, podobna barwa do zioma z Taproot, którego, jako band niespecjalnie trawię, ale śpiewak w sensie wojsu akurat jest w porzo. Natomiast podoba mi się, że grają momentami agresywny metal stylistycznie, natomiast zupełnie niemetalowym soundem, co uważam za decyzję o tyle śmiałą, co nowatorską. No, nie są to hity na miarę listy przebojów Marka Niedźwieckiego, ale nie w tym rzecz. Ja w tym słyszę też, oprócz trafnie wymienionego Opeth, także Zappę (solo!), King Crimson, a w kawałku poniżej przede wszystkim drimtjeter. Poza tym wydaje mi się, że kolo umi grać na wieśle, niekoniecznie zawsze biorąc wprost od petruczczjego, mnie tam się podoba:
http://soundcloud.com/wrobelsparrow/track02

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Perły przed świnie
« Odpowiedź #10 12 Lut, 2011, 16:49:18 »
nie podchodzi mi ani brzmieniowo ani kompozycyjnie. I skoro padło już takie porównanie, nagrania perifery podobają mi się bardziej.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Perły przed świnie
« Odpowiedź #11 12 Lut, 2011, 16:53:54 »
Zgoda, podobna barwa do zioma z Taproot, którego, jako band niespecjalnie trawię, ale śpiewak w sensie wojsu akurat jest w porzo. Natomiast podoba mi się, że grają momentami agresywny metal stylistycznie, natomiast zupełnie niemetalowym soundem, co uważam za decyzję o tyle śmiałą, co nowatorską. No, nie są to hity na miarę listy przebojów Marka Niedźwieckiego, ale nie w tym rzecz. Ja w tym słyszę też, oprócz trafnie wymienionego Opeth, także Zappę (solo!), King Crimson, a w kawałku poniżej przede wszystkim drimtjeter. Poza tym wydaje mi się, że kolo umi grać na wieśle, niekoniecznie zawsze biorąc wprost od petruczczjego, mnie tam się podoba:
http://soundcloud.com/wrobelsparrow/track02

Zgadzam się, ładnie to uargumentowałeś, ale jak pisałem wcześniej mogli by podarować sobie te skrzeki i trashowe rytmy bo to dla mnie to jak ogórki kiszone z czekoladą.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Perły przed świnie
« Odpowiedź #12 12 Lut, 2011, 16:56:23 »
Cytuj
Eee, a to nie Ty i koledzy?
Tak dobrze, to nie ma:)

Cytuj
nie podchodzi mi ani brzmieniowo ani kompozycyjnie. I skoro padło już takie porównanie, nagrania perifery podobają mi się bardziej
I nie można było tak od razu?. A porównanie do Periphery rzeczywiście może niecelne, bo oprócz formalnej złożoności numerów nie mają ze sobą wiele wspólnego, ale chciałem Was wkurwić na dzień dobry :D

Offline Marency

  • Gaduła
  • Wiadomości: 143
  • BRIGHTOPHIDIA.PL
    • Prog METAL & sometimes DJENT- Bright Ophidia
Odp: Perły przed świnie
« Odpowiedź #13 12 Lut, 2011, 18:16:29 »
Mi się nie podoba, bo nie moje klimaty. Nie dałbym rady tego słuchać na dłuższą metę. Po dwóch numerach w tym klimacie zmieniłbym płytę.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Perły przed świnie
« Odpowiedź #14 12 Lut, 2011, 20:38:33 »
Ale z Was głąby, Wro się z Was zbija, a Wy tego nie widzicie. Przecież to oczywiste, że to chujoza

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
007

Zomballo

  • Gość
Odp: Perły przed świnie
« Odpowiedź #16 12 Lut, 2011, 21:17:21 »
Łaaa! Miodzio! (uwaga onomatopeja)
Spoiler

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Perły przed świnie
« Odpowiedź #17 12 Lut, 2011, 21:26:00 »
Durniście, jak moja popielniczka. Mi się to serio podoba. Nic na to nie poradzę, że musicie mieć wszystko w ordnungu: kał wiedeński, marsze wioskowe, heavy mental, etc. To Sinner stosuje podwójną, a nawet potrójną przekładkę, a Wy się dajecie nabrać. O temporze, o moresie!

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Perły przed świnie
« Odpowiedź #18 12 Lut, 2011, 21:45:01 »
ok, postaram się jutro przesłuchać :D

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Perły przed świnie
« Odpowiedź #19 13 Lut, 2011, 13:34:33 »
pierwszy wauek chujowy, gdzies w srodku stwierdzilem, ze mam dosc i nie chce sie meczyc z nim do konca, drugi natomiast calkiem ciekawy jest.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Perły przed świnie
« Odpowiedź #20 13 Lut, 2011, 15:14:38 »
A ja powiem tak, nie podoba mi się, ale jest blisko podobania mi się. Jest ciekawe. Jest dziwne. Jest dobre. I zrozumiałym jest dla mnie, że komuś się podoba.

Ale nie mi ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Perły przed świnie
« Odpowiedź #21 13 Lut, 2011, 16:11:58 »
Dobra, rzeczywiście Was nabrałem, chcąc uniknąć szkodliwych konotacji. Oni nie są z Nowego Jorku, tylko z Siedlec, ale mają naprawdę po 20 lat. Nazywają się Vanity. Marcin - kolo, który gra i śpiewa, nagrał gitary na stracie od Witkowskiego za 1200 zeta i najbiedniejszym SG faded. Morał z tego taki, że se wsadźcie swoje blekmaszyny w dupę.
Serio - jestem ich wielkim fanem. Koncepcja: "hej, zagrajmy death-metal, ale tak jakby go grało Yes w 1972!" rozkurwia mnie na atomy. Wróże im wielką karierę, oczywiście nie na tym dzikim stepie, gdzie królem undergroundu i młodzieńczego buntu jest Linkin Park, tylko może gdzieś dalej, o co osobiście się postaram. A to mój faworyt na razie:
http://soundcloud.com/wrobelsparrow/track09
« Ostatnia zmiana: 13 Lut, 2011, 16:14:17 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Perły przed świnie
« Odpowiedź #22 13 Lut, 2011, 16:31:27 »
lol, hen dawno temu graliśmy z nimi koncert :D na żywo dużo lepiej wypadli niż na tych nagraniach ;)
do widzenia.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Perły przed świnie
« Odpowiedź #23 13 Lut, 2011, 16:32:53 »
Cieszy mnie to podwójnie, bo ich jeszcze na żywo nie słyszałem;)

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Perły przed świnie
« Odpowiedź #24 13 Lut, 2011, 22:53:10 »
Pierwsza połowa całkiem mi się spodobała, ale jak dla mnie trochę za mało brudu w brzmieniu :D Druga - zupełnie z innej beczki, w pierwszym momencie pomyślałem "co to ma być, do kurwy nędzy!?" ale po chwili zabrzmiało nawet znośnie i co najważniejsze ciekawie.

Ogólnie ciekawa sprawa, szkoda tylko że gity nie mają bardziej wintydżowego brzmienia (ale to moje ostatnie skrzywienie, więc nie robi :D)

(ja jebię, ale składnia :D)
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
2269 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2010, 14:12:49
wysłana przez maślak
258 Odpowiedzi
121584 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2010, 21:27:58
wysłana przez Yony
12 Odpowiedzi
8150 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2011, 23:15:58
wysłana przez Page_Hamilton
9 Odpowiedzi
3535 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2015, 04:07:10
wysłana przez Ghost_of_Cain
11 Odpowiedzi
3156 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Mar, 2015, 19:28:57
wysłana przez lwronk