Autor Wątek: Kilka PODowych wypocin ;)  (Przeczytany 6564 razy)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Kilka PODowych wypocin ;)
« 25 Sty, 2011, 15:47:51 »
w sumie to tylko pomysły, nieoszlifowane i do tego momentami sporo brudów i krzywo, aaale z niektórych brzmień wykręconych na PODzie XTL jestem zadowolony :) dlatego wrzucam. Mixów robić nie umiem i jestem za cienki w uszach bo nigdy do tego specjalnej żyłki nie miałem(i niestety sprzętu, bo komp słaby), ale jak ktoś będzie miał jakąś konstruktywna krytykę do zaprezentowania, to chętnie wysłucham bo może pora podnieść kwalifikacje :) Do niektórych naszych forumowych wymiataków nie mam startu, no ale...;) (wiem wiem, mi też się brzmienie perki nie podoba :) )
 

http://soundcloud.com/radek-m/peeres

http://soundcloud.com/radek-m/rejdzowe4

http://soundcloud.com/radek-m/elektrom-rmix3
« Ostatnia zmiana: 25 Sty, 2011, 15:55:39 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Kilka PODowych wypocin ;)
« Odpowiedź #1 25 Sty, 2011, 16:37:39 »
Hmm, stopa trochę za sucho chodzi jak dla mnie, a w ostatnim na początku gdy kick jest przesterowany (chyba :D) mogłeś trochę obciąć sygnał czy coś w ten deseń...
Ja tam brudu nie widzę, a jeśli jakiś jest to w odpowiednich ilościach :D
Ogólnie dwa ostatnie kawałki bardzo mi się podobają.

Tak z innej beczki - próbował już ktoś nagrywać na podzie jakieś szatanienie?
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Kilka PODowych wypocin ;)
« Odpowiedź #2 25 Sty, 2011, 16:43:09 »
To miło ;)

z perki sam nie jestem zadowolony, bo nawet (przez kompa) nie mogłem rozrzucić jej na tracki oddzielne :/ dlatego brzmi tak sztucznie.  A w tym jednym kawałku perka miała być przesterowana, i to porządnie :) myślałem że będzie fajnie, ale wyszło jak wyszło :)
No pain No gain !

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Kilka PODowych wypocin ;)
« Odpowiedź #3 25 Sty, 2011, 16:48:33 »
Nie no, jest dobrze ale mi trochę ta stopa pierdziała na słuchawkach :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Zomballo

  • Gość
Odp: Kilka PODowych wypocin ;)
« Odpowiedź #4 25 Sty, 2011, 19:52:02 »
Radek M odkąd zapodałeś te próbki na szałcie, strasznie uzależniłeś mnie od elektromixa ;) Super!

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Kilka PODowych wypocin ;)
« Odpowiedź #5 25 Sty, 2011, 20:01:37 »
Właśnie, bo zapomniałem dodać - tym bardziej mi się podoba (jak i sporo innych rzeczy wrzucanych tu przez innych), że nie ma żadnego wokalu :D
Wokal zazwyczaj psuje kawałek :/
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Kilka PODowych wypocin ;)
« Odpowiedź #6 25 Sty, 2011, 20:20:15 »
Miło że się komuś podoba :)

tutaj jeszcze jedną rzecz wygrzebałem. To jest jeden z kawałków które gram z kapelą, teraz już w innej formie

http://soundcloud.com/radek-m/robocze1

No.... i w sumie tyle :)
No pain No gain !

Offline Konrad_89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 67
Odp: Kilka PODowych wypocin ;)
« Odpowiedź #7 25 Sty, 2011, 20:24:01 »
Kurde fajne to... Mi się nigdy nie udało ukręcić zadowalającego soundu na xt :P Kompozycje same w sobie też mi się podobają. :)

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Kilka PODowych wypocin ;)
« Odpowiedź #8 25 Sty, 2011, 20:42:43 »
Eh, moja luba zabrała mi słuchawki a nie mam tu głośników... Będę musiał poczekać :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Kilka PODowych wypocin ;)
« Odpowiedź #9 25 Sty, 2011, 21:21:09 »
Nie masz czego żałować ;)

a co do PODa i sałndu, to najlepsze sałndy wycisnąłem używając głównie Giba LP z classic 57- to jest naprawdę cudownie nagrywające się wiosło(z innymi wiosłami było mi trudniej). PRS również się bardzo fajnie nagrywa, ale nie jest aż taki "masywny" przy ciężarach. Natomiast z B7 było tak że w miksie siedział zajebiście, ale ciągle walczyłem ze sporą przebijającą się górką którą ciężko było zwalczyć.

Teraz czekam z utęsknieniem aż wpadnie mi w łapki POD HD500 - ciekaw jestem na ile lepiej będzie to gadało i co mi się uda z tego wycisnąć.
No pain No gain !

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Kilka PODowych wypocin ;)
« Odpowiedź #10 25 Sty, 2011, 23:27:24 »
Radku chetnie wyslesz mi te presety prawda :D Chce je przetestowac ze swoja 7 jak to bedzie brzmiec :)

Dodatkowo bardzo fajne songi :)

Pozdro !

PablosPortos

  • Gość
Odp: Kilka PODowych wypocin ;)
« Odpowiedź #11 25 Sty, 2011, 23:34:04 »
Podoba mi sie szczegolnie ostatni kawałek. swoja droga, jak się nazywa Twój zespół?macie już myspace lub coś?

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Kilka PODowych wypocin ;)
« Odpowiedź #12 25 Sty, 2011, 23:37:24 »
Dobra, przesłuchałem ten ostatni. Ja się bym do brzmienia nie przyczepił, a sam riff i ogólna budowa numeru bardzo pro. Ja mam z takimi rzeczami duży problem, więc gratsy!
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Kilka PODowych wypocin ;)
« Odpowiedź #13 26 Sty, 2011, 10:43:20 »
miło :)


satan, nie mam już PODa ale poszukam, może mam gdzieś te presety. daj maila jak by co na PM ;)
No pain No gain !

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
Odp: Kilka PODowych wypocin ;)
« Odpowiedź #14 26 Sty, 2011, 14:55:46 »
Złapałem się na tym, że sobie puszczam Twoje numery raz za razem w czasie gdy "zgrywałem internet na dyskietki". Bardzo mi się podobają klimaty i rozwiązania aranżacyjne. Może bębny nie zawsze mi pasują (zwykle tam, gdzie grają czyste gitary), ale to oczywista sprawa, gdy składa się je z automatu "na rybkę", a nie nagrywa z żywymi ludźmi.
Moje muzowanie.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Kilka PODowych wypocin ;)
« Odpowiedź #15 26 Sty, 2011, 17:05:24 »
Podoba mi sie szczegolnie ostatni kawałek. swoja droga, jak się nazywa Twój zespół?macie już myspace lub coś?

Jeszcze się majspejsa nie dorobiliśmy, z różnych przyczyn. Głównie z takiej że jako zespół mamy całą masę rozgrzebanych ale nie skończonych i nagranych kawałków. ale pracujemy nad tym :) ostatecznie być może zrezygnujemy z wokalisty jako takiego - wtedy też czeka nas przearanżowanie sporej części materiału.

Ale i tak to co słychać to moje kompozycje(poza electro którą komponowałem z perkmanem) i raczej ich w tym projekcie nie będziemy grać. Przynajmniej nie w takiej formie(a szkoda, bo ja czasem lubię tak prosto od serca przypierdolić porządnie w nieskomplikowany sposób :)

Tak czy siak jestem nieco zaskoczony że się znalazło tutaj parę osób którym się to podoba :) bardzo mi miło :)


Bielack - a perka jest chujowa, bo ja niestety jeszcze się nie nauczyłem robić fajnie perki :) ale się nauczę w końcu :)
No pain No gain !

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Kilka PODowych wypocin ;)
« Odpowiedź #16 26 Sty, 2011, 17:08:39 »
statecznie być może zrezygnujemy z wokalisty jako takiego

O tak! wtedy będę się do was wręcz modlił :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Odp: Kilka PODowych wypocin ;)
« Odpowiedź #17 26 Sty, 2011, 17:10:17 »
W rejdzowym bardzo fajne riffy, dobry wokal i będzie hit. :D

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Kilka PODowych wypocin ;)
« Odpowiedź #18 26 Sty, 2011, 17:36:00 »
:)
No pain No gain !

PablosPortos

  • Gość
Odp: Kilka PODowych wypocin ;)
« Odpowiedź #19 26 Sty, 2011, 22:07:57 »
jak byście mieli wokal a'la maynard z toola w aranżacji tego elektromixu to chętnie bym przychodził na koncerty;)

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Odp: Kilka PODowych wypocin ;)
« Odpowiedź #20 26 Sty, 2011, 22:37:25 »
Krzywo, nie w tonacji, brzmienie do dupy, mix leży i kwiczy, a tak serio to nie mam się do czego przyczepić i ten elektromix mi robi że o ja... Świetne riffy, brzmienie też świetne. Jakbyś faktycznie nad masteringiem i mixowaniem posiedział to by było gites!

Powodzenia życzę:)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Kilka PODowych wypocin ;)
« Odpowiedź #21 27 Sty, 2011, 00:28:30 »
Podoba mi się, takie miłe granie z pazurkiem i melodią :)

Prześlesz mi ścieżki do któregoś numeru? Spróbowałbym się pobawić w mix.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Kilka PODowych wypocin ;)
« Odpowiedź #22 30 Sty, 2011, 14:41:21 »
Ostatnio z różnych powodów cierpię na chroniczny brak czasu, a jak już jestem przy kompie, to najczęściej nie przy swoim. Jak się trochę ogarnę Muszka, to poszukam tych tracków o ile dalej je mam na kompie, bo nie ukrywam że jestem bardzo ciekaw co Ty byś z tego wyciągnął.


Pablos: więc jednak słychać że uwielbiam toola i apc? :)

i dzięki wszystkim za pozytywne opinie, serio się nie spodziewałem nawet że takie nieskomplikowane riffy się będą podobać :)

Omlet: bardzo prawdopodobne że właśnie bez wokalisty to wszystko się będzie odbywać. Chyba że jakoś dogadamy się z Tolkiem, ale przeszkodą jest tutaj czas niestety głównie...się zobaczy, bo fajnie by było zacząć koncertować znowu.
No pain No gain !

PablosPortos

  • Gość
Odp: Kilka PODowych wypocin ;)
« Odpowiedź #23 30 Sty, 2011, 15:59:59 »
no słychać, ale na plus jak najbardziej, a moim zdaniem dobrze że nie przekombinowane, bo często przez to słuchanie danych utworów męczy. ja siedzę bardziej w corowych' klimatach, ale ostatnio właśnie apc słucham i muszę przyznać ze kawał dobrej roboty  tam odwalili chłopaky ;) jednak pomyślcie nad wokalem, nie mam nic do grania a'la tides of nebula ale mi jednak mi tam czegoś brakuje ;)pzdr

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Kilka PODowych wypocin ;)
« Odpowiedź #24 30 Sty, 2011, 18:24:03 »
Radek, czy ten elektromix nie był zrobiony pod natchnieniem ścieżki dźwiękowej z Resident Evil ?;)
Jeżeli mógłbyś mi na PM podpowiedzieć z jakich programów korzystałeś, podzielić się presetami, których używałeś do nagrań, to będę Ci bardzo wdzięczny i winien dobre piwo ;) Tak, chcę być człowiek-zespół, jak Burzum i zacząć się bawić w domowe nagrywanie, ale w temacie nie jestem nawet raczkujący :)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
4815 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Gru, 2012, 23:33:12
wysłana przez majkelk
55 Odpowiedzi
22658 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2013, 23:59:04
wysłana przez hawran
3 Odpowiedzi
3457 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2013, 17:11:34
wysłana przez Grzgrz
0 Odpowiedzi
825 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2016, 17:20:41
wysłana przez Tomek Martyniak
3 Odpowiedzi
1329 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lut, 2022, 12:45:45
wysłana przez wuj Bat