Autor Wątek: Epiphone Limited Edition Les Paul Custom silverburst - pytania  (Przeczytany 20927 razy)

Offline Lightdecay

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
Witam

Mam okazję kupić Epiphone Limited Edition Les Paul Custom silverburst nówkę za 1699zł... chciał bym za jakiś czas zakupić SH-4 JB do tej gitary.
Czy za taką cenę się opłaca... może mieli byście inne propozycje?

proszę o szybkie odpowiedzi...

......czy to nie jest fake?
http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/14/19/98/35/1419983545_1
http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/14/19/98/35/1419983545_2
« Ostatnia zmiana: 23 Sty, 2011, 12:57:03 wysłana przez Lightdecay »

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Ta gitara wisi na allegro już dłuższą chwilkę. I zeszła z trochę wyższej ceny (1,9k o ile dobrze pamiętam). A teraz otwórz parasol bo na tym forum ludzie mają nieoczekiwane wytryski jak ktoś wspomni LP silverburst ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Lightdecay

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
Czy to nie jest podróbka?

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
A po czym wnosisz, że mógłby być fake?
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Lightdecay

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
http://www.mylespaul.com/forums/epiphone-les-pauls/12286-fake-epiphone-thread.html - posprawdzałem i wydaję się że fake... pokrętła i główka... chociaż nie wiem, nie jestem pewny co do tej gitary... podoba mi się ale... poszukałem trochę i znalazłem takie ...
http://www.bigbeat.pl/gitary/gitary-elektryczne/richwood-re-129-bk-les-paul-custom-9518/
http://www.bigbeat.pl/gitary/gitary-elektryczne/epiphone-les-paul-custom-plus-vs-6625/

którą bardziej byście polecali... a może całkowicie coś innego?
Gitara ma służyć do grania czegoś w klimatach TooL i King Crimson...

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Fake. Za duże podkładki pod kluczami,o potencjometry nie w linii pickguardem, dziwna zaślepka pręta.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline xmortex

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
nie spodziewal bym sie tego, ze sa kopie chinskie epifonow... : O

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
nie spodziewal bym sie tego, ze sa kopie chinskie epifonow... : O
Przy gibsonach ludzie są bardziej podejrzliwi. A epiphone to każdy myśli a kto to by podrabiał i najłatwiej tak wcisnąć kit ludziom. Na przykład: http://guitarofchina.com/goods-53-Les+Paul+custom+Electric+Guitars+burst+.html
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/


Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Cytuj
Guitar Info
Your guitar was made at the
Unsung Plant, Korea
January 2006
Production Number: 1256


Un Sung Musical Instrument Co.

Un Sung Musical Instrument Co., Ltd. was established in 1987, Inchon, Korea. They have productive capability 50,000 of Electric Guitars and basses a year. Not only do they produce guitars for several well known brands by OEM but also have their own line 'Silver Star'.

Wygląda na oryginał. Nr. seryjny mówi to samo.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Więc bierz zanim ja się zdecyduję i wystawię swoje graty. :D
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline Lightdecay

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
Z chęcią bym wziął ale nigdy jeszcze nie kupowałem używanej gitary... trochę się boje.... nie wiadomo co ktoś mógł z nią robić przez te 5 lat... z zewnątrz zadbana ale w środku .... nie wiem .... jeszcze by mi na SH-4 JB zostało....

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
a w środku cegła... nie przesadzasz
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
bierz go kurde bo jeszcze zdążę sprzedać co mam sprzedać, pożyczyć brakującą część i Ci zgarnę wiosło sprzed nosa. :D
serio, nie ma nic strasznego w kupowaniu używanych gitar. Są często w lepszym stanie niż wiszą na wieszakach w sklepach, do tego tańsze, rozegrane. Poproś o więcej zdjęć jak masz wciąż wątpliwości.
« Ostatnia zmiana: 24 Sty, 2011, 21:06:29 wysłana przez mati304 »
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
bierz go kurde bo jeszcze zdążę sprzedać co mam sprzedać, pożyczyć brakującą część i Ci zgarnę wiosło sprzed nosa. :D
serio, nie ma nic strasznego w kupowaniu używanych gitar. Są często w lepszym stanie niż wiszą na wieszakach w sklepach, do tego tańsze, rozegrane. Poproś o więcej zdjęć jak masz wciąż wątpliwości.
Jak nie chce to się ciesz, że będziesz miał fajne wiosło. ;)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Lightdecay

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
Cytuj
Jak nie chce to się ciesz, że będziesz miał fajne wiosło.

To znaczy?

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Więc bierz zanim ja się zdecyduję i wystawię swoje graty. :D

::)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Cytuj
Jak nie chce to się ciesz, że będziesz miał fajne wiosło.

To znaczy?
To znaczy jak nie chcesz wziąć tego wiosła to niech mati je bierze bo wiosło jest spoko.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Ale jako ze pierwszy znalazłeś, masz pierwszeństwo. :)
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Cytuj
nigdy jeszcze nie kupowałem używanej gitary... trochę się boje.... nie wiadomo co ktoś mógł z nią robić przez te 5 lat... z zewnątrz zadbana ale w środku .... nie wiem .... jeszcze by mi na SH-4 JB zostało....

Dajcie tu limit wieku + 97698756959-stopniowy test na inteligencję, ja proszę... :facepalm: ;D

Ale jestem w dobrym nastroju, więc tłumOczę:

1) gitara nowa staje się gitarą używaną w momencie zapłaty za nią w sklepie. I w tej samej chwili traci na wartości kilkadziesiąt (różnie w stosunku do różnych marek) procent. Więc używka =/= szrot, chociaż i takie przypadki się zdarzają (patrz pkt. 3),

2) kupując gitarę używaną od POWAŻNEGO człowieka (pomijam neostrada-kanapa-killerów i innych temu podobnych) masz pewność że gitara jest:
- ustawiona (menzura, krzywizna gryfu, czasami szlif progów, bywa że ekranowanie)
- rozegrana i wyleczona z "chorób wieku dziecięcego" - co się miało rozkleić / zepsuć / wytrzeć / poluzować, już się porobiło,

3) stan jest zawsze kwestią indywidualną - są kilkunastolatki w stanie kolekcjonerskim i kilkuletnie szroty. Ale jeśli mówimy o gitarze od POWAŻNEGO sprzedawcy, powinna być utrzymana możliwie dobrze. Poza tym czym innym są odrapania / wytarcia / rysy na lakierze albo hardwarze, które się z czasem pojawiają co jest normalne, a czym innym np. rozeschnięta podstrunnica czy pozachodzone i porysowane progi. Pierwsze niczemu nie szkodzi, a czasami nawet dodaje uroku, drugie kwalifikuje instrument jako właśnie szrot. Np. w moim Epiphonie, mimo że jest grany praktycznie tylko w domu i trzymany od nowości w futerale, jedna z krawędzi jest cała obtarta. I co? I nic, shit happens, przy ewentualnej sprzedaży wypoleruję i spuszczę 2 wina z ceny :P
Uwierz, że "opieka nad instrumentem w sklepie" polega w 9/10 przypadków na odkurzeniu i (w porywach) nastrojeniu kilka razy do roku. Owszem, są POWAŻNI sprzedawcy sprzedający instrumenty nowe, ale przez internet ze świecą ich szukać. U mnie na wiosze jest może jeden (JEDEN!) poważnie podchodzący do sprawy sklep (na bodajże 4 czy 5) który nie wypuszcza niewyregulowanego sprzętu, przynajmniej "do ręki na miejscu", bo przez neta to nie wiem. A widziałem już przypadki że przy sprzedaży nawet się archeologicznych pokładów kurzu nie chciało sprzedawcy wycierać...

4) i wracając do pktu 1 - nówkę kupisz za (powiedzmy) 2k, jak się okaże że "to nie to", wszystko jedno z jakich powodów, to puścisz za max 1,5k. Używkę kupisz za 1,5 (lub mniej jak okazja) i za 1,5 (lub nawet więcej jak porobisz jakieś usprawnienia) sprzedasz bez żalu. Proste?

Ktoś ma jeszcze jakieś inne uwagi "dlaczego używka jest lepsza niż nówka, chociaż trzeba uważać"? ;)
« Ostatnia zmiana: 25 Sty, 2011, 17:17:57 wysłana przez MrJ »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Oprawić, wytłuścić i wkleić na główną!

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
4) i wracając do pktu 1 - używkę kupisz za (powiedzmy) 2k, jak się okaże że "to nie to", wszystko jedno z jakich powodów, to puścisz za max 1,5k. Używkę kupisz za 1,5 (lub mniej jak okazja) i za 1,5 (lub nawet więcej jak porobisz jakieś usprawnienia) sprzedasz bez żalu. Proste?

tam w pierwszym zdaniu powinno być "nówkę"

Cytat: Rumak
Oprawić, wytłuścić i wkleić na główną!
Dokładnie.
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline Lightdecay

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
Dobra... zdecydowałem się i biorę :) ... tylko idiotę z siebie zrobiłem... a czy dobrze by współgrało z SH-4 JB chodzi mi o drewno... i w ogóle różni się jakoś bardzo od tego Alnico Classic humbucker ?
« Ostatnia zmiana: 25 Sty, 2011, 17:25:11 wysłana przez Lightdecay »

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Pikap zawsze można wymienić :)
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
tylko idiotę z siebie zrobiłem...
oj tam, po co się przejmujesz
a czy dobrze by współgrało z SH-4 JB chodzi mi o drewno (...)?
pewnie tak, zawsze można spróbować.
JB = Jeff Beck, a gdzie Jeff Beck miał sh4 czy jego prototypo-pierwowzór? W Les Paulu.
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
43 Odpowiedzi
28315 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2008, 22:36:13
wysłana przez Martens_emenems
77 Odpowiedzi
44487 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2010, 01:45:11
wysłana przez głuchy_zjeb
17 Odpowiedzi
10724 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2010, 22:16:11
wysłana przez Yony
21 Odpowiedzi
12032 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2010, 15:11:16
wysłana przez Leon
19 Odpowiedzi
6766 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2021, 22:54:13
wysłana przez Bjørn