Autor Wątek: NGD. Epiphone G400 Custom Les Paul '61  (Przeczytany 10693 razy)

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
NGD. Epiphone G400 Custom Les Paul '61
« 27 Lip, 2010, 21:41:44 »
Łaziłem koło jakiegoś SG z rok albo i lepiej. Miałem fazę SG łamane przez Firebird po prostu. A ponieważ dzisiaj wystawił mnie koleżka co miał mi gitarę pożyczyć na czwartkowy koncert, stałem się użytkownikiem tego oto instrumentu:



Teraz mogę zapuścić wąsy, założyć okulary i założyć coverband o nazwie Mob Rules np. Albo Headless Cross. A możeThe Shining? Hmmm.
Ale mogę grać se na szybko tak i jestem usprawiedliwiony :)
Acha, nie byłbym sobą ofkors. Set 014-068 już na niej wisi :)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
E. Fuj. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
o TYYYYYYYYYYYYYYYYYY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:allah: :allah: :allah:

Najzajebistszowinty dżowostaroświeckokl imatyczny SG robiony przez Epiego, przeciwny biegun do serii Prophecy której jedną sztukę posiadam. Ale chciałbym oba ;) Ślinię się na takiego od dawna, chociaż wiem że kupno byłoby bez sensu, bo cena skoczyła jakiś czas temu, a poza tym po co mi na dobrą sprawę druga prawie-taka-sama gitara do grania tylko na kanapie* :P

Te liny cumownicze to do A?

Aha, i może słowo od manualu? Tzn. jak wrażenia z SG (ja musiałem przestawiać zaczep paska, ale i tak leci. Chociaż nie chciałbym innego kształtu ;) ), i czy środkowy pup wkurwia czy tylko wpienia? :devil:

*Ale jakbyś miał sprzedawać kiedyś, daj znać oki? ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Tylko wpienia. Ale już nie bardzo, bo Prawo Newtona działa bardzo intensywnie, zwłaszcza przy użyciu 2 mm Dunlopa i i tak boli mnie ręka do łokcia mniej więcej. Za to musiałem się nauczyć gałkologii żeby zabrzmieć jak Iommi :P
No i tak, do A
A to że leci to furda. Można przywyknąć. Za to fajowo łapka się ślizga po tym lakierowanym gryfie. Zastanawiałem się nad Fadedem bo brzmiał przepotężnie, ale ostatecznie ten wygrał ze względu na urodę
« Ostatnia zmiana: 27 Lip, 2010, 22:06:15 wysłana przez se7en »

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Klasa wiosło. Sam kupując tanie SG nie zdecydowałem się na Epi, wziąłem Vintage i jestem nawet zadowolony.
Tylko ten środkowy pup, może wjeb tam p-90 żeby jakoś urozmaicić brzmienie? :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Nie, no z tym łokciem to się nabijam. Ale 068 jest na tyle twarda, nawet przy 24" menzury, że grając 2 mm Dunlopem nie uderzam w pickup. Ale też nie mogę grać zbyt mocno, bo będzie pływał sound, więc akurat.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
oblesny. dorzuc Bigsby. bedzie jeszcze gorszy.

:)
Łe tej.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Dorzuć bigsby a spierdolę się w pantalony z radości :D Bigsby rox!

ED: skoro ludziska pokazują tu takie pedalskie klasyczne wiosła to może i o swoim SG-podobnym wietnamcu OGD przypierdolę...
« Ostatnia zmiana: 27 Lip, 2010, 23:10:45 wysłana przez Omlet »
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

PablosPortos

  • Gość
Piękny model, z czystej ciekawości, za ile kupiłeś?:)

Offline MarkMorton

  • Gaduła
  • Wiadomości: 101
Zajebisty. Witam w rodzinie iommowcow ;p Genialny kolor, tylko to epi no i ten srodkowy pup by mnie wkurwiał. Hmmmmm do A ? troche za grubo :D H mi wystarcza szczegolnie na makaronach ;p
I'm Jesus Christ, whether you accept it or not, I don't care. HEVY METYL HOBBYT

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Dobra, wczoraj gitara przeszła chrzest koncertowy i powiem tylko tyle. DZIAŁA!

Offline lerielu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
  • go the distance
Nie no dla mnie piekne wioslo, gratuluje z calego serca. Tygryski lubia vintage wiosla:)
"something more" Sinch

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Kurczę, aż se odświeżę.
Im dłużej gram, tym bardziej ją lubię. Wprawdzie zaczęły nam podejrzane mastodony wychodzić ostatnio ale to chyba nie wada?
Generalnie tak. Środkowy pickup to obłędny pomysł. Miks z gryfowym na czystym soundzie urywa mosznę. Przez to gitara jest niemożliwie wręcz uniwersalna, bo zakres brzmienia, który można ustawić to od zamulonego kyussa, przez kamandę pinka floyda do późnego iommiego ze sporym dodatkiem cultoflunizmu.
Doszło do tego, że prawie nie tykam 8-emki. Jeszcze trochę i sobie lampowy head kupię, jak bozię kocham.
Wzięło mnie też na Gibsona P94 tylko jeszcze nie wymyśliłem gdzie by go wstawić, bo mi trochę szkoda obecnego brzmienia.
Jedyna wada to niestety konieczność przeniesienia zaczepu do paska, ale na szczęście to drobiazg :)
Generalnie genialna dziwka.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Jak to gdzie? W drugiego SG! :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
A wiesz, że przemknęło mi to przez głowę...
Ale może najpierw spłacę tego :D

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
LOL. Żeby się tak nad Epi zachwycać :) No mam nadzieję, że Ci mosta nie wyrwie przy tych grubasach i lołtjuningach.
wearehelp.bandcamp. com

Zomballo

  • Gość
Może mostu nie wyrwie, ale strunociąg :D Yony ten Epi to Chiny, czy jeszcze Korea (a może Czechy)?

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Czajna, czajna. Ale naprawdę nie ma się do czego przyjebać, w granicach rozsądku oczywiście, bo to gitara za 1400 zł.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
77 Odpowiedzi
44347 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2010, 01:45:11
wysłana przez głuchy_zjeb
23 Odpowiedzi
15027 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2010, 14:17:59
wysłana przez Guziel
21 Odpowiedzi
12011 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2010, 15:11:16
wysłana przez Leon
30 Odpowiedzi
14830 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2011, 14:39:06
wysłana przez primer
48 Odpowiedzi
20822 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2011, 19:13:13
wysłana przez Rachet