Autor Wątek: Mayones Regius 7 Bulba  (Przeczytany 62236 razy)

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Mayones Regius 7 Bulba
« 15 Gru, 2010, 20:02:31 »
Szpecka
Flamed Maple top in Transparent Black
Profiled Swamp Ash body
11-ply / Maple-Mahogany-Wenge-Amazaque neck thru
Ebony fingerboard
3-ply acrylic pearl binding
ABM Fixed bridge, strings-thru-body
Sperzel Trimlok Tuners
BKP Coldsweat 7 Bridge, Painkiller 7 Neck








Offline głuchy_zjeb

  • Gaduła
  • Wiadomości: 225
  • mahoń, heban, emg
    • Komandor gwiezdnej floty
Odp: Mayones Regius 7 Bulba
« Odpowiedź #1 15 Gru, 2010, 20:19:11 »
Bulb na Mayo? Ładnie, ładnie :) Najlepiej niech przyjedzie po niego osobiście i przy okazji jakiś gig machnie :D
ore ore na traktore

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Odp: Mayones Regius 7 Bulba
« Odpowiedź #2 15 Gru, 2010, 20:19:18 »
Czyli oprócz pickupów normalny Regius - 25,5" :D

Ciekawe czy Misha na tym pogra trochę czy rzuci po paru miesiącach. Bo z tego co do tej pory widziałem, zmienia sprzęt bardzo często. A coś więcej o historii tej gitary? Co jak gdzie i dlaczego?

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Odp: Mayones Regius 7 Bulba
« Odpowiedź #3 15 Gru, 2010, 20:27:23 »
Wiem tylko, że jak każdy Regius podoba mi się w chooj. Z BKP podoba mi się jeszcze bardziej :D
@Głuchy
Ta gita jest u niego, po długim czekaniu na dostarczenie ;]

BTW oni tu nie mają po co przyjeżdżać...
« Ostatnia zmiana: 15 Gru, 2010, 20:29:52 wysłana przez blackdahlia »

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Mayones Regius 7 Bulba
« Odpowiedź #4 15 Gru, 2010, 20:28:15 »
Ogólnie, bulb był strasznie najarany na Regiusa, mówił że na NAMN musi sobie posprawdzać. No i widzicie do czego doszło, nabył swojego reguisa :)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Mayones Regius 7 Bulba
« Odpowiedź #5 15 Gru, 2010, 22:55:27 »
no, a dla całego sevenstringa i 3/4 allegro i tak to beda chujowe wiosła i temat do zamknięcia :) i chujowy custom shop, mimo ze np u innej szanujacej sie marki takich customow jak u nich nie zamowisz i wiele innych ceiakwych rzeczy na ktore kazdy narzeka bo musi narzekac jako polak, ktory standardowo ma zaszczepiony syndrom okupanta i wiecznie ucisnionej osoby, a w innych firmach wyglada to jeszcze duzo gorzej, ale to jest dobre bo jest from usa

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Mayones Regius 7 Bulba
« Odpowiedź #6 15 Gru, 2010, 22:58:22 »
Ale faila zajebałem w temacie Periphery... :facepalm:
mniut i piah

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Mayones Regius 7 Bulba
« Odpowiedź #7 15 Gru, 2010, 23:04:32 »
Budzan, nie pierdol dobra? Akurat ten zajebisty custom shop kilku osobom z tego forum odmówił wykonania wioseł, bo była zbyt udziwniona specyfikacja - o maj gad, co za głupi kutas chce 27 cali w swojej gitarze!
Bulb sobie kupił? Grejt. Co nie znaczy, że należy obligatoryjnie zacząć podziwiać Mayo. Dopiero co była jazda z lutnikiem, który olał swoje obowiązki i wszyscy na niego wsiedli. Ale na Mayo traktujące jak debili gości, którzy DOKŁADNIE wiedzą czego chcą już nie można złego słowa powiedzieć? No kurde, bez sensu coś...

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Odp: Mayones Regius 7 Bulba
« Odpowiedź #8 15 Gru, 2010, 23:11:55 »
Dobrze mówi! Wódki mu dać!

Offline guitarmajster

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
    • myspace
Odp: Mayones Regius 7 Bulba
« Odpowiedź #9 15 Gru, 2010, 23:18:44 »
wypierdolic ton i jest idealne wioslo :D

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Mayones Regius 7 Bulba
« Odpowiedź #10 15 Gru, 2010, 23:21:17 »
25,4? Idealne wiosło? Dla kogo? :P
mniut i piah

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Odp: Mayones Regius 7 Bulba
« Odpowiedź #11 15 Gru, 2010, 23:30:58 »
Dla mnie chociażby.
Mogłaby być bardziej kanciata...Nie lubię takich obłych/krągłych...To nie kobieta :D
A tak to perfekt.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Mayones Regius 7 Bulba
« Odpowiedź #12 15 Gru, 2010, 23:52:33 »
no, a dla całego sevenstringa i 3/4 allegro i tak to beda chujowe wiosła i temat do zamknięcia :) i chujowy custom shop, mimo ze np u innej szanujacej sie marki takich customow jak u nich nie zamowisz i wiele innych ceiakwych rzeczy na ktore kazdy narzeka bo musi narzekac jako polak, ktory standardowo ma zaszczepiony syndrom okupanta i wiecznie ucisnionej osoby, a w innych firmach wyglada to jeszcze duzo gorzej, ale to jest dobre bo jest from usa

Byłem ciekaw czy ktoś to napisze .....no.....to nie będe powtarzał bo to samo mi sie nasuneło  ;)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Mayones Regius 7 Bulba
« Odpowiedź #13 16 Gru, 2010, 00:00:44 »
Budzan, nie pierdol dobra? Akurat ten zajebisty custom shop kilku osobom z tego forum odmówił wykonania wioseł, bo była zbyt udziwniona specyfikacja - o maj gad, co za głupi kutas chce 27 cali w swojej gitarze!
Bulb sobie kupił? Grejt. Co nie znaczy, że należy obligatoryjnie zacząć podziwiać Mayo. Dopiero co była jazda z lutnikiem, który olał swoje obowiązki i wszyscy na niego wsiedli. Ale na Mayo traktujące jak debili gości, którzy DOKŁADNIE wiedzą czego chcą już nie można złego słowa powiedzieć? No kurde, bez sensu coś...

nie podam Ci danych z tego roku ile mayo opierdala miesiecznie wioseł, ale z tego co wiem to to nie jest manufaktura w stylu pan Kazik z wypierdolewa robiąca 3 gitary miesięcznie, ba nawet 30 gitar miesięcznie, więc się nie dziwie ze leją na takie  customowe zamówienia, sam bym tak robił. Niech Ci ludzie którzy dokładnie wiedzą co chcą napiszą do np Gibsona. I co zrobi? wątpię. Jak wiesz co chcesz to leć do lutnika. wkurwia mnie takie krótkowzroczne przypierdalanie się dla zasady.
« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2010, 00:04:29 wysłana przez Budzan »

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Mayones Regius 7 Bulba
« Odpowiedź #14 16 Gru, 2010, 00:09:39 »
A mnie wkurwia nazywanie custom shopem czegoś co z definicji custom shopem nie jest. Wielka mi kurwa łaska za worek pieniędzy, że wsadzą mi pikapy inne niż stockowe. Poza tym słyszysz różnicę w semantyce przy odpowiedzi "warunki techniczne nie pozwalają nam na realizację Pana zamówienia" a "po co, przecież tak nikt nie gra?". I ponieważ wiem co chcę to lecę do lutnika. Ale za dużo w życiu osiągnąłem, żeby z zasady dawać się traktować jak frajer, bo nie mam kontraktu z Roadrunnerem.
« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2010, 00:11:30 wysłana przez se7en »

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Mayones Regius 7 Bulba
« Odpowiedź #15 16 Gru, 2010, 00:14:24 »
mi się podoba :). Ciekawe czy Bulb chociaż jakiś filmik na jutuba wrzuci na którym będzie ten regius ;)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Mayones Regius 7 Bulba
« Odpowiedź #16 16 Gru, 2010, 00:18:53 »
No wiesz, dla mnie wykończenie inne niż standardowe to już custom shop, a taki np byl mój setius, taki sam jest też mój flame, bo takich wioseł nie ma robionych seryjnie. a już w ogóle gazeciaki to chyba do tej pory wyszły aż 4 wliczając mój, więc mają prawo nazwać się custom shopem. Spróbuj napisać do nie wiem, chociazby yamahy, która Borlandowi odjebała mega customa i pewnie jeszcze laske zrobiła o zrobienie customowej pacificy. ciekawe co Ci odpiszą, a to i tak nie jest jakaś mega zajebista firma o wielkim prestiżu jaką np jest Gibson.

No, ESP ma niby custom shop, ale z tego co wyczytałem na tym forum to jak do nich napiszesz to na wstępie dopierdalają Ci cenę 2x taką jaką by za to normalnie wzieli żebyś się odpierdolił na dzień dobry i żeby wiele się nie musieli tłumaczyć, bo ESP to ESP - robią wiosła dla Hetfielda i cena jest taka jaka jest.

No ale na ESP nikt nie pierdoli tylko im fajniejszy flame top i więcej strun tym większa masturbacja.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Mayones Regius 7 Bulba
« Odpowiedź #17 16 Gru, 2010, 00:38:42 »
Man, nikt nie mówi, że nie chcę zapłacić nawet 2x tyle co za seryjniaka. Szczerze mówiąc byłem naszykowany na kwotę powyżej 10 tys i zajebiście mi się Regius podobał wtedy. Ale po potraktowaniu mnie przez handlowca jak niedorozwiniętego debila - sorry, jebię taką firmę serdecznie. Bo czym innym jest rzeczowa odpowiedź "bazujemy na gotowych szablonach na CNC" a czym innym wmawianie mi, że jestem osłem bo chcę stroić gitarę do F#. Czego ani Gibson ani Yamaha by się nie dopuściła bo w każdym biznesie obowiązują jakieś zasady, o czym najwyraźniej panowie z Mayo zapomnieli.
A jak Ci przeszkadza, że ktoś może nie lubić zajebistej firmy Mayones to się przenieś na gitara.pl, tam jest mnóstwo fanów tej firmy. A ja widziałem i miałem w rękach zbyt wiele wpadek z tej stajni, żeby kliknąć "Lubię to!" na ich fejsie.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Mayones Regius 7 Bulba
« Odpowiedź #18 16 Gru, 2010, 00:43:57 »
Warto też zastanowić się, czy wszystkie customowe wiosła jakie większość z was posiada (ibanezy głównie) nad ktorymi sie pałuje znaczna część użytkowników, były robione/zamawiane przez was czy może kupiliście je na ebayu z dopiskiem CustomShop? Jestem prawie że pewien ze żadnego tego customa od wielkich manufaktur, nie zamwialiscie osobiście. Nie zamierzam mówić że mayones jest lepszy niż ibanez, ale jednym z przykazań tego forum stało sie dopierdalanie do mayo i ich customshopu. Fakt, komunikatownośc mailowa z nimi leży totalnie...ale z drugiej strony nikt poważny choćby nie wiem jak był znany, nie kupuje instrumentów customowych za ponad 4kafle droga mailową. Polecam kontakt telefoniczny, najlepiej z Panią Haliną. Wszystko da sie zrobić pod warunkiem że nie chcecie zrobić 9strunowego telecastera z reverse glowką, i mostkiem tremolo z gretscha.

Z ciekawostek to pamiętam jak pare lat temu zarejestrowałem sie na tym forum to musiałem się ukrywać z posiadaniem customowego EXG-7 hehe.

Oczywiście, chcesz mieć mega wyjebane wiosło z drzewa gruszy z topem z gałezi kasztanowca to trzeba isc do lutnika a nie, jak wspomnial budzan, do firmy która ma masę zamówień za granice dziennie na ich seryjne wiosła. To bardzo malutka firma zajmująca nie dużą powierzchnie od ktorej oczekujecie że będzie robić dziennie 100wioseł + jeszcze projektować jakies totalnie wymyślne gitary ze skrajnie zmienioną skalą (swoją drogą z tą skalą to też jakaś nie uleczalna choroba-rozumiem że chodzi o wygode i epickie brzmienie no ale ku...wa  :facepalm: )


A wracając do bulbowego regiusa. Regius to dla mnie najpiekniejsze wiosło ever. Zawsze sie nim jarałem. Wygląda niesamowicie i ciesze się że Bulb używa naszego polskiego-jaki by on nie był-instrumentu. Szacun że odnalazł naszą firme.
« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2010, 00:50:43 wysłana przez lokibalboa »

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Mayones Regius 7 Bulba
« Odpowiedź #19 16 Gru, 2010, 01:08:34 »
Fajnie że Mayo ma kolejnego endorsera z pierwszej ligi. Fajnie że to akurat Bulb, fajnie że ten Regius jest bardzo ładny.

Szkoda że Mayo ma Custom Shop który nie chce wykonywać wioseł jak przystało na Custom Shop. Argument z 9string Tele jest spoko, ale coś takiego jak skala na życzenie klienta to akurat rzecz, która jak najbardziej pasuje do nazwy Custom Shop.

A flame war jest bez sensu, myślicie że się nawzajem przekonacie czy co?
Łe tej.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Mayones Regius 7 Bulba
« Odpowiedź #20 16 Gru, 2010, 01:10:06 »
Man, nikt nie mówi, że nie chcę zapłacić nawet 2x tyle co za seryjniaka. Szczerze mówiąc byłem naszykowany na kwotę powyżej 10 tys i zajebiście mi się Regius podobał wtedy. Ale po potraktowaniu mnie przez handlowca jak niedorozwiniętego debila - sorry, jebię taką firmę serdecznie. Bo czym innym jest rzeczowa odpowiedź "bazujemy na gotowych szablonach na CNC" a czym innym wmawianie mi, że jestem osłem bo chcę stroić gitarę do F#. Czego ani Gibson ani Yamaha by się nie dopuściła bo w każdym biznesie obowiązują jakieś zasady, o czym najwyraźniej panowie z Mayo zapomnieli.
A jak Ci przeszkadza, że ktoś może nie lubić zajebistej firmy Mayones to się przenieś na gitara.pl, tam jest mnóstwo fanów tej firmy. A ja widziałem i miałem w rękach zbyt wiele wpadek z tej stajni, żeby kliknąć "Lubię to!" na ich fejsie.

jebie mnie to czy Ci sie podoba mayones czy nie, mam to szczerze w dupie. ale wkurwia mnie podejście " nie chcieli mi zrobić gitary ze skalą pińset miliardów, 9 strunowej i z gryfem z cynamonu to ich produkty i custom shopy muszą być chujowe" potem przeczyta to jeden z drugim masturbant, fan meszugi i wszędzie będzie opierdalał ich wiosła i szukał dziury w całym. i nie mówisz mi że jest inaczej. sam zamawiając 1 wiosło u nich szukałem dziury w całym, ale po ograniu każdego setiusa jakiego mieli na stanie, obejzeniu innych wioseł, rozmowie z działem sprzedaży i też z jednym z endorserów grającym w znanej i lubianej kapeli na całym świecie uświadomiłem sobie, że na prawdę nie ma się do czego przyjebać. poza tym firma się rozwija. dzisiaj robią regiusy 8, a pamiętam, że kilka lat temu mieli opory przed takimi rzeczami i pukali się w głowy, to też trzeba zauważyć i wyprowadzić na plus.

jestem pewien, że gdyby ktoś tu wrzucił ESP Bulb model to pałowanie się ew tym temacie przekroczyłoby wszelkie granice, a masturbatorzy połamali by sobie ręce. ale to jest Mayones, from poland, nie chcieli mi zrobić wisoła full mega custom, niech ssają pałe.

niestety taki trend tu panuje i o tym piszę. czytałem na tym forum setki bezsensownych uwag na temat wiosęl mayonesa. "binding zle wklejony". przytargałbym Ci tonę ibanezów z wklejonym gryfem. ale one są zajebiste. i takie przykłady mogę mnożyć na potęgę.

ponadto, zamiast pisać maile i dzwonić może naprawdę warto się przejechać. szczegoły każdej gitary jaka zamawiałem u Mayo były omawiane na miejscu i w sumie kilka spraw da się tam wyprostować  i porozmawiać konkretnie na temat danych problemów.

na koniec tylko dodam, że moim zdaniem pałowanie się nad mało istotnymi detalami przyćmiewa Wam inne zalety różnych gitar i nie mówię w tej chwili o mayo. i tym o to wywodem kończę na ten tydzień przebywanie na forum ;)
« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2010, 01:12:52 wysłana przez Budzan »

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Odp: Mayones Regius 7 Bulba
« Odpowiedź #21 16 Gru, 2010, 01:50:52 »
Dlaczego wy się próbujecie na siłę do czegoś przekonać? Dorośli jesteście - jeden myśli tak a drugi inaczej i po cholerę się tak o to spierać? Czill de fak ałt 

Offline głuchy_zjeb

  • Gaduła
  • Wiadomości: 225
  • mahoń, heban, emg
    • Komandor gwiezdnej floty
Odp: Mayones Regius 7 Bulba
« Odpowiedź #22 16 Gru, 2010, 02:08:44 »
A miał być temat o tym, że Bulb, którym się tu wszyscy pałują gra na polskiej gitarze...

Załóżcie sobie najlepiej w OT temat pt. "pierdolenie o mayo" i tam wymieniajcie takimi uwagami, a najlepiej spotkajcie się w realu na udeptanym gruncie i zróbcie sobie ustawkę zwolennicy vs. przeciwnicy mayo. Jaką opinie wyrabiacie temu forum tocząc takie dyskusje w miejscu nie do tego przeznaczonym? A jak się komuś wybitnie firma nie podoba to niech zadzwoni (nie, nie mailem) albo pojedzie tam osobiście i powie co o nich myśli, może nawet wezmą to pod uwagę i zmienią politykę.

A Bulba nawet na stronie mayo nie ma :(
« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2010, 02:10:17 wysłana przez głuchy_zjeb »
ore ore na traktore

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Mayones Regius 7 Bulba
« Odpowiedź #23 16 Gru, 2010, 02:43:29 »
A jak się komuś wybitnie firma nie podoba to niech zadzwoni (nie, nie mailem) albo pojedzie tam osobiście i powie co o nich myśli
Nominuję tę wypowiedź na post miesiąca! :facepalm:

A gitara jak to Regius. Wygląda słit i kusząco. I cieszy fakt, że taki Bulb sięga po sprzęt polskiej produkcji ;)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Mayones Regius 7 Bulba
« Odpowiedź #24 16 Gru, 2010, 07:55:44 »
I tak uważam, że mayo zyskałoby naprawdę wielu klientów gdyby wprowadziło wiosła inne niż superstrat. Bo znam naprawdę wielu ludzi ( w tym mnie ) dla których bariera wyglądu wiosła za >4k jest nie do przekroczenia, niestety, a nienawidzących superstratów ( wiem, że Wam w to ciężko uwierzyć, istnieją tacy ludzie ::) )

Kiedyś robili Vki i przestali. Czemu? Nie mam pojęcia, ale nie sądzę, żeby to było dobre posunięcie.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
70 Odpowiedzi
56031 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2009, 09:36:41
wysłana przez nikt
27 Odpowiedzi
17776 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Kwi, 2009, 14:24:19
wysłana przez wrobelsparrow
22 Odpowiedzi
18235 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2010, 13:20:03
wysłana przez mlodysatan
Mayones Regius 8/8M

Zaczęty przez Vertigo « 1 2 ... 11 12 » Gitary 8-strunowe

284 Odpowiedzi
151733 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lis, 2021, 09:53:02
wysłana przez maciek1b
2 Odpowiedzi
5430 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lip, 2011, 15:00:00
wysłana przez wuj Bat