Autor Wątek: Mayones Regius custom 7  (Przeczytany 56030 razy)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Mayones Regius custom 7
« 21 Gru, 2006, 15:19:15 »
miał być bo mnie znowu męczyło ale bardzo szybko dostałem kubeł zimnej wody na głowę. Zacytuje.

moje zapytanie o wioslo:

Cytat: "nikt"
Regius 7
-Menzura 27cali
-Czy istnieje opcja wykonania regiusa z korpusem mahoniowym? jesli nie to co im szokodzi sprobowac?
-konstrukcja gryfu jak w starych regiusach skawinskiego a nie jak w nowych regiusach, nie chce miec 3 paskow adidasa na gryfie
-pickupy lundgren Model M bridge plus neck (on zalatwi, ale ile zatem dostanie znizki skoro nie bedziecie musieli ladowac swoich z magazynu?)
- mostek ABM z piezo Graphtecha
- klucze blokowane Shallera
- dwa gniazda wyjsciowe
- 3 potencjometry, 1vol magnetyczny pickup,1 raz wol piezo,1 raz tone oraz dodatkowo miniswitch do przelaczania pomiedzy piezo a magnetycznymi pickupami oraz button do wyboru na ktore gniazdo podawany jest sygnal z piezo
- przelacznik slizgowy 3 pozycyjny oraz mozliwosc przeciwfaza pickupa bridge w formie push pulla galki volume magnetycznego pickupa
- calosc osprzetu czarna
- podstrunnica heban bez oznaczen
- boczne markery fosforyzujace (swiecace w ciemnosciach)
- top klonowy o wyzszej niz standardowa probie,zalezy mu na idealnym spasowaniu slojów!!! grafitowy transparent
- czy istnieje mozliwosc wykonania gitary z klonowym bindingiem na calosci (gryf,glowka,korpus) zamiast z macicy perlowej??
- czy mozliwe jest wykonanie podciecia korpusu w miejscu gdzie opiera sie reka w najnizszych pozycjach,na ksztalt Jackson Soloist??
- no i cena


Cytat: "Mayones"
Witam

Przepraszam, że musiał Pan czekać tyle na odpowiedź ale w związku ze zmiana stanowiska mam teraz multum spraw do załatwienia.

Na chwile obecną część opcji, o które pyta pański kolega z różnych względów nie wchodzi w rachubę:
- menzura 27" w wersji 7 strunowej - struna B7 przy takiej skali jest na tyle gruba, że nie mieści sie w otwór stroika ani Schaller ani Sperzel, które posiadamy. Robiliśmy próby i nic z tego nie wyszło (a raczej nie weszło  ).
- boczne markery fosforyzujące - przyczyna prosta - nie mamy skąd wziąć takich oznaczeń,
- top z klonu o wyższej klasie - nie posiadamy w tej chwili takiego drewna, a nikt nam nie sprzeda jednej deski. Top jest klejony wzdłuż z tego samego klocka drewna więc słoje pasują do siebie dość dokładnie.
- klonowy binding, korpus mahoniowy, kształt korpusu i konstrukcja gryfu - są to integralne składniki modelu i na chwilę obecną nie ma możliwości ich modyfikacji. A tych "3 pasków" pozwolę sobie nie skomentować...

Cena ***** (wycinam)


Pozdrawiam

************(nazwisko osoby też wycinam)
Marketing & Artist Relations

Mayones Guitars & Basses


mi rece opadly. jakby robili ladne topy to bym nie prosil o lepszy niz w standardzie, a skala barytonowa myslalem ze jest po to zeby uzywac cienszych strun przy tym samym strojeniu i naciagu....
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Yony

  • Gość
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #1 21 Gru, 2006, 18:54:33 »
Mówiłem Ci, że to chuj a nie custom shop. Jakbyś się nazywał Jeff Loomis to pewnie też byś miał kurwa problem. Chciałem, wg moich szacunków sostawić im z 8 tysi za gitarę. I co? I chuj.
Frajerzy i tyle.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #2 21 Gru, 2006, 19:45:35 »
Cytat: "Yony"
Mówiłem Ci, że to chuj a nie custom shop. Jakbyś się nazywał Jeff Loomis to pewnie też byś miał kurwa problem. Chciałem, wg moich szacunków sostawić im z 8 tysi za gitarę. I co? I chuj.
Frajerzy i tyle.


8 Ty 8 ja, nie chca to nie. zostawie u Moora w przyszlym roku  :twisted:
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Yony

  • Gość
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #3 21 Gru, 2006, 19:58:46 »
Ja tylko kurwa nie kumam jednego. Jak to kurwa 068 (np) nie wchodzi w klucz. A jaki mają kurwa jebany problem, żeby obrać 3 cm owijki? Przecież i tak struna gra od mostka do siodełka?!

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #4 21 Gru, 2006, 20:32:05 »
Cytat: "Yony"
Ja tylko kurwa nie kumam jednego. Jak to kurwa 068 (np) nie wchodzi w klucz. A jaki mają kurwa jebany problem, żeby obrać 3 cm owijki? Przecież i tak struna gra od mostka do siodełka?!


i tak chuja sie oni znaja.... to prawda w standardowe sperzele wchodzi tylko 0,58 najgrubsza struna... ale mozna zamowic kastom, dowolny, ze nawet i 0,90 Ci wejdzie... i co lepsze to custom taki kosztuje 112$ wiec kurwa tyle co standardowy set u majonezów na stronie :D

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #5 21 Gru, 2006, 20:44:10 »
nie spytali jakie struny chce zalozyc a standardowo laduja 56 wiec nie wiem w czym problem, jesli chcialbym wieksze mozna rozwiercic,albo tak jak piszesz zamowic custom.

myslalem ze uslysze jakis argument ze maja srakos zaprogramowane CNC ze nie dyrydy wyciac barytona ale argument zbyt waskiego klucza ktory uniemozliwia zrobienie customa za 8klockow mnie rozbraja
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Kaar

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #6 27 Gru, 2006, 11:17:38 »
kurwa, ten topic po prostu rozbraja...brawo dla tego, kto Ci pisał tą odpowiedź :)
mi nie wchodziły druty powyżej 60 w blokowany stroik szalera, po prostu wymontowałem klucz i troszkę rozwierciłem otworek, uważając na ten kołek w środku, który blokuję strunę i wchodzą elegancko 70 a stroik pracuje tak jak pracował.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #7 27 Gru, 2006, 12:33:38 »
Cytat: "Kaar"
kurwa, ten topic po prostu rozbraja...brawo dla tego, kto Ci pisał tą odpowiedź :)
mi nie wchodziły druty powyżej 60 w blokowany stroik szalera, po prostu wymontowałem klucz i troszkę rozwierciłem otworek, uważając na ten kołek w środku, który blokuję strunę i wchodzą elegancko 70 a stroik pracuje tak jak pracował.


prosty lud potrafi a szpecjaliszci nie umiom  :x
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #8 27 Gru, 2006, 13:47:41 »
Eh cały post mi sie skasował, bo za szybko napisalem w dwóch tematach, a tak sie nie da :[

Tak samo jak sie nie da u Mayo zrobic custom. Widać dla nich barytony są kłopotem, ale chyba jak gryfy a nie jako stroiki. Chyba chcą wstawić jak najwięcej ze stocka a wziac jak za custom. Z resztą jaky zainteresował by ich ten projekt, to sami by zaproponowali te sperzele z wiekszym otworem.

Ciekawe, czy Thordendalowi Ibanez powiedział, "ale my przecież nie robimy 8-strunowek, idz se pan kup bas..."

Ale chyba za maluczcy jesteśmy i jednym słowem - NIET.

Ogólnie jak dla mnie to wygląda tak że nie chcą zrobic tego Regiusa, a nie ze nie mogą. Światowa liga i koniec :)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #9 08 Sty, 2007, 14:13:45 »
mój pierwszy post na forum.. tak więc Witam :)

Mayo sa dosc dziwni, wydaje mi sie ze przez maile nie traktuja zbyt powaznie swoich klientow ktorzy chca zostawic u nich taką kase. Najlepiej ich odwiedzic samemu, albo jesli taka opcja nie wchodzi w gre to zadzwonic.

Ostatnio u nich bylem w sprawie wymiany przetwornikow w mojej gitarze i przy spotkaniu, takim twarz- w twarz byli bardzo uprzejmi....

co ciekawe, jak byłem u nich to mówili ze zrobili 7mio strunowego barytona, a nawet 2 takie gitary.. tyle że słuchając ich nie wiedzą dokładnie jak to ocenił pracownik "nie wiaodmo jak to ma brzmieć, czy jak gitara czy już jak bas". Więc nie mam pojęcia czemu CI odmówili... Może warto by było jeszcze raz do nich napisać i o tym wspomnieć? Inna sprawa ze długo byś czekał na swoją gitare, bo mają zamówienia na gitary do marca...

Jestem ciekaw kto CI odpisał na tego maila, ja osobiście rozmawiałęm z pracownikiem o imieniu Artur (chyba najbardziej rzeczowy koleś w całym Mayo. bynajmniej odniosłem wrażenie ze inni nie posiadaja takiej wiedzy jak on.)

pozdraawiam

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #10 08 Sty, 2007, 14:42:18 »
kiedy z nimi pierwszy raz rozmawialem rozmawialismy o ponad pol rocznym oczekiwaniu (wszystko co ponizej roku to dla mnie znosna granica czasu) wiec do marca to i tak nie jest dlugo

przy gitarze za taka kase nie moge ryzykowac ze zajmie sie realizacja projektu ktos kto nie ma pojecia o robieniu gitar i nie chce liczyc na szczescie ze akurat moze trafie na ta jednaosobe w firme ktora wie o co biega

jesli nie wiedza jak ma byc strojone wioslo,jakie grube struny albo maja jakiekolwiek watpliwosci to lepiej zeby mi to napisali (a ja sprecyzowal czego potrzebuje) niz robili taki przekret ze sie dziurka w kluczu tlumacza

szkoda bo regius jest naprawde sliczny
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #11 08 Sty, 2007, 14:49:27 »
rozumiem, hm ja jednak bym sprobowal podbic do tego Artura... napewno by przypilnowal zeby wszystko gralo jak trzeba. bynajmniej jesli chodzi o zakup gitary i wymiany pikapy w moim przypadku to pilnowal wszystkiego, a pani Halina na wiesc ze jestem z innej miejscowosci i nie jest mi dane czekac godzinami na wymiane, kazala chlopakom odrazu wymienic pikapy. mysle ze to dosc solidna firma, jednak jakos dziwnie uprzedzona co do barytonowych 7mek i 8mek.. no i do kontaktu mailowego ;p

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #12 09 Sty, 2007, 01:17:44 »
Sprawa jest taka, ze ja robilem u nich wioslo i prowadzil mnie koles co Niktowi odpisal na mejla, ale trafilo mi sie gadac ze dwa razy z P Arturem i to wyglada tak, ze przeplyw informacji miedzy pracownikami jest nieco skrzywiony, tj. Artur mowi, ze cos tam zrobia, a Maciej, ze absolutnie NIE!!!

Z Podpisow P Macka wynika, ze siedzi teraz w Marketing & Artist Relations, wiec moze wiecej projektow przejdzie przez dzial sprzedazy...

A co do obslugi, to generalnie fajnie sie gadalo z tymi ludzmi, Artur jest fajny i wyluzowany, a Maciej troszke spiety  :shock:  Rozbraja taka starsza pani, ktora odbiera telefony, jesli wogole sie odezwie wiecej niz "slucham" to powie "gitary...", generalnie, nieco sie to kluci z profesjonalnym wizerunkiem firmy

...pojada mi po tym "profesjonalnym" ;)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #13 09 Sty, 2007, 16:33:08 »
Naaah to nie gitara.pl. Tutaj za mówienie że Mayo jest profesjonalne od razu się leci :)

Bajdełej wie ktoś po ile stoi Regius Water? Pytam z ciekawości, ładne wiosło.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #14 09 Sty, 2007, 16:41:46 »
Cytat: "Leon"
Naaah to nie gitara.pl. Tutaj za mówienie że Mayo jest profesjonalne od razu się leci :)

Bajdełej wie ktoś po ile stoi Regius Water? Pytam z ciekawości, ładne wiosło.


wysmaruj maila do firmy z zapytaniem bo ja juz mam chyba u nich kreche i mi nie odpowiedza :P
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #15 09 Sty, 2007, 16:59:41 »
Cytat: "Leon"
Naaah to nie gitara.pl. Tutaj za mówienie że Mayo jest profesjonalne od razu się leci :)

Bajdełej wie ktoś po ile stoi Regius Water? Pytam z ciekawości, ładne wiosło.


prawie 10 kafli. tak mówil p. Artur, nie wnikałem ile konkretnie bo i tk wysoko pnad moją kieszeń ;d

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #16 29 Sty, 2007, 14:06:11 »
:D Pouzywajcie sobie znowu...

Cytat ze strony Mayonesa

Cytuj
Douglas tłumaczy swój wybór i dumnie przyznaje: "Ze struną grubości 0.72 jako niskie H, inne gitary wyłyby w agonii. Jednak Regius spokojnie wytrzymuje takie traktowanie, dając mi zwarty i wszechstronny sound

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #17 29 Sty, 2007, 14:35:42 »
czytalem to wczoraj

zalamka

koles pisze swoja recke wiosla jak nawiedzony albo jakby mial noz na gardle i musial koniecznie miec ten endorsment.

ale tak juz poza tym wszystkim. to slicznie wyglada ten bialy top. upsss przeciez w standardzie jest klonowy a nie z jesionu a oni nie wymieniaja drewienek bo to ingerencja w konstrukcje.... LOL
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #18 29 Sty, 2007, 14:39:25 »
Kakatonik ma przeciez jesionowy...

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #19 29 Sty, 2007, 14:43:52 »
Cytat: "Sinner"
Kakatonik ma przeciez jesionowy...


ale mowa o 7 strunowym :P on ma sygnowanego i mozesz zamowic takiego jak on ma
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #20 29 Sty, 2007, 14:51:17 »
To napisz im, moze Ci zrobia 8ke? :p

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #21 29 Sty, 2007, 14:59:32 »
ja im napisze co mi teraz moga zrobic  :wink:  :twisted:
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline SemiSensei

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
    • http://www.gitara.pl
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #22 14 Kwi, 2007, 00:21:37 »
Słówk kilka o "firmie" Mayones. Pracownicy: Artur, jest basistą, dlatego dla niego grube struny i długie menzury są rzeczą oczywista, Maciek jest troszku sierotka i najczęściej się mówi, że się nie da. Swego czasu chciałem u nich zanabyć EXG-7 z przełącznikiem 3pozycyjnym takim "gibsonowskim", wiosełko wykończone gothic. To usłyszałem, że sie nie da przełącznika, bo oni mają szablon na ślizgowy. Noz kurwa co za profesjonalizm. A jak zaczęliśmy rozmawiać o kosztach to mnie rozbawili odejmując śmieszne kwoty od osprzętu, który cały zapewniałem sam... Generalnie brak słów. Jak usłyszeli siódemka baryton, to zrobili taaaakie oczy :arrow:  :shock:

Ja tam ich grzecznie pierdolę, mam cierpliwość, ale jak słyszę, że czwegoś sie nie da, bo mają tak a  nie inaczej ustawiona produkcję, to po jaka kurwę pisza o tym kustom szopie. Trudno sie dziwić, że się Nergal w końcu wkurwił. A tych zagranicznych endorserów to nie wiem skąd wytrzasnęli, musieli się chyba długo prosić o to, żeby się gitarzyści zgodzili i popisali te spuszczające się opinie.

Pozdrawiam.

Offline Wojdus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #23 15 Kwi, 2007, 22:28:56 »
yyy moją pierwszą gitarą elekryczną był Flame Signum, niewygodny gryf, nie strojenie, chyba źle zamontowany mostek <nie dalo sie wyregulowa menzury na G>, straszne przetworniki, matowy lakier rysowany przez sprzazke paska schowaną pod t-shirtem, leciała na łeb. Same plusy.

Gitare miałem 3 miesiące, przyznam się ze musiałem bardzo nakłamać na allegro żeby to cholerstwo puścić (za 700zł - tyle powinna kosztować nowa)

Regius jest piękny cholera jasna.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #24 16 Kwi, 2007, 17:01:29 »
Wojdus - z takim podejściem do Mayo wróżę Ci na tym forum zawrotną karierę :D Ani się obejrzysz a zostaniesz wiceYonkiem ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
27 Odpowiedzi
17776 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Kwi, 2009, 14:24:19
wysłana przez wrobelsparrow
51 Odpowiedzi
26682 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Maj, 2012, 17:51:34
wysłana przez Orange
50 Odpowiedzi
17157 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lip, 2013, 12:51:33
wysłana przez 13
54 Odpowiedzi
27039 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lip, 2015, 13:44:01
wysłana przez Badyl81
43 Odpowiedzi
18755 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sie, 2015, 04:04:01
wysłana przez Andres