Autor Wątek: Mayones Regius custom 7  (Przeczytany 56035 razy)

Offline Wojdus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #25 16 Kwi, 2007, 21:48:12 »
Niestety ale miałem tą gitare zaledwie pare miesięcy i babana czy łódki nie uświadczyłem.
W każdym bądz razie ludzie u nich kupują, wychwalają, cieszą się że grają na tej wyśmienitej marce, nic tylko się radować. Ja u nich nigdy nic nie kupie

Bardzo chciałbym pograć na Regiusie i zobaczyć jak to działa bo wiosło prezentuje się naprawde genialnie i jest to niby hiend tej firmy. Miał ktoś w łapach?

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #26 16 Kwi, 2007, 22:31:50 »
ogrywalem regiusa 6

100% deadwood. ladny na pierwszy rzut oka, z bliska sporo niedociagniec lutniczych. przypieprzylem w struny i..... no wlasnie nic.... zapialem do wzmaka.... dalej nic... oddalem ..wyszedlem i skonczyla sie zajawka na regiusa (czasami wraca ale dzial obslugi klienta w Mayo bardzo skutecznie ja zwalcza)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline SemiSensei

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
    • http://www.gitara.pl
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #27 17 Kwi, 2007, 07:27:48 »
Ogrywałem Regiusa 7, szału nie ma, może i ślicznie wygląda, ale odczucie podobne miałem jak 'nikt', no i kuźwa nie za 8k :/

Sam mam Flejma EXG-7 ale na szczęście jedyne co ma wspólnego z Mayonesem to decha i gryf, który zreszta kupując u nich drewno wybrałem spośród 20 sztuk i jak na razie jest stabilny, ale progi nabijał i szlifował już mój lutnik, jak również składał cały instrument, więc gra poprawnie, szczególnie, że kosztował mnie mniej niż seryjny EXG-7 sprzedawany w Gdańsku.

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #28 17 Kwi, 2007, 22:30:48 »
Witam, bedzie to moj pierwszy post  8) , wiec tak mialem okazje ogrywac ostatnio setiusa7 podobno z targow, gitara chodzila na air norton i powiem wizulanie przednia plyta i top super bardzo mi sie podobala, ale odwracam patrze a w wiosle za 3 tys w tylnej plycie widac seki :shock:  nic , obsluga mila podlaczyla gitare, i tak gryf jakis nijaki ani wygodny ani niewygodny taki by nie przeszkadzac chyba, a brzemienia no coz bez rewelacji, takie sobie, potem byl regius i to samo ladne, ale tez takie sobie. Ja sprawe z mayo widze tak regius nigdy w zyciu za ta kase, setius jakby gdzies jakis wybitny sie trafil to moze  ale nie za 3kola.
Pozdrowiam

Offline siara

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #29 23 Kwi, 2007, 02:31:34 »
Kurw.a jeban.i amatorzy grania w domu. Nie wiem na jakich wy k.urwa gracie wiosłach skoro tak wjeżdżacie na Mayonesa, ale sadząc po waszych gówno wartych wypowiedziach wasze gitary bardziej przypominaja rakiety do Tenisa niz ku.rwa gitary! I tak naprawde chuja wiecie o ich usługach skoro twierdzicie że tam sie nie da zrobic ósemki czy Barytona. Naprawde zal kurwa dupe ściska. Jaracie sie kurwa jakimiś gównianymi gitarami które nadają sie jedynie do wyrobu paletek do ping-ponga.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #30 23 Kwi, 2007, 04:00:33 »
ale siara

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #31 23 Kwi, 2007, 07:11:41 »
Cytat: "siara"
Kurw.a jeban.i amatorzy grania w domu. Nie wiem na jakich wy k.urwa gracie wiosłach skoro tak wjeżdżacie na Mayonesa, ale sadząc po waszych gówno wartych wypowiedziach wasze gitary bardziej przypominaja rakiety do Tenisa niz ku.rwa gitary! I tak naprawde chuja wiecie o ich usługach skoro twierdzicie że tam sie nie da zrobic ósemki czy Barytona. Naprawde zal kurwa dupe ściska. Jaracie sie kurwa jakimiś gównianymi gitarami które nadają sie jedynie do wyrobu paletek do ping-ponga.


dziecko przeczyta jeszcze raz cale forum ,na czym kto tu gra ,wytrze sobie pyszczek z jadu,ugryzie w jezyk zanim cos tak glupiego napisze nastepny razem,napisze do Mayo zapytanie o cokolwiek nie stockowego.... np. setius 7 z floydem ktorego sam dostarczysz albo regius z mahoniowym korpusem... a potem mozesz przeprosic

pozdro

PS: witam na forum  :twisted:

EDIT: dowcip na dzien dzisiejszy

"Teraz dzięki szyjce bolt-on linia Gothic jest teraz łatwiej osiągalna dla każdego. Czy jestem w studiu czy na scenie gitary Regius Gothic i Setius Gothic zapewniają mi pełne wsparcie. A kto wspiera Ciebie?”


to o nowej gicie Setius Gothic 'Blakkheim' Signature! w takim razie Mayo ma najdrozsza na swiecie opcje neck thru zamiast bolt on skoro regius kosztuje ponad 2razy wiecej ,a to "dzięki szyjce bolt-on linia Gothic jest teraz łatwiej osiągalna dla każdego".  :roll:
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #32 23 Kwi, 2007, 16:09:47 »
Oj się czepiasz. Pewnie kupił za kupę szmalu Regiusa, a teraz mu to ani nie stroi ani nie gra...  :twisted:

Offline SemiSensei

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
    • http://www.gitara.pl
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #33 25 Kwi, 2007, 20:42:45 »
Cytat: "siara"
I tak naprawde chuja wiecie o ich usługach skoro twierdzicie że tam sie nie da zrobic ósemki czy Barytona.

A da się ósemkę :?: ostatnio się pytałem i usłyszałem <nie>
Co z tego, że robią barytona, skoro z jakąś skurwiałą menzurą 666 mm, co to wogóle jest :)

Pozdrawiam i zluzuj bo dostaniesz zawału przedwcześnie :)

A może to jakiś niedoceniany pracownik Mayo :?:

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #34 25 Kwi, 2007, 21:19:53 »
endorser,mowie Ci  :wink:
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline SemiSensei

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
    • http://www.gitara.pl
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #35 25 Kwi, 2007, 23:08:09 »
A to zmienia postać rzeczy, im nie wolno inaczej, mają pewnie w kontrakcie klauzulę drobnym druczkiem "spuszczam się codziennie, bo gram na mayo, a tylko mayo jest wystarczająco dobre" z dopiskiem powtarzac codziennie przed snem w celu uwierzenia w jedyna prawde objawioną :)

Howgh  8)

Offline hawk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #36 26 Kwi, 2007, 10:29:29 »
Nieważne że menzura ma sie nijak do barytona, ważne że jest tr00 a to sie liczy dla młodych podpalaczy, adeptów niskiego strojenia :evil:
Across the field you see the sky ripped open, See the rain through a gaping wound..

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #37 26 Kwi, 2007, 23:04:51 »
Cytat: "siara"
Kurw.a jeban.i amatorzy grania w domu. Nie wiem na jakich wy k.urwa gracie wiosłach skoro tak wjeżdżacie na Mayonesa, ale sadząc po waszych gówno wartych wypowiedziach wasze gitary bardziej przypominaja rakiety do Tenisa niz ku.rwa gitary! I tak naprawde chuja wiecie o ich usługach skoro twierdzicie że tam sie nie da zrobic ósemki czy Barytona. Naprawde zal kurwa dupe ściska. Jaracie sie kurwa jakimiś gównianymi gitarami które nadają sie jedynie do wyrobu paletek do ping-ponga.


To nie bylem ja :twisted:  W asertywnosci paniczow z gdanska jestem poniekad weteranem, dzis sie jednak miarka przebrala! Poczekamy co mi odpisza, a potem opowiem swoja smutna historie ;)

Chujki!

@siara - chcesz kupic mojego?

Offline F4llenOne

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
offtop z Kagrra
« Odpowiedź #38 18 Lip, 2007, 18:58:53 »
[mod]wydzielilem offtop z innego wątku i scalilem... Trzymamy sie tematow Panowie

Pozdr - mod[/mod]


Cytuj

PS: nie doczytalem nigdzie na czym gra pan F4llenOne ze tak sobie pozwala innych oceniac i komentowac w pierwszych postach na forum...  :roll:


Ja tam pomykam na Exg-7 Custom z 2002 roku... jestem z gitarki zadowolony, ma wszystko to co powinna mieć... wygodna, brzmi potężnie i klarownie ( stroję się w cały ton w dół, a czasami jeszcze dropa dołoże i nie muli !)... Strunki 12-64 ;) nie chciałem cię urazić nikt... wiesz ja tam nie oceniam ludzi po tym na czym grają i ile mają postów ;) szczególnie gdy do kompa siadam raz na tydzień  :wink: ... tak chciałem pół żartem pół serio to skomentować, bo nie wierzę że ta gitarka może się komuś podobać :mrgreen: Pozatym w tej cenie kto by się w toto pchał... tyle cudeniek można za tą kaskę kupić... Od bidy karpenter  :wink:, hmm ale ciekawy pomysł z tym Les Paulem siódemką barytonem... Tylko, że nie z mahoniu... basista nie miałby co robić...  :mrgreen:
Pozatym nie chcę chodzić po mieście jak jakiś paralityk... Który wykazuje znaczny przechył w lewo... :mrgreen:  pozdrawiam

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #39 18 Lip, 2007, 20:53:58 »
I wszystko jasne :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #40 18 Lip, 2007, 21:55:55 »
Cytat: "Leon"
I wszystko jasne :)


Ja tez mam majoneza, co gorsza 6ke i na sprzedaz :)

F4llenOne, chcesz kupic?

Offline F4llenOne

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #41 18 Lip, 2007, 22:16:53 »
Jak narazie mam problemy finansowe... Szukam taniego i dobrego mikrofonu pod wokal (mój)  :mrgreen:. Ale jednego nie rozumiem... Dlaczego wy tak nie doceniacie tych gitar? Wręcz tak niechętnie podchodzicie do nich... Nie wiem... Jak porównywałem swojego exg do ibka rg1570 czy jakoś tak, to naprawdę ibek był tylko nieznacznie wygodniejszy (może za sprawą floyda i cieńszych strun) i miał większe możliwości (rożnorodność) brzmieniowe H-s-H... zamiast samego H. Brzmieniowo exg biło na głowę ibka, no ale to już wina przetwornika myślę... Ja tam jestem zadowolony z tego co mam i za ile mam. :) Konkretne wiosełko! Jak ktoś chce ograć to zapraszam!

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #42 18 Lip, 2007, 22:27:23 »
1570 to 6ka przeciez?

Co do majo, czesc z nas ma pewne doswiadczenia z proba zamowienia u nich customa, wkleilbym Ci historie korespondencji dotyczaca nowej 7ki, ktorej predzej mi kaktus na dupie wyrosnie, niz ona stanie sie faktem... bynajmniej nie z mojej niecheci...

za innych odpowiadac nie bede, czesciowo mity, zaslyszane historyjki... chuj mnie to w sumie obchodzi... ale obczaj temat Nikt'a o probie zamowienia barytonowego Regiusa 7...

pozdr

Edit; Masz link, gdybys przypadkiem zabladzil http://sevenstring.pl/viewtopic.php?t=135

Offline F4llenOne

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #43 19 Lip, 2007, 01:40:50 »
No wiem,że szóstka... Ostatnio naprawdę mayo schodzi na psy... dlatego myślę, że oni trzaskają teraz masówkę i nie chcą się poprostu bawić w jakieś totalne customowanie, mają schematy i w nich się pogrążają. Ten cały custom shop teraz to tak jakby się kupiło seryjną gitarkę z większą ilością "smaczków"...  i tyle...  :mrgreen:  

Cholera, przepraszam za offtopa ;)

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #44 19 Lip, 2007, 12:34:02 »
Ja na temat mayo powiem tak :

Grałem na regiusie 6 - ładne , wykonanie na pierwszy rzut oka pro - zajaraliśmy się z kumplem że taka fajna Polska gitara.

Mały problem - na początku zastanawialiśmy się z kumplem czy ten soundman na którym to testowaliśmy był taki ch..wy :D

Potem stara dobra szkoła sprawdzania gitar - odłączyliśmy od pieca, jakoś cicho i dziwnie - zagraliśmy jakieś flażolety (naturalne żeby nie było) - no i co ? 100% Deadwood , martwa decha - a podejrzewam ze raczej gryf bo mial chyba 11czesci - za duzo kleju chyba bo wioslo po prostu nie brzmialo z dechy.

Szkoda, ładne , te 7k co kosztowało to sporo kasy jak za gitare która nie gra - ja rozumiem gdyby to był floyd bo czasem sa gity z floydem ktore srednio brzmia ale to byl hardtail wiec sredniawka naprawde :/

Jakiś SEGTM ktorego ogrywalem tego samego dnia juz lepiej brzmial ale ogolnie mial jedna wade - byl lekko mowiac "sredni" i na pewno nie za 3 tysie.- a jak na superstrata ponoć ze shredderskim gryfem to ten gryf był "cosik" dziwny w profilu (duzo , duuuzo wygodniejsze byly Am STD straty od tego tak dla porownania) - no i co najdziwniejsze , reka sie kleila do gryfu :o

Z drugiej strony dwoch znajomych ma customowe "barytony" Signum robione rok i dwa temu - ten rok temu na endorsement - jesion , wklejony gryf - I to na przyklad fajnie smiga i fajnie surowo brzmi na higainach - zwlaszcza za taka kase - zeby nie bylo inny znajomy ma EXG6 mahoniowe to to jest muł taki że łojeju (full mahon plus invader wiec co sie dziwic :-) - ale wioslo tez srednio wykonane.

Jako ze oni wszystko tam maja wyciete na CNC i przygotowane to bardzo duzo zalezy od deski ktora sie akurat trafi.- ogolnie ja bym nie ryzykowal z nowka , jak cos to bym kupil uzywke - za 1000 zeta czy 1500 moze byc zajebista jak dobrze brzmi i akurat ktos zrobi customa pod Ciebie :D

Offline F4llenOne

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #45 19 Lip, 2007, 16:27:35 »
Ja tam mam olchę panowie... Naprawde świetne brzmienie ma na niskich strojach. Gryf to jeden kawałek drewna z klonu z takimi falami widocznymi pod światło. I muszę powiedzieć, że akurat gryf jest chyba tym co im wyszło najepiej w tej gitarce :lol: . No poprostu świetnie leży mi w łapie. Szkoda tylko, że mam bolt-ona... Wolałbym set-in, troszkę więcej sustainu przydałoby się... Albo ntb... Dla totalnie odjechanego soundu! Chyba niestety nie ma możliwości zrobienia sobie Exg-7 z ntb...  :?  wiocha panowie i tyle !...

No a co do regiusa... to w sumie jest możliwe, ale ja się nie wypowiadam nie grałem...

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #46 19 Lip, 2007, 22:07:29 »
Cytat: "F4llenOne"
No wiem,że szóstka... Ostatnio naprawdę mayo schodzi na psy... dlatego myślę, że oni trzaskają teraz masówkę i nie chcą się poprostu bawić w jakieś totalne customowanie, mają schematy i w nich się pogrążają. Ten cały custom shop teraz to tak jakby się kupiło seryjną gitarkę z większą ilością "smaczków"...  i tyle...  :mrgreen:  


Poza tym maja burdel i sami nie wiedza czego robia, a czego nie...

Cytat: "F4llenOne"
Cholera, przepraszam za offtopa ;)


spoko, pocialem i pokleilem gdzie trzeba, nastepnym razem dostaniesz wpierdol ;)

Cytat: "skarhead"

Szkoda, ładne , te 7k co kosztowało to sporo kasy jak za gitare która nie gra - ja rozumiem gdyby to był floyd bo czasem sa gity z floydem ktore srednio brzmia ale to byl hardtail wiec sredniawka naprawde :/



Flojd nie wejdzie - ponoc za cieka decha... moglibysmy to sprawdzic, jesli ktos ma tego badyla... O ile mi wiadomo sa dwa rozmiary blokow do flojda, moglibysmy obliczyc i poraz kolejny im udowodnic, ze chuj wiedza o robieniu gitar...

Pamietam taki post, gdzie kiedys na jakims forum chlopak sie pytal jak czyscic deske signuma w wykonczeniu gothic, potem sie dowiedzial od majonezow, zeby czyscic Pronto :/

Dlaczego tego czynic nie nalezy, wystarczy obadac fragment o zastosowaniu tego specyfiku... Amatorzy....

Cytat: "skarhead"

Jakiś SEGTM ktorego ogrywalem tego samego dnia juz lepiej brzmial ale ogolnie mial jedna wade - byl lekko mowiac "sredni" i na pewno nie za 3 tysie.- a jak na superstrata ponoć ze shredderskim gryfem to ten gryf był "cosik" dziwny w profilu (duzo , duuuzo wygodniejsze byly Am STD straty od tego tak dla porownania) - no i co najdziwniejsze , reka sie kleila do gryfu :o


Tu akurat mam cos wiecej do powiedzenia, bo mam takiego badyl;a na chacie, z kilkoma opcjami "custom"... To co Ci przeszkadza w gryfie, mi jaknajbardziej lezy, moze Twoj kolega konserwowal patyk pronto? ;)

A tak powaznie, gryf jest niewykonczony, i trzeba sie o niego szczegółowo zatroszczyc, ja konserwuje... fast fret'em GHS (nawiasem mowiac, top na signumie tez pewnie bym tym konserwowal), czyszcze zwyklymi srodkami dunlopa do podstrunicy (01-ka)...

Co mnie natomiast wkurwilo?

Patyk kosztowal 5kola, a dotarl do mnie z zadrapaniami na bindingu, spierdolona grawerka na pokrywie preta (nie ta czciaka), top oczkowy na glowie, nie ma oczek i kilka zmian w specyfikacj (bo "tego jednak nie zrobimy") po przelaniu kasy!

Zeby nie bylo... Gitara poza wymienionymi felerami gada zajebiscie i latwo sie prowadzi jak na taka suke...

pozdr

Offline F4llenOne

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #47 20 Lip, 2007, 00:12:30 »
Czyżbyś był zadowolony ?  :shock:  :P  Mayo nie takie straszne, no ale jakbym dostał gitę z wadami z fabryki to bym burzył GRRRR!!!!  :roll:

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #48 20 Lip, 2007, 00:28:05 »
Ja powiem tak kupilem ostatnio customowego exg7, podstunica heban, most dimarzio evo i blokowane klucze, jestem zadowolony ale tylko z rozsadku w sumie kosztowala mnie tyle co omen7 i przystawka, ale tak wyglada ladnie ale jesli chodzi o caloksztalt rewelacja to nie jest, sustain jest kiepski, szumi mi diabelstwo no i progi bedzie trzeba przyszlifowac, ale mysle ze jak na ta kase i jako pierwsza 7emka to jest ok, chociaz czasem mysle ze moze jednak bylo lepiej szarpnac sie na vipera 407. Ogrywalem kiedys setiusa7 i regiusa7 i nigdy nie  sie na nie sie nie zdecyduje za ta kase, tamte swietnie wygladaly, naprawde, no ale wiemy ma to tez brzmiec i byc wygodne. Pozdrawiam

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Mayones Regius custom 7
« Odpowiedź #49 28 Lip, 2007, 15:15:07 »
chcialem cos napisac ale mi sie odechcialo  :roll:

 :x
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
27 Odpowiedzi
17776 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Kwi, 2009, 14:24:19
wysłana przez wrobelsparrow
51 Odpowiedzi
26683 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Maj, 2012, 17:51:34
wysłana przez Orange
50 Odpowiedzi
17157 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lip, 2013, 12:51:33
wysłana przez 13
54 Odpowiedzi
27040 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lip, 2015, 13:44:01
wysłana przez Badyl81
43 Odpowiedzi
18755 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sie, 2015, 04:04:01
wysłana przez Andres