Autor Wątek: końcówka mocy - Fractal Ultra  (Przeczytany 40695 razy)

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Cytuj

1. Potencjometr Master Volume w symulacjach wzmacniaczy w Axe działa tak jak w prawdziwych wzmacniaczach, czyli wpływa na saturację wirtualnej końcówki mocy (w przeciwieństwie do X3, gdzie reguluje tylko poziom wyjściowy symulacji)
2. Pełna dowolność ustawienia toru sygnałowego, możliwość łączenia efektów równolegle, szeregowo oraz pętla sprzężenia zwrotnego umożliwiająca wysłanie sygnału z dowolnego punktu a do punktu b (również "w lewo")
3. Kilka poważnych aktualizacji firmware'u rocznie
4. Wszystkie standardowe efekty gitarowe + możliwość przypisywania kontrolerów zewnętrznych i wewnętrznych do wielu parametrów efektów
5. Możliwość wrzucenia 10 własnych IR kolumn gitarowych

dokładnie  :headbang:, X3 Pro to brak tych poważnych możliwości i funkcji AXE a druga sprawa to jakość symulacji która moim zdaniem jest zdecydowanie naturalniejsza i "prawdziwsza" we Fractalu.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Żebrak

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 34
Wow. Tylko kurwa ta cena :(...

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Wow. Tylko kurwa ta cena :(...

niestety racja , ale przeliczyłem sobie wszystko i wyszło że dla mnie ten sprzęt zapewnia 150% potrzeb co oznacza że raczej do końca grania nie zmienię tego na nic innego :)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Żebrak

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 34
A co za kolumny chcesz dobrać do tego piekielnego zestawu?

Czy podczas testów na sali prób nie miałeś problemów ze sprzeżeniami. Domyślam się, że pod ten sam mikser i zestaw PA wpina się też mikrofon wokalisty. Nie było tak, że to co wychodziło z głośników było miksem tego co włożyłeś w mikser AXEm i tego co posłuchał mikrofon?
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2011, 12:21:51 wysłana przez Żebrak »

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Testuje to na razie samemu, bez kapeli ( nie mamy prób w tej chwili). Docelowo chciałbym dwie kolumny ala Atomic żeby ustawić je na sali prób po dwóch stronach i działać sobie w stereo. Puki co jest paczka 4x12 i końcówka Reloop`a (dziś testy jak wspomniałem) , jak mnie będzie stać to kupie dwa Atomici a jak nie to zapytam w Noisy Box ile by chcieli za dwie kopie (albo podobnych parametrów) tych kolumn , na koncerty będę brał jedna bo wystarczy, na sali prób będą dwie.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Żebrak

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 34
Atomic typu WEDGE czy CAB? Jakoś nie widzę CABa na koncertach. Będzie jabać po kostkach, a do uszu nie doleci. No chyba, że zawsze będziesz miał go na czym postawić.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
CAB , będzie stał na case wiec da spokojnie rade :)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Dla mnie on spełnia 200% tego co potrzebuje.
i wyszło że dla mnie ten sprzęt zapewnia 150% potrzeb co oznacza że raczej do końca grania nie zmienię tego na nic innego :)

Taki OT - skoro w ciągu 3 godzin zadowolenie zmieniło się o 50% to nie wróżę temu postanowieniu zbyt dobrze ;)

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Dla mnie on spełnia 200% tego co potrzebuje.
i wyszło że dla mnie ten sprzęt zapewnia 150% potrzeb co oznacza że raczej do końca grania nie zmienię tego na nic innego :)

Taki OT - skoro w ciągu 3 godzin zadowolenie zmieniło się o 50% to nie wróżę temu postanowieniu zbyt dobrze ;)


skończyłem grać , jest już na allegro ;)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Kurde, szkoda, ze mamy tak do siebie daleko. Moze byśmy fajnego testa zrobili... :P

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
jak powykręcam co chce, znajdę klawiszowca, zrobię nowa płytę i będę grał z tej okazji traske i sztukę w Wawie :) Sam widzisz że to myślę raz dwa będzie  8)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Eeee, to przy takim planie to wygląda na to, że ja prędzej do Ciebia zajrzę... :)

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
jak powykręcam co chce, znajdę klawiszowca, zrobię nowa płytę i będę grał z tej okazji traske i sztukę w Wawie :) Sam widzisz że to myślę raz dwa będzie  8)

Sorry za OT, ale... no wlasnie! Zamiast sie Fractalowac, to byscie klawisza znalezli, a nie ze ja teraz musze czekac na nowa plyte!!!
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
jak powykręcam co chce, znajdę klawiszowca, zrobię nowa płytę i będę grał z tej okazji traske i sztukę w Wawie :) Sam widzisz że to myślę raz dwa będzie  8)

Sorry za OT, ale... no wlasnie! Zamiast sie Fractalowac, to byscie klawisza znalezli, a nie ze ja teraz musze czekac na nowa plyte!!!

Uwierz mi, w promieniu 100 km nikt nie chce grac na klawiszach progmetylu , najbliżej mam człowieka z wawy i jednego z.....Wrześni....ju ż mnie to wqrwia max i szukam cały czas ale proste nie jest absolutnie
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2011, 23:33:37 wysłana przez Lechu_ »
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Lechu, jak ten Reloop w końcu gada? Pod co go podpinasz?

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
układ jest prosty :

L6 G50 ~>Fractal (tylne wejście mono)~>Reloop ~>paka 4x12 (V30 , paka ma 8 Ω)
Końcówka na próbach działa na jednym kanale (póki co nie mam drugiej paki) , jest rozkręcona na 1/3 i jest już naprawdę dość głośno. Zapas mocy jest odpowiedni. Czy jest transparentna , cóż, nie porównywałem z innymi ani lampami ani innymi transwestytami :) Nie na końcówkę leci sygnał bez symulacji paczki (co oczywiste) , poza tym , drugi tor podpięty jest (stereo tak jak chciałem) do mixera i leci do kompa do nagrywania numerów na probie. Drugi tor oczywiście ma w łańcuchu paczkę i mikrofony. Tej wersji jeszcze mocno nie kręciłem bo nie mam czasu. Mam kupę IR paczek kolumn od poprzedniego właściciela więc zanim coś wybiorę do grania na żywo troszkę minie. Już jest naprawdę fajnie bo jak puszcze na przody od klawiszy i wokali to dżż dżż jest fajowe, stereo piękne , jest też tam taka opcja EXPANDER jak dobrze pamiętam (zapina się też w łańcuchu na końcu) , fajnie to rozkłada ślad mono wiosła na dwa kanały, brzmi jakby grali dwaj wioślarze, to sobie chyba ustawie na podstawowych przesterach do podkładu.
Reasumując , końcówka fajna, działa bez problemów, jest troszkę głośna (dwa wiatraczki w środku) ale zupełnie mi to nie przeszkadza bo nie jest to jakiś straszny hałas. Musze pokręcić jeszcze parę brzmień do poprzednich numerów to wtedy sobie spokojnie porównam, ale tak na szybko -  to co mi się nagrywa na próbach, brzmi dokładnie tak samo jak wylatuje z paczki :) Szczególnie jeśli chodzi o czyste brzmienia , zło wiadomo - dużo zależy od wyboru paki i mikrofonu w symulacji , będę się starał zbliżyć mocno oba brzmienia z ukierunkowaniem na to co wylatuje z paki.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Noo jak sam jesteś w kapeli na gitarze to stereo rządzi, wiadomo. Dzięki za info, koniecznie daj znać jak z dwiema pakami się wyrabia. Ja do 11R celuję w końcówkę + 2 x 212 w stereo, choć nie będzie tak super jak z Axe bo mam tylko jeden tor...

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Pod warunkiem, że używa się efektów stereofonicznych, bo inaczej to nie ma sensu, a 11R w zasadzie ich prawie nie ma.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Ale te, które ma, na żywo sprawują się znakomicie. Poza tym posiada jeszcze stereofoniczną  pętlę efektów.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Tu chodzi o troszkę inną sprawę. Z dwoma pakami (2x12 czy 4x12) ustawionymi po bokach na pewno będzie to brzmiało świetnie choćby z faktu że można się trochę ściszyć a na sali prób dźwięk będzie rozchodził się pełniej , ja mam w kapeli jeszcze klawisze więc instrumentów i dźwięków jest dość więc raczej odpuszczę drugą pakę bo to co jest wyrabia znakomicie. Druga sprawa - efekty stereo - sprawdzałem na podpinając drugi tor (ten do nagrywania i do grania na przodach na sztukach) pod mixer i końcówkę mocy która mamy do klawiszy i wokalu , dileje , fejzery i inne fajne sprawy brzmią bardzo fajnie pięknie się przemieszczają po kanałach , na żywo powinno być naprawdę dobrze ale trzeba uważać , klawisze też chodzą w stereo , jeśli dany motyw w numerze dwa instrumenty będą bawić się efektami stereo , wyjdzie kupa. Sprawa trzecia - wspomniany expander , jest jedno wiosło w kapeli, w podkładach myślę że fajnie będzie tego użyć na konkretnych presetach (głównie przester) też z myślą o brzmieniu na przodach ponieważ będzie to złudzenie dwóch osobnych torów i większej szerokości więc powinno się fajnie sprawdzić. Generalnie - przy Axe mam naprawdę sporo możliwości ale trzeba podchodzić do tego z głową a ja lubię myśleć przy kręceniu brzmienia o tym jak się to powinno zachować bo wiadomo że są jeszcze pozostałe instrumenty i też trzeba dać im "miejsce". Jest taki filmik Piteruchy w którym mówi on właśnie że stara się maxymalnie przenieść to co jest na płycie na koncerty, czyli żeby słuchać miał wrażenie dokładnego odwzorowania efektów użytych na płycie w warunkach studyjnych. Wiadomo , idealnie się nie da, ale jeśli uda mi się przenieść większość to będę zadowolony.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
panowie mam dylemat, potrzenuję końcówki do PODa i mam 3 możliwości:
Marshall 8008
Reloop Ampire D720
HandBox GMA-200

napędzać to będzie paczkę 2x12 stereo 2x16Ohm 2x50W
zależy mi na zapasie mocy, ale też na wadze (dopiero co pozbyłem się końcówki o wadze 20kg ;))

niby najlepiej w zestawieniu stoi reloop, ale znowu bym musiał kupować nowe kable.
do marshalla mam okablowanie, ale znowu trochę mało to ma mocy 2x80W@4Ohm
niby kompromisem byłby handbox z potencjometrem zmiany impedancji ( o ile dobrze to rozumiem )
sam już nie wiem, potrzebuje bodźca bo inaczej sobie nie pogram ;)
i always go full retard

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Marszal ma za mało mocy? Zapytaj Dale'a czy mu brakowało mocy ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Marshall 8008 - około 2x20W przy 16Ohm
Reloop Ampire D720 - około 2x100W przy 16Ohm
HandBox GMA-200 - około 2x40W przy 16Ohm

Jeśli chodzi o moc to odpowiedź jest oczywista :)

Ja mam HandBox GMA-200 ale działa na 1x150W 4Ohm i daje radę.
A ten potencjometr od impedancji to nie zmienia impedancji tylko niby charakterystykę zachowania dla odpowiedniej impedancji. Ja mam zawsze na 4Ohm ustawione bo żadnej różnicy nie słyszę :)
A do Hand Boxa to i tak musiałbyś kupić kabel Speakon<->Jack bo wyjście ma tylko na Speakon.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
albo przerobić zwykły kabel jack jack na jack-speakon (ja tak zrobiłem).

Co do końcówek - Yony już nie sprzedaje swojej? Bo jego też była ciekawa opcją
B ( o ) ( o ) B S

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
była ciekawą opcją, dopóki nie znalazłem ile ona waży :D
i always go full retard

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
5715 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Paź, 2009, 21:13:35
wysłana przez Rectifier
18 Odpowiedzi
14444 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2009, 18:37:19
wysłana przez gavoja
51 Odpowiedzi
20572 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2010, 11:56:47
wysłana przez mariaczi
9 Odpowiedzi
6451 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2011, 16:32:46
wysłana przez g-zs
2 Odpowiedzi
8098 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2011, 22:57:15
wysłana przez Yony