Autor Wątek: Lampowa końcówka mocy inna konfiguracja!!!  (Przeczytany 20585 razy)

Offline maciekcalm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • CO SIĘ DŻEDŻE?
Lampowa końcówka mocy inna konfiguracja!!!
« 11 Sty, 2010, 20:53:27 »
Witam!
Kompletuje właśnie racka jedyne co mi pozostało do nabycia to końcówka mocy (lampowa, chyba). Cóż jednak nie należą one do najtańszych. Jedyna którą znalazłem w dostępnej cenie to Carvin TS 100 jednak wydaje mi się za słaby na Live (50w/50w oraz 100w zmostkowany),ok na próby, jednak ginąłby na koncertach.
Doszedłem jednak do pewnej konkluzji, otóż o ile mnie moja wiedza nie myli sygnał wpadający do końcówki mocy przechodzi najpierw przez lampy gdzie nabiera ciepła i mięsa dopiero potem przechodzi do rzeczywistej końcówki skąd dalej do "paczek", no chyba że się mylę  :-\
Jeżeli mam racje to mam zamiar kupić/skompletować lampowy "zestaw" o większej mocy i za odpowiednia cenę.
A czy to zda egzamin? Dlatego zwracam się do was o sugestie,opinie itd. A oto produkty które mają zamknąć mi sygnał i być na końcu łańcucha są to od początku:
Gitara>Line6 Pod Pro> (w pętli efektów) graphic eq> sonic maximizer>powrót do Line'a> i z Line'a do rzeczy które chce kupić czyli A.R.T. TPS II lampowy preamp (lub Presonus Eureka)> ART SLA-2 Studio Linear Amplifier 200 Watt RMS> paczka.Wszystko zasilane SAMSON POWERBRITE PB10 PRO.
Pytanie brzmi, czy ta konfiguracja: A.R.T. TPS II wraz z ART SLA-2 będzie śmigać jak typowa lampowa końcówka mocy jak chociażby ENGL E 840/50 POWER AMP, Marshall EL84, czy Fryette G2902S (na którą choruje). Tak wiem że nie powinienem porównywać mojej konfiguracji do tych potentatów jednak chciałbym usłyszeć od was czy nie zbliżę się nieco do brzmienia lampowej końcówki mocy.
Dzięki z góry za pomoc i sugestie.
Maciek :headbang:
« Ostatnia zmiana: 11 Sty, 2010, 21:52:18 wysłana przez maciekcalm »

locco

  • Gość


100W ci za malo ?

chcesz sie zblizac do jakiegos brzmienia podem i zwykla koncowka audio ? moze sie nie udac, ale co ja tam wiem. przypierdalam sie tylko dla sportu ;)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
No ale takie koloseum ma troszkę inne walory akustyczne, skoro tam ludzki głos bez nagłośnienia jako tako wystarczał. A bajdełej fajne to nagranie flojdów, jakiś taki medżik ma w sobie.

Offline mariaczi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
offtop mały zrobię - co to za utwór był tak nagrywany?

Offline maciekcalm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • CO SIĘ DŻEDŻE?
(locco) 100W ci za malo ?
Cóż planuje używać dwie paczki 200w każda także ten power amp zdaje egzamin. Nie rozumiem tez określenia Pod z ampem audio? Wielu ludzi ładuje dziś na hi-endowym Axe Fx używając właśnie końcówek audio.
Zobacz ten film, ok kolo kiepa, wszystko co gra śmierdzi Van Halenem ale posłuchaj jak to wszystko "piecze".
Preamp i AUDIO końcówka. Dla mnie MAX!!!



locco

  • Gość
przy 2 paczkach bys kazde 50W ladnie rozkrecil- wiadomo, zapas mocy w tym momencie jest niezbyt imponujacy, ale dobrze skonfiguowany ladnie moglby popindalac. moze ograj gdzies jakas koncowke podobna ?

co do kolesia z suhrem, to wszystko calkiem brzmi, ale to nie moja bajka, te wszystkie axe fx, pody i inne tranzystorowe koncowki- mi czegos brakuje w tym soundzie. oczywiscie to kwestia gustu i uprawianej muzyki, jak zawsze. przypindalam sie dalej dla sportu.

w koncowce mocy za wzmocnienie syglanu odpowiadaja wlasnie lampy mocy, a nie "rzeczywista koncowka mocy". wiecej powiedza na ten temat pewnie forumowi specjalisci. cieplo i mieso to czesto praktycznie sam preamp, np w moim wzmacniaczu, a jeszcze szczegolniej w ultralead, caly overdrive, mieso, sound czy co tam, jest brany wlasnie z preampu a koncowka tylko wzmacnia- taka konstrukcja ;)

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
No nie do końca jest tak, że końcówka nie bierze udziału w kreowaniu brzmienia.
Jak najbardziej bierze. Często lampy te są wysterowane w taki sposób, aby się też przesterowały. W każdym razie końcówka w żadnym wzmaku lampowym nie jest przezroczysta jak w zestawach audio. Do tego należy brac pod uwagę kreowania brzmienia przez trafo wyjściowe...
Ogólnie najważniejsza sprawa - jak tobie się podobie, to my możemy sobie naskończyć. Najwyżej mówić, że nam nie pasi. Kup i przetestuj, to będziemy wiedzieć więcej :P
BTW. 2x50W wystarczy na każdą scenę. Żeby tylko nie okazało się, że za dużo...
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

locco

  • Gość
ja nie napisalem ze nie bierze-napisalem ze czesto (szczegolnie w butikach) tak jest, ze nie bierze prawie wcale, tak jak w pittbullach na przyklad. te wzmacniacze nie sa tak drogie i nie brzmia tak zajebiscie dlatego, ze maja super koncowke mocy, tylko dlatego, ze maja odjebany preamp. same koncowki to raczej podobne konstrukcje, roznia je zasadniczo typy lap i brzmienia samych lamp ;)

Offline maciekcalm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • CO SIĘ DŻEDŻE?
Słuszajcie!!!
Główny mankament to MOC!!! Bujam (bujałem) się po scenach Rzeczypospolitej od pierwszej połowy lat '90-tych i przerabiałem wiele rzeczy poczynając od Stalinowskich Eltronów po Marshalle i Messy i gdzieś zawsze brakowało mi MOCY. Rzecz w tym ze mam dość bycia ogłuszanym przede wszystkim przez bębny dlatego chce mieć coś z zanadrzu. Sugerujecie ze 50/50w amp wystarczy, jak na nim niby mają śpiewać prawidłowo dwie paki na strone po 200w każda, zabraknie kontroli głośności żeby pracowało idealnie bez przesterowań, clipów itp. Owszem mozna głośniej ustawić preamp (Line'a), ale to skróci żywotność lamp w końcówce.
Tak naprawde to nie odpowiedzieliście mi czy lampowy mic preamp moze ocieplic brzmienie koncówki audio i czy można by według was oszukać w taki sposób potencjalnego słuchacza/gitarzystę.
I jeżeli tak naprawde upieracie sie z tymi 50/50 to przekonajcie mnie tak abym pomyślał nad Carvinem Ts-100

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Pierdolisz głupoty gościuczłowiekumen. Też się bujam, pewnie nawet dłużej od Ciebie i nigdy nie zabrakło mi głośności przy 50W z lampy, no way. Chyba, że masz debila jako drugiego gitarnika z Triple Rectifierem rozkręconym na max. A i tak gwarantuję, że weźmiesz go przykryjesz z JCM900 50W i Stratocasterem.
Weźże kup se Pan EL34 50/50 Marshalla i z PODem Pro zagada jak ta lala. Wierz mi, sam ogrywałem taki zestaw przez kilka lat i nawet zdarzało mi się grać sztuki gdzie gitary grały tylko z backline'u i nigdy nie rozkręciłem jej więcej niż na 2/3 skali.
A lampowy preamp na bank ociepli brzmienie tranzystorowej końcówki, w końcu do tego m.in. jest. Tyle, że jeśli chodzi o tranzystory to tutaj trzeba mieć końcówkę przynajmniej 2x200, choćby po to, żeby nie pracowała na maxa.
« Ostatnia zmiana: 12 Sty, 2010, 23:42:57 wysłana przez se7en »

Offline maciekcalm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • CO SIĘ DŻEDŻE?
se7en
Pierdolisz głupoty gościuczłowiekumen.

Jeez, czemu tak agresywnie, prosze tylko o sugestie. Co to sala rozpraw czy to nasza polska nieokrzesana natura w której lepiej kłody zamiast pomóc. Czy to forum jest po to by sobie w pewien sposób pomagać czy opierdalać. Nie miałem stycznosci z końcówkami dlatego prosze grzecznie o sugestie a nie sapanie bez powodu
« Ostatnia zmiana: 13 Sty, 2010, 20:15:24 wysłana przez maciekcalm »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
offtop mały zrobię - co to za utwór był tak nagrywany?
Pink Floyd: Live at Pompeii. Do obejrzenia tutaj http://video.google.com/videoplay?docid=2157824805736114591#

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Pytanie. Na jakiej scenie w PL 100W lampy to za mało?

Spoiler
mniut i piah

Offline maciekcalm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • CO SIĘ DŻEDŻE?
Pytanie brzmi, która lampowa końcówka pociagnie bez pocenia sie dwie paczki 200W kazda?
« Ostatnia zmiana: 13 Sty, 2010, 21:39:15 wysłana przez maciekcalm »

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Dam znać jak przyjdzie moja końcówka.
mniut i piah

Offline maciekcalm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • CO SIĘ DŻEDŻE?
A co zamówiłeś jeżeli można zapytać?

Offline kraft

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 15
  • Nastrofie!
Każda pociągnie dwie paczki 200W. Moc paczek nie ma tu praktycznie żadnego znaczenia.
Sam ma końcówkę 2 x 20W na lampie i dwie paki i na koncertach nie rozkręcam więcej niż na pół nie da się wytrzymać i świetnie się słyszę z tyłów. btw gram metal więc jest głośno :P
Suhr Modern 24 - Mesa Quad Preamp - G-major - Rocktron Velocity 300 - Marshall 1960B

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Nie pytaj, tranzystor, 2x80, 700 zł, całkowicie poza Twoim problemem, ale może da radę na dwóch paczkach 240W, się okaże ;)
mniut i piah

Offline maciekcalm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • CO SIĘ DŻEDŻE?
Dale Cooper

Tranzystorowa, jezeli przeczytasz mój post na samej górze to sam wlasnie o tym pisalem. Temat postu to wlasnie pytanie czy bedzie ok ocieplic wzmacniacz ART SLA-2 Studio Linear Amplifier 200 Watt wpinajac ART TPS II lampowy mic preamp (lub Presonus Eureka) pomiedzy Poda XT Pro a wzmacniacz ART. Dlaczego taka konfiguracja poniewaz lampowe koncowki takie jak Fryette (ex VHT, miód) Engl czy Randall sa cholernie drogie dlatego planowalem taka opcje ktora jest o wiele tansza a sygnal i tak przechodzi przez lampy wpadając dalej do końcówki mocy co o tym sądzisz?
Jezeli masz Skype'a przesle ci filmik Bulb'a (nie ma tego na YouTube chyba)ktory testuje Axe Fx na koncówce VHT grajac na 8-mce Ibka, MIAŻDZY!!!
Poza tym wyzej dalem takze linki to odsluchania tej koncówki ART.
« Ostatnia zmiana: 13 Sty, 2010, 22:19:05 wysłana przez maciekcalm »

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Kompletnie nie rozumiem co to znaczy wpada do lampy, a później do końcówki.
Na moje proste elektroniczne rozumowanie lampy to część końcówki mocy, a nie jakaś osobna wyimaginowana treść ocieplająca brzmienie. To w lampach właśnie następuje wzmocnienie i ich mocne wysterowanie powoduje nasycenie soundu. Lepiej wyjaśnią to na pewno specjaliści.

No i ogólnie kompletnie nie rozumiem co chcesz osiągnąć. Posiadanie dwóch preampów kompletnie przewyższa moje możliwości pojmowania ;P.

Pozdro! :P
mniut i piah

Offline maciekcalm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • CO SIĘ DŻEDŻE?
Mowiac o wpadaniu do lamp mowilem o sygnale wychodzacym z Poda wpadajacym do Art TPS II i wychodzacym dalej do koncowki mocy ART SLA-2 Studio Linear Amplifier (mowiac o 2 osobnych rzeczach w racku).
Dwa preampy? Ten ART'a to bardzo elastyczny przedwzmacniacz przeznaczony do wokalu instrumentow (gity elek. basu, klawiszy) ktory ma na celu dodać cieple lampowe sygnalowi wpadajacemu do tranzystorowej koncowki bez zadnej ingerencji w brzmienie poza dodaniem charakteru lamp. Nie ma tu oczywiscie mowy o przesterowaniach sygnalu clipów itp. Chcialem poprostu troszke oszukac wszystkim uszy takim "budżetowym" zestawem. Sygnał wpadajacy do lampowej koncówki tez przelatuje najpierw przez lampy.
No chyba że sie myle ;)
« Ostatnia zmiana: 13 Sty, 2010, 22:58:30 wysłana przez maciekcalm »

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
jak tak sobie słucham takich opowieści dziwnej treści o preampach, końcówkach mocy, jakichś płodach i Bóg wie czym jeszcze to dziękuję opatrzności za to, że jestem zadowolony ze swojego Fendmessa :D

co do mocy i pak - wspomniany headzik ma 50w i napędza kolumnę która ma 480W, nigdy nie musiałem odkręcać tego na full (nawet używając podbicia solo zawsze miałem jakiś zapas mocy). domyślam się, że jesteś jedynym gitarnikiem u siebie, soł przewiduję, że stówka spooooko starczy do naprawdę głośnego kurwienia na scenie. chyba, że, jak ktoś wspomniał wcześniej, masz w planach granie na Woodstocku z backline'u ;)
« Ostatnia zmiana: 13 Sty, 2010, 23:29:21 wysłana przez Wybielacz666 »
do widzenia.

locco

  • Gość
Chcialem poprostu troszke oszukac wszystkim uszy takim "budżetowym" zestawem.

to powiedz jeszcze, ile wyjdzie razem taki zestaw pod, preamp i koncowka- wszystko, co robi za wzmacniacz

Offline mariaczi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
ja się podpinam pod kolegów.. rozkręcenie 50W lampy na scenach to sukces a co dopiero 100W lub 150W...

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Drogi userze maciekcalm chciałbym bardzo mocno abyś zrobił test, dwie paczki 4x12 na V30 podpięte do np. marshalla 9100 i jakiś preamp. Jeżeli wytrzymasz minutę przy rozkręconym na maksa volume w tym sprzęcie to albo w dzieciństwie wybuchła bomba tuż obok Ciebie albo jesteś głuchy i jeszcze tego nie wiesz :) lub też jesteś sadomaso dźwiękowym a chwilę po tym teście będziesz głuchy. Taka moc jest nie do wytrzymania i tak głośna, że choćby pałker walił w blachy kijami bejsbolowymi to nie ma szans tego zagłuszyć.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3381 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2008, 15:35:52
wysłana przez regret
18 Odpowiedzi
14451 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2009, 18:37:19
wysłana przez gavoja
82 Odpowiedzi
40759 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2012, 09:28:56
wysłana przez Baszoo
9 Odpowiedzi
6453 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2011, 16:32:46
wysłana przez g-zs
19 Odpowiedzi
4639 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sie, 2016, 20:18:18
wysłana przez Dun