Autor Wątek: Lampowa końcówka mocy inna konfiguracja!!!  (Przeczytany 20583 razy)

Offline maciekcalm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • CO SIĘ DŻEDŻE?
Info dla locco

Lampowy Mic preamp 169 funtów czyli 768.659 PLN
http://www.studiospares.com/Microphone-Preamps/ART-TPS-II-Tube-Preamp/invt/325520

Tranzystorowa końcówka mocy 270 funtów czyli 1,227.90 PLN
http://www.themusicking.co.uk/art-sla2-power-amplifier

Poda juz mam poza tym mowa w tym poscie caly czas jest o budzetowej wersji lampowej koncowki takiej jak Engl Fryette czy Randall.
Reasumując kwota zamknęla sie w 1996.55 PLN
Fryette np. to 1282 funty czyli 5,830.45 PLN takze 3 razy drozej. Tak wiem wspomnicie na pewno polskie produkty, że tańsze etc. Ja jednak mialem na uwadze "zachodnie" dlatego szukalem tanszej opcji.
« Ostatnia zmiana: 13 Sty, 2010, 23:58:21 wysłana przez maciekcalm »

locco

  • Gość
to ja powiem, ze zamiast tego wolal bym juz sto razy laneya VH100R i, jak zawsze, wychodzi na "dozbieraj i kup lampe" ;* 

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Info dla locco

Lampowy Mic preamp 169 funtów czyli 768.659 PLN
http://www.studiospares.com/Microphone-Preamps/ART-TPS-II-Tube-Preamp/invt/325520

Tranzystorowa końcówka mocy 270 funtów czyli 1,227.90 PLN
http://www.themusicking.co.uk/art-sla2-power-amplifier

Poda juz mam poza tym mowa w tym poscie caly czas jest o budzetowej wersji lampowej koncowki takiej jak Engl Fryette czy Randall.
Reasumując kwota zamknęla sie w 1996.55 PLN
Fryette np. to 1282 funty czyli 5,830.45 PLN takze 3 razy drozej. Tak wiem wspomnicie na pewno polskie produkty, że tańsze etc. Ja jednak mialem na uwadze "zachodnie" dlatego szukalem tanszej opcji.
to może kup po prostu używaną końcówkę. Za 2300-2500 można na allegro wyrwać jakąś mesę czy marshalla 50/50, a jak będzie za mało, to za około 3koła 90/90.

Offline mariaczi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
a ja Ci powiem - przestań bez sensu ślepo patrzeć na zachód- MG POWER AMP i jest miodzio :) słyszałem, także z POD'em i już na 212 dawało radę świetnie :)

Zomballo

  • Gość
Koledze maciekcalm chodzi zapewne aby ten ART pramp wykorzystać jako bufor lampowy? Hmm, no ciekawe jak to by w praktyce wyszło? Druga sprawa to czy aby zamiast tego ARTa nie zmajstrować sobie czegoś takiego http://www.audioton.republika.pl/bufor.html Jakby to zagrało to wbił bym to w pętlę Flexa :D

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Tym bardziej, że cytat z podanej przez Ciebie strony zachęca do takiej próby...
Cytuj
Poszedłem dalej i wmontowałem go jako pętlę efektów do Marshala (wzmacniacz gitarowy) pomiędzy przedwzmacniacz, a końcówkę. Nadmieniam że to Marshall tranzystorowy VS8020. Włączyłem efekt i gitarę  i szok był jeszcze większy. Gitara dostała sustainu i nie mówię tu o przesterach tylko o czystym kanale. Barwa stała sie wyraźnie ciepła i przede wszystkim bas stał się bardziej głęboki.

Offline maciekcalm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • CO SIĘ DŻEDŻE?
Koledze maciekcalm chodzi zapewne aby ten ART pramp wykorzystać jako bufor lampowy? Hmm, no ciekawe jak to by w praktyce wyszło? Druga sprawa to czy aby zamiast tego ARTa nie zmajstrować sobie czegoś takiego http://www.audioton.republika.pl/bufor.html Jakby to zagrało to wbił bym to w pętlę Flexa :D
Tak dokładnie o to mi chodzi. Wyczytalem na wielu forach badz stronach tematycznych ze podłączenie lampowego przedzwmacniacza do tranzystorowej końcówki daje czasami fantastyczne efekty no i jest duzo tańszą opcją niż sama lampowa końcówka. No i zapomniałbym jeszcze o ważnym atucie otóż tranzystorowa końcówka jest połowe razy lżejsza od lampowej takze taka konfiguracja rozwiazuje wiele problemów.
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2010, 17:42:32 wysłana przez maciekcalm »

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Tak się zastanawiam po co ocieplać coś co poleci i tak przez line 6.
A z tym, że cięższa jest lampowa końcówka jest cięższa to nie pieprz, bo chcesz grać na dwie paczki :P
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline maciekcalm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • CO SIĘ DŻEDŻE?

A z tym, że cięższa jest lampowa końcówka jest cięższa to nie pieprz, bo chcesz grać na dwie paczki :P
Wlasnie dlatego im lzejszy sprzet tym niej do tachania po gigach. Poza tym co mają dwie paczki do wagi wzmacniacza? :-\
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2010, 18:37:43 wysłana przez maciekcalm »

locco

  • Gość
Spiesze z wyjasnieniem- druga paczka jest (raczej) dla szpanu a swoje wazy. Zaoszczedzone 5 kg na koncowce mocy przy 40-50 kilogramach wagi kolumny to kwestia pomijalna.

Offline maciekcalm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • CO SIĘ DŻEDŻE?
locco nie dla szpanu tylko dla lepszego jebniecia low endu,  bo nie wspomnialem tu o tym ze poza angled paczka zamawiam "jednogłosnikowca"  na spód coś bardzo podobnego do tego z tym ze bede to skladać w Polszy i bedzie nieco inny tzn. bez wewnetrznego zasilania. Wiec dlatego potrzebuje "niepocącego" sie power ampa.
http://www.isptechnologies.com/index.php?option=com_content&view=article&id=36&Itemid=99
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2010, 19:07:32 wysłana przez maciekcalm »

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Stary nie mam pytań...  :zuo:
mniut i piah

Offline maciekcalm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • CO SIĘ DŻEDŻE?

locco

  • Gość
locco nie dla szpanu tylko dla lepszego jebniecia low endu,  bo nie wspomnialem tu o tym ze poza angled paczka zamawiam "jednogłosnikowca"  na spód coś bardzo podobnego do tego z tym ze bede to skladać w Polszy i bedzie nieco inny tzn. bez wewnetrznego zasilania. Wiec dlatego potrzebuje "niepocącego" sie power ampa.
http://www.isptechnologies.com/index.php?option=com_content&view=article&id=36&Itemid=99

a to co innego, fajna sparawa. byl nawet jakis czas temu jakis aktywny system tego typu ktorejs z duzych firm- co to, kurwac bylo? jakies soldano, czy inna riviera chyba ;)

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Hmmm.
Mnie tam byłoby szkoda stereo...

Offline maciekcalm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • CO SIĘ DŻEDŻE?
Hmmm.
Mnie tam byłoby szkoda stereo...
Tak święta prawda ale na gigach któż tam słyszy stereo backline'u a co do home recording sygnal z Pod'a wiec stereo nie ucieka
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2010, 20:22:23 wysłana przez maciekcalm »

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
locco nie dla szpanu tylko dla lepszego jebniecia low endu,  bo nie wspomnialem tu o tym ze poza angled paczka zamawiam "jednogłosnikowca"  na spód coś bardzo podobnego do tego z tym ze bede to skladać w Polszy i bedzie nieco inny tzn. bez wewnetrznego zasilania. Wiec dlatego potrzebuje "niepocącego" sie power ampa.
http://www.isptechnologies.com/index.php?option=com_content&view=article&id=36&Itemid=99
a to co innego, fajna sparawa. byl nawet jakis czas temu jakis aktywny system tego typu ktorejs z duzych firm- co to, kurwac bylo? jakies soldano, czy inna riviera chyba ;)
Rivera. Chociaż mnie zastanawia w ogóle sens powstania takiego czegoś ;) ale co ja tam wiem, gram w dropD.

Offline maciekcalm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • CO SIĘ DŻEDŻE?



I wlasnie dlatego powinienes pomysleć o low end'owej kolumnie
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2010, 20:40:23 wysłana przez maciekcalm »

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219



I wlasnie dlatego powinienes pomysleć o low end'owej kolumnie
Ale po co? Nie lubię mieć za dużo basu i 2x12 engla dawało mi go wystarczającą ilość. Teraz nie mam z kim grać, więc do domu w zupełności wystarczy 1x12, a na wiosnę się pomyśli. Od niskich częstotliwości mam basistę, więc po co mam przeszkadzać?

Offline mariaczi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
zgadzam się z bloo...
gitara nie może mieć za dużo basu bo wchodzisz wtedy nie wiadomo po co w pasmo basisty,
a to potem przekłada się na gorszy mix całości i nerwy akustyków, a akustyków trzeba szanować (no o ile się starają:P)

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Hmmm.
Mnie tam byłoby szkoda stereo...
Tak święta prawda ale na gigach któż tam słyszy stereo backline'u ...
Okeeeej....

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Hmmm.
Mnie tam byłoby szkoda stereo...
Tak święta prawda ale na gigach któż tam słyszy stereo backline'u ...
Okeeeej....

E tam. Każda średnia imprezka i nie ma problemu, że wziąć dwa majki, wykorzystać dwie linie i mieć stereo na przodach. Pomijam oczywiście sytuacje, kiedy gitara jest jedynie z baklajnu. Zdarzają się, a może nawet często. Jak się mieszczą dwie paki na scenie, to ja nie widzę problemu, żeby jedna była po jej prawej, a druga po lewej. Dłuższy przewód głośnikowy jedynie ;)

A wracając do sedna tematu - ogólnie uważam założenia i sam cel za dosyć kiepskie. Lepiej złożyć jednak konkretny zestaw gitarowy. Pewnie jak sobie posumujesz, to wystarczy na fajną paczkę, preamp i końcówkę lampową, albo porządny wzmak. Ja wiem, że jakieś tam drogie cele masz, ale imo sprzęt pośredni, który chcesz jest co najmniej dziwny i przekombinowany. Z tą paczką dolną to w ogóle dojebałeś niechudo w środku topiku jakby to nie było istotne. Żeby to napędzać, to o lampce lepiej zapomnieć. A nie uwierzę, że nie możecie znaleźć basisty, żeby uderzać w takim kierunku.
Poza tym po tym co pisałeś, że się bujałeś po scenach nawet w Polsce, to coraz mniej mi się chce wierzyć. Zwykłe pytanie - który z twoich idoli ma zestaw zrobiony na podobnych zasadach? U kogo widziałeś coś takiego?
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline maciekcalm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • CO SIĘ DŻEDŻE?
Nie był moim idolem wręcz przeciwnie, ale grał z taki sub'em a był/jest to Edek Van Halen. O ile dobrze pamiętam ładował tez na tym Steve Lukather.
« Ostatnia zmiana: 16 Sty, 2010, 15:00:11 wysłana przez maciekcalm »

locco

  • Gość
no i pozostaje kwestia akustykow i samych miejscowek, o czym juz wspomnial mariaczi. mysle, ze 3/4 gigow bedziesz mial niezle problemy- 2 mikrofony, 2 soundy do miksowania, miks z zespolem i basem, dudnienie na jakis miejszych scenach, przydzwieki, chuje i muje i uzeranie sie z pojebami za konsoleta. nie wiem, czy to wszystko tego warte :)

Offline mariaczi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
uzeranie sie z pojebami za konsoleta. nie wiem, czy to wszystko tego warte :)

proszę tak nie nazywać akustyków. Sam czasem mam przyjemność siedzieć za konsoletą i nie uważam się za pojeba a tym bardziej ludzie których nagłaśniam, bo zawsze są zadowoleni:)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3381 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2008, 15:35:52
wysłana przez regret
18 Odpowiedzi
14451 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2009, 18:37:19
wysłana przez gavoja
82 Odpowiedzi
40755 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2012, 09:28:56
wysłana przez Baszoo
9 Odpowiedzi
6453 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2011, 16:32:46
wysłana przez g-zs
19 Odpowiedzi
4639 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sie, 2016, 20:18:18
wysłana przez Dun