Autor Wątek: NPD V-Picks  (Przeczytany 44798 razy)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #125 20 Kwi, 2012, 08:41:21 »
Gówno mój drogi. Z takiego pieprzenia zawsze wychodzi tylko gówno :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #126 20 Kwi, 2012, 09:37:47 »

Da się nimi grać szybko i wolno i średnio ;). Co do dynamiki, nie wiem jak inne, ale akurat screamery są stworzone do nakurwiania i ciężko nimi zagrać delikatne rzeczy, ale nie jest to niemożliwe.

Jestem za tym żebyś jednak ograł jakąś i wyrobił sobie własne zdanie :)

Z ta opinia na temat Screamer nie moge sie zgodzic. To sa przede wszystkim bardzo wszechstronne kostki.
Wystarczajaco chude, zeby dalo sie nimi grac z wyczuciem i na tyle grube, zeby dalo sie dobrze przyloic.

BTW podstawowy kostka V-Picks do gry na akustykach (model Acoustic),
to nic innego jak wlasnie Screamer tylko pod inna nazwa.

Jezeli szukasz czegos do lojenia, to polecam Snake Pointed, albo Diamond Pointed jesli lubisz mniejsze kostki.

No a jezeli juz mowimy o kostkach trudniejszych w obsludze przy akrtykulacji, to Psycho Pointed wymusza naprawde dobra prace palcami. Polecam. :)
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #127 20 Kwi, 2012, 09:54:16 »
Dla mnie jedyne, o co tu się rozchodzi, to komfort trzymania, kostkowania i wytrzymałość, czyli wielkość, grubość i materiał.

No to przecież jest Dunlop Ultex Jazz za 1,38 na taniestruny.pl . Nie wiem jak trzeba napierdalać, żeby się szybko starła.

A jak ktoś ma problemy ze ślizganiem się kostek to nóż, lutownica,papier ścierny, zęby, cokolwiek, nie wiem w czym problem.

Kostki tego typu sa spoko jak ktoś ma jebnięcie z łapy i gra np na stracie, wtedy słychać różnice. Oczywiscie pozostaje tez kwestia kształtu, niektórzy lubią grube.

Tak czy inaczej 20zł za kostkę to nieporozumienie :) Chyba, że ktoś zarabia > 60zł/h (taką kosteczke mozna recznie pilnikiem w 20minut zrobić, nie mowie juz o szlifierce stołowej). Równie dobrze można do lutnika latać, żeby nowe struny założył.

Kiedys sie dziwilem, ze nikt tego nie robi po 1zł, ale z drugiej strony popyt na te wymysły jest zbyt niski żeby ukręcić biznes przy tej cenie.

Następny najmądrzejszy :facepalm: Jazzy mi się nie ślizgały, były wytrzymałe, ale nie czułem się komfortowo trzymając ten nylon/ultex. Do tego tylko jeden rozmiar i grubość. V-picki trzyma mi się o wiele lepiej, są jeszcze bardziej wytrzymałe na ścieranie i starczają mi na tyle, na ile starczyłyby mi trzy, cztery Jazzy. Do tego ogromny wybór grubości i rozmiarów - czego tu nie lubić? I nie, nie zarabiam kokosów, ale na dobry sprzęt nie będę żałował pieniędzy.

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #128 20 Kwi, 2012, 11:02:07 »
Od siebie tylko chciałem napisać, że się podniecacie kawałkiem jakiegoś badziewia jakby to miało odmienić wasze życie :) Tak kupując v-picks będziecie brzmieć jak jak lamb of god i joe satani w jednej osobie :). Wasze nadgarski zaczną trzaskać 16stki w tempie 999 bpm, i najlepiej to wywalcie wszystkie vht, engle, mesy itd bo ta kostka tak zabrzmi że w sumie na suchej gitarze możecie grać koncerty, bez prądu ... ma taki cios. 20 zł za kostkę GOD!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #129 20 Kwi, 2012, 11:04:57 »
Od siebie tylko chciałem napisać, że się podniecacie kawałkiem jakiegoś badziewia jakby to miało odmienić wasze życie :) Tak kupując v-picks będziecie brzmieć jak jak lamb of god i joe satani w jednej osobie :). Wasze nadgarski zaczną trzaskać 16stki w tempie 999 bpm, i najlepiej to wywalcie wszystkie vht, engle, mesy itd bo ta kostka tak zabrzmi że w sumie na suchej gitarze możecie grać koncerty, bez prądu ... ma taki cios. 20 zł za kostkę GOD!

Napisał człowiek, który się w innym temacie "podnieca" Monsterem :/

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #130 20 Kwi, 2012, 11:08:18 »
Qrwa mondo ... po pierwsze nie podniecam się tylko uznaję monstera za dobry kabel!!!, po drugie jeśli porównujesz wpływ kabla i kostki na brzmienie w takich samych kategoriach, to gratuluję :)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #131 20 Kwi, 2012, 11:11:36 »
A ja uznaję V-pick za dobrą kostkę. Myślę, że każdy element jest ważny, a to jak kostkujesz jest dla mnie jedną z ważniejszych rzeczy, mi te kostki w tym pomagają.

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #132 20 Kwi, 2012, 11:16:31 »
A gdzie ja powiedziałem że to są złe kostki? ... wyraziłem tylko swoją opinię że dla mnie to przereklamowane a się podniecacie wszyscy. Dla mnie 20zł za kawałek plastiku to głupota i tylko tyle chciałem wyrazić w tym temacie. I ciekawi mnie czy jakby jakiś producent zrobił shit picks robione z true cow kupsztal, zrobił full marketing, jakieś znane kapele by to promowały itp. Powiedziałby że shit picks dają mega sustain, to gro ludzi grałoby krowimi plackami np za 20 zł ?? ... najs  :headbang: dziękuje za uwagę ;)

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #133 20 Kwi, 2012, 11:17:24 »
Jedno pytanie, grałeś ?

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #134 20 Kwi, 2012, 11:20:15 »
Nie, czekałem aż sama zagra  8)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #135 20 Kwi, 2012, 11:21:10 »
Kiepski trolling, dawson. Poza tym, nikt aż tak się nimi chyba nie podniecał na forum? Jeśli pojawiały się teksty typu "tubescreamer w kostce" albo "idealny kompresor V-pick Screamer" to chyba tylko dla żartu ;)

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #136 20 Kwi, 2012, 11:21:23 »
No, to jak nie grałeś to stfu.

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #137 20 Kwi, 2012, 11:31:37 »
Mondo : no spoko, wyraziłem tylko swoją opinię, po to chyba jest forum. Jeśli komuś pasują te kostki i dla niego są warte 20 zł to ok, przecież to mu ma się dobrze grać. Po prostu ja nie odkryłem tej "mocy" w tych kostkach, może miałem jakiś wybrakowany model, nie wiem:). Tak czy siak chillout man. Uważam że 20zł to dużo i tyle i ja tam wole moje zwyczajne milimetrowe dunlopy:)

Przychlast: tak to do mamy możesz się zwracać

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #138 20 Kwi, 2012, 11:34:09 »
Dawid, kostki kosztują od 30zł.

Zwróć uwagę że V-picks wcale nie maj jakiś super endorserów jak wiele innych firm, w zasadzie kupujący sami się do tych produktów przekonują nawzajem i to jest właśnie fajne. Wielu ludzi je kupuje i jest są nimi zachwyceni, mało tego kupując coraz więcej - dla znajomych. Nie ma się co nakręcać, z pewnością nie są "dla wszystkich".

Amanita zapraszam tutaj: http://hesu.com.pl/eng_m_picks-134.html

Vicol, nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytania, jest wiele kostek tutaj nie wymienionych. Moje osobiste typy to Medium P, Screamer i Traditional wszystkie 2,7mm - dla porównania zdarza mi się też używać Dunlopy Tortex 0.50mm. W V-picks te grubości jakoś nie przeszkadzają - przeciwnie.

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #139 20 Kwi, 2012, 11:37:54 »
Tobiaszu ja wiem że jesteś dystrybutorem tych kostek, przecież chyba pierwszy raz je u Ciebie macałem :*

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #140 20 Kwi, 2012, 11:43:45 »
Mondo : no spoko, wyraziłem tylko swoją opinię, po to chyba jest forum.

Owszem, tylko zrobiłeś to nieco obscenicznie :)

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #141 20 Kwi, 2012, 11:45:17 »
Tylko co to zmienia? Staram się nie wyrażać swojej opinii i nie chwalić ich ot tak. Inny by się chwalił - ja mówię jak jest ;)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #142 20 Kwi, 2012, 12:14:41 »
http://hesu.com.pl/product-eng-121-V-picks-Insanity-11-85mm.html
Ponad 260zł O_O
Kurwa, ja wierzę, że na tych kostkach się zajebiście gra, ale ja pierdole? Nie wierzę, że to jest warte aż takiej kasy. W 20, od biedy 30 złotych jeszcze byłbym w stanie od biedy uwierzyć, że dla niektórych osób to może być tyle warte - w końcu brzmienie zaczyna się od łapy, no i jeszcze komfort gry. Przyjmuję do wiadomości bez większych oporów, być może sam bym chętnie spróbował, gdybym miał lepszą sytuację z kasą. Ale ponad 260? WTF
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline wojwyk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #143 20 Kwi, 2012, 13:10:19 »
Jest to kostka dla gitarofilów stąd taka cena :P

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #144 20 Kwi, 2012, 13:35:03 »
Ja uważam, że cena jest adekwatna do wykonania, trwałości i tego jak brzmi kostka.

Bardzo mi się fajnie gra i na pewno bym je kupował ale mam jedną przypadłość, która mi je dysklasifikuje. Gubię kostki. Zgubienie kostek po 2zl to nie to samo co za 30zl ;/
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #145 20 Kwi, 2012, 13:47:47 »
Nie no, te 30zł to jeszcze spoko, choć sam również z powodu tendencji do gubienia bym miał opory.
Ale 260?
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #146 21 Kwi, 2012, 02:53:03 »
Narzekacie kurwa jak wataha moherów pod bazarem. "A to mi kurwa nie pasuje, a mi to kurwa nie pasuje, a to jestem z Poznania i gubię kostki, a to kurwa klepię biedę jak cygan pod mostem i w ogóle nie rozumiem tej szatańskiej ekonomii", no Panowie, ogarnijta się, bo żal dupę ściska od argumentów tego pokroju. ;)

Po pierwsze primo: uwierzcie, że jeśli będziecie mieć kostkę za 30 ziko to NIE SPUŚCICIE JEJ Z OKA. Nie umiem zgubić choćbym kierwa chciał.
Po drugie primo: właściwie to w tym wątku padło JEDNO naprawdę mądre zdanie...

"Na dobry sprzęt nie będę żałował pieniędzy" - by mondomg ofkoz.

A V-picks to zdecydowanie dobry sprzęt.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #147 21 Kwi, 2012, 07:47:11 »
Czy ja wiem, czy takie mądre, Iommi grał na Laneyach a nie Marshallach, bo były tańsze, a nie przeszkodziło mu to rozsławić się na wszystkich kontynentach ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #148 21 Kwi, 2012, 07:57:25 »
Dobra dziewczyny, starczy już tego szarpania. Powiem krótko; Każdy ma swoją Pick of Destiny.
Jak ktoś może wybulić za zardzewiałe ramki od Gibsona $1500, to można kupić kostkę wartą butelkę wódki. To zwłaszcza do tych co przepijają co weekend ze 4 opakowania takich kostek. :P
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #149 21 Kwi, 2012, 22:48:57 »
Dobra, macałem świetlistego skrimera. Po pijaku strasznie chujowa ta kostka, nie leżała mi kompletnie. Na czeźwo całkiem spoko na lordowych presetach. Ale musiałbym jeszcze zczaić na spokojnie w domku jak się tym gra na moim wieśle na słuchawkach na jebanym podzie przy mniejszym gejnie. :P
synkopy to guwno

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
2170 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Maj, 2012, 08:47:15
wysłana przez Michau
7 Odpowiedzi
5918 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Wrz, 2012, 19:52:37
wysłana przez mhrok lama
65 Odpowiedzi
12901 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Kwi, 2013, 20:00:12
wysłana przez Omlet
13 Odpowiedzi
3193 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2014, 19:01:25
wysłana przez sinquestsound
0 Odpowiedzi
1215 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Cze, 2022, 19:19:46
wysłana przez dari555