Autor Wątek: NPD V-Picks  (Przeczytany 44822 razy)

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #100 16 Kwi, 2012, 12:24:53 »
Ale tu chodzi tylko i wyłącznie o typowo polskie myślenie typu "Łooo panie jakie drogie, a gary mi umyjo???"

Też byłem mega sceptycznie nastawiony, bo co mogło być lepsze od mych ukochanych jazz III? Otóz okazało się, że Vki są mega wygodne i zajebiście się nimi kostkuje.

Także polecam, majkelk.
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 782
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #101 16 Kwi, 2012, 12:35:11 »
Się podpisuję. Jak wspomniałem - po prostu nie chcę już brać do ręki innej kostki. Kwestia tego typu, że mają w ofercie wiele typów i trzeba by parę obmacać. Zaufałem sprzedającemu i narzekań brak. Nie chodzi o magiczne właściwości, może bardziej - po prostu nic nie przeszkadza.
Paczki z głów!

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #102 16 Kwi, 2012, 13:27:20 »
Nie wiem, ale piszecie tak jakby jedyną słuszną odpowiedzią było: ła są zajebiste i zamknij ryj jak masz inne zdanie.
Zobaczyłem, pograłem i wróciłem do swoich. Wczesniej grałem na Lucky 13 i gdy mi sie wyrobiła to delikatnie ją ostrzyłem, atak i ostrość wróciła. Obecnie przez przypadek wpadła mi w łapy kostka http://allegro.pl/dunlop-james-hetfield-black-fang-0-94mm-i2268638952.html i ku niemałemu zaskoczeniu idealnie się ją trzyma i świetny jest jej profil (sama w sobie jest ostra).

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #103 16 Kwi, 2012, 13:31:52 »
Nie wiem, ale piszecie tak jakby jedyną słuszną odpowiedzią było: ła są zajebiste i zamknij ryj jak masz inne zdanie.

Nie, nie piszemy :) Piszemy jedynie, żebyście nas , burżujskich dziwaków, zostawili w spokoju z naszymi gustami odnośnie plektrum. A sceptyków jedynie zachęcamy choćby do spróbowania, to nie boli, jak sam zauważyłeś.

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #104 16 Kwi, 2012, 13:36:04 »
Spoko, ale przynajmniej na tej stronie nie widziałem, żeby ktoś was się czepiał, że ich używacie. A natomiast widziałem, że wy sie czepiacie, gdy ktoś ma inne zdanie.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #105 16 Kwi, 2012, 13:44:13 »
No, ja osobiście bardziej piłem do wypowiedzi w innych tematach, np. Vicola czy tam kogoś jeszcze, ale już nie pamiętam konkretnie w którym.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #106 16 Kwi, 2012, 16:45:09 »
Mną siem nie przejmuj. Trocha kpiarz jestem i troll  :D
synkopy to guwno

Offline Bloody As Hell

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
  • Stejki! ♥
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #107 18 Kwi, 2012, 00:09:36 »
@mondomg
 Petrucci na tym zdjęciu trzyma zwykłą Jazz III ;d

Krwa, sprzedajta mi ktoś Small Pointed! ;<
Byle nie lite i bez pedalskiej powłoczki jarzącej się w ciemności  ;D

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 037
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #108 18 Kwi, 2012, 00:12:51 »
Krwa, sprzedajta mi ktoś Small Pointed! ;<
Byle nie lite i bez pedalskiej powłoczki jarzącej się w ciemności  ;D

Obawiam się, że musisz iść sobie na inne forum.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Bloody As Hell

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
  • Stejki! ♥
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #109 18 Kwi, 2012, 00:20:42 »
Krwa, sprzedajta mi ktoś Small Pointed! ;<
Byle nie lite i bez pedalskiej powłoczki jarzącej się w ciemności  ;D

Obawiam się, że musisz iść sobie na inne forum.

magazyngitarzysta? ;<<

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #110 18 Kwi, 2012, 00:37:29 »
Krwa, sprzedajta mi ktoś Small Pointed! ;<
Byle nie lite i bez pedalskiej powłoczki jarzącej się w ciemności  ;D

Obawiam się, że musisz iść sobie na inne forum.
Przyjdzie czas i na jego coming out.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 782
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #111 18 Kwi, 2012, 08:53:14 »
We'll make him come, he'd came out then...
Paczki z głów!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #112 18 Kwi, 2012, 10:37:35 »
Warto wspomnież, że przy grubości kostki rzędu 4mm przypierdol z łapy jest naprawdę odczuwalnie większy :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #113 18 Kwi, 2012, 15:21:28 »
@mondomg
 Petrucci na tym zdjęciu trzyma zwykłą Jazz III ;d

Przepraszam. Wyguglałem tę nową i wyszło mi to zdjęcie, na pierwszy rzut oka myślałem, że to ta nowa. Pewnie pili do tego:


Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #114 18 Kwi, 2012, 16:30:32 »
Warto wspomnież, że przy grubości kostki rzędu 4mm przypierdol z łapy jest naprawdę odczuwalnie większy :)
A przykurwisz ładnego flażoleta mając takie grube szkiełko między paluchami? :D

Urywałem 11-56 w D-standard przy pomocy zwykłych zielonych torteksów .88mm . Większego pierdolnięcia nie potrzebuję. Nie stać mnie na wymianę strun co dwa dni :D
synkopy to guwno

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #115 18 Kwi, 2012, 17:12:11 »
oczywiście że da się grać flażolety. I struny nie zużywają się szybciej. Jak chcesz żeby się zużywały szybciej to kup sobie teckpick, wtedy druty po tygodniu strzelają

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #116 18 Kwi, 2012, 17:44:33 »
Dobra, to takie pytanie: jak się sprawdzają V-picki normalnych gabarytów(te poniżej i powyżej 1mm). I dlaczego kurwa nie ma 1mm!!!
synkopy to guwno

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #117 18 Kwi, 2012, 18:46:34 »
Vicol wypisz wszystkie pytania jakie masz to Ci odpowiem na te na które znam odpowiedź ;p

nie wiem jak się sprawdzają bo grałem tylko screamerem

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #118 18 Kwi, 2012, 19:41:48 »
Dobra, to takie pytanie: jak się sprawdzają V-picki normalnych gabarytów(te poniżej i powyżej 1mm). I dlaczego kurwa nie ma 1mm!!!

Sprawdzają się bardzo dobrze, chcesz 1mm bo patrzysz przez pryzmat kostek, które używałeś do tej pory, na V-picks gra się troszkę inaczej. Wybór jest i tak dość duży.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #119 18 Kwi, 2012, 20:13:11 »
W sumie to nie bardzo wiem o co pytać. Z jednej strony korci mnie żeby ograć ten ''cud'' z drugiej strony mam pewne doświadczenia z innymi ''szkiełkami'' o bardzo różnych grubościach i bardzo sceptycznie podchodzę do tego, czy sprawdzi się w moim graniu na obecnych gratach, zwłaszcza, że z tego co paczyłem jest spory przeskok grubości w przedziale który mnie interesuje.

Niebieskim przeźroczystym ''grubaskom'', którymi kiedyś grałem brakowało specyficznego zadziora. Było krótkie szkliste pyk o strunę a dalej kostka zwyczajnie się ześlizgiwała. I tu pojawia się pierwsze pytanie: V-pick też się tak ślizga czy jest wręcz przeciwnie? Albo inaczej: czy moment tarcia kostki o strunę skutkuje wyraźnym dż :D (bo nie chodzi też o to aby pick się bezproduktywnie blokował na strunach. Tylko aby krzesał z nich ogień w brzmieniu).

Drugie pytanie będzie dotyczyć kąta natarcia. Z tego co piszecie kostka ma pomóc w wyrobieniu WŁAŚCIWEGO kąta ataku. Do tego również podchodzę dość sceptycznie, bo zarówno sam kąt jak i miejsce jebnięcia celowo i świadomie zmieniam podczas gry w zależności od granej partii. Pytanie więc: czy V-pick ma jakąś tendencje do ustawiania łapy, skutkując przy każdym innym kącie blokowaniem się o struny czy mało efektywnym brzmieniem? Czy po prostu dla tego jednego kąta występuje jakaś swoista uniwersalność brzmieniowa połączona z zajebistością, że zwyczajnie można zagrać wszystko i będzie to wychodziło łatwo i dobrze?

Kto używa tych idealnie trójkątnych dziwolągów rzekomo dedykowanych do sweepu? Wycinałem już kiedyś coś takiego i brak zaokrąglonych boków bardzo obniżał komfort gry.

Czy duże gabaryty V-pika nie utrudniają szybkiego kostkowania? W sumie nie chodzi też o samą szybkość a również o to aby momentalnie zmieniać tempo i przechodzić z czydziestodwójek na szesnastki i odwrotnie. Do tej pory średniej wielkości kostki o grubości 0.88-1.2mm były dla mnie pod tym względem optymalne. Dużymi kostkami też grałem i dało się nakurwiać ale średnio mi pasował kawał plastiku w łapie, którym rzucało przy każdym uderzeniu. W dodatku duże grube kostki bardzo oddynamiczniały grę. Jak się tylko napierdalało, to spoko. Ale utrudniały delikatniejsze uderzenia i wszelkie niuanse.

Jak szybko te kostki się tępią? Końcówki wyglądają zachęcająco ostro ale zastanawia mnie jak długo taki stan się utrzymuje?

To tyle z poważniejszych pytań :D
synkopy to guwno

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #120 19 Kwi, 2012, 00:26:41 »
Ojezu. Vicol, weź Ty się bujnij do mnie na testy w wolnym czasie i będzie spokój ;)

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #121 19 Kwi, 2012, 09:20:21 »
Ojezu. Vicol, weź Ty się bujnij do mnie na testy w wolnym czasie i będzie spokój ;)

Potwierdzam. Trzeba wziac kilka roznych w lape i pograc nimi troche.
Kazdy trzyma kostke troche inaczej i gra inaczej.
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #122 19 Kwi, 2012, 11:08:54 »
V-pick też się tak ślizga czy jest wręcz przeciwnie? Albo inaczej: czy moment tarcia kostki o strunę skutkuje wyraźnym dż :D
bardziej dź, kiedy kostka dotyka struny krawędzią. Jest coś takiego i to słychać jak się gra powoli, przy większej prędkości tego nie słyszałem. Też jak mocno kostkujesz i kostka przez krótki czas dotyka struny to tego nie usłyszysz.

Drugie pytanie będzie dotyczyć kąta natarcia. Z tego co piszecie kostka ma pomóc w wyrobieniu WŁAŚCIWEGO kąta ataku. Do tego również podchodzę dość sceptycznie, bo zarówno sam kąt jak i miejsce jebnięcia celowo i świadomie zmieniam podczas gry w zależności od granej partii. Pytanie więc: czy V-pick ma jakąś tendencje do ustawiania łapy, skutkując przy każdym innym kącie blokowaniem się o struny czy mało efektywnym brzmieniem? Czy po prostu dla tego jednego kąta występuje jakaś swoista uniwersalność brzmieniowa połączona z zajebistością, że zwyczajnie można zagrać wszystko i będzie to wychodziło łatwo i dobrze?
i dunno lol

Czy duże gabaryty V-pika nie utrudniają szybkiego kostkowania? W sumie nie chodzi też o samą szybkość a również o to aby momentalnie zmieniać tempo i przechodzić z czydziestodwójek na szesnastki i odwrotnie. Do tej pory średniej wielkości kostki o grubości 0.88-1.2mm były dla mnie pod tym względem optymalne. Dużymi kostkami też grałem i dało się nakurwiać ale średnio mi pasował kawał plastiku w łapie, którym rzucało przy każdym uderzeniu. W dodatku duże grube kostki bardzo oddynamiczniały grę. Jak się tylko napierdalało, to spoko. Ale utrudniały delikatniejsze uderzenia i wszelkie niuanse.
Da się nimi grać szybko i wolno i średnio ;). Co do dynamiki, nie wiem jak inne, ale akurat screamery są stworzone do nakurwiania i ciężko nimi zagrać delikatne rzeczy, ale nie jest to niemożliwe.

Jestem za tym żebyś jednak ograł jakąś i wyrobił sobie własne zdanie :)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #123 19 Kwi, 2012, 15:52:19 »
Wezmę Ci marudo do Poznania, tymczasem wstrzymaj  lejce.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #124 19 Kwi, 2012, 21:25:42 »
Kto umi takie kostki samemu zrobić, o ile rzeczywiście będą takie same - napierdalacie manufakturę tu w Polszy i zabijacie V-Picksy ceną, adekwatną do tego, że to jednak tylko kostka ;)
Ciekawe, co by z tego wyszło.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
2170 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Maj, 2012, 08:47:15
wysłana przez Michau
7 Odpowiedzi
5918 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Wrz, 2012, 19:52:37
wysłana przez mhrok lama
65 Odpowiedzi
12905 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Kwi, 2013, 20:00:12
wysłana przez Omlet
13 Odpowiedzi
3193 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2014, 19:01:25
wysłana przez sinquestsound
0 Odpowiedzi
1215 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Cze, 2022, 19:19:46
wysłana przez dari555