Autor Wątek: NPD V-Picks  (Przeczytany 44787 razy)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #150 22 Kwi, 2012, 07:53:35 »
Tiaa po wczorajszoprzedwczo rajszym macanku, tegoz samego skrimera, powiem jedno na tyle intrygująca, ze jak Hesu masz je jeszcze to możesz wysyłać ;)
Jeśli zapominam o tym ze cos czymam w łapkach i nie muszę z tym walczyć bo się albo obraca,slizga i chui wi co jeszcze, to znaczy ze mi to pasuje, i byc może staje się przedłużeniem członka, a byc może po prostu czyni grę przyjemniejszą.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #151 22 Kwi, 2012, 10:45:45 »
a ja jak po trójkątnym, ostrym fałpiku złapałem jazz III do ręki to grałem dwa razy szybciej i o promil (w dół) dokładniej. Jeszcze mi żaden z V-picków (na szczęście) nie podszedł.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #152 22 Kwi, 2012, 13:42:24 »
Ja z kolei przy ogrywaniu Ibaneza Lorda wziałem w dłoń najbliższego Jazza i w pół riffu obróciłem go odruchowo szukając kolejnego ostrego zakończenia. Bez nadziei.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 781
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #153 23 Kwi, 2012, 08:51:22 »
Po pierwsze primo: uwierzcie, że jeśli będziecie mieć kostkę za 30 ziko to NIE SPUŚCICIE JEJ Z OKA.

Ha, ha, tr00!!! Budzę się w Poznaniu rano i do standardowej procedury: "O, kuźwa, okulary są, telefon jest" doszło "Kostka?? Jest!..." :D
Paczki z głów!

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #154 23 Kwi, 2012, 10:19:11 »
http://hesu.com.pl/product-eng-121-V-picks-Insanity-11-85mm.html
Ponad 260zł O_O
Kurwa, ja wierzę, że na tych kostkach się zajebiście gra, ale ja pierdole? Nie wierzę, że to jest warte aż takiej kasy. W 20, od biedy 30 złotych jeszcze byłbym w stanie od biedy uwierzyć, że dla niektórych osób to może być tyle warte - w końcu brzmienie zaczyna się od łapy, no i jeszcze komfort gry. Przyjmuję do wiadomości bez większych oporów, być może sam bym chętnie spróbował, gdybym miał lepszą sytuację z kasą. Ale ponad 260? WTF

"Warte" to pojecie wzgledne.
1. Kazda z tych grubych kostkek jest wykonywana recznie od poczatku do konca.
Juz tylko z tego wzgledu sa one drozsze niz modele standardowe.
2. W USA kosztuje ona mniej, bo 35$, ale sprowadzenie jej tutaj tez kosztuje
(clo, VAT, koszty utrzymania firmy itd.).
3. Nie znam innej kostki o tej grubosci. Jezeli akurat taka gra sie komus najwygodniej,
to dla niego jest ona tyle warta, bo nie ma alternatywy.

Posty połączone: 23 Kwi, 2012, 10:20:06
A gdzie ja powiedziałem że to są złe kostki? ... wyraziłem tylko swoją opinię że dla mnie to przereklamowane a się podniecacie wszyscy. Dla mnie 20zł za kawałek plastiku to głupota i tylko tyle chciałem wyrazić w tym temacie. I ciekawi mnie czy jakby jakiś producent zrobił shit picks robione z true cow kupsztal, zrobił full marketing, jakieś znane kapele by to promowały itp. Powiedziałby że shit picks dają mega sustain, to gro ludzi grałoby krowimi plackami np za 20 zł ?? ... najs  :headbang: dziękuje za uwagę ;)

Cytuje:
"A gdzie ja powiedziałem że to są złe kostki? ... wyraziłem tylko swoją opinię że dla mnie to przereklamowane..."
Nie sadzisz, ze 2 czesci tego zdania troche sie gryza? :P

Poza tym, przereklamowane to jest cos co rozczarowuje po zakupie.
V-Picks nie sa przereklamowane, bo wielu userow je na swoje potrzeby, osobiscie zweryfikowalo i sa zadowoleni.
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #155 23 Kwi, 2012, 11:28:58 »
W weekend dostałem taką kostkę, Shredder. Starczyło mi 2.5 minuty by wiedzieć, że Jazz III już mi nie leżą. Fakt, na początku trochę dziwnie grało mi się randomowe zera, ale kilka tajnych metod z innym ułożeniem ręki i grało mi się równie wygodnie jak na Dunlopach. Poprawa brzmienia- owszem, ale jest to konsekwencja innego kostkowania, przynajmniej w moim przypadku.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 781
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #156 23 Kwi, 2012, 12:27:08 »
No nie no, Shredderem można się pokaleczyć, zabić, autentycznie. Strach to było w domu trzymać!
Paczki z głów!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #157 23 Kwi, 2012, 12:30:06 »
Na szrederze powinien grać Kerry King, bo w stylu Slayera byłyby ofiary, gdyby rzucił kostkę w publikę.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 781
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #158 23 Kwi, 2012, 12:30:54 »
Żart sytuacyjny: rzucasz komuś Shreddera "łap!!!" :D

Strona producenta: This pick is not for sissies!!!
Paczki z głów!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #159 23 Kwi, 2012, 12:37:29 »
Prawie jak light-disc predatora :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 781
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #160 23 Kwi, 2012, 13:02:45 »
A tak w ogóle, to dobre kostki można kupić całkiem niedrogo w Poznaniu.
Tu Niedziak z całym opakowaniem:

Spoiler
Paczki z głów!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #161 24 Kwi, 2012, 19:45:19 »
Jeśli tylko ten obważanek będzie tak samo wygodny w grze albo i lepszy od v-picków, to go biorę. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #162 25 Kwi, 2012, 10:32:06 »
Jak sam napisales, warte to pojecie wzgledne,wiec to czy sa przereklamowane czy nie (czy ich wartosc odpowiada temu co o nich mowia) zalezy od opini danej osoby, nie jest to faktem.

Mialem na mysli to, ze skoro tak wielu uzytkownikow je sobie chwali i sa wciaz popularne
(to nie jest sezonowa nowalijka, sa na rynku juz kilka lat), to generalnie mozna je zaliczyc
do tych nieprzereklamowanyc h.
Pewnie, ze nie odpowiadaja one wszytkim ktorze sie z nimi zetkneli, ale jak to mowia:
"wyjatek potwierdza regule".


Cytuj
Sa tez drogie, wyjatkowe, recznie robione gadzety, ktore nie maja alternatywy. Wszystkie na audio-voodoo.pl :)

Hmm chyba sie zastanowie nad sprzedaza mojej unikalnej kostki:
- handmade
- vintage (lata 80 chyba)
- unikalny ksztalt, chyba zadna firma tego nie produkuje
- nieskonczona ilosc punktow do grania, ze zmiennym katem krawedzi (compound costam lololo)
- bez pedalskich wzorków szlifów, prawdziwa kostka rockmana
- odpowiednia konstrukcja zapewniajaca pewny chywt kostki (dziura) a takze umieszczenie jej na jakims mini lancuszku (jak wiadomo kazdy metal musi miec jakis lancuch)
jakies 3mm. Wiec mysle o promocyjnej cenie, tak specjalnie dla profesjonalistow z sevenstringa, powiedzmy, 250/3=80zł.
Co prawda koszt materiałów <1zł, ale jak doskonale wiecie, koszt materialu to nie wszystko, robocizna, wiadomo, know-how, mojo, specjalna technika obróbki, odpowiedni czas naświetlania materialu przez swiatlo sloneczne i tak dalej.

( Obraz usunięty.)
( Obraz usunięty.)

BTW Firestone ~= dunlop - 1zł. Slyszalem, ze w tej samej fabryce robia, ale nie chce mi sie w to wierzyc.

Zrob te kostki i zacznij je sprzedawac. Jezeli interes sie rozwinie, to bedziesz wygrany,
a jezeli nie, to bedzie znaczylo, ze teraz zwyczajnie pitolisz 3-po-3 :P
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #163 26 Kwi, 2012, 08:24:57 »
Czy ja wiem, czy takie mądre, Iommi grał na Laneyach a nie Marshallach, bo były tańsze, a nie przeszkodziło mu to rozsławić się na wszystkich kontynentach ;)

To mój skrimer tak na prawdę nie pomaga mi w zdobyciu sławy?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #164 26 Kwi, 2012, 08:28:30 »
Sify pewnie już dostał paczkę ode mnie, czekam aż też się wypowie bo ciekaw jestem jego opinii :)
dostał, dzisiaj pogram i dam znać, ale po pierwszym kontakcie mogę powiedzieć:
-pomimo, że nigdy mi nie siedziały grube kostki, tak te są bardzo wygodne
-fajnie się kleją do palców
i always go full retard

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #165 26 Kwi, 2012, 09:24:10 »
Gibsony też chwalą od wielu lat :) Na harmony-central to nawet squiery chwalą. Odpowiednio: magia znaczka(kult), chwalenie tego co się ma.

1. Jak sie ma argument o magii znaczka do V-Picks, ktora zaczynala od zera ledwo kilka lat temu?
2. "Chwalenie co sie ma": uzywalem i wciaz mam kilkadziesiat rodzajow kostek (rozne materialy, formy i grubosci).
Ciagle cos bylo nie tak, zmienialem je bardzo czesto. I dopiero kostki V-Picks spelnily moje wymagania tak dobrze,
ze przestalem sie interesowac innymi kostkami.
I czy nie o to wlasnie chodzi? Zeby znalesc te elementy ukladanki, ktore daja nam poczucie, ze to jest wlasnie to?
Dotyczy to wszystkiego: nie tylko gitary, wzmaka, efektow, ale rowniez tych wydawaloby sie mniej znaczacych
jak pasek do gitary, kable, struny czy wlasnie glupia kostka do gry.
Za kilkadziesiat zloty roznicy od czasu do czasu (mi sie Screamer zuzywa bardzo powoli, a zaostrzenie go ponownie pilnikiem/papierem sciernym mozna zrobic samemu) mam sie pozbawiac tego komfortu? Hell no!
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #166 26 Kwi, 2012, 09:30:16 »
Bo niektórzy zdają się mieć tak małe móżdżki, że idea, aby wydać ponad 30zł na jedną kostkę po prostu się im przez główkę nie przeciśnie... :D Znam paru takich, którym opowiadałem o V-pickach, to się śmiali z niedowierzaniem, że "tyle na kostke wydać".

Nie wszystkim V-picks podpasują, ale myślę, że 90% podpasi. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #167 26 Kwi, 2012, 22:31:54 »
pograłem parę godzin i jestem na nie.
-faktycznie kostki mają większy atak, ale wydaje mi się, że to dlatego, że są grube (3mm) i nie poddają się tak strunom, jak cieńsze kostki.
-bardzo wygodne jak na tak grube kostki.
-i tu co je totalnie dyskwalifikuje u mnie - generalnie podczas grania dość intensywnie się pocę i kostki po prostu wypadają z rąk
-wracam do jazz III
i always go full retard

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #168 26 Kwi, 2012, 22:36:22 »
Czy istnieją jakieś kostki twardsze/sztywniejsze od Jazzów (i niekoniecznie grubsze), które nie są też od nich rozmiarem większe (lubię drobne kostki, są wygodniejsze IMO do takiego stylu kostkowania, jaki staram się wypracować) i nie są z metalu (nie zrezają strun w jedno popołudnie)? Fajnie by było, jakby jeszcze nie były okrągłe, ale to zawsze da się naprawić pilnikiem.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #169 26 Kwi, 2012, 22:49:08 »
Jazz III Ultex są twardsze od tych czerwonych.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #170 27 Kwi, 2012, 02:01:07 »
pograłem parę godzin i jestem na nie.
:(

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #171 28 Kwi, 2012, 14:49:34 »
Super! Będzie więcej miejsca na rzetelne opinie :tak:

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #172 28 Kwi, 2012, 22:39:37 »
Jest jednak coś większego od modelu "Insanity"... :D :D :D

Spoiler
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #173 28 Kwi, 2012, 22:44:39 »
 :facepalm: :facepalm: :facepalm: Gejoza na maksa. Wy to jednak lubicie czymać duże kutasy w łapach. :facepalm: :facepalm: :facepalm:
synkopy to guwno

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: NPD V-Picks
« Odpowiedź #174 28 Kwi, 2012, 22:51:31 »
:facepalm: :facepalm: :facepalm: Gejoza na maksa. Wy to jednak lubicie czymać duże kutasy w łapach. :facepalm: :facepalm: :facepalm:

niektórzy nie mają wyboru...
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
2170 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Maj, 2012, 08:47:15
wysłana przez Michau
7 Odpowiedzi
5916 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Wrz, 2012, 19:52:37
wysłana przez mhrok lama
65 Odpowiedzi
12885 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Kwi, 2013, 20:00:12
wysłana przez Omlet
13 Odpowiedzi
3192 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2014, 19:01:25
wysłana przez sinquestsound
0 Odpowiedzi
1196 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Cze, 2022, 19:19:46
wysłana przez dari555