Autor Wątek: SERIALE czyli co oglądamy w odcinkach  (Przeczytany 183102 razy)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 523
  • Venus as a goodboi
Ten wookie gladiator był epicki w cholerę, ale właśnie mam problem z ekspozycją fabularną w tym serialu, która momentami jest nieco zbyt "widoczna" i przerywa immersję. Wątek z ludźmi pustyni bardzo fajny, ale nieco przeciągnięty i niepotrzebnie porwany na fragmenty. Jeśli chcą z tego zrobić kino gangsterskie, to potrzeba tu więcej tarcia między bohaterami.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Bez spojlerów proszę! :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
NAD CHO DZI

Paczki z głów!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 523
  • Venus as a goodboi
Butcher, I miss you so much

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 672
Foundation
Zostały mi dwa odcinki. Bardzo mało satysfakcjonujące są poszczególne odcinki. Przez dobiór tego co i kiedy jest pokazane można mieć wrażenie, że dziury w fabule są ogromne.
Propsy za fajne wykonanie i efekty, minus: nienajlepszy scenariusz i bardzo irytująca postać Strażniczki z Terminusa.
A multikulti jest bo to przyszłośc ;)
5/10 - książki nie czytałem ale po tym średnim serialu chyba czas to nadrobić, mam wrażenie, że tam było więcej.

Bobba Fett
Myślałem, że Mandalorian jest obrazą dla dorosłego widza, okazuje się, że pierwszy odcinek Grubego Boba jest jeszcze niżej.
Jakbym miał 10 lat pewnie bym się jarał, a tak rezygnuję z oglądania reszty.

Dexter New Blood
Pierwsze wrażenie: chcieli zrobić serial na poważnie.
Dexter dla mnie zawsze miewał takie jakby komiczne trochę momenty, tutaj to się pojawia później. Zobaczymy co dalej, póki co po jednym odcinku jestem.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Trochę to recenzja Twojego nastroju :D
Paczki z głów!

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 672
Który masz na myśli ?
Ja zawsze jestem w tym samym ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Silnie krytyczny ;) Przyznam, że drugi odcinek Boba jest... inny, dziwny, ale to są wreszcie GW jakie powinny być cały czas, nie galopujące konie po statku kosmicznym, silna kobieca postać pokonująca lub ośmieszająca mistrzów Jedi z niewiadomego powodu, kumplująca się ze zróżnicowanym etnicznie ziomkiem i wstawioną absolutnie na siłę azjatycką grubaską, żeby miliardom Azjatów było miło i setkom milionów grubasków też. Zabicie Snoka, ale za to wskrzeszenie Imperatora i.... (tu długa lista). To jest dopiero obraza dla widza :)
Paczki z głów!

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 429
  • It is useless, to resist.
Współczesne GW po prostu nie przyzwyczaiły nas do tzw. ,,character development". ;)

O właśnie mi przypomnieliście, że trzeba czekać na 3ci sezon Mando :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Paczki z głów!

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 334
AfterLife sezon 3 - łyknięty na raz - bardzo lubię i szkoda, że te sezony są takie krótkie

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 672
Yellowstone

Po rozczarowaniu Fundacja dobrze jest zobaczyć coś, w czym każda z postaci jest dobrze napisana, ma własna historię i motywacje.

Takie powiedzmy trochę “westernowe” House of Cards, przynajmniej tak odbieram.

Polecam.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Pierwsze 3 sezony to jest naprawdę 9/10. Czwarty... Nie mogłem się doczekać, a tu jakby zupełnie inna ekipa pisała - flaki z olejem!

No i ARCANE. Tak zajebistej rzeczy dawno nie widziałem! Z odcinkami dochodzącymi do 9,7 na IMDb nie ma w ogóle gadania. 100% polecam! Co kadr, to mistrzostwo! I jeszcze jedna rzecz: polski dubbing jest w końcu dobry ;)

« Ostatnia zmiana: 16 Sty, 2022, 12:10:20 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 429
  • It is useless, to resist.
Boba Ep 3

No obejrzałem ten hejtowany widzę powszechnie odcinek. I nadal uważam, że większych malkontentów od fanbase'u SW to ze świecą szukać. Wszystko, dosłownie WSZYSTKO jest bezsensowne i głupie. I że spora większość to po prostu nie rozumie tego co ogląda. Dosłownie, brak umiejętności podstawowej interpretacji, związków przyczynowo-skutkowych i analizy. Odcin może i najsłabszy na razie, ale nadal takie 8/10, mocno wyczuwalny klimat Ojca Chrzestnego 2. Parę motywów może faktycznie takich ,,meeeh" ale większość jest dojebana.
« Ostatnia zmiana: 18 Sty, 2022, 10:57:57 wysłana przez Mother Puncher »
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 334
i był Danny Trejo:

Offline a197

  • Gaduła
  • Wiadomości: 101
Boba Ep 3

Moim zdaniem.
Drewniany i ciapowaty Boba Fett który z ril madafaki przeistacza się w tym serialu w jakiegoś dobrotliwego tatuśka.
Spoiler

Disney zarzyna SW, wiadomo, ważne monety, strimingi itd.
Szkoda.

 

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 429
  • It is useless, to resist.
Boba Ep 3


Drewniany i ciapowaty Boba Fett który z ril madafaki przeistacza się w tym serialu w jakiegoś dobrotliwego tatuśka.

Ten sam ril madafaka, który w Powrocie Jedi frajersko dał się wrzucić do Jamy Sarlacca? :D Problem z tą postacią ogólnie jest taki, że on żyje w umysłach fanów - my sobie go wykreowaliśmy na madafake właśnie. Na zabójcę. Jego czas ekranowy to właśnie Powrót Jedi, parę scen w ESB + animowane, gdzie był gówniarzem. No plus 3 odcinki Mando, ale tylko w jednym zrobił rozpierdol taki właściwy. Mnie taki character development właśnie siedzi, coś z nim robią innego - ale z finalną oceną poczekam do ostatniego odcinka.

EDIT: jestem w połowie 4tego odcinka i już jestem obsrany ze szczęścia. Najlepszy do tej pory. Period.

EDIT2: Motyw dźwiękowy w końcówce jednoznacznie sugeruje kogo będziemy mogli się spodziewać w przyszłych odcinkach :D
« Ostatnia zmiana: 19 Sty, 2022, 14:20:24 wysłana przez Mother Puncher »
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Ozark, sezon 4. Co ja Wam będę gadał - kliknijcie. Napięcie trzeba kroić diamentowym nożem.

https://www.imdb.com/title/tt5071412/episodes/?season=4

Paczki z głów!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 523
  • Venus as a goodboi
Ostatni sezon Afterlife - meh. Świetny serial, badziewna końcówka bez pomysłu.

Nie pamiętam, czy tu pisałem: nie podzielam achów i ochów nad Arcane (mimo że spory czas grałem w League of Legends), dla mnie to bardzo średnia produkcja z animacją wymieszaną między najwyższą ligą i wyglądającą gorzej niż gry Telltale (które przechodzi akurat moja druga połowa, więc jestem w miarę na świeżo z porównaniem :D).

W ogóle dzięki dziewczynie odkryłem swoje ulubione show na zimne wieczory z herbatą pod ciężkim kocem: Porady Różowej Brygady! Fantastycznie ciepli (heh, wręcz dosłownie) ludzie, którzy w przeciwieństwie do polskich show tego typu nikogo nie oceniają ani nie spuszczają nad tym "o jezu jak ktoś może tak żyć [kamera na brudne gary i grzyba na ścianie], robią tę pomoc sensownie (a nie wywalają piece kaflowe na rzecz ładnych, elektrycznych grzejników Dowbor style) i naprawdę pomagają ludziom pokochać samych siebie. Polecam się przełamać, już nawet moją rodzinę udało mi się w to wkręcić, a oni prawie nigdy nie lubią tego, co ja. :D

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Archive 81


Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 732
Ozark, sezon 4. Co ja Wam będę gadał - kliknijcie. Napięcie trzeba kroić diamentowym nożem.

https://www.imdb.com/title/tt5071412/episodes/?season=4

Jestem w trakcie 3 sezonu i jest dobrze.
power to a being never dies

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
To bądź gotów, że już będzie coraz lepiej i coraz większe napięcie :)

Posty połączone: 25 Sty, 2022, 12:49:24
:D

« Ostatnia zmiana: 25 Sty, 2022, 12:49:24 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 429
  • It is useless, to resist.
Świetny najnowszy odcinek serialu The Mandalorian. Mocne 10/10.

Spoiler
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 334
Mary Kills People - spoko Viaplay

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 429
  • It is useless, to resist.
@Nightmarishreaper mam nadzieję, że już obejrzane :D

Spoiler
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.