Autor Wątek: SERIALE czyli co oglądamy w odcinkach  (Przeczytany 177916 razy)

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead

This.

Jestem za tym żeby przetłumaczyć ten wywód na język Netfliksów i wysłać im to czem prędzej.
Przepięknie wypunktowane. Szapoba.

Szczerze mówiąc zamierzam, bo mi to leży na sercu mocno. Siedzę na subreddicie i wiem ze Lauren tam zagląda. Zminusują mnie, ale będę miał przynajmniej czyste sumienie:)

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Ej wczoraj obejrzałem pierwszy odcinek drugi raz... i jest jakoś tak lepiej kapkę. Jak już się obejrzy całość to drugi raz się lepiej ogląda :D. Trochę bardziej się zwraca uwagę na niuanse. No ale dalej sporo rzeczy denerwuje. @MadYarpen wyłapałem parę rzeczy do których się odniosłeś (nadal popieram), ale Reniferi powiedziała do Germanta coś w stylu "Nie wyrzeknę się zemsty na Stregoborze i zabiję każdego kto stanie mi na drodze". To chyba miało być takie bardziej domyślne "Jak Ty go nie kilniesz to rozpierdole to miasto". Ale historie spłaszczone jak młoda Sasha Grey :D. No i te ciasne kadry faktycznie, wcześniej aż tak bardzo nie zwracałem na to uwagi, chociaż parę wyłapałem, ale teraz to mi normalnie przeszkadza. Rynek w Blaviken ma powierzchnię pokoju który wynajmuje chyba... i jeszcze zaczęło mi przeszkadzać szczękanie stali. Jakoś tak za głośno jest względem reszty. To tyle na razie :)
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Zomballo

  • Gość
No dobra zmusiliście mnie. Jak już punktujemy to co mnie kolało w oczy to:
- sposób mocowania miecza Geralta, co to za nowomodne wynalazki?,
- tanie sceny batalistyczne w CGI, nosz kolka nonstop, tu po prostu temat na dłuższy elaborat,
- wystrój zamkowy, w kilku różnych lokacjach użyli te same eksponaty z przedszkolnego teatrzyku,
- mosznowe zbroje Nilfgaardu,
- filcowe czapeczki, nowiuśki koszuli u lokalnego pospólstwa, wszędzie identyczne,
- Dolina Kwiatów bez kwiatów a Diaboł bez dupczenia i to jeszcze pokazany w mniej niż 30 sekund,
- "łapanie dżina" (co to kurwa miało być) i rozpirdolone całe opowiadanie łącznie z najważniejszym życzeniem ;) które po prostu wyrzucono, scenarzyści na bank nie czytali książek i lepili serial z tego co usłyszeli pod latryną,
- driady z kuszami,
- kierowniczka driad stąpająca po runie leśnym jak po szkle,
- Pavetta gadająca w jidisz czy innej łacinie,
- zły doppler,
- zły Jaskier,
- zła Fringilla,
- zła Calanthe,
- złe krasnoludy,
- złe elfy,
- smok gorszy niż w HOMM1 ale lepszy niż w polskim Wiedźminie...

To tak na szybciocha bo było tego więcej ale i tak serial na tle wszechobecnego gówna jest perełką. Koślawą, nieudolną ale jednak. Henry wg. mnie miszcz a tego się obawiałem najbardziej. Anya Chalotra mocne zaskoczenie bo inna Yen niż ta co se wymyśliłem. Bardzo śliczna z sporym widać kunsztem aktorskim i teraz byłbym słkonny raczej w jej kierunku niźli mojej wydumanej. Po prostu super! Merigold? No cóż, pomalują może jej włosy w drugim sezonie to zobaczymy.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
[...]
- zły doppler,
- zły Jaskier,
- zła Fringilla,
- zła Calanthe,
- złe krasnoludy,
- złe elfy,
[...]

I tory też... tory też były złe.
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Trochę się zgadzam, a trochę nie :)
Paczki z głów!

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
bo to taki serial, nie za dobry, nie za zły, ale i nie w sam raz

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
To chyba najlepsza recenzja @oz

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Zakończyłem Mandaloriana. Piszę oczywiście w emocjach, ale minimum 10/10 bym dał ;)
Paczki z głów!

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 868
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Tylko Polaki-robaki mają takie rozkminy, kto ma jaki kolor skóry w wysokobudżetowym serialu. Średniowieczna Europa była duuuuuużo bardziej zróżnicowana etnicznie niż współczesna, książkowe wzorowanie Nilfgaardu na III Rzeszy i inne tego typu teorie w komentarzach to jakiś zupełny mentalny wypierd. Serial jest chujowy z wielu różnych powodów, ale do nich nie należy szczególnie dobór aktorów (a przynajmniej nie ich kolor skóry, wygląd i inne tego typu bzdety).

Online october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
@gmizi
Sugerujesz, że w średniowiecznej Europie mieliśmy murzynów? Wg mnie seriale historyczne powinny być kręcone w formie jak najbardziej realistycznej. Inaczej wygląda to po prostu komicznie. Na tej samej zasadzie nie daje sie europejskich aktorów do seriali o Afryce albo Azji. Jeżeli ich w tym czasie tam nie było. Proste. Zero rasizmu. Realizm.

A fantastyka to ok. Można się innych rzeczy przyczepić.
007

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Kurwa gizmi Ty zawsze się gdzieś wstrzelisz pod włos... :facepalm:

Akurat typ ma dużo racji w tym co mówi, bo ja już zaczynam rzygać tą poprawnością na każdym kroku. To wcale nie jest dobre, bo naturalną rzeczą jest że jedni mają więcej, a inni mniej i trzeba z tym żyć.

Należy. I to bardzo należy. Jak masz napisane czarno na białym jak kto MNIEJ WIĘCEJ wygląda to po chuj kombinować? Dobrze by Ci się oglądało LOTR jakby Ci czarne krasnoludy wyjebały? Bo przecież krasnoludy to kopalnie, złoto i walka. A skąd o Tym wiemy? A no tak... BO TAKI MODEL SIĘ UTARŁ I JEST ZAJEBISTY! Jak ja mówię krasnolud masz od razu przed oczami midgeta na koksie z długą brodą i toporem w ręku. Wiking? To samo tylko już nie midget. I ma spiczasty hełm. Jak mówię elf to widzisz spiczaste uszy, jak mówię passat to widzisz 1.9TDI. Chuj z tym że to wymyślone, ale kurwa to są takie jakby standardy już do których większość z nas jest przyzwyczajona i robią nam dobrze. Ciekawe jakby Ci teraz zmienili że elfy to krzyżówka jeża i manata, a anioły to wózki widłowe. Przecież oczy by Ci do środka wpadły jakbyś dostał czymś takim na ryj. A wiedźmin nie dzieje się w wymyślonym świecie? Może tam nie było średniowiecza. Bo co? Bo konie i miecze? Widzisz. O tym mówię. Myślisz średniowiecze bo masz taki model wytrenowany w bani. Ja też. wuj Bat też. Tylko prosze, nie zmieniajcie mi tego modelu po 25 latach, bo się źle czuje.

Spoiler
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Tylko Polaki-robaki mają takie rozkminy, kto ma jaki kolor skóry w wysokobudżetowym serialu. Średniowieczna Europa była duuuuuużo bardziej zróżnicowana etnicznie niż współczesna, książkowe wzorowanie Nilfgaardu na III Rzeszy i inne tego typu teorie w komentarzach to jakiś zupełny mentalny wypierd. (...)
Dlaczego mówisz o tym z takim przekonaniem jak by elfy naprawdę istniały w czasach średniowiecznych? Skoro można wykreować świat z elfami, to można też wykreować świat tylko z białymi, nie? ;>

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
@gmizi
Sugerujesz, że w średniowiecznej Europie mieliśmy murzynów? Wg mnie seriale historyczne powinny być kręcone w formie jak najbardziej realistycznej. Inaczej wygląda to po prostu komicznie. Na tej samej zasadzie nie daje sie europejskich aktorów do seriali o Afryce albo Azji. Jeżeli ich w tym czasie tam nie było. Proste. Zero rasizmu. Realizm.

A fantastyka to ok. Można się innych rzeczy przyczepić.

Murzyn to ktoś, kto robi Ci rzeczy za darmo. Ale tak - w Europie, na dworach średniowiecznych, zdarzali się czarnoskórzy - czy to w formie kupców, wysłanników czy też jako "pozostałości" po rozmaitych podbojach i innych wydarzeniach historycznych. Polecam np. bloga medievalPOC, który zbiera na bieżąco przedstawienia w sztuce (i inne) ludzi czarnoskórych w średniowiecznej kulturze europejskiej. I mówimy tu o serialu wysokobudżetowym, wpływowej produkcji dla mas - widowisku, które ma ambicję zastąpić Grę o Tron. Więc to oczywiste, że zrobienie białej bajki nie wchodziło w grę, bo to by zmniejszyło zasięgi. Nawet nie wiem, czy można w tym przypadku narzekać na tokenizm (a na pewno nie na "poprawność polityczną"), bo to po prostu komercyjne realia, że to się lepiej sprzeda. 

Co do Triss i Yennefer - praktycznie wszystkie czarodziejki się sztucznie odmładzały w książkach, jeśli im w serialu bardziej pasowała starsza Triss - ich sprawa. Znaczenie tego dla fabuły serialu i tak jest względnie nieduże. Jak najbardziej leży to gestii autora adaptacji, żeby wprowadzać takie zmiany. Sranie się o takie pierdoły to dokładnie to, co niszczy wszystkie filmowe adaptacje komiksów. Że potem kończy się sieką dla ComicConowych nerdów, którą regularnie nam urządza Zack Snyder z DC Comics.

Wkurwia mnie wytykanie takich powierzchownych bzdur, bo to spycha dyskusje na jakieś dziwne tory zamiast skupić się na tym, co ważne - bałaganie w storytellingu, braku odważnego i oryginalnego pomysłu na wyróżnienie serialu spośród pozostałych tego typu produkcji czy serii innych głupotek, które również wyżej były słusznie wymienione. Ale ciężko to poprzeć, kiedy to się wymiesza z narzekaniem na "niespójność materiału z książkami" - szczególnie ze względu na wydumany kolor skóry postaci (SPOILER ALERT - WIEDŹMIN W DUŻEJ MIERZE ROZPRAWIA SIĘ Z RASIZMEM I INNEGO RODZAJU GŁUPIMI STEREOTYPAMI, ROBIENIEM KOZŁÓW OFIARNYCH Z MNIEJSZOŚCI I OGÓLNIE IDEOLOGIAMI NAKRĘCAJĄCYMI ZDESPEROWANĄ TŁUSZCZĘ NA TEGO, KOGO AKURAT SIĘ OPŁACA SPACYFIKOWAĆ). Adaptacja się rządzi swoimi prawami i powinna być dobra sama z siebie, a nie w porównaniu do oryginału - bo jako inne medium podlega innym kryteriom.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
no to @MadYarpen wypunktował tam sowicie co jest nie tak. Ja to przyklepałem, ktoś tam jeszcze namaścił i chyba temat zamknięty nie? :)
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Online october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Pokazywanie jakichś rzadkich sytuacji w celu uogólnienia, że tak było generalnie jest trochę słabe. Ostre naginanie faktów.

Przypomniało mi się jak jeden rosyjski Niemiec (z przesiedleńców, których dużo w Hamburgu) opowiadał mi jak był mały i przyjechał do Niemiec. Szedł ulica z mamą i zobaczył czarnoskórego. Mówi do mamy ''mama, mama! patrz! murzyn!'' i pokazał palcem w takim był szoku. Oni nigdy murzyna w Rosji nie widzieli. A co dopiero jakiś przeciętny Polak albo Niemiec w średniowiecznej Europie. Telewizji nie było :-)

Miałem też innego kolegę w pracy. czarnoskórego, który upierał się, że nie jest czarny bo jego skóra jest brązowa. Wtedy odpowiedziałem mu, że dla mnie to możesz i zielony być. Słabe jest tłumaczenie sie z tego.

A jeszcze jedna sprawa. Czarny nie można powiedzieć. Czarnoskóry też nie. A murzyn to już rasizm. Ciężkie czasy żeby coś powiedzieć a kogoś nie urazić.

007

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 868
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
 Dzięki Gizmi za oświecenie. Planowałem w końcu obejrzeć "Apocalypto", bo jakimś trafem dotychczas mi się nie udało,  ale dzięki tobie postanowiłem, że nie będę tego rasistowskiego gówna o niezrównoważonej etnicznie obsadzie (słyszałem, że brak tam czarnych, białych i Koreańczyków) oglądał.
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Skoro Apocalypto to wysokobudżetowe, skrajnie komercyjne, serialowe fantasy dla mas, to pozdro. I w dodatku luźna adaptacja serii opowiadań, o których sam autor twierdzi, że nie kreował spójnego świata, tylko co mu się dobrze czytało i służyło raczej za ramę dla ogólniejszego sensu.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Nu! Ostatni odcinek za mną! I mam wrażenie, że właśnie w nim złapali w końcu prawdziwego ducha tej opowieści.

Czyli czekamy na sezon II, bo Tomek obiecał, że będą słuchać głosu fanów.
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
I znów emocje poniosły ;) No to jak Mando był na 10, to III sezon Watahy 10,5 :)

Cieszę się, że mamy takie seriale, że w końcu ktoś pisze całkowicie naturalne i odpowiednie dialogi, przez co miedzy innymi postacie są autentyczne, żyjesz ich losem.
Bardzo polecam.
« Ostatnia zmiana: 11 Sty, 2020, 01:48:13 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Te Gyzmy - a lubisz rebusy? Dzie murzyn? ;D


Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Paczki z głów!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
XD cóż za krawędziowe poczucie humoru, łykam jak pelikan

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Przegięte, nieśmieszne - a w dodatku stare. Nie wiem dlaczego Omson chce być taki jak ja ;)

Spoiler

Paczki z głów!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
W ogóle właśnie zacząłem trzeci sezon”Watahy” - czy tylko dla mnie soundtrack brzmi jak tandetna zrzyna z growego Wiedźmina?

Posty połączone: 12 Sty, 2020, 05:52:43
BTW właśnie skończyłem Watahę i potwierdzam słowa Wuja - zajebisty serial. Poprzednie sezony były świetne i ten tez nie zawodzi. Co do udźwiękowienia, momentami jest to nadal nieco opera mydlana pozbawiona naturalnej egzekucji dialogów - to raczej kwestia kilku średnich aktorów (szczególnie zawodzi w tej kwestii Aleksandra Popławska jako prokurator, która gra bardzo nierówno), ale większość czasu to światowa czołówka. Scenariusz na szkolną piątkę z plusem. Podobnie zdjęcia, montaż i ogólnie egzekucja wizualna.
« Ostatnia zmiana: 12 Sty, 2020, 05:52:44 wysłana przez gizmi7 »