Autor Wątek: SERIALE czyli co oglądamy w odcinkach  (Przeczytany 177586 razy)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
American Gods
Na podstawie książki Gainmana - polecam, plus super muzyka.
Oglądam, choć cały czas na granicy porzucenia, bo "trochę" przeginają.

Z jedbej strony rzeczywiście, z drigiej, świeże to jakieś takie (poza Laurą) i przez to fajne. :)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Archer - obejrzałem do końca 7. sezonu i zwiększam ocenę o jedno oczko do 9/10. Serial cały czas trzyma świetne tempo gagów, ma genialne dialogi i fenomenalnie bawi się konwencją. Nie dla każdego, ale jak ktoś wytrzyma parę odcinków, żeby się wkręcić, to wciąga bez reszty.

Better Call Saul - dotąd niemal równie dobry, jak Breaking Bad, do tego mam wrażenie, że zauważalnie lepszy wizualnie (faktycznie widać w nim to 4K). 10/10, gorąco polecam.

Castlevania Netflixa - beznadziejnie nierówne tempo, wizualnie przestarzałe o dekadę albo dwie, postacie są płaskie, drętwe i jednowymiarowe. Ogólnie się bardzo zawiodłem, bo lubiłem siekać wampiry w grach, a ostatnia Castlevania spod ręki Kojimy była też niezła fabularnie. Kreskówkowy odpowiednik filmów Uwe Bolla, nie polecam. 4/10, bo nie było też na tyle tragiczne, żebym nie dał szansy w kolejnym sezonie. Nadal mam uczulenie na japońszczyznę z anime na czele, ale to ogląda się w miarę strawnie.

Master of None - na razie jestem po kilku odcinkach i to bardzo ciekawa odmiana w stosunku do większości seriali, gdybym miał do czegoś porównać, to może "Parks and recreation" - nie ze względu, że aktor grający głównego aktora też tam grał, ale ze względu na spokojne, wolne tempo akcji. Bardzo ciepły, ludzki, ale nadal zabawny. Takie trochę kino dla millenialsów, ale zupełnie inne od reszty. Na razie daję 8/10 i mam nadzieję, że nadal będzie ciekawy wraz z kolejnymi odcinkami.

UPDATE: Master of None 8,5/10. Realizacja trochę kulawa - brakuje mu szlifu, by czasem nie znikała "magia kina", ale za to podwyższam ocenę o pół oczka, bo zakończenie 2. sezonu było świetne, podobnie jak moje lewe serduszko się radowało na aktywne i szczere poruszanie wielu tematów, na które kino raczej milczy, idealizuje albo wrzuca niepotrzebny patos, pokroju "przymuszanie dzieci do religii", "homoseksualizm w mniejszościach etnicznych", "styl myślenia i konsumpcyjny sposób życia millenialsów", "baby boomerzy emigracji - perspektywa i problemy". Co do finału - sam byłem parę lat temu w podobnej sytuacji, jak główny bohater, tylko na "mniejszą skalę" i dotąd nie spotkałem równie wiarygodnego przedstawienia "instant crush" (nawiązując do utworu Daft Punk) w żadnym filmie czy serialu. Świetnie dobrana Włoszka do roli.
« Ostatnia zmiana: 14 Lip, 2017, 17:26:15 wysłana przez gizmi7 »

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
4string

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Muzyka w trakcie creditsów ostatniego odcinka GoT - let's get ready for some ultra violence



Spoiler

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
4 odcinek 7 sezonu Gry o tron. W KOŃCU KURWA!! OGIEEEEEŃ  :headbang:
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Gra o Tron 7 - durna, pełna dziur fabularnych (i czasoprzestrzennych!) oraz przewidywalna, ale cholernie satysfakcjonująca. Oby książki były inne. 4/10 za fabułę i 9/10 za warstwę audiowizualną

Twin Peaks w 16. odcinku wskoczyło na 5. bieg, warto było wytrzymać poprzednie kilkanaście, które były raczej mieszane. Trzymam kciuki za dwa następne. Oceny odcinków od 5/10 do 10/10 (wizualizacja zła z trenem ofiar hiroshimy albo dzisiejszy odcinek), a całość gdzieś 8/10, choć dla wielu to będzie niepotrzebny test cierpliwości i totalna beznadzieja. Ja chyba lubię taki trolling, który jak zwykle u Lyncha - poza egzystencjalnym biczowaniem nabiera dodatkowej głębi, gdy niektóre wątki zbierają się w końcu do kupy, więc cieszę się na takie mroczne i wyłącznie celowo głupkowate TP.

Posty połączone: [time]28 Sie, 2017, 05:41:46[/time]
A, no i do tego BoJack Horseman - 10/10. Nie mogę się doczekać następnego sezonu. Z innych netflixowych polecam Daredevila - na podstawie komiksu, ale nie ma za dużo latania w lateksach, dziwnych odniesień do numeru #243 wydanie świąteczne na każdym kroku (których i tak nikt by nie zrozumiał poza .1% turbofanów po 40-ce) - po prostu dobry serrial akcji z zacięciem kryminalnym.
« Ostatnia zmiana: 28 Sie, 2017, 05:42:59 wysłana przez gizmi7 »

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Skonczylem wczoraj Fargo 3.

Pierwsza seria byla rewelka, druga troche mniej, ale tylko troche.
Trzecia niestety nie dala rady :'(
Niby wszystko sie zgadzalo, odcinki 8-9 obudzily moje oczekiwania, ze "jednak tak".
Ale po obejrzeniu serii do konca jednak nie. Szkoda  :P
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Skonczylem wczoraj Fargo 3.

Pierwsza seria byla rewelka, druga troche mniej, ale tylko troche.
Trzecia niestety nie dala rady :'(
Niby wszystko sie zgadzalo, odcinki 8-9 obudzily moje oczekiwania, ze "jednak tak".
Ale po obejrzeniu serii do konca jednak nie. Szkoda  :P
1 byla faktycznie mega, dwojki w ogole nie pamietam. Za to trojka wg mnie tez byla swietna, nie az tak jak pierwszy sezon ale i tak wysoki poziom. No i ten koles z zepsutymi zebami to oskara powinien dostac za ta role.

A jedynie nie podobala mi sie i nie rozumialem scena w kregielni. Tego mogloby nie byc.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 770
OZARK


Naprawdę fajnie było, ale obskurnie się skończyło ;). Tzn. zrobili oczywistość straszną, że sezon drugi być musi... Ale poza ostatnimi minutami ostatniego odcinka - polecam!
Paczki z głów!

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Finał Twin Peaks: the Return 10/10

Spoiler

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
4string

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Mindhunter bardzo smaczny. Polecam.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Mindhunter bardzo smaczny. Polecam.

Właśnie się za niego zabierałem. David Fincher to jednak David Fincher - głupio by było nie spróbować.

Ja z kolei polecam Narcos i Daredevila z Netflixowych.
« Ostatnia zmiana: 23 Paź, 2017, 15:52:58 wysłana przez gizmi7 »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Mindhunter bardzo smaczny. Polecam.

Właśnie się za niego zabierałem. David Fincher to jednak David Fincher - głupio by było nie spróbować.

Ja z kolei polecam Darcos i Daredevila z Netflixowych.
Daredevil jest zajebisty.

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Ja z kolei polecam Darcos...
Nie wiem @gizmi7 Trochę drogi ten szampon http://www.e-zikoapteka.pl/vichy-dercos-szampon-wzmacniajacy-wlosy-200ml.html
Ale jak mówisz, że warto to może się skuszę. Po 30tce włosy już nie te same co kiedyś.

Spoiler

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Już poprawiłem - Narcos baaaardzo polecam, szczególnie jeśli lubi się (jak ja) kino oparte na faktach. Też obejrzałem właśnie 3 sezony pod rząd - swoją drogą, w 4K urywa cztery litery. Bardzo ładnie nakręcony.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale

Gra aktorska czasami trochę meh, ale IMHO bardziej startrekowy niż Star Trek Discovery(słusznie skracany do "STD").

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Poradzcie plz

Uwielbialem Breaking Bad, bez konkurencji.
Calkiem dobrze ogladalo mi sie tez Preason Break i Banshee.
Obejrzalem 1 sezon Better Call Saul, ale na poczatku drugiego odpuscilem.
Fargo 1 i 2 swietne, trojka niestety nie dala rady.

To co teraz ogladac w zblizonym temacie?
Macie jakies pomysly co by mi moglo przypasc do gustu?
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Poradzcie plz

Uwielbialem Breaking Bad, bez konkurencji.
Calkiem dobrze ogladalo mi sie tez Preason Break i Banshee.
Obejrzalem 1 sezon Better Call Saul, ale na poczatku drugiego odpuscilem.
Fargo 1 i 2 swietne, trojka niestety nie dala rady.

To co teraz ogladac w zblizonym temacie?
Macie jakies pomysly co by mi moglo przypasc do gustu?

Chyba ciężko o coś lepszego niż właśnie Better Call Saul... ;) Z klasyków - Rodzina Soprano, z nowszych może Narcos...? Z sensacyjnych fajnie zrobiony jest Daredevil, choć fabularnie właśnie żaden szał.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Poradzcie plz

Uwielbialem Breaking Bad, bez konkurencji.
Calkiem dobrze ogladalo mi sie tez Preason Break i Banshee.
Obejrzalem 1 sezon Better Call Saul, ale na poczatku drugiego odpuscilem.
Fargo 1 i 2 swietne, trojka niestety nie dala rady.

To co teraz ogladac w zblizonym temacie?
Macie jakies pomysly co by mi moglo przypasc do gustu?


Stranger Things
Daredevil
Homeland
American Gods (chociaz to odbiega klimatem i stylem od wszystkiego, jest mocno pojebane ale wizualnie i dzwiekowo majstersztyk)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 770
Polskie, ale bdb: Wataha

Oraz: Mindhunter
Paczki z głów!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
House of lies, polecam, jestem w końcówce 4 sezonu i trzyma poziom :)

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Polskie, ale bdb: Wataha


potwierdzam, wciągnałem całość w 3 noce

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Polskie, ale bdb: Wataha


potwierdzam, wciągnałem całość w 3 noce
Ja podobnie: pierwszy sezon i początek drugiego ciągiem, a potem ostatnie odcinki nowego sezonu tydzień po tygodniu, gdy wychodziły. Sztosik produkcja.

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
O Homeland zapomnialem napisac, ze widzialem i jest bombowy (pun intended). Cos podobnego bylo super :headbang:
Aha, i jeszcze The Following byl w deche. Chociaz nie wiem czy chce cos podobnego jeszcze ogladac.
No i pierwszy sezon True Detective rzucil mnie na kolana, drugi niestety juz nie.

Polskie jednak odpadaja (sorry :P). Obejrzalem Pakt i wystarczy.

Daredevil - ee, jak Marvel to tylko w kinie ;)

Stranger Things - sprobuje
Narcos - zapomnialem, ze mi juz ktos polecal wczesniej, sprobuje
American Gods - zachecajaco, sprobuje
Mindhunters - zachecajaco, sprobuje
House of Lies - nie, jakos nie

No to mam 4 pomysly, dziekowac :headbang:
Ale temat nie jest zamkniety
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...