Autor Wątek: SERIALE czyli co oglądamy w odcinkach  (Przeczytany 177923 razy)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Przedwczoraj obejrzałem czwarty sezon "House of Cards" - miał być jeden odcinek, skończyło się na całym sezonie jednym ciągiem :D Polecam gorąco, nawet tym, którzy rozczarowali się trzecim. Jest do niego podobny w sposobie prowadzenia fabuły, ale IMO robi to znacznie lepiej. Poza tym - cholernie aktualna tematyka, do tego fajne rozwinięcie dotychczasowych wątków - im bliżej końca, tym bardziej wgniata w fotel. Ostrzegam - kończy się cliffhangerem. Zarąbistym, ale wciąż cliffhangerem.

Prawda, wrócili do narracji Franka, co bardzo pozytywnie zmienia odbiór akcji.

Obecnie kończę drugi sezon Daredevila i nadal bardzo dobrze zrobiony i w ogóle, ale klimat pierwszego sezonu jakoś się rozmył.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
SPOILER Z TWD

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 05 Kwi, 2016, 23:48:32 wysłana przez domas »
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Kurwa @Amal_68, takie rzeczy w spoiler z ostrzeżeniem...

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Kurwa @Amal_68, takie rzeczy w spoiler z ostrzeżeniem...

No ale co? To tylko spekulacje :/
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 665
From Dusk Till Dawn
Jest serial, producentem jest Rodriguez. Takie trochę odgrzewanie kotleta ale jak nie ma czego oglądać to wejdzie.
Byłby lepszy jakby było więcej takich niechlujnych ujęć, luźnego montażu jak u niego w długometrażowych filmach. Tutaj w formule serialowej, przez to, że akcja jest wydłużona ma się wrażenie, że brakuje tego czegoś co jest w jego filmach.

22.11.63
Miniserial na podstawie książki S.Kinga "Dallas 63", James Franco w roli głównej. Moim zdaniem proza Kinga ma ekranizacje wręcz na skrajnym poziomie, ta należy do tych lepszych. Polecam.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Spoiler dla tych, co jeszcze nie widzieli ostatniego odcinka GoT
Spoiler

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!

Wlasnie skonczylem pierwszy sezon Humans. Calkiem to nawet fajne, acz do Utopii to daleko. Fajny pomysl na s-f bez ogromu efektow specjalnych.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 665

Polecam, chyba od czasu True Detective żaden inny serial mnie tak nie wkręcił jak ten.


Po pierwszym mam wrażenie, że to będzie coś fajnego. Dodatkowy plus u mnie za aktora z Misfits.

Humans - mi nie podeszło jakoś, jeden odcinek obejrzałem. Fakt, do Utopii daleko, jest za to taki "feeling" brytyjskich seriali, który lubię.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?


Właśnie skończyłem oglądać i bardzo fajnie się bawiłem podczas tego serialu. tylko 3 sezony (14 odcinków), ale serial nie jest ani za krótki, ani za długi, ma też kilka fajnych zwrotów akcji. Ogólnie polecam, chyba jeden z lepszych, który wyłapałem ostatnio na Netflixie
B ( o ) ( o ) B S

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
( Obraz usunięty.)
Polecam, chyba od czasu True Detective żaden inny serial mnie tak nie wkręcił jak ten.

Jesteśmy z żono już po pięciu, czyli dziś ostatni, szósty odcinek :). Wciągnęło jak widać ;). Zaawansowane oko widzi parę minusów serialu, ale globalnie polecam. I dziękuję :).

Posty połączone: 31 Maj, 2016, 14:30:23
Obejrzany! (sezon pierwszy?) Polecam. Krwiste postacie, ciekawe lokacje i twisty. Marudni oczywiście będą marudzić, ale nie wuj Bat, he he.
« Ostatnia zmiana: 31 Maj, 2016, 14:30:23 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Mr. Robot. Ktoś coś, recenzje?

(właśnie cisnę pierwszy odcinek)
Paczki z głów!

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
A ja cisnę już szósty sezon z archiwum x. Dopiero co skończyłę Twin Peaks. Ech, back to the roots.
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Mr. Robot. Ktoś coś, recenzje?
(właśnie cisnę pierwszy odcinek)
Pierwszy odcinek świetny... drugi dobry... trzeci średni... czwarty słaby... piąty musiałem przerwać bo nie dało się oglądać :/
Ogólnie ktoś miał dobry pomysł jak to zacząć, ale już nie za bardzo jak rozwinąć i szybko pojawia się wrażenie schematyczności i płytkości głównego bohatera :| Po prostu robi się okropnie nudno. Szkoda, bo zaczęło się naprawdę świetnie.

Za to mocno polecam "Billions".
Ścieranie się silnych charakterów, postaci bardzo rozbudowane, nie wiadomo po czyjej stronie stanąć, bo wszyscy budzą po równo negatywnych emocji, a jednocześnie zrozumienia. Intrygi z dużym podłożem psychologicznym. Świetne dialogi. Klimat trochę jak z House of Cards, ale nie tak hermetycznie.



Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Bilions zdecydowanie na tak, chociaż wydaje mi się, że dla osób nie do końca orientujących się w tematach prawno-rynkowych, Hause of cards będzie prostsze w odbiorze :)

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 163
Peaky Blinders. Mimo, że to produkcja BBC, a nie HBO czy Showtime, to całkiem udana. Świetnie dobrana muzyka, fajny klimat gangów z Birmingham. Polecam.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
fajny klimat gangów z Birmingham.
O, tematyka zapewne bliska każdemu :D
Paczki z głów!

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Bilions zdecydowanie na tak, chociaż wydaje mi się, że dla osób nie do końca orientujących się w tematach prawno-rynkowych, Hause of cards będzie prostsze w odbiorze :)
A nie zgodzę się :) Ja się orientuję minimalnie, a może jeszcze mniej, ale narzeczona zupełnie się nie orientuje, a ogromnie się jej serial spodobał (aczkolwiek to okropnie inteligentna baba). Tam raczej wszystko jest wyjaśnione z tych "technicznych" kwestii, tylko trzeba rzeczywiście trochę uważniej oglądać, więc jak się lubi pogadać w trakcie serialu to można się zgubić.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
wearehelp.bandcamp. com

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
The Last Ship. Sezon 3. Wjazd na pełniej kurwie :)
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
return to monke

Offline temol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Cytat: Amal_68
The Last Ship. Sezon 3. Wjazd na pełniej kurwie :)

Strasznie kiciarski.. normalnie jak Rambo...

T.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Cytat: Amal_68
The Last Ship. Sezon 3. Wjazd na pełniej kurwie :)

Strasznie kiciarski.. normalnie jak Rambo...

T.

No nie? :D
Oj ogólnie cały serial jest taki. W koło macieju, kogoś porywają, potem ich ratują, potem ktoś umiera itp itd. Ale nie wymaga używania mózgu. Po robocie mi się podoba :P
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Jako, że mija niedługo 25 lat i zbliża się 3. sezon Twin Peaks, postanowiłem jeszcze raz obejrzeć sobie starą serię. I niestety, zestarzała się paskudnie, szczególnie 2. sezon, którego momentami nie da się oglądać. Pierwszy można jeszcze bez bólu obejrzeć, ale w przypadku drugiego - IMO najlepiej przeczytać streszczenie w necie. Jakoś tak jaram się teraz sporo mniej na nowy sezon. :(

Offline temol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Mnie ostatnio wzięło na powtórki... x-files (chyba trzeci raz), battlestar galactica (2gi raz), sg atlantis(2gi raz), sg universe (2x). Na tapecie było też the fall, last ship, silicon valley, elementary, the leftovers i parę innych. Nie ma to jak uzależnienie...

T.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 665
X-files to czad, dwa lata temu przez lato z dziewczyną obejrzeliśmy wszystkie serie.

Narcos
Jakby ktoś się zagapił i zapomniał o tym, że był taki dobry serial to przypominam, że 2 września Netflix wypuścił drugą serię.
Jak komuś podobał się pierwszy sezon to drugi też wejdzie. Poziom ten sam, po prostu kontynuacja historii. Polecam.