Autor Wątek: SERIALE czyli co oglądamy w odcinkach  (Przeczytany 177963 razy)

Offline bloodrafko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
  • Nadnotecki Światowid
Za radami forumisiów zabrałem się za Camelot oraz w drugiej kolejności Pillars of the Earth. Dosyć krótkie serie. Camelot niestety nie doczeka się kontynuacji, a szkoda bo całkiem mi się to to spodobało. Pillars... z kolei jest genialny. Czasami trudny w odbiorze, ale tak kurewsko genialne, ze az szkoda ze nie ma wiecej :( Tak czy inaczej 10/10 i znaczek jakości Z ode mnie.

Jak ktoś ma coś podobnego do polecenia to zapraszam:)

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Polecam 13
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline bloodrafko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
  • Nadnotecki Światowid
Pardon what ? :D

Offline smetny666

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
Jedyne seriale które od czasu do czasu oglądam :californication,czysta krew,gra o tron i dr house :)

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Znajomi tak polecali Walking Dead, że się za to zabrałem. Nie jest złe. Zombie akurat nie lubię, ale lubię tematykę post-apo survivalową, więc jakaś tam przyjemność z oglądania jest, choć rzeczywiście postaci mogłyby być ciekawsze, barwniejsze. Ale po 3 odcinkach jeszcze mnie nie wkurwiają ;)

Natomiast od jakiegoś czasu oglądamy z lubą serial, którego nikomu bym nie polecał :D
Person of Interest. Zapowiadał się nieźle, bo tworzy go brat Christophera Nolana, Jonathan, który współtworzył scenariusze do Memento, Prestiżu i Mrocznego Rycerza, a sam koncept serialu jest ciekawy i dość rozbudowany. Natomiast spierdolono go strasznie :D Postaci są tak mocno przerysowane z podziałem na dobre i złe, że widz się czuje jakby oglądał kreskówkę. Co chwilę padają bardzo żenujące teksty, niczym z kiepskich filmów akcji z lat 80-90. Ciężko stwierdzić do jakiej grupy wiekowej adresowany jest serial, bo są gangi, mafie, morderstwa, przemoc, ale nikt nie przeklina i wszyscy wydają się być aseksualni.
To po co to oglądać? Sam nie wiem, po prostu można się pośmiać i trochę się człowiek przyzwyczaił do tych żenujących postaci ;) Warto też zobaczyć jak sobie radzi mniej znany z Nolanów bez wsparcia brata.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Za radami forumisiów zabrałem się za Camelot oraz w drugiej kolejności Pillars of the Earth. Dosyć krótkie serie. Camelot niestety nie doczeka się kontynuacji, a szkoda bo całkiem mi się to to spodobało. Pillars... z kolei jest genialny. Czasami trudny w odbiorze, ale tak kurewsko genialne, ze az szkoda ze nie ma wiecej :( Tak czy inaczej 10/10 i znaczek jakości Z ode mnie.

Jak ktoś ma coś podobnego do polecenia to zapraszam:)
Teraz jestem w trakcie Rzymu (ledwo zacząłem i się zapowiada nieźle), w kolejce mam jeszcze Tudorów, Borgiasów i Spartacusa - ale tych kolejkowanych jeszcze nie oglądałem, jedynie podejrzewam, że to mniej lub bardziej powiązane klimaty.
No i oczywiście, niezmiennie - Gra o tron.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Pardon what ? :D
czynascie to taki miniserial a nie what jakis :D
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
"Spartacus" po pierwszym wglądzie jest za bardzo przesadzony, może się przekonam z czasem :P

Jak się przebrnie przez bardzo chujowy odcinek 1 i faktycznie niepowalające początki, naprawdę da się wkręcić. Oczywiście Grze o Tron to to najwyżej może lizać sandały, niemniej kiedy się wkręciłem było spoko.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Jaka jest kolejność oglądania Spartacusa? W jakiej kolejności wychodziły te serie? Blood, Gods, Venegeance?
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:


Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Nowy sezon Suits i Wilfred :]
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
No i tak:

- 1000 ZŁYCH UCZYNKÓW - przebrnąłem, bo trudno żeby nie ;) I tak jak nie rozumiem sukcesu "Włatcuf" tak porażki tego też nie... chociaż może dlatego że serial jest robiony w konwencji poprzednika, a nie przeznaczony dla jego fanów. Co prawda jest parę ukłonów w ich stronę, np. postać Pysia, ale po prawdzie im ich mniej (i mniej Pysia) tym lepiej. To nie jest rechot "czesiuzłowiłmuuuche eee" ale społeczna satyra która wymaga myślenia. A im było dalej tym lepiej (np. problemy szatana z rogami - miazga ;D ), no ale raczej się nie doczekamy więcej. Plus Tak czy siak, można polecić ;)

- GRA O TRON sezon 2 - miałem problem z tą serią, bo samo utrzymanie poziomu pierwszej byłoby gigasukcesem. Czy się udało? I tak i nie. Druga część rozdziela się na wiele pobocznych wątków w których można się pogubić i które w sumie nie wnoszą za dużo do akcji. Do tego atmosfera staje się bardziej mhroooszna (dosłownie, kolory też idą w szarości) i niestety zwykle to nie służy odbiorowi. To nie kino moralnego niepokoju, to fantasy ma być! Plus kilka nielogiczności - np. śmierć Renly'ego z rąk (?) jakieś z dupy wyjętej (dosłownie!) zjawy jest po prostu durna, a poza tym skoro ta zjawa może ubić kogoś, to czemu nie ubiła Joffrey'a? Do tego ten gej Renly;ego wraz z siostrą jakoś nagle przechodzi do Joffrey'a który w ciągu 30 sekund chce się z nią hajtać... bez sensu to wszystko. O tym że młody Greyjoy bez problemu robi zamieszanie w Winterfell nie wspomnę, a końcowa scena jego opuszczania to już w ogóle szmira.
Ale z plusów - to nadal jest, i pewnie będzie długo, chyba najlepszy serial jaki widziałem. Bo ze względu na małą objętość nie ma w nim dłużyzn, bo są postaci które uwielbiamy, bo jest, i to w serialu fantasy!, bardzo duża logika przyczynowo-skutkowa. I dla mnie jeszcze jeden plus - kto jest tak naprawdę głównym bohaterem na którym skupia się akcja w serialu? Nie sexy laska, nie machoman, tylko kilkuletnia dziewczynka z jednej strony i karzeł erotoman z drugiej... ME GUSTA ;D
A ostatnie dwa odcinki sprawiły że zapomniałem o wadach i czekam baaaaaaaaaaaaardzo niecierpliwie na sezon trzeci. Tylko tym razem WINTER HAS COME!
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Goście z gry o tron sobie troche przechlapali, bo podobno głowna Neda Starka z pierwszego sezonu była podobizną Busha :D

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Kurwa, trzeba w końcu przeczytać te książki :D
Moja Aśka twierdzi, że oglądanie serialu i tak nie psuje książek, bo w tych jest 10x więcej treści, która ma o wiele więcej poziomów i głębi i jak się przy serialu ma się co chwila O KURWA, tak książka jest tak dobra, że to aż niespotykane*. A co do gubienia się w wątkach i przede wszystkim postaciach - zajebistym motywem jest to, że masz na końcu książki rozpisaną mapkę z genealogią wszystkich postaci, co w chuj pomaga jak się zaczyna nie ogarniać :D

*przynajmniej pierwsza część - druga, mówiła że się robi mniej akcji i fantasy, a więcej intryg i polityki, trochę inny klimat i ciężej jej się czyta, ale wciąż w chuj dobre jest - i inni znajomi potwierdzali takie wrażenia. Pewnie na serialu właśnie się też odbija to, jak się między sobą kolejne części w tekście różnią.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ja się nie zgodzę z MrJ. Czytałem wszystkie książki tej sagi Gry o Tron i o ile jak przeczytałem 1 tom i porównałem do 1 sezonu to szczęka uderzyła z głuchym łomotem o podłoże (z niedowierzania, że tak dobrze przeniesiono treść książki na srebrny ekran) to 2 sezon jest pod tym względem minimalnie gorszy, owszem, ale nie zgadzam się, że "To nie kino moralnego niepokoju, to fantasy ma być!". Jestem zwolennikiem klimatu, a jak ktoś chce fantasy, smoki i księżniczki to niech idzie pogra w neverwinter nights :D Summa summarum - sezon 2 -> 9/10
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Obadajcie nowy sezon True Blooda jest krwisto!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
na smierć zapomniałem o tym serialu, ale fajnie że na wakcje wychodzi, bo wszystkie pozostałe seriale mi sie pokończyły :/
B ( o ) ( o ) B S

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
No no no g-zs, u mnie dokładnie to samo :D

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
A ja przebrnąłem przez połowę The Event i zrobiło się ciekawie :D
Ssiecie.

Offline Lamassu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
  • Nie ma czegoś takiego jak "za dużo dołu"
Breaking Bad. 2 tygodnie 2 sezony. Fabuła rozkurwia
Tak się fajnie cieszyłem, A TU KURWA BENC!

Offline davidsantana27

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Co polecicie dla fana Gry o Tron i Spartacusa? Ni musi być konkretnie taki klimat historyczny czy fantasy, po prostu coś na poziomie i z konkretną fabułą. Za wszelkie 'Jak poznałem waszą matkę' itp śmieszki dziękuję.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Co polecicie dla fana Gry o Tron i Spartacusa? Ni musi być konkretnie taki klimat historyczny czy fantasy, po prostu coś na poziomie i z konkretną fabułą. Za wszelkie 'Jak poznałem waszą matkę' itp śmieszki dziękuję.

Xena: Wojownicza Księżniczka
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Family Guy (gdzies w 10 sezonie utknalem)

Big Bang Theory (na biezaco)

Supernatural (od poczatku ogladam i teraz na biezaco)

Mentalista (skonczylem na 4 tym sezonie jakos0

Criminal Minds (od poczatku i obecnie 7 sezon)

American Dad (poki co 3 sezony obejrzałem)

American Horror Story (w sumie miniserial ale daje rade)

a i CHUCK (5 sezonów i się kurde skonczył)
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 665
Co polecicie dla fana Gry o Tron i Spartacusa? Ni musi być konkretnie taki klimat historyczny czy fantasy, po prostu coś na poziomie i z konkretną fabułą. Za wszelkie 'Jak poznałem waszą matkę' itp śmieszki dziękuję.

Borgias - bardzo przyjemny,  Papiestwo, intrygi itd.

Nie wiem jak w miarę "analogiczny" o Tudorach, wyłączyłem w połowie pierwszego odcinka, nic się nie działo ;)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Co polecicie dla fana Gry o Tron i Spartacusa? Ni musi być konkretnie taki klimat historyczny czy fantasy, po prostu coś na poziomie i z konkretną fabułą. Za wszelkie 'Jak poznałem waszą matkę' itp śmieszki dziękuję.
Jestem w trakcie Rzymu i polecam.
I poraz n-ty w tym temacie: the Pillars of the Earth! (i cycki Hayley Atwell to naprawdę tylko niewielki dodatek do i tak przezajebistego serialu ;) )
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo: