Autor Wątek: Układ H-H (bridge-middle)  (Przeczytany 2899 razy)

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Układ H-H (bridge-middle)
« 24 Lut, 2008, 11:48:21 »
Od jakiegos czasu interesuje sie gitarami siedmiostrunowymi ze stajni ESP, dokladniej sygnaturami Carpentera. Intryguje mnie bardzo układ przetworników w tychze gitarach...

Mozecie mi powiedziec jak sie sprawuje taki układ, jakie ma zalety i wady, jak brzmi i jak wypada w prownaniu do standardowego układu bridge-neck?
I'm back!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Odp: Układ H-H (bridge-middle)
« Odpowiedź #1 25 Lut, 2008, 13:48:48 »
Ciezko podac zalety i wady bo kazdy szuka swojego wlasnego brzmienia i mi np. moze pasowac cos co dla kogos bedzie wada nie do przeskoczenia

ogolnie przetwornik przesuniety z pozycji neck do middle ma mniej dolu a wiecej gorki. jak odpalasz klasyczny uklad 2HB w pozycji srodkowej czyli dwa humbuckery naraz to wlasnie tak to brzmi, bardzo zbalansowane brzmienie z wszystkim tak po srodku, ale korzystanie z jednego pickupa w pozycji middle da nam nizszy sygnal z takim brzmieniem.

ja w carpenterach mam powsadzane EMG60 bo lubie wiecej gory a nie lejace sie cieple kluchy do shredu, bardzo mi pasuje to brzmienie na czystym i jestem zadowolony z takiego ukladu i tego konkretnie przetwornika w tej pozycji

czesto spotykam sie z opinia ze srodkowy HB przeszkadza w grze i ze zawadza sie o niego kostka. i musze przyznac ze nie wiem w czym problem. jesli przetworniki sa odpowiednio nisko ustawione to chyba trzeba szorowac kostko po desce zeby zawadzal, a jesli nada wchodzi nam w droge to znaczy ze mamy do dupy technike prawej lapy.

"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Odp: Układ H-H (bridge-middle)
« Odpowiedź #2 25 Lut, 2008, 15:34:03 »
czesto spotykam sie z opinia ze srodkowy HB przeszkadza w grze i ze zawadza sie o niego kostka. i musze przyznac ze nie wiem w czym problem. jesli przetworniki sa odpowiednio nisko ustawione to chyba trzeba szorowac kostko po desce zeby zawadzal, a jesli nada wchodzi nam w droge to znaczy ze mamy do dupy technike prawej lapy

Taa... Mówią, że trzeba się przyzwyczaić... Jak złapałem białasa to do niczego się nie trzeba było przyzwyczajać :D Jak jest źle ustawiona to nic nie pomoże...
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Odp: Układ H-H (bridge-middle)
« Odpowiedź #3 25 Lut, 2008, 16:28:49 »
hmmm...
tak wlasnie myslalem... Moze ten uklad sie dla mnie trafieniem w dziesiatke :]
Bo jakos nie przepadam za brzmieniem z gryfu... do cleana czesciej gram na obu...
A tka to najwiecej na mostkowym ;]... pewnie dlatego ze ze mnie zaden wymaitacz wiec bawie sie w rytmiczna hehe ;]...


czesto spotykam sie z opinia ze srodkowy HB przeszkadza w grze i ze zawadza sie o niego kostka. i musze przyznac ze nie wiem w czym problem. jesli przetworniki sa odpowiednio nisko ustawione to chyba trzeba szorowac kostko po desce zeby zawadzal, a jesli nada wchodzi nam w droge to znaczy ze mamy do dupy technike prawej lapy.



Pewnie za duzo punku graja ;], ze nawalaja lapa jak cepem ;)

Nie pisz posta pod postem, od tego jest edycja. Harv
« Ostatnia zmiana: 25 Lut, 2008, 16:36:31 wysłana przez Harvest »
I'm back!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
37 Odpowiedzi
21325 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lut, 2009, 23:09:05
wysłana przez Aston
5 Odpowiedzi
3136 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2011, 14:06:07
wysłana przez g-zs
2 Odpowiedzi
1354 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2015, 20:49:50
wysłana przez m.prorok
1 Odpowiedzi
1217 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Gru, 2015, 07:54:30
wysłana przez Orange
6 Odpowiedzi
2207 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Kwi, 2017, 19:39:03
wysłana przez myheaven