Autor Wątek: Fixed Edge bridge  (Przeczytany 21331 razy)

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Odp: Fixed Edge bridge
« Odpowiedź #25 20 Sie, 2008, 22:38:13 »
Cytuj
edit; musza sprzedawcy/producenci/dystrybutorzy robic te wiesniackie wizualizacje katalogowe w fiutoszopie? Wyglada to jak gowno, mam od razu wrazenie, ze ktos ma mnie za odtatniego debila

Sinner, to są real foto studyjne... Podejrzewam, że nie ma tu strasznie dużo PSa... Może tło wycinają jak coś zostanie... A tak to namiocik bezcieniowy i odpowiednie lampki :]
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Odp: Fixed Edge bridge
« Odpowiedź #26 20 Sie, 2008, 22:50:26 »
Nitram - sugerujesz, ze taki zajebisty kontrast na lewym dolnym rogu tej fotki, czyli na podcieciu na prawa reke byłby taki duzy??
IMHO są mocno koloryzowane te zdjecia.

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Odp: Fixed Edge bridge
« Odpowiedź #27 20 Sie, 2008, 23:05:13 »
Wiadomo, że będzie taki efekt będzie lekko uwypuklony natomiast nie ma tu jakiegoś super photoshopa i tworzenia niestworzonych rzeczy :D Krzysiek z muzycznego robi foty wszystkich gitar jakie przychodzą do sklepu... I masz na ten przykład: http://muzyczny.pl/pokaz.pl?id=119736&grupa=118903 (polecam kliknąć "więcej informacji")
To wygląda tak strasznie inaczej niż to co u góry?
Też widać to podcięcie... Te od producenta są po prostu zrobione na wprost, skorygowana ew. jest perspektywa żeby gitara wyglądała na taką z prostym gryfem :D No i zrobione w bardziej profi warunkach... Z tego co wiem foty z muzycznego są robione na białym tle, nie w namiocie i widać np. na nich przebarwienia cieplejsze co wskazuje na ewidentny brak super hiper obróbki jeśli chodzi o foty Krzycha, a JUŻ efekt jest bardzo dobry i przybliżony... Whatever :D W każdym razie nikt przecież tych gitar nie renderuje ^^

Przykład katalogowego zdjęcia broni myśliwskiej...
http://www.ruger-firearms.com/Firearms/images/Banner/SH-Overview.jpg

Koleś który robił to pierwszy raz:
http://www.netius.pl/pliki/bron.jpg
"Do zrobienia tego zdjecia uzylem stolu bezcieniowego, kalki technicznej, 2 lamp, 1 softboxa"

Luknij na kontrasty i cienie... Tego się zazwyczaj nie robi w PSie... Za dużo dłubaniny ;)

Już się przymykam ;)

PS to nie zmienia faktu, że takie foty są jednak trochę plastikowe i nie oddają rozmiarów gitary :D Na niektórych fotkach tych "real" czasami nawet czuć gitarę w rękach  ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Sie, 2008, 23:20:28 wysłana przez Nitram »
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Odp: Fixed Edge bridge
« Odpowiedź #28 20 Sie, 2008, 23:19:29 »
ale sęk w tym, że one wyglądają jak renderowane. i ten efekt o którym mowiłem na tych zdjęciach z muzycznego jest znacznie mniejszy.

wracając do tematu to może Jebanez RGA321?? Kiedys sie do niego niezle sliniłem :)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Fixed Edge bridge
« Odpowiedź #29 20 Sie, 2008, 23:42:35 »
Nitram, kup sobie okulary kurwa :) Cala gitara wyglada jak wizualizacja, ramki pikapow, progi, no CALA!

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Fixed Edge bridge
« Odpowiedź #30 20 Sie, 2008, 23:57:05 »
Sinner, bez przesady. przy dobrym oswietleniu mozesz uzyskac efekt idealnego wygladu bez kontrastow. kontur pod reke jest oczywiscie zrobiony w PS, ale ramki, hardware itd - jak najbardziej naturalny.
Łe tej.

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Odp: Fixed Edge bridge
« Odpowiedź #31 21 Sie, 2008, 00:05:24 »
Nitram, kup sobie okulary kurwa :) Cala gitara wyglada jak wizualizacja, ramki pikapow, progi, no CALA!

Powiem Ci co masz mi kupić i będę strzelał takie foty twoim gratom i nawet Tobie mogę ^^
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Fixed Edge bridge
« Odpowiedź #32 21 Sie, 2008, 08:00:22 »
Sinner, bez przesady. przy dobrym oswietleniu mozesz uzyskac efekt idealnego wygladu bez kontrastow. kontur pod reke jest oczywiscie zrobiony w PS, ale ramki, hardware itd - jak najbardziej naturalny.

w zyciu!
Spoiler

Offline quorton

  • Gaduła
  • Wiadomości: 104
    • myspace
Odp: Fixed Edge bridge
« Odpowiedź #33 23 Sie, 2008, 20:28:32 »
Sinner, bez przesady. przy dobrym oswietleniu mozesz uzyskac efekt idealnego wygladu bez kontrastow. kontur pod reke jest oczywiscie zrobiony w PS, ale ramki, hardware itd - jak najbardziej naturalny.

Jak dla mnie ramki wyglądają w chuj nienaturalnie i płasko. zeby nie bylo sladu cienia wokol ramek i wszystko wyglądało jak wygląda swiatło musiałoby żgać prosto w gitare pod kątem 90, a wtedy byłyby widoczne odbicia na body, no ale te z kolei można usunąć w PSie ;] tak mi się wydaje, nie jestem znawcą w tym temacie

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Fixed Edge bridge
« Odpowiedź #34 25 Sie, 2008, 12:29:05 »
zobacz sobie na galce jak sa ustawione lampy. dwie po bokach, jedna na gorze + na dole jeszcze blenda. oswietlone z kazdej strony, czyli w sumie to brak cienia calkiem mozliwy.

PS. to forum o siodemkach. Sinner, daj sobie pajaca za offtop :D ;)
Łe tej.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Fixed Edge bridge
« Odpowiedź #35 26 Lut, 2009, 00:14:45 »
ludzie, mam debilne pytanie - ten most jest w końcu kurwa ruchomy czy stały? :P

dobra, wydedukowałem, że jak nie ma wajchy to raczej stały :lambanan:

Offline johnny_ibz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
Odp: Fixed Edge bridge
« Odpowiedź #36 26 Lut, 2009, 22:45:39 »
staly, tylko przypomina floyda. fajny patent bo na takich ibanezowskich mostach (moje zdanie) gra sie najwygodniej ( no prawie bo okazuje sie ze w MMJP jest jeszcze lepiej :D) + wioselko pieknie trzyma stroj. dla niewymagajacych floyda to opcja niemal idealna
Brawdziwi dwardziele używają dylgo dwardyg zbółgłozeg

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=9126411 <- warto zerknąć :)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Fixed Edge bridge
« Odpowiedź #37 26 Lut, 2009, 23:09:05 »
Zajebista sprawa, jedyne co mi się w FR podoba to właśnie mikrostrojenie  :choszatan: 

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
4262 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Paź, 2008, 22:35:09
wysłana przez BartekL
43 Odpowiedzi
18525 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lip, 2009, 14:47:58
wysłana przez Tomatix
5 Odpowiedzi
3139 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2011, 14:06:07
wysłana przez g-zs
2 Odpowiedzi
2650 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2012, 10:34:19
wysłana przez kain999
[FIXED] Bleed

Zaczęty przez sharpi Muzyka

2 Odpowiedzi
1370 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sie, 2012, 16:00:12
wysłana przez sharpi