Autor Wątek: Dellinger 7-String Fixed Bridge  (Przeczytany 19005 razy)

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Takie gadanie,wkurwia mnie to ze wiekszosc z was zaczyna oceniac instrumenty jak towary z półek w markecie. Klucze nie tu,kropka nie tam,głowka nie taka czy sraka.. Co to kuerwa ma byc?!
Niektóre rzeczy sie bardziej czuje niz wie,chuj mnie obchodzi czy gitara ma fajerwierki czy nie. Gowniarzeria normalnie sie zrobiła,bo na dyskusje estetów tez to nie wyglada.


nie pajacuj moze , co??

jak ktos ma wywalic 10tys zl na gitare to ma byc taka jak chce i jesli mu sie nie podoba albo uwaza ze w tej cenie moze miec cos lepsze (a moze miec bardzo duzo na tej polce cenowej) to to uszanuj a nie jedz po nim tylko dlatego ze nie podoba mu sie gitara ktora Tobie przypadla do gustu

chyba ze masz w dupie i mozesz rzucac po 10 papiera na lewo i prawo to wtedy jedynie ta czesc Twojej wypowiedzi ma sens. w innym wypadku to dla mnie bicie piany
ja po nikim nie jade,ale Ciebie akurat rozumiem jak masz sredio po trzy nowe wiosła tygodniowo to raczej emocjonalnie do tego nie podchodzisz  :P
I nie nazywaj mnie pajacem ok? To wiosło mozesz tylko w ciemno kupic bo go nie ograsz ot co ryzyko. Zreszta co mnie obchodzi co sie komu podoba i po co to kupuje,jak kolekcjonersko to naprawde w porzadku,jego sprawa. Po zdjeciu raczej nikt nie oceni ze ta gitara ma byc taka jak chce i jesli mu sie nie podoba albo uwaza ze w tej cenie moze miec cos lepszego (a moze miec bardzo duzo na tej polce cenowej)
Loteria,ja bym zaryzykował (teoretycznie bo nie mam tyle szmalcu) ale to tez trzeba miec po prostu srube tak czy siak. Ja mam  ;D
Sie.. sie.. sie..

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Takie gadanie,wkurwia mnie to ze wiekszosc z was zaczyna oceniac instrumenty jak towary z półek w markecie. Klucze nie tu,kropka nie tam,głowka nie taka czy sraka.. Co to kuerwa ma byc?!
Niektóre rzeczy sie bardziej czuje niz wie,chuj mnie obchodzi czy gitara ma fajerwierki czy nie. Gowniarzeria normalnie sie zrobiła,bo na dyskusje estetów tez to nie wyglada.


nie pajacuj moze , co??

jak ktos ma wywalic 10tys zl na gitare to ma byc taka jak chce i jesli mu sie nie podoba albo uwaza ze w tej cenie moze miec cos lepsze (a moze miec bardzo duzo na tej polce cenowej) to to uszanuj a nie jedz po nim tylko dlatego ze nie podoba mu sie gitara ktora Tobie przypadla do gustu

chyba ze masz w dupie i mozesz rzucac po 10 papiera na lewo i prawo to wtedy jedynie ta czesc Twojej wypowiedzi ma sens. w innym wypadku to dla mnie bicie piany
ja po nikim nie jade,ale Ciebie akurat rozumiem jak masz sredio po trzy nowe wiosła tygodniowo to raczej emocjonalnie do tego nie podchodzisz  :P
I nie nazywaj mnie pajacem ok? To wiosło mozesz tylko w ciemno kupic bo go nie ograsz ot co ryzyko. Zreszta co mnie obchodzi co sie komu podoba i po co to kupuje,jak kolekcjonersko to naprawde w porzadku,jego sprawa. Po zdjeciu raczej nikt nie oceni ze ta gitara ma byc taka jak chce i jesli mu sie nie podoba albo uwaza ze w tej cenie moze miec cos lepszego (a moze miec bardzo duzo na tej polce cenowej)
Loteria,ja bym zaryzykował (teoretycznie bo nie mam tyle szmalcu) ale to tez trzeba miec po prostu srube tak czy siak. Ja mam  ;D



Stary, sory bez obrazy ale jak dla mnie to Ty w tym momencie wychodzisz na gowniarza.

Zalozyles temat zeby sie popalowac gitarka, okey fajnie, ale to ze ktos inny sie nia nie paluje, bo nie ma absolutnie w niej niczego co by te osobe mialo do tego sklaniac, to akurat jest sprawa ktora powinienes uszanowac a nie rzucac kurwami, bo to jest niepowazne.

A za 10k tak jak pisze nikt mozna miec wieele instrumentow, w moim mniemaniu duzo ciekawszych wizualnie. Weryfikacja organoleptyczna oczywiscie sie przydaje i jest kwestia fundamentalna, ale juz na etapie wstepnym, polegajacym na ogladaniu zdjec mozna cos ze wzgledow estetycznych odrzucic.
 
Wynik jest prosty - nie interesuje mnie gitara, ktora chuj wie jak gra, a i wyglada srednio. Nie za takie pieniadze. Tyle

James:
Ok, moze i gra zajebiscie, a moze nie. Omawiamy tutaj kwestie wizualne w sumie i zdecydowanie moge powiedziec ze sa wiosla ktore za taka kase i wygladaja i graja zajebiscie. Sory, ale w to ze ta gitara gra lepiej nie uwierze bo kazdy z nas dobrze wie ze na pewnym pulapie cenowym nie ma czegos takiego jak lepiej/gorzej. Dlatego wlasnie takie wnioski pozwalaja mi ocenic czy warto sie ta gitara w moim przypadku interesowac czy nie i czy taka a nie inna cena jest sensowna.
« Ostatnia zmiana: 19 Cze, 2009, 21:40:50 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Naprawdę pałujecie się tak japońskim superstratem z krzywą główką? A jakby kosztowała 3200, czyli tyle ile jest +/- warta, też byście tak ten suchar przeżywali? Ta gitara jest odpowiednikiem zupy pomidorowej Amino w proszku.

pozdrawiam

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Popieram Sparoła! Też mnie jakoś nie kręci gitara o standardowym korpusie superstrata, a taką główkę można sobie u lutnika załatwić (razem z całą gitarą of kors, prawdopodobnie jakościowo stojącą na tym samym poziomie).
A pomidorową idę sobie właśnie zrobić 8)

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Mi też się ta gitara nie za bardzo podoba. IMO nie ma w niej nic szczególnego, ma jedynie charakterystyczny kształt główki i tyle, a do tego beanadziejne markery na podstrunnicy. Przekonywanie kogoś innego co do tego, że jest ona lepsza czy gorsza od innych nie ma najmniejszego sensu.
power to a being never dies

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Mi główka się nie podoba w wersji 7strunowej, ale w wersji 6ścio strunowej jest po prostu zajebista. Całościowo Caparisony mi się bardzo podobają, tylko... no cóż. Zawyżone ceny. ;)

Gitara jak gitara. A markery uważam za odkrywcze. Pomysłowe i bardzo fajne. Godzina wskazująca numer progu. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
A grał ktoś na tym do jasnej kurwy i stu milicjantów?

A przynajmniej na jakimkolwiek Caparisonie?

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Zorro, gral na kazdej gitarze swiata. Nawet Hardi na tylu nie gral

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
A grał ktoś na tym do jasnej kurwy i stu milicjantów?

A przynajmniej na jakimkolwiek Caparisonie?

..smieszna dyskusja :) ogolnie, ale co tam...gralem na kilku Caparisonach na ich stoisku podczas targow gitarowych w Londynie i co moge powiedziec o tej 7-ce: wioslo brzmi dobrze z deski, ma wygodny gryf..chyba po MM JP7 to Caparison pasuje mi najlepiej manualnie....wole go niz gryfy Ibanezow..ale to subiektywne odczucie, oryginalny Floyd Rose to klasyka wiec kwestia tego czy ktos lubi staly czy ruchomy..ja jestem zwolennikiem ruchomych mostkow wiec jest spox,markery na gryfie w ksztalcie tarczy zegara dodaja gitarze uroku..raczej zdjecie nie bardzo to potrafi oddac...no a przystawki Caparisona maja wystarczajaca pizde, zeby wystrzelic w kosmos tych co nie graja solowek ;D...co tu duzo pisac gitara jest prosta w swojej konstrukcji ale wykonanie instrumentu jest na wysokim poziomie....przypom ina mi Washburna N4....a cena..hmm..taka cene wystawila firma i jak komus pasuje to kupuje instrument, a jak nie to zamawia sobie customa u Nexusa czy Witkowskiego i ma swoje wioslo wg.specyfikacji.... albo biadoli jakie to Caparisony sa "hujowe" i drogie..po co???

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
to taka nasza "narodowa" cecha gdy cos lub ktos sie wyłamuje z konwencji. Racje ma zawsze guru i jego swita,taka 'mocheryzacja' młodego pokolenia. Z tym tylko ze zamiast beretów jest piercing a zamiast lasek gitary he he
Poza tym wszystko po staremu  ;)
Sie.. sie.. sie..

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
I znowu się zacznie.

W każdym razie dzięki Andy za info, zwłaszcza, że mamy chyba podobne gusta 'gryfowe' a Washburn N4 mi się bardzo podobał swojego czasu.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Cytuj
to taka nasza "narodowa" cecha gdy cos lub ktos sie wyłamuje z konwencji.

Chyba bardziej konwencjonalnego wiosła się nie da wymyślić, tak a propos. No niech mi ktoś wyjaśni co jest w nim takiego niesamowitego? Jackson i Charvel robili takie wiosła w latach 70-tych, tyle że tańsze:) Ja przecież nikomu nie zabraniam kupowania Caparisonów, tylko się dziwię naiwności ludzkiej:) Mahoniowa deska, dwa pikapy, kształt strata, wow!

Cytuj
Racje ma zawsze guru i jego swita, taka 'mocheryzacja' młodego pokolenia.

Tego zdania nie za bardzo kumam.

Żeby było jasne - nigdy nie grałem na Caparisonach, bo nie było nic, co mogłoby zachęcić mnie do wzięcia ich do ręki.

pozdro

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Proponuje zamknac ten watek bo niepotrzebnie bedziemy sie scierac a tak naprawde nie ma o co,powaznie mówie. Nie mam wogóle ochoty na kłotnie z ktorych i tak nic nie wyniknie.
Panie moderator,prosze zadziałac
Sie.. sie.. sie..

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Cytuj
Nie mam wogóle ochoty na kłotnie z ktorych i tak nic nie wyniknie.

Ale ja mam ;) A Ty nie strzelaj focha i nie zabieraj zabawek, tylko po prostu nie pisz jak nie masz ochoty.

pozdro

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Ja ten watek załozyłem tak na marginesie i napewno nie po to
Sie.. sie.. sie..

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Cytuj
Ja ten watek załozyłem tak na marginesie i napewno nie po to

Złóż wniosek o zamknięcie forum w takim razie. Na chuj tu jakieś polemiki potrzebne? Albo zostawmy tylko dział g.a.s.

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Dobra,kij w to. Co bedzie to bedzie  ;D
Sie.. sie.. sie..

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Spoko ;) Będzie dobrze :)

pozdro

Offline Tomatix

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
pare lat temu straszenie sie napalilem na CAPARISONa, po tym jak pogralem w sklepie na gitarze tej firmy. Nie pamietam modelu, ale byla to 6-tka z floydem, Na pewno pickupy w konfiguracji: H-S. Swietne brzmienie i wygodna. Wykonana na bardzo wysokim poziomie. Po uslyszeniu ceny odpuscilem jednak marzenie o Caparison. Jest wiele, bardzo wiele gitar, ktore NICZYM nie ustepuja CAPARISON (nie mowie o wizualnej czesci, bo o gustach nie dyskutuje) - a kosztuja 50% ceny tych japoncow. Kazdy ma prawo wyboru sprzetu, ale sorry 3,0 tys Euro?  No fucking way.
_______
Setius --> crybaby/bad horsie-->6505-->NoisyBox

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
37 Odpowiedzi
21611 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lut, 2009, 23:09:05
wysłana przez Aston
7 Odpowiedzi
4358 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Paź, 2008, 22:35:09
wysłana przez BartekL
1 Odpowiedzi
2353 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lis, 2009, 11:02:55
wysłana przez DeathMaster
2 Odpowiedzi
2726 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2012, 10:34:19
wysłana przez kain999
[FIXED] Bleed

Zaczęty przez sharpi Muzyka

2 Odpowiedzi
1413 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sie, 2012, 16:00:12
wysłana przez sharpi