Autor Wątek: MOTO-MOTO, czyli czym się lansujecie oraz czym lansować byście się chcieli  (Przeczytany 305614 razy)

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 670
Witam.

Przyszedł czas, że w wieku 35 lat trzeba kupić auto.
Moje wymagania:
4 drzwiowe (czy tam 5), automat (manual odpada), jeździ i nie będzie trzeba lecieć do mechanika za chwilę.
To chyba dobrze podsumowuje moje zorientowanie w temacie.

Nie rozpieszczasz nas z tymi kryteriami za bardzo? :D


Ok, przedział 15-20k PLN.


Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 426
  • It is useless, to resist.
Witam.

Przyszedł czas, że w wieku 35 lat trzeba kupić auto.
Moje wymagania:
4 drzwiowe (czy tam 5), automat (manual odpada), jeździ i nie będzie trzeba lecieć do mechanika za chwilę.
To chyba dobrze podsumowuje moje zorientowanie w temacie.

Nie rozpieszczasz nas z tymi kryteriami za bardzo? :D


Ok, przedział 15-20k PLN.

Peugeot 407 SW, czyli kombi. Duży, miękki, wygodny. Masz wybór między benzyną a ropą, oba rozwiązania spoko. Celuj w roczniki 2010-2011.

I wlicz sobie w koszta serwis tego automata jak już tak bardzo go musisz mieć ;)
« Ostatnia zmiana: 22 Kwi, 2024, 14:42:41 wysłana przez Mother Puncher »
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 670
hie hie, czytam sobie internety co warto, czego nie warto w motoryzacji.

Ale patola, jeszcze większa niż tutaj ;)
Automaty be bo tak, lepiej mieć kontrolę na obrotami i silnikiem, BMW to chuj, tak samo Alfa Romeo, francuzy to zależy po której stronie Loary wyprodukowane, Fiaty są gejowe, kupując Volkswagena podpisujesz dojczlistę, czujniki parkowanie nie bo po co mamy oczy ;)

itd itp

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 426
  • It is useless, to resist.
hie hie, czytam sobie internety co warto, czego nie warto w motoryzacji.

Ale patola, jeszcze większa niż tutaj ;)
Automaty be bo tak, lepiej mieć kontrolę na obrotami i silnikiem, BMW to chuj, tak samo Alfa Romeo, francuzy to zależy po której stronie Loary wyprodukowane, Fiaty są gejowe, kupując Volkswagena podpisujesz dojczlistę, czujniki parkowanie nie bo po co mamy oczy ;)

itd itp

Wszystko rozbija się o to, że ludzie o samochody po prostu nie dbają. I nie chodzi o aspekty wizualne (bo prędzej się obsra o przetarcie niż dziurawą podłogę).

Na przykładzie skrzyń automatów - zapytaj kto ZGODNIE Z ZALECENIAMI wymienia olej w skrzyni co 100km w takim automacie. Ja Ci powiem kto - prawie nikt. Może 5% to robi. Sumiennie co 100 tyś. A potem zdziwienie, że się po 200/250k pierdolą. W manualach to w ogóle zapomnij, że ktoś to kiedykolwiek robił.

Prawda jest taka, że jeśli kupisz cokolwiek cywilnego (tzn. nie special sportowa chujemuje edycja) wolnossącego w benzynie czy nawet dieslu, to będzie spoko. Serio. O ile silnik nie ma fabrycznych wad (pozdrawiamy 1.2 Puretech czy pierwsze wersje 2.0 TDI którym korby bokiem wypierdalało) to o ile ktokolwiek ten silnik dbał w postaci obowiązkowych okresowych kontroli, wymian części eksploatacyjnych to będzie git. A i oczywiście są silniki, które nawet jak się ma wyjebane to zniosą to lepiej niż gorzej.

W Polsce nie kupuj po prostu ani VAGa ani BMW. Bo to jest najbardziej chodliwy temat i najbardziej prawdopodobny, że się wpierdolisz w jakiś złom, zwłaszcza jeśli jest ,,okazja cenowa".
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 038
Na pewno jak sprawdzasz samochód po numerze VIN to nie polegaj tylko na polskich stronach.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 588
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
hie hie, czytam sobie internety co warto, czego nie warto w motoryzacji.

Ale patola, jeszcze większa niż tutaj ;)
Automaty be bo tak, lepiej mieć kontrolę na obrotami i silnikiem, BMW to chuj, tak samo Alfa Romeo, francuzy to zależy po której stronie Loary wyprodukowane, Fiaty są gejowe, kupując Volkswagena podpisujesz dojczlistę, czujniki parkowanie nie bo po co mamy oczy ;)

itd itp
A jak ma kamere cofania, to juz w ogole egzorcyzmy :D

hie hie, czytam sobie internety co warto, czego nie warto w motoryzacji.

Ale patola, jeszcze większa niż tutaj ;)
Automaty be bo tak, lepiej mieć kontrolę na obrotami i silnikiem, BMW to chuj, tak samo Alfa Romeo, francuzy to zależy po której stronie Loary wyprodukowane, Fiaty są gejowe, kupując Volkswagena podpisujesz dojczlistę, czujniki parkowanie nie bo po co mamy oczy ;)

itd itp

Wszystko rozbija się o to, że ludzie o samochody po prostu nie dbają. I nie chodzi o aspekty wizualne (bo prędzej się obsra o przetarcie niż dziurawą podłogę).

Na przykładzie skrzyń automatów - zapytaj kto ZGODNIE Z ZALECENIAMI wymienia olej w skrzyni co 100km w takim automacie. Ja Ci powiem kto - prawie nikt. Może 5% to robi. Sumiennie co 100 tyś. A potem zdziwienie, że się po 200/250k pierdolą. W manualach to w ogóle zapomnij, że ktoś to kiedykolwiek robił.
 nie kupuj po prostu ani VAGa ani BMW. Bo to jest najbardziej chodliwy temat i najbardziej prawdopodobny, że się wpierdolisz w jakiś złom, zwłaszcza jeśli jest ,,okazja cenowa".

W miare nowsze samochody same prosza o zmiane oleju w skrzyni. Tylko trzeba zmienic a nie byc cwanym i wyzerowac komunikat.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 211
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan


Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 426
  • It is useless, to resist.
Mała shortlista, czyli jednak trochę większy budżet będę miał. Cały czas celuję w automat, jakieś opnie co do poniższych?:
https://www.papis.pl/samochod/mazda-3-2016-2-0-benzyna-120km-144-tys-km-skyenergy-automat-vat-marza/

https://www.papis.pl/samochod/toyota-corolla-2017r-1-6-benzyna-premium-automat-salonpl-vatmarza/

Dla mnie jeden chuj. Mazda ma podobno fajne automaty, ale jeśli trzyma poziom marki to szukaj od razu blacharza 😁

Ja bym wziął Toyotę. Wydaje mi się bardziej bezobsługowa.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
+1 głos dla Toyoty.

Jak już tam będziesz, to powiedz im, że drzwi są policzalne.
Chyba, że rdza je zeżarła i ważymy to co zmietliśmy na szufelkę, wtedy można mówić o ilości drzwi.

Posty połączone: 03 Lip, 2024, 23:58:48
PS: Chciałbym mieć i bym się nie zawahał: https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/honda-accord-topowa-wersja-skora-android-auto-carplay-serwis-ID6Gah80.html
« Ostatnia zmiana: 03 Lip, 2024, 23:58:48 wysłana przez spacelord7 »

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
A ja jak mówiłem to tak zrobiłem, sprezentowałem sobie zabawkę i narzędzie do pracy w ogrodzie :) Hulamy z córą po polach :D







W planach pewne ledowe modyfikacje, zakup pługu i przyczepki i rolnik jak się patrzy  8)

« Ostatnia zmiana: 04 Lip, 2024, 11:25:57 wysłana przez Lechu_ »
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 426
  • It is useless, to resist.
+1 głos dla Toyoty.

Jak już tam będziesz, to powiedz im, że drzwi są policzalne.
Chyba, że rdza je zeżarła i ważymy to co zmietliśmy na szufelkę, wtedy można mówić o ilości drzwi.

Posty połączone: 03 Lip, 2024, 23:58:48
PS: Chciałbym mieć i bym się nie zawahał: https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/honda-accord-topowa-wersja-skora-android-auto-carplay-serwis-ID6Gah80.html

Tylko wtedy to koniecznie gaz założyć. Inaczej nie będzie jeździł. To samo jest z 5.7 HEMI. Tamte muszą mieć LPG bo inaczej jest 1.5 CHUJ i nie działa połowa cylindrów.

@Pronounce w ogóle podstawowe pytanie - dlaczego sedan? Dla mnie sedan to najbardziej bezsensowny rodzaj nadwozia ever. To się nadaje tylko jako flotówka i służbówka. Jak Ty masz rodzinkę to taki sedan to do pizdy. To już lepiej se Tipo 1.4 w combi kupić :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 312
....zakup pługu i przyczepki i rolnik jak się patrzy  8)
A ja się zastanawiałem jaki kit wcisnąć żeby kupić quada. :P Dzięki Lechu!

...w ogóle podstawowe pytanie - dlaczego sedan? Dla mnie sedan to najbardziej bezsensowny rodzaj nadwozia ever. To się nadaje tylko jako flotówka i służbówka. Jak Ty masz rodzinkę to taki sedan to do pizdy. To już lepiej se Tipo 1.4 w combi kupić :D
Ototo! Polać mu. Lepiej Hatchback a najlepiej SUV. Minivan troszkę jak z grubą koleżanką, która świetnie się sypie ale strach pokazać przed kumplami.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 038
Czy ja wiem czy sedan to takie z dupy rozwiązanie? Mam Octavię III i bagażnik jest tam tak wielki, że ja pierdolę. W zestawie rodzinnym 2+2 jestem w stanie na raz zapakować walizki na tygodniowy wyjazd, wózek, rowerek, futerał z gitarą i całą resztą gemeli. Zostaje jeszcze trochę luzu. A SuperB w sedanie jest jeszcze większy.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 426
  • It is useless, to resist.
Czy ja wiem czy sedan to takie z dupy rozwiązanie? Mam Octavię III i bagażnik jest tam tak wielki, że ja pierdolę. W zestawie rodzinnym 2+2 jestem w stanie na raz zapakować walizki na tygodniowy wyjazd, wózek, rowerek, futerał z gitarą i całą resztą gemeli. Zostaje jeszcze trochę luzu. A SuperB w sedanie jest jeszcze większy.

No a jakbyś miał combi to byś był w stanie zmieścić jeszcze mnie :D Szach i mat makao i po makale karta stop.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 312
Czy ja wiem czy sedan to takie z dupy rozwiązanie? Mam Octavię III i bagażnik jest tam tak wielki, że ja pierdolę. W zestawie rodzinnym 2+2 jestem w stanie na raz zapakować walizki na tygodniowy wyjazd, wózek, rowerek, futerał z gitarą i całą resztą gemeli. Zostaje jeszcze trochę luzu. A SuperB w sedanie jest jeszcze większy.
Skody potwierdzają wyjątek z reguły właśnie przez ich magiczną pojemność. Znajomy Octavią drzewo z lasu woził. :D

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 038
Czy ja wiem czy sedan to takie z dupy rozwiązanie? Mam Octavię III i bagażnik jest tam tak wielki, że ja pierdolę. W zestawie rodzinnym 2+2 jestem w stanie na raz zapakować walizki na tygodniowy wyjazd, wózek, rowerek, futerał z gitarą i całą resztą gemeli. Zostaje jeszcze trochę luzu. A SuperB w sedanie jest jeszcze większy.

No a jakbyś miał combi to byś był w stanie zmieścić jeszcze mnie :D Szach i mat makao i po makale karta stop.

Nie, Ty byś się zmieścił na tylnej kanapie pomiędzy dwoma fotelikami. Całkiem komfortowo.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 426
  • It is useless, to resist.
Czy ja wiem czy sedan to takie z dupy rozwiązanie? Mam Octavię III i bagażnik jest tam tak wielki, że ja pierdolę. W zestawie rodzinnym 2+2 jestem w stanie na raz zapakować walizki na tygodniowy wyjazd, wózek, rowerek, futerał z gitarą i całą resztą gemeli. Zostaje jeszcze trochę luzu. A SuperB w sedanie jest jeszcze większy.

No a jakbyś miał combi to byś był w stanie zmieścić jeszcze mnie :D Szach i mat makao i po makale karta stop.

Nie, Ty byś się zmieścił na tylnej kanapie pomiędzy dwoma fotelikami. Całkiem komfortowo.

Ja tak, ale siusiak z jajami już niekoniecznie.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 312
Czy ja wiem czy sedan to takie z dupy rozwiązanie? Mam Octavię III i bagażnik jest tam tak wielki, że ja pierdolę. W zestawie rodzinnym 2+2 jestem w stanie na raz zapakować walizki na tygodniowy wyjazd, wózek, rowerek, futerał z gitarą i całą resztą gemeli. Zostaje jeszcze trochę luzu. A SuperB w sedanie jest jeszcze większy.

No a jakbyś miał combi to byś był w stanie zmieścić jeszcze mnie :D Szach i mat makao i po makale karta stop.

Nie, Ty byś się zmieścił na tylnej kanapie pomiędzy dwoma fotelikami. Całkiem komfortowo.

Ja tak, ale siusiak z jajami już niekoniecznie.
Nie przesadzaj. W skodzie byś włożył do gniazda na zapalniczkę.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 038

Ja tak, ale siusiak z jajami już niekoniecznie.

To poruchaj wreszcie i nie będziesz mieć takich problemów.

Spoiler
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 163
Czy ja wiem czy sedan to takie z dupy rozwiązanie? Mam Octavię III i bagażnik jest tam tak wielki, że ja pierdolę. W zestawie rodzinnym 2+2 jestem w stanie na raz zapakować walizki na tygodniowy wyjazd, wózek, rowerek, futerał z gitarą i całą resztą gemeli. Zostaje jeszcze trochę luzu. A SuperB w sedanie jest jeszcze większy.
Octavia to chyba liftback, a nie sedan, bo tam tylna szyba otwiera się razem z klapą bagażnika i to świetne rozwiązanie jak ktoś woli auta wyglądające jak sedan ale z większą funkcjonalnością. Sam miałem kiedyś Mazdę w takiej wersji liftback i muszę przyznać, że trochę szkoda, iż oprócz Skody nikt już nie stosuje takich rozwiązań (bo kiedyś były m.in. takie wersje Avensisa).

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Rozglądam się nad jakimś samochodem i w sumie boję się kupić używki, bo się nie znam. W oko mi wpadła Skoda Scala, ktoś może jeździł takim wozem?
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 670
@Pronounce w ogóle podstawowe pytanie - dlaczego sedan? Dla mnie sedan to najbardziej bezsensowny rodzaj nadwozia ever. To się nadaje tylko jako flotówka i służbówka. Jak Ty masz rodzinkę to taki sedan to do pizdy. To już lepiej se Tipo 1.4 w combi kupić :D

Akurat ten sedan ma większy bagażnik niż ta Mazda. Ograłem na tę chwilę obie na youtubie i w Googlach, póki co Toyota wypada lepiej, jutro pojadę osobiście pomacam co i jak.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 211
Sprawdź sobie jeszcze czy ten model Toyoty nie był objęty jakąś fabryczną akcją naprawczą i dopytaj w razie co na miejscu czy wróciła do serwisu. Różne niespodzianki są czasami.
Z tych dwóch też bym celował w Corolle
« Ostatnia zmiana: 05 Lip, 2024, 11:25:44 wysłana przez nikt »
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 163
@Pronounce w ogóle podstawowe pytanie - dlaczego sedan? Dla mnie sedan to najbardziej bezsensowny rodzaj nadwozia ever. To się nadaje tylko jako flotówka i służbówka. Jak Ty masz rodzinkę to taki sedan to do pizdy. To już lepiej se Tipo 1.4 w combi kupić :D

Akurat ten sedan ma większy bagażnik niż ta Mazda. Ograłem na tę chwilę obie na youtubie i w Googlach, póki co Toyota wypada lepiej, jutro pojadę osobiście pomacam co i jak.
Mazda mimo mniejszej na papierze mocy niż Corolla ma dużo przyjemniejszy silnik. Materiały wnętrza też jakby lepsze. Niestety jak koledzy wyżej wspominali, to zapewne korozja już sobie grasuje.