Autor Wątek: MOTO-MOTO, czyli czym się lansujecie oraz czym lansować byście się chcieli  (Przeczytany 301605 razy)

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Z cyklu co się dzieje z 40-stką.

Naprawiłę podnośnik


Skasowałem luzy na kierownicy...części owo. Okazało się, że świętej pamięci wujko, który dziadkowi ten traktor niegdyś naprawiał założył za małe wpusty na wałki maglownicy przez co je wyrobiło. Nominalnie te wpusty mają być 10x9 a u mnie powybijało je miejscami nawet na 12mm. Muszę powęszyć po okolicy czy ktoś mi to ponapawa, przetoczy i wytnie rowki lub może znajdę jakieś używki na olx. Niestety żeliwo.
Postanowiłem mimo wszystko trochę odbiec od oryginału i zamiast wymienić wałek kolumny i nakrętkę na oryginalną to przeprowadziłem lekką "modernizację" i założyłem wałek na śrubie kulowej. Trochę mnie to kosztowało roboty ale dzięki temu znaczne lżej chodzi kierownica no i luz wyczuwalnie mniejszy, choć nadal nie zerowy przez te wpusty i pewnie przednią oś. Wymieniłem też główki na drążkach i wyregulowałem zbieżność. Prowadzi się znacznie lepiej choć na pewno do tematu jeszcze wrócę.


Hamulce już wszystkie sprawne. Wymianę klocków i pasków od ręcznego zostawiam na potem. Została też pompka hamulcowa do wymiany bo trochu cieknie.

Coś mi klepie w silniku na niskich obrotach. Wziąłem się za regulację luzów zaworowych i jasnyhuj. Na niektórych zaworach luz miałem spokojnie ponad 2mm xD Tak robili kiedyś silniki. Żadnej kolizji i pewnie przez długie lata tak pracował. Po regulacji luzów niestety klepanie nie ustało ale trochę lepiej zapala. Następna pod młotek idzie pompa wtryskowa ale wpierw się muszę doedukować jak się za to zabrać.




Póki co w kwestii robót raczej go zostawiam. Następny etap to rozpołowienie maszyny i robota nad zwolnicami, skrzynią biegów, przednim zawieszeniem i silnikiem czyli pewnie nowe panewki na start i inspekcja cylindrów, tłoków etc. co trzeba to wymiana/regeneracja. Tego jednak nie chcę robić na dupnej posadce w stodole. Mam plan żeby sobie wylać posadzkę betonem w nieużywanej starej przedwojennej oborze. Może do przyszłego roku się z tym wyrobię. Póki co jeździ bo jeździ :D Jak posadzki do przyszłego roku nie zrobię to może wezmę się za elektrykę choć nie jestem pewien czy jest sens jak ciągnik jeszcze czeka rozpołowienie i rozbieranie bloku. Zobaczymy.

GRATIS:
28-mka mojego dziadka od strony ojca :D
« Ostatnia zmiana: 12 Paź, 2021, 23:46:36 wysłana przez blendamed »

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Z cyklu co sie dzieje jak człek ma 40-tke.


Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
O jak ja Ci zazdroszczę! Jedyny współczesny muscle car który mi robi. A Red Eye widebody to już w ogóle mistrz.

Jakie tam serducho w nim masz?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
O jak ja Ci zazdroszczę! Jedyny współczesny muscle car który mi robi. A Red Eye widebody to już w ogóle mistrz.

Jakie tam serducho w nim masz?

Chorowałem rok , na razie zaczynam od podstaw. 3.6V ale wersja Blacktop. 18 rok, kamera cofania, wieksze radio, zmieniony wydech.
Jestem rozjebany na łopatki :D
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
O jak ja Ci zazdroszczę! Jedyny współczesny muscle car który mi robi. A Red Eye widebody to już w ogóle mistrz.

Jakie tam serducho w nim masz?

Chorowałem rok , na razie zaczynam od podstaw. 3.6V ale wersja Blacktop. 18 rok, kamera cofania, wieksze radio, zmieniony wydech.
Jestem rozjebany na łopatki :D

w gazie? :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
O jak ja Ci zazdroszczę! Jedyny współczesny muscle car który mi robi. A Red Eye widebody to już w ogóle mistrz.

Jakie tam serducho w nim masz?

Chorowałem rok , na razie zaczynam od podstaw. 3.6V ale wersja Blacktop. 18 rok, kamera cofania, wieksze radio, zmieniony wydech.
Jestem rozjebany na łopatki :D

w gazie? :D

Nie przewiduje :)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Pogadamy jak za 95 będzie 10zł :D

Bez różnicy, tankuje za zawsze za stówę :D
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Pogadamy jak za 95 będzie 10zł :D

Bez różnicy, tankuje za zawsze za stówę :D

Same, tylko kilometrów coraz mniej robię :( Ale to dobrze, i tak nie lubie duzo jeździć xD
B ( o ) ( o ) B S

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Z cyklu co sie dzieje jak człek ma 40-tke.

( Obraz usunięty.)

Ooooo,  to jest moj ulubiony muscle car. Wielkie bydle! Kupilbym juz ale tak troche "nie potrzebuje" drugiego samochodu.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Powiem Wam chłopy, że strasznie zaczął za mną łazić VW jeden.
Phaeton.
Jprdl, ale mi to auto robi.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Samochód bardzo zacny. Do pierwszej naprawy, potem przestanie ;D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Tam oj. Jak się rzadko będzie psuł to nie problem.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Nie dziwi mnie, miałem na celowniku:
Paczki z głów!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Samochód bardzo zacny. Do pierwszej naprawy, potem przestanie ;D

To chyba bardziej o bieżącą eksploatację V12 bardziej chodzi a nie samych napraw tego modelu. One też miały mniejsze silniki
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Samochód bardzo zacny. Do pierwszej naprawy, potem przestanie ;D

To chyba bardziej o bieżącą eksploatację V12 bardziej chodzi a nie samych napraw tego modelu. One też miały mniejsze silniki

*W12. Różnica wizualna względem V12 to że w grupie cylindry nie są w jednej linii.

Ale tak - Phaeton to świetny przykład tego co VAG potrafił stworzyć gdy się postarał. Jak to określił jeden YouTuber motoryzacyjny: to jest przykład tzw. "stealth wealth" - z zewnątrz niepozorny i "nieprestiżowy", ale wewnątrz ma wszystko co uzasadnia taką cenę - solidnie w zakresie marek premium.

Mnie wyleczyło z niego złoty dziewięćdziesiąt metra szerokości - w Polsce z połowy miejsc parkingowych się nie wygramolisz przy takich gabarytach.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Samochód bardzo zacny. Do pierwszej naprawy, potem przestanie ;D

To chyba bardziej o bieżącą eksploatację V12 bardziej chodzi a nie samych napraw tego modelu. One też miały mniejsze silniki

*W12. Różnica wizualna względem V12 to że w grupie cylindry nie są w jednej linii.

Ale tak - Phaeton to świetny przykład tego co VAG potrafił stworzyć gdy się postarał. Jak to określił jeden YouTuber motoryzacyjny: to jest przykład tzw. "stealth wealth" - z zewnątrz niepozorny i "nieprestiżowy", ale wewnątrz ma wszystko co uzasadnia taką cenę - solidnie w zakresie marek premium.

Mnie wyleczyło z niego złoty dziewięćdziesiąt metra szerokości - w Polsce z połowy miejsc parkingowych się nie wygramolisz przy takich gabarytach.
No ja bym celował w 3.2 VR6 albo w V8. A co do szerokości to kurwa, jeżdżę Sprinterem i Voyagerem, także ten... :D

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Wczoraj odebrane  :devil:  :evil:  :headbang:

2020 Volvo V60 T4 R-Design 190 KM w automacie. Miało być nowe Momentum Pro ale jak usłyszałem że termin dostawy (prawdopodobny a nie pewny) to czerwiec 2022 to podziękowałem.
Jak wrażenia po pół roku użytkowania?
Nosiłem się z zamiarem kupna S60 B5 albo T6 w Rdesign i tym samym kolorze co Twój, ale jednak skrzywienie ku innej marce wygrało :D

Spoiler
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Spoiler

Znajoma z roboty ma Gulie w tym samym kolorze i kapciach ale bez carbonów więc to chyba coś niżej niż Twoja. Przepiękne auto! Zastanawialiśmy się nad Stelvio przez jakiś czas bo przesiadka na V60 była z Hyundaia ix35 i moja stękała że chce SUVa, ale były poza budżetem.

Jak wrażenia po pół roku użytkowania?
Nosiłem się z zamiarem kupna S60 B5 albo T6 w Rdesign i tym samym kolorze co Twój, ale jednak skrzywienie ku innej marce wygrało :D

Tak jak pisałem, braliśmy co jest z używek. Był jeszcze srebrny sedan S60 demo car ale w wersji incription. Gdyby był do wyboru Cross Country zamiast R-Design to brałbym CC.

Od zakupu 9k km, głównie miasto  i obwodnica autostradowa. Spalanie średnio 11l. Na zimówkach i wrocławskich drogach zawieszenie wydaje się za twarde, a na letnich o dziwo ok. Zdążył się już rozjebać jeden siłownik od klapy bagażnika i jedno mocowanie do rolety bagażnika... takich cyrków w hyundaiu i nissanach nie miałem...
Tryb eco bezużyteczny na miasto (przy każdym odłączeniu silnika wyłącza ogrzewania kabiny i foteli), tryb comfort ma jakiś mega lag na turbo między 50-60 km/h za to tryb dynamic w okolicach 45km/h zrzuca bieg żeby pracować w wyższych obrotach i idzie ocipieć od hałasu. Zastanawiam się czy oni tak specjalnie tego nie stroją w ten sposób żeby każdy nie dokupował pakietu Polestar ze zmianą softu. Mają jakąś opcję próbnego wgrania i zwrotu kasy więc chyba się pokuszę w wakacje na testy.
Skóry są mega miękkie, w negatywnym znaczeniu. Na tylnym siedzeniu już było rozdarcie od fotelika (w rocznym aucie), a siedzenie kierowcy ma boczki wytarte jak w kilkuletnim audi.

Polecam :) 




"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
W sumie jeszcze tutaj się nie chwaliłem to się pochwale:




Mini Wieśniak Cooper S. Jeżdżę od miesiąca, przesiadka z Berlingo 1.6 klekot. No nie ukrywam, mam z tyłu głowy, że w tym aucie w każdym momencie może się coś zjebać (silnik w szczególności). No i pali sporo a bak 45l. Ale kurna wystarczy przejażdżka do najbliższego spożywczaka i banan na twarzy gwarantowany. Mały popierdalacz o zajebistym prowadzeniu.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Paczki z głów!

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Kupiłem swój pierwszy jednoślad :D Ktm Duke 125. Już nie pamiętam kiedy się tak dobrze bawiłem :D

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Witam.

Przyszedł czas, że w wieku 35 lat trzeba kupić auto.
Moje wymagania:
4 drzwiowe (czy tam 5), automat (manual odpada), jeździ i nie będzie trzeba lecieć do mechanika za chwilę.
To chyba dobrze podsumowuje moje zorientowanie w temacie.


Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 417
  • It is useless, to resist.
Witam.

Przyszedł czas, że w wieku 35 lat trzeba kupić auto.
Moje wymagania:
4 drzwiowe (czy tam 5), automat (manual odpada), jeździ i nie będzie trzeba lecieć do mechanika za chwilę.
To chyba dobrze podsumowuje moje zorientowanie w temacie.

Nie rozpieszczasz nas z tymi kryteriami za bardzo? :D

Kup se cokolwiek od marek innych niż premium. VAGa też bym unikał. KIA, Hyundai, ziomo ma najprostsze Tipo 1.4 w kombi i jest zajebiste. Coś tego typu.

Od siebie poleciłbym Peugeota 508, końcówka rocznika z 1.6/2.0 Hdi bez Ad Blue. Nowsze Blue HDI musiałbyś tylko przypilnować zbiornika na mocznik, bo coś tam się lubi spierdolić.

Co do automatów to stara zasada - jeśli był wymieniany olej i skrzynia serwisowana to się nie będzie jebało. Ale ludzie mają w to generalnie wyjebane a potem zdziwienie, że się skrzynia pierdoli.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.