Autor Wątek: MOTO-MOTO, czyli czym się lansujecie oraz czym lansować byście się chcieli  (Przeczytany 302691 razy)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
1.6, 175 kunia, ale go odczipuje, bo mówia że to lepiej.

Jeśli było czipowane firmowo tzn przez kogoś kumatego i nie zrobił z tego stachanowaca co to 150% normy odpierdala,  tylko pozostawił 20% mocy zapasu to osobiscie bym zostawił. Miałem czipowanego Leona . Silnik z którego wyciagają ok 200 kucy w standardzie dla ludu ma 105-107 . Mię podnieśli do 145 , do 160 dawali gwarancję ze po roku, jak pisze Toth, nie rozsypie się. Zuzycie paliwa niemal nie rózniło sie od katalogowego o ile na trasie nie było wręcz niższe. Fajną zabawkę żeś pan se sprawił ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 775
Paczki z głów!

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 775
Paczki z głów!

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Z okazji kryzysu wieku średniego kupiłem sobie młot na kurwy. Oprócz przykrego faktu, że do "bagażnika" wchodzi niewielkie dildo i karta członkowska klubu zumby - nie jestem w stanie wyrazić słowami zajebistości tej faworitki.
( Obraz usunięty.)
Słuszny koncern :) Gratuluje !
No i dobry mamy gust - moje biemdablju będzie prawie identyczne kolorystycznie ;p
Tydzień do odbioru :>
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 775
Z okazji kryzysu wieku średniego kupiłem sobie młot na kurwy.

Kożden ma taki kryzys, na jaki sobie (dosłownie) zapracował ;).
Paczki z głów!

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Niekoniecznie "Czym się lansujesz?".
Czym wozicie dzieci + wózek? :) :)

Na jesień planuję wymienić autko. Musi być trochę bardziej pojemne. Powoli się rozglądam. Ma ktoś doświadczenie z samochodami dla rodziny? A konkretniej z minivanami?
 
Z tego co byście brali ( z roczników 2008-2011) i dlaczego?

1. Ford C-Max
2. Citroen C4 Picasso
3. Toyota Corolla Verso
4. Mazda 5
5. VW Touran

Osobiście skłaniam się ( nie wiem czy słusznie) do C-maxa. Jakieś wskazówki, pomysły? :)

007

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 775
Znajomy go ma, cicho i miło w środku, oszczędnie. IMO Ford oferuje dobry stosunek (jakość / cena ;)). Ale jestem "zbiasowany", bo mam już trzeciego z rzędu (chociaż Cougar, to początkowo Mercury). De facto więcej miejsca w bagażniku dają kombiaki, ale pamiętaj, że jeśli masz małe dzieci, to bardzo szybko w tej dodatkowej powierzchni wozi się powietrze...
Paczki z głów!

Offline zeppelin8

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Koniecznie minivan? Może nieśmiertelna Oktawka? Liftback od kombi różni się pojemnością bagażnika bardzo niewiele, tylko tyle, ile załadujesz do dachu :-) I mieści się do tego auta KAŻDY wózek i wszystko, co trzeba dla rodzinki z dwójką dzieciaków, a prowadzi się lepiej... Jak są węższe foteliki to z tyłu mieszczą się 3, inaczej kolanem dopychasz :-) Jak koniecznie minivan to bardzo porządne mini to Opel Meriva - chyba najlepsza aranżacja miejsca w środku, jednak jest mniejsza niż c-max. Generalnie raczej miasto czy dłuższe trasy?

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Minivan to w zasadzie wyższe kombi i nic szczegolnie więcej nie zaoferuje niz dobre kombi i jeśli już bym szukał to Scenic ale max . C4 dość drogi w utrzymaniu częsci itp po doświadczeniach kolegi z pracy polecałbym umiarkowanie, C-max sprawdź ile to mam miejsca w bagazniku i porównaj z kombi, Corolla także jest dość krótka i tutaj jedynie chyba Touran wygląda lepiej Pamietaj ze jeśli bedziesz wiózł dzieci w fotelikach  to w zasadzie "mamusia" w sensie teściowa babcia już z wami nie pojedzie nie zmieści sie na tylnej kanapie na tyle wygodnie by nie marudzić. Co nie koniecznie musi być wadą :P
 Co do liftback to oczywiście to bardzo wygodny samochód ale w nim musisz składać wózek a czasami takie kombi pozwala na zdecydowanie więcej. Dzisiaj dobre kombi prowadzie się równie dobrze, po za tym nie jedziesz tym na rajd. O mazdzie 5 nic nie wiem prócz tego ze ładna. Zobaczy czy seat altea XL już była, tam jest wypas w bagazniku i dla pasazerów. No i nie bój sie pełnego Vana

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
bierz vana - Chrysler Grand Voyager !!! :)
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Generalnie raczej miasto czy dłuższe trasy?

90% to miasto. Dlatego tez nie chciałbym zbyt długiego samochodu.  Wiadomo, że to często różnice 30cm, ale czasem brakuje 10ciu żeby zaparkować :)

10% to wyjazdy na odcinku 570km. I pod tym kontem patrzę na bardziej pojemne autko.

Opel Meriva wydaje mi się troszkę za mały, ale ostatnio śmignęła mi na drodze ta nowa wersja. Wydaje się większa. Octavia ładna, ale chyba nie mój typ.

jeśli już bym szukał to Scenic ale max .

Scenic odrzuciłem z listy czytając opinie, że elektronika w tym aucie siada. Nie wiem jak to z tymi nowszymi III. Moja szwagrowa ma renault megane cc z 2008 roku. Nie ma z nim żadnych problemów, więc nie jestem uprzedzony do marki. Wiadomo, różnie jest. Ale nie chciałbym zaraz po zakupie stresować się, że znów jakaś pierdoła się świeci.

O tego Seata przeoczyłem. Widzę, że jest opcja wyrwania w moim budżecie. Ładna alternatywa dla C-maxa. Nasz sąsiad kupił sobie ostatnio nowego Leona w kombi. Jakie to ładne.

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=205324002

W ogóle nasza początkowa myśl to był zakup Toyota Prius, ale później pojawiło się pytanie - wózek, torby i zakupy? Może być minimalnie za mało miejsca.

Z kombi sporo ostatnio na ulicach widzę Ford Focus Turnier. Też może jakaś opcja.

Ps. Teściowej na szczęście nie musze wozić bo mieszka 600km ode mnie :)




007

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
A coś typu VW passat/ audi A4/ Skoda Superb? Ofc kombi.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
A coś typu VW passat/ audi A4/ Skoda Superb? Ofc kombi.

To byłby bardzo polski wybór :)
Passaty i A4 wydają mi się tak oklepane, że jakbym kupił to bym się zastanowił "czy to moje nowe auto?"  :)

Poza tym nie wiem czy tak jakościowo produkcja siadła, ale jak czytam o VW to ludzie wyjątkowo marudzą.

Skoda Super B chyba jednak o te 2-3 tys euro za dużo. W DE chodzą po 12-13 tys sensowne sztuki.

Naprawdę te nowe samochody to takie padaczki? Wiem, że RTV/AGD zaczęli robić tak, żebyś na pewno za kilka lat wrócił ponownie do sklepu. Z autami pewnie tak samo.

007

Franq

  • Gość

Naprawdę te nowe samochody to takie padaczki?


Tak. Szczególnie francuzy ;)

Tak sie dzieje ze wszystkim teraz. Ma działać do końca gwarancji i masz kupić nowy. Telefony, auta inne sprzęty...

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Na podstawach zarządzania powiedzieli mi, że auto ma być całe do wymiany po 10 latach  ;) A jak mamy jakiś drogi element to musimy go zintegrować z jakimś tanim, który się psuje. Tani się będzie psuł, ale tani musisz wymienić razem z tym drogim...
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.

Naprawdę te nowe samochody to takie padaczki?


Tak. Szczególnie francuzy ;)

Tak sie dzieje ze wszystkim teraz. Ma działać do końca gwarancji i masz kupić nowy. Telefony, auta inne sprzęty...

Drugie zdanie. Zgoda. Oglądałem ostatnio reportaż na ten temat. Do tego części do aut robi się tak, żeby nie dało się wymienić małego elementu. Jakość spadła. Jest w De firma, która produkuje lepsze części od oryginalnych. Drożej, ale jakość na tyle spadła, że firma mimo wysokich cen ma się dobrze.

Pierwsze zdanie. Na prawdę te nowsze francuzy takie złe? Czytając opinie ludzi to nawet sobie chwalą.
Im więcej człowiek czyta, opinie na temat aut, tym mniej wie...

007

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Wybór może i polski, ale dowolne dobre auto z tego segmentu powinno być ok. Sam uderzałbym w Twojej sytuacji w Mazdę 6, Honda Accord może być także bardzo dobrą opcją, a jest ich znacznie mniej.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Wdowolne dobre auto z tego segmentu powinno być ok.

"Kwestia egzemplarza" pewnie ma tu większe znaczenie :)
Z zakupem auta to trochę jak na polu minowym :)
007

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Nowsze francuzy to zależy. Jako użytkownik Clio III, przed kupnem robiłem duży research i wyszło, że jest spoko. Tylko zmiana żarówki to akrobatyka. Za każdym razem Renault mówiło, że od teraz ich auta się nie psują i udało się. Tylko teraz wyszło Clio IV i użytkownicy piszą, że znowu padaka. Generalnie, popatrz na model i zobacz jakie są opinie, które roczniki najlepsze itp. I tak 90% części jest teraz z tych samych fabryk. Jeśli się dba o auto, wymienia wszystko na czas to teoretycznie nie ma się prawa nic popsuć. A mity marek biorą się z tego, że Janusz jeździł Golfem 1.9TDI, nie zmieniał oleju na czas, ale działało, bo silnik niezniszczalny. Kupił nowoczesnego diesla francuza, też nie zmieniał podzespołów i płynów na czas, a potem szok i niedowierzanie, że coś się popsuło. Dokładnie, nie ma co się zamykać na marki tylko patrzeć na egzemplarz ;)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie

Ale nie kupuj, bo Ci się będzie psuć. Codziennie :)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Mazda 6 kombi. Ładnie się prowadzi i pojemne/ wygodne.
Droższa trochę, ale masz bdb japonca a nie francuską padake.
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Droższa trochę, ale masz bdb japonca a nie francuską padake.

Mazde znam z 5ki i cx 7 bo mój były szef w PL miał i czasem jeździłem. Nawet fajne samochody, ale np cx7 kosztowała ponad 100 tys. a w środku jakoś tak plastikowo. Biorę pod uwagę właśnie 5kę. Tylko w tamtym konkretnym egzemplarzu 5ki przednie amory byly do wymiany po 20tys. km. (jeszcze na gwarancji). Trochę lipa nie? "Francuska padaka"? Ludzie jeźdżą, chwalą sobie. Nie wiem, nie znam się.

Też kwestia co mi sie trafi fajnego. Oglądam aukcje żeby mieć rozeznanie cenowe i ustrzelić coś sensownego.

Szkoda mi tylko trochę mojej starej astry G, 1.7dti, rocznik 2002.  W tej chwili to już troszkę dziadek, ale dalej służy godnie. Z żadną gitarą się nie związałem tak jak z tym autem, ale idzie powoli na nią czas :D
007

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Mazda 6 kombi. Ładnie się prowadzi i pojemne/ wygodne.
Droższa trochę, ale masz bdb japonca a nie francuską padake.

Dokładnie tak. Poza tym, design Mazdy 6 póki co, starzeje się lepiej, niż dobrze.