Autor Wątek: Co nas w życiu cieszy ;)  (Przeczytany 1738387 razy)

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 671
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15125 27 Sie, 2024, 21:48:20 »
Narodziny córki, u siebie w domu.

Gratulacje!

Podpytuję. Taki był plan od początku czy aż tak jej się na świat spieszyło? ;)

Taki był plan. Po tym jak wrobili nas w cesarkę z pierwszym dzieckiem dwa lata temu i ile zajęło żonie dojście do siebie uznaliśmy, że nie damy tego biurokratom w kitlach drugi raz. Serio, tyle researchu zrobiliśmy i wniosek był tylko jeden: 99,9999% procedur okołoporodowych proponowanych w szpitalach służy personelowi a nie rodzącej.

Domowa atmosfera, wszystko przebiegło dobrze.
Niesamowite przeżycie dla wszystkich, fizycznie i duchowo.

Zgadzam się. Przez cesarkę zostałem wydobyty i muszę tutaj się z wami użerać. Tak to bym zdechł i miał święty spokój. I wy też.

Tak samo ja, inne czasy to były ;)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 494
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15126 31 Sie, 2024, 22:24:01 »
I accidently Fender Baritone. Żesz ale to rypie  :headbang:
o zazdro w chuj <3
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 454
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Brudne Brzmienie
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15127 02 Wrz, 2024, 22:26:22 »
WRÓCILIŚMY <3
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Profile na Tonexa, Kempera i inne -> https://brudnebrzmienie.pl/

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 494
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15128 04 Wrz, 2024, 14:34:58 »
Właśnie przyszła paczka :D





« Ostatnia zmiana: 04 Wrz, 2024, 14:36:44 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 494
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15129 08 Wrz, 2024, 15:05:45 »
Spoiler

Ale ten gej obnaża moje braki w technice. Ja zawsze wiedziałem, że mam problemy z niewystarczającym tłumieniem wzbudzonych strun, ale nie zdawałem sobie sprawy jak bardzo, bo na tyle się nauczyłem, że nie było słychać na żywo w pokoju. Ale ta kostka, jej tracking jej się ciągle strasznie gubi i glitchuje jeśli nie przykładam extra uwagi do super dokładnego tłumienia. Ale to dobrze w sumie, cieszy mnie, że będę miał teraz coś, co mnie wytrenuje odpowiednio :D
« Ostatnia zmiana: 08 Wrz, 2024, 18:56:01 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15130 08 Wrz, 2024, 15:34:30 »
A co robi ta kostka?
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 523
  • Venus as a goodboi
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15131 08 Wrz, 2024, 17:17:33 »
Spoiler

Ale ten gej obnaża moje braki w technice. Ja zawsze wiedziałem, że mam problemy z niewystarczającym tłumieniem wzbudzonych strun, ale zdawałem sobie sprawy jak bardzo, bo na tyle się nauczyłem, że nie było słychać na żywo w pokoju. Ale ta kostka, jej tracking jej się ciągle strasznie gubi i glitchuje jeśli nie przykładam extra uwagi do super dokładnego tłumienia. Ale to dobrze w sumie, cieszy mnie, że będę miał teraz coś, co mnie wytrenuje odpowiednio :D

Wybacz głupie pytanie, ale umieściłeś ją przed wszystkim, jako pierwszą w kolejności w ciągu efektów?

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 494
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15132 08 Wrz, 2024, 17:23:20 »
Spoiler

Ale ten gej obnaża moje braki w technice. Ja zawsze wiedziałem, że mam problemy z niewystarczającym tłumieniem wzbudzonych strun, ale zdawałem sobie sprawy jak bardzo, bo na tyle się nauczyłem, że nie było słychać na żywo w pokoju. Ale ta kostka, jej tracking jej się ciągle strasznie gubi i glitchuje jeśli nie przykładam extra uwagi do super dokładnego tłumienia. Ale to dobrze w sumie, cieszy mnie, że będę miał teraz coś, co mnie wytrenuje odpowiednio :D

Wybacz głupie pytanie, ale umieściłeś ją przed wszystkim, jako pierwszą w kolejności w ciągu efektów?
no tak. Zawsze pierwsze daje się whammy (jeszcze nie mam), potem freqout, potem reszta. Niektórzy się kłócą aby kompresor dawać przed freqouta ale ja nie mam xd tak czy siak mam gitarę bezpośrednio wpiętą w freqouta i to jest tylko kwestia mojego grania jak zaczyna glitchować. Chujowo gram, ale na tyle dobrze, aby móc zidentyfikować gdzie jest problem (a przynajmniej tak siebie pocieszam) :D



Posty połączone: [time]08 Wrz, 2024, 17:40:00[/time]
A co robi ta kostka?
wiesz jak działają akustyczne sustainery typu Sustainiac Model C? Nie, że magnetyczny pickup wywołuje drgania struny, tylko głośniczek przyczepiony do gryfu albo body (zależy od modelu) wywołuje drgania gitary i powoduje kontrolowany feefback (taki co da się go muzycznie używać niby kontynuacja tego, co grasz, dlatego podciągane jest to pod formę naturalnego sustainu).

Ta kostka to tak kosztująca 1/3 takiego akustycznego sustainiaca symulacja, która z racji bycia symulacją nie wydłuży ci sustainu bardziej niż kompresor, ale będzie dawać to fazowe brzmienie pod przesterem jak syntezator z 8bit Nintendo jak robi kontrolowany feedback, albo w zależności jak ustawisz to możesz nawet rzeczy fizycznie niemożliwe z sustainerami osiągnąć jak np efekt przypominający w brzmieniu e-bow. A i możesz osiągnąć feedback grając na cleanie i efekt brzmi jak taki trochę dziwny flet albo naturalne akustyczne flażolety ale właśnie o miękkim fletowym ataku zamiast uderzenia od szarpniętej struny :D w ogóle jest w chuj możliwości do zabawy. Zajebista zabawka i ciągle się uczę jak jej używać, jaki efekt różne ustawienia powodują, no i muszę się nauczyć lepiej grać bo jak nie tłumię adekwatnie to glitchuje xd

Ogólnie to ponoć digitech wziął filtry usuwające feedback w systemach PA i odwrócił tego działanie i zrobił z tego kostkę gitarową. Jeśli masz Helixa to line 6 zrobił cyfrową symulację tej kostki i nazwał ją Feedbacker (ponoć zżera 50% DSP lol nie wiem czy potrafi wszystko co ta kostka czy tylko część jej możliwości). Niektórzy na Axe FX uzyskują podobny efekt robiąc trackera częstotliwości i podpinają to pod syntezator prostej fali o kształcie jak właśnie feedback (nie pamiętam czy sine czy Sawtooth czy triangle czy co tam), taka namiastka dająca efekt podobny do jednego z mnóstwa możliwych ustawień tej kostki.

Na samej kostce możesz ustawić onset jak szybko feedback się uruchamia, proporcje między dry i wet dla różnych tekstur, którą harmoniczną ma feedback robić jeśli chcesz aby harmonizował (tak super prymitywnie zawsze ten sam interwał) zamiast przedłużać ten sam dźwięk, możesz ustawić że w ogóle nie ma dry tylko samo wet (stąd efekty typu e-bow pod przesterem albo fleto-flażoletowe-coś na cleanie), masz true bypass, masz latching (zwykłe on/off) albo momentary (jak whammy ricochet kontrolowane bez pedała ekspresji, że działa jak trzymasz wciśnięte i jak puszczasz to wyłącza się) i tak dalej. Jest w chuj kombinacji i jak jeszcze zaczniesz się nimi bawić w kontekście przesteru/cleana i innych efektów typu delay, detune itd. to naprawdę można się bawić i bawić, dużo do eksplorowania jest.

Poki co najfajniejsze co DLA MNIE znalazłem to właśnie to fleto-flażoletowe-coś z reverbami chujemuje na cleanie albo lekkim crunchu do jakichś ezoterycznych faz do np. intro piosenki, albo ustawienie pod przester szybkiego onsetu pierwszej harmonicznej z tak 40% wet/60% dry bardzo fajnie nasyca brzmienie leadowe z lekkim delayem. No ale dopiero zaczynam odkrywać co z tym można właśnie, jeszcze nie tykałem innych harmonicznych co z nimi można osiągnąć itd.
« Ostatnia zmiana: 08 Wrz, 2024, 22:34:51 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 494
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15133 11 Wrz, 2024, 19:24:30 »
Kolejne co odkryłem.
Odrobinę mniej agresywny onset redukuje trochę glitchowanie.
Odkręcenie tone na wieśle na maxa też. Muszę chyba w ogóle wyjebać tone ze swojej gitary i mieć po prostu dwa volumy albo master volume i blend albo chuj wie, i używać EQ po Freqoucie zamiast tone jeśli uznam, że potrzeba.
Kolejne braki w technice, jakie obnaża kostka - wyciskane flażolety muszą być idealne, nie mogą być takie "pół na pół". Jeśli celowo chcesz takie pół na pół, to trzeba wyłączyć freqouta, bo będzie glitchować. Z kolei jak porządnie wyciśniesz, to pięknie podkreśla i pieje.

Kolejne odkrycie. Użycie fleto-flażoletowe-coś ze skręconym tone i reverbem na maxa brzmi trochę jak organy w kościele :D

Ed: o kurwa, myślałem że się to ciągle przyklei do mojego poprzedniego posta, a nie zrobi nowy osobny, sry ;D
« Ostatnia zmiana: 12 Wrz, 2024, 02:39:29 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 874
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15134 11 Wrz, 2024, 21:50:04 »
Pisz, pisz... Ja kupiłem Freequota z tydzień wcześniej, ale jeszcze nie ograłem z braku czasu. Przydadza sie twoje protipy
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 494
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15135 12 Wrz, 2024, 02:50:24 »
Pisz, pisz... Ja kupiłem Freequota z tydzień wcześniej, ale jeszcze nie ograłem z braku czasu. Przydadza sie twoje protipy
chyba najważniejszy tip, jaki mogę wymyślić, to nie graj za szybko jeśli wyłączysz Dry, bo jak nie blendujesz suchego i mokrego kanału, to będzie bardzo brzydko słychać, jak nie nadąża :D a tak to brzmienie suchego ukrywa to i jak suchy zaczyna wygasać to akurat w jego miejsce wchodzi mokry sygnał i jest dżi. Wszelkie e-bow like eksperymenty z wyłączonym dry muszą być powolne, jeśli kostkujesz, chociaż slidey i bendy można robić całkiem szybko i żwawiej nadąża z trackowaniem ich, niż zwykłego kostkowania. Legato przypomina brzmieniem slide :D i też nie można za szybko, jak będziesz próbował trillować to po prostu tak jakby nie zauważy i będzie jeden stabilny dźwięk cały czas... Albo będzie glitchować :D

Większość tych problemów jest z grubsza niesłyszalna, jeśli mieszasz dry i wet, o ile właśnie nie grasz niechlujnie jak ja xd i mnie ten gej teraz trenuje, żeby SŁUCHAĆ jak gram - zamiast na pamięci mięśniowej bezmyślnie lecieć, to muszę się skupić i aktywnie kontrolować, co robię, zwracać uwagę jak reaguje kostka właśnie.

A i zauważyłem, że poniżej chyba D? Nie mam pewności teraz, ale chyba 3 albo 4 próg? na najniższej strunie jakim jestem w standard B(H), to w którymś momencie tak jakby wskakuje o oktawę wyżej z mokrym sygnałem. Idziesz w dół na gryfie, ale w konkretnym miejscu słychać, że idzie w górę zamiast.
« Ostatnia zmiana: 12 Wrz, 2024, 02:55:27 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 494
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15136 16 Wrz, 2024, 12:25:29 »
Kolejna paczka :D

(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo: